Prírodná dekoratívna kozmetika

Premýšľali ste niekedy čo všetko sa skrýva pleť za bezchybným make-upom? Bežne dostupná dekoratívna kozmetika často obsahuje dráždivých a alergénnych konzervantov ako sú parabény, etanolamínové zlúčeniny alebo toxické ťažké kovy (olovo, arzén, ortuť, hliník, zinok, chróm a železo). Za takým make-upom stojí dehydratovaná pleť so sklonmi k starnutiu a navyše akonáhle vstúpi cez pokožku do nášho tela, negatívne ovplyvní hormonálnu rovnováhu. Súhrne sú nazývané endokrinnými disruptormi.

Čo obsahuje konvenčná dekoratívna kozmetika? 

Možno by ste boli prekvapení, ako veľmi nás môže ovplyvniť slabé nanesenie riasenky, rúžu alebo bronzeru. V priebehu užívania dekoratívnej kozmetiky sa do tela dostávajú parabény, etanolamínové zlúčeniny, ťažké kovy, octinoxate, sadze, benzofenóny a inéJe to neskutočne veľká zmes látok, ktoré že nielen majú negatívny vplyv na zdravie (špeciálne na hormonálny systém) ale aj pleť vysušujú, dráždia a neobvyklý nie je ani výskyt alergií a akné. Celková záťaž je to aj pre prírodu, pretože narúša vodný ekosystém a pri konvenčnej kozmetike je aj bežné testovanie na zvieratách.

Prírodnou dekoratívnou kozmetikou to môžete ľahko zmeniť. Dekoratívna bio kozmetika nezaťaží Vašu pleť chemickými prísadami. Prírodné rúže sú dobre pigmentované a rovnako ako riasenky a ceruzky na oči zvýraznia Vašu krásu.

  • podtrhne krásu tým najprirodzenejším spôsobom 
  • obsahuje iba prírodné látky
  • parfumácia je nahradená esenciálnymi olejmi
  • vyživí pleť a utvorí na nej film, ktorý naopak pokožku chráni
  • základ tvoria rastlinné oleje a prírodné minerály
  • pigmentácia je tvorená prevažne rastlinnými výťažkami

 

 

Najpredávanejšie

9 položiek celkom