STOP alergiám! Vyskúšajte našu novinku Brainmax Quercetin & Bromelaín! Nakupujte TU

Kniha radosti - Jeho Svätosť dalajláma XIV., Desmond Mpilo Tutu, Douglas Abrams

Kód: 24443
Akcia
Značka: Jota
€13,64 –34 %
Kniha radosti
€13,64 –34 % €8,94
Skladom (> 5 ks)

Rozhovory a myšlienky dvoch veľkých mužov, držiteľov Nobelovej ceny za mier, o tom, ako byť šťastný v dnešnom premenlivom svete.

Detailné informácie

Podrobný popis

Kniha radosti - Jeho Svätosť dalajláma XIV., Desmond Mpilo Tutu, Douglas Abrams

"Ak sám seba vnímate ako obyčajného človeka, jedného zo siedmich miliárd, nie je dôvod mať pocit, že by ste sa mal správať, ako by ste bol niekto výnimočný. Či už som s kráľovnou alebo kráľom, prezidentom, premiérom či žobrákom, vždy mám na pamäti, že sme všetci rovnakí. "

Svet okolo nás sa rýchlo premieňa, sme svedkami tragédií celosvetového významu, katastrof, (nielen) osobných nešťastí, chorôb, smrti - možno vôbec v takom svete, v takej dobe prežívať radostný život a nenechať strasti, aby nás pohltili? Áno, je možné pracovať na tom, aby sme aj v tom zlom vedeli nájsť niečo, čo nás posúva ďalej. Možno cvičiť náš prístup k sebe samým a k ostatným okolo nás. Kniha radosti sprostredkováva dlhoročné skúsenosti dvoch neuveriteľných mužov, ktorí napriek nepredstaviteľne ťažkým životným skúškam zostávajú veselými, nezbednými, súcitnými, odpúšťajúcimi a nestrácajú vieru vo všetky ľudské bytosti.

Douglas Abrams majstrovsky prepojil životné príbehy dvoch blízkych priateľov - Jeho Svätosti dalajlámu a arcibiskupa Desmonda Tutua, ich odpovede na otázky týkajúce sa prekážok na ceste k radosti, pokory, humoru, odpustenia, vďačnosti, súcitu, veľkorysosti a mnohých ďalších, s vedeckými poznatkami, ktoré sa preberanou tematikou zaoberajú. Kniha sprevádza čitateľa cestou od zamerania na ja, mne, moje k zameraniu na my, nám, naše. Ukazuje nám, ako sa poučiť z utrpenia (či už vlastného alebo utrpenia okolo nás), poprípade ako si uvedomiť, že sme súčasťou veľkého spoločenstva a že v ničom, čo prežívame, nikdy nie sme a nebudeme sami. Nikto z nás nedokáže uniknúť utrpeniu. To však neznamená, že nemôžeme prežívať radosť. Netrápme sa kvôli veciam, ktoré nedokážeme zmeniť. "Ak sa s tým dá niečo urobiť, aký je dôvod na skľúčenosť? Ak sa nič robiť nedá, načo byť skľúčený? "

Nechajte sa pohltiť múdrosťou dvoch "veselých kôp", ktoré sa vedia zasmiať samy sebe, urobiť si srandu zo svojho veľkého nosa alebo zo zlej angličtiny a ktoré vám akoby nevdojak otvoria oči, rozosmejú vás aj rozplačú.

Názov pôvodnej knihy: The Book of Joy: Finding Enduring Happiness in an Uncertain World

Prekladateľ:T amara Váňová

Počet stránok: 352

Formát knihy: 145 x 210 mm

Väzba: pevná, s prebalom

ISBN: 978-80-7565-101-3

 

Jeho Svätosť dalajláma XIV. Tändzin Gjamccho je duchovným vodcom tibetského ľudu a tibetského budhizmu. Cestuje po celom svete a propaguje láskavosť a súcit, medzináboženské porozumenie, rešpekt k životnému prostrediu a predovšetkým svetový mier. Je vášnivým zástancom všeobecného a na žiadnu náboženskú ideológiu neviazaného prístupu k rozvoju základných ľudských hodnôt. Žije v exile v indickej Dharamsale.

Desmond Mpilo Tutu, emeritný arcibiskup Kapského Mesta, sa stal prominentným vodcom v kampani za spravodlivosť a rasové zmierenie v Južnej Afrike. V roku 1994 bol vymenovaný za predsedu Juhoafrickej komisie pravdy a zmierenia, kde propagoval novátorský spôsob, akým sa môže ďalej rozvíjať spoločnosť v krajinách, ktoré sa zotavujú z občianskych konfliktov a útlaku. Bol prvým predsedom medzinárodnej mimovládnej organizácie The Elders, skupiny verejných osobností, ktorí sa spoločne angažujú za mier a ľudské práva. Žije v Kapskom Meste v Juhoafrickej republike.

Douglas Abrams   je spisovateľ, redaktor a literárny agent, ktorý sa zameriava na pomoc vizionárom vytvoriť múdrejší, zdravší a spravodlivejší svet. Už viac ako desať rokov pracuje s Desmondom Tutu ako spoluautor a redaktor. Žije v Santa Cruz v Kalifornii.

Dodatočné parametre

Kategória: Knihy
Hmotnosť: 0.5 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: