NOVINKA! BrainMax Pure HHC & CBD ! Více: ZDE
Veľká novinka! Vlastná potravinárska výroba! Více: ZDE
NOVINKA: BrainMax Pure protein cookies ! Více: ZDE

10 dôvodov, prečo piť Yerba Maté

Návody na prípravu yerby maté

Príprava yerby je rituál

priprava-yerby-infografika-brainmarket-sk

 

4️⃣kroky, ako pripraviť Yerbu maté⁠

1) Dajte do kalabasy 2 - 4 polievkové lyžice Yerby.⁠

2) Nalejte zhruba do 1/5 kalabasy studenú (filtrovanú) vodu, nech sa namočia lístky.⁠

3) Zamiešajte Yerbu bombillou.⁠

4) Až po okraj zalejte Yerbu maté horúcou vodou ohriatou na 80°C (aby sa nespálili lístky).⁠

Názvoslovie:

Kalabasa = hrnček na Yerbu maté

Bombilla = kovová slamka so sítkom

Zázračný nápoj od indiánov yerba maté

Yerba maté, čiže Cesmína paraguayská je tradičný juhoamerický nápoj, o ktorom sa s obľubou vraví, že má silu kávy, zdravotný prínos ako čaj a eufóriu ako z čokolády. Najväčšími exportérmi yerby sú Argentína, Paraguay a Uruguay. Drobné lístky Cesmíny s obľubou pijú študenti a ľudia, ktorí sú pracovne vyťažení. Cesmíne sa nevyhýbajú ani športovci. Napríklad taký Lionel Messi pije Yerbu priamo pred zápasom.

yerba

10 dôvodov prečo piť yerbu

  1. Zdroj energie - Yerba maté je v prvej rade výborný stimulant. Látky obsadené v Yerbe maté sú vynikajúci zdroj energie, ktoré zároveň zlepšujú koncentráciu. Obsahuje kofeín, ale taktiež ďalšie alkaloidy ako theobromín a theofylín. Naviac, v porovnaní s inými prírodnými stimulantami, ako je káva alebo guarana, má Yerba maté vyvážený energetický nárast, a zároveň tu nie je dramatický pokles energie pri jej odoznievaní. Komu by nestačil samotný stimulačný účinok yerby, môže vyskúšať trebárs kombináciu yerby s guaranou.
  2. Yerba a zdravie - pravidelné pitie Yerby maté má viac výhod na naše zdravie. Priaznivo ovplyvňuje hladinu cholesterolu a cukru v krvi. Nemôžeme nespomenúť taktiež jej protizápalové účinky, pretože obsahujú silné flavonidy.
  3. Fyzická a duševná výkonnosť - ku zvýšeniu fyzickej výkonnosti je Yerba maté ako stvorená, čo súvisí s nárastom energie. Yerba maté tiež stimuluje produkciu dopamínu, vďaka ktorému sme produktívni, sústredení a motivovaní.
  4. Yerba ako zdroj vitamínov a minerálov - do zdravotných benefitov Yerby bezpochyby patrí príjem vitamínov, hlavne vitamín A, C, E a vitamíny skupiny B. Ďalej tu nájdeme minerály ako je vápnik, železo, mangán, fosfor, zinok alebo sodík.
  5. Spaľovanie tukov - pokiaľ ste v čase redukčnej diéty, yerba prispeje ku spaľovaniu tukov, urýchľuje metabolizmus, zlepšuje trávenie a takisto môže pomôcť k zmierneniu chuti na jedlo.
  6. SrdceYerba maté obsahuje polyfenoly quercetín a kyselinu chlórogénovú, ktoré sú spojené s pozitívnymi účinkami na celý kardiovaskulárny systém. A vďaka látke ako je rutín, posilňuje žilné steny a bráni vzniku aterosklerotických plátov.
  7. Afrodiziakálne vlastnostiCesmína je známa aj ako silné afrodiziakum. Zvyšuje sexuálnu túžbu a mužom zlepšuje erekciu. Pokiaľ by ste chceli využiť stimulačné účinky yerby a zároveň posilniť svoju chuť, tak rozhodne odporúčame skúsiť napr.: Verde Mate La Potente alebo Katuavu. Tieto zmesi yerby a afrodiziakálnych bylín sko sú Catuaba, Muira puama alebo jarabina vtáčia sú pre stimuláciu libida vynikajúcim pomocníkom.
  8. Účinné diuretikumpitie Yerby maté prospieva obličkám a močovým cestám, pretože pôsobí mierne diureticky, a tým aj znižuje tvorbu opuchov.
  9. Spoločenská udalosť - vo chvíľach, kedy sa u nás tradične ľudia stretávajú pri káve, v iných častiach zeme sa ľudia stretávajú práve pri pití Yerby. Zdieľanie tohoto nápoja z tradičnej tykve je proste známkou priateľstva.

 

Veronika Halusková

 

Ak ste v článku zaznamenali chybu alebo preklep, dajte nám, prosím, vedieť na mail korektura@brainmarket.sk. Ďakujeme!

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie