Jarné upratovanie skladu! Stovky produktov výhodnejšie! NAKUPOVAŤ
52 položiek celkom
cordyceps swanson
Imunita
€10,70
23843
LIONS MANE Tinktura BrainMax Pure JPG ESHOP 6452/1353
Capture
Tip Imunita
€28,40
6393
now cordyceps 750mg 90kapslí
Imunita
€21,05
23409
Hore
Ďalšie produkty

Medicinálne huby sú skvelý prostriedok na prevenciu proti ochoreniam a posilnenie imunitného systému. Ich hlavný benefit spočíva vo vysokom obsahu biologických a medicinálnych látok, ktoré sú bohaté na životne dôležité vitamíny, minerály, stopové prvky a aminokyseliny.

Medicinálnym hubám je prisudzovaný celý rad pozitívnych a preventívnych účinkov na zdravie a pri liečbe menej či viacerých vážnych chorôb.

Medicinálne huby pochádzajú z oblasti Ďalekého východu (najmä Čína, Japonsko a Vietnam) a sú dnes známe svojimi liečivými účinkami. Ich účinky využíva východná medicína po tisíce rokov a dnes sa ich popularita ešte zvýšila. Starí Egypťania napr. verili, že konzumácia húb zaistí dlhý život. Vedci po celom svete teraz prichádzajú s novými fascinujúcimi účinkami u viac ako 100 medicinálnych húb. Svoj prívlastok "medicinálne" huby získali, pretože sú používané na prevenciu a liečbu chorôb.

Medicinálne huby sa radia medzi adaptogény. Ako je známe, tak adaptogény zvyšujú odolnosť voči stresu a posilňujú imunitu v stresových situáciách. Prirovnal by som to k termostatu :) Drží reakcia vášho tela na primeranej úrovni (kortizol). Rovnaký princíp ako fungovanie termostatu, kedy sa pri vyššej teplote kúrenia vypína alebo zníži výkon. Ak trpíte napr. nedostatkom alebo výkyvmi energie, zá**ly, adrenálnou únavou alebo stresom, sú medicinálne huby presne pre vás.