Biológia viery – Bruce H. Lipton, Ph.D.

Kód: 655280
€13,90
Momentálne nedostupné
Položka bola vypredaná…

Bruce Lipton, Ph.D. je medzinárodne uznávanou autoritou medzi vedcami, ktorí sa snažia zmazať hranice medzi vedou a duchom. Účinkoval v mnohých televíznych i rozhlasových reláciách, zúčastňuje sa ako hlavný rečník rady konferencií.

Detailné informácie

Odborné poradenstvo
Odborné poradenstvo
Sme skúsení. Radi poradíme!
Testujeme, čo predávame
Testujeme, čo predávame
Overujeme vysokú kvalitu produktov.
Rýchla expedícia
Rýchla expedícia
Produkty máme skutočne na sklade.
Doprava zadarmo
Doprava zadarmo
Pri nákupe nad 80 eur.

Podrobný popis

Biológia viery - Ako uvoľniť silu vedomia, hmoty a zázrakov

Verte, že telo aj myseľ možno zmeniť jednoduchými myšlienkami

Autor v knihe Biológia viery odhaľuje tajomstvo, ku ktorému vedci dospeli len nedávno, a síce, že môžeme zmeniť svoju biológiu - teda naše telo i myseľ - vďaka svojmu uvedomelému správaniu a myšlienkam. Ako si sám overil na vlastnom živote i na mnohých pokusoch, to, čo nás zásadným spôsobom ovplyvňuje, nie je naša DNA, ako si doteraz vedci mysleli, ale bunková membrána, cez ktorú sa do bunky dostáva všetko potrebné, od výživy, liekov až po stresové hormóny. To je teda ten "mozog bunky", ktorý pre nás má tak zásadný význam.

Myslite pozitívne - pomôžete tak svojmu telu

Ak sme v dobrej pohode, bunky dostávajú všetko potrebné pre svoj rast. Ak však žijeme v strachu a neustálom strese, bunky chradnú - sú totiž v obrannej pozícii, ktorá im neumožňuje rásť a rozvíjať sa. Autor na mnohých zaujímavých pokusoch, a tiež príkladoch zo života, približuje čitateľovi fungovanie bunky, vplyv bunkovej membrány a DNA a dokazuje, že život nie je založený len na "materiálnej" informácii, hmote, v tomto prípade predstavovanej DNA, ale že ho ovplyvňujú a riadia nehmotné, energetické signály z prostredia mimo bunku.

Prestaňte sa vyhovárať, začnite myslieť!

Nemôžeme sa už ďalej vyhovárať na to, že "to jednoducho máme v rodine" (či už ide o obezitu, či rakovinu). Nie sme bezbrannými obeťami zdedených predispozícií, máme možnosť stať sa do značnej miery "pánmi" svojho života! Presvedčte sa sami a zalistujte touto revolučnou knihou, jedinečnou svojho druhu.

Bruce H. Lipton, Ph.D.

Bruce Lipton, Ph.D. je medzinárodne uznávanou autoritou medzi vedcami, ktorí sa snažia zmazať hranice medzi vedou a duchom. Účinkoval v mnohých televíznych i rozhlasových reláciách, zúčastňuje sa ako hlavný rečník rady konferencií.

Doktor Lipton začal svoju vedeckú kariéru ako bunkový biológ. Titul Ph.D. získal na University of Virginia v Charlottesville a krátko nato, v roku 1973, nastúpil na katedru anatómie lekárskej fakulty University of Wisconsin. Jeho vedecký výskum svalovej dystrofie a štúdie zameranej na klonovanie ľudských kmeňových buniek sa sústredili na molekulárne mechanizmy, ktoré riadia správanie buniek. Experimentálna metóda transplantácie tkaniva, ktorú vyvinul s doktorom Edom Schultzom a spoločne ju publikovali v časopise Science, bola následne využitá ako novinka v humánnom genetickom inžinierstve.

V roku 1982 sa začal doktor Lipton zaujímať o princípy kvantovej fyziky a o to, ako je možné ich zahrnúť do jeho bádania o bunkových systémoch spracovania informácií. Je autorom prelomových štúdií o bunkovej membráne, ktoré odhalili, že vonkajšia vrstva bunkovej membrány je organickým homológom počítačového čipu, bunkovým ekvivalentom mozgu. Jeho výskumné práce na lekárskej fakulte Stanfordovej univerzity, kde pôsobil medzi rokmi 1987 a 1992, ukázali, že prostredie - prostredníctvom membrány - ovláda správanie a fyziológiu buniek, zapája a vypína gény. Jeho zistenia, ktoré stoja v opozícii proti zavedenému vedeckému názoru, že život je riadený génmi, sa stala predzvesťou jednej z najdôležitejších oblastí dnešnej vedy - epigenetiky. Dve dôležité vedecké publikácie, ktoré boli výsledkom týchto štúdií, definovali molekulárnu dráhu spájajúcu myseľ a telo. Jeho poňatie a názory boli mnohokrát potvrdené ďalšími bádateľmi.

Bruce Lipton sprostredkováva svoje prednášky určené pôvodne študentom medicíny, za ktoré získal ocenenie, verejnosti a v súčasnej dobe je vyhľadávaným hosťom konferencií a vedúcim workshopov. Prednáša lekárom zaoberajúcim sa konvenčnou aj alternatívnou medicínou a laickému publiku o najnovších poznatkoch modernej vedy a o tom, ako tieto poznatky korešpondujú s psychosomatickým prístupom v medicíne a s duchovnými princípmi. Povzbudzujú ho správy od stoviek bývalých poslucháčov, ktorí zlepšili svoju spirituálnu, fyzickú i duševnú pohodu aplikáciou princípov, o ktorých hovorí vo svojich prednáškach. Doktor Lipton je považovaný za jedného z hlavných predstaviteľov Novej biológie.

Názov pôvodnej knihy: The Biology of Belief (revised 10th Anniversary edition)

Prekladateľ:

Edícia:

Počet stránok: 288

Počet ilustrácií:

Väzba: viazaná

Farebnosť:

ISBN: 978-80-7554-052-2

Formát:

Vyšlo:12/2016, 2. aktualizované a rozšírené vydanie

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: