BrainMarket Okuliare blokujúce 40% modrého svetla, BLACKBIRD

Kód: 999962
€16,10
Skladom (>5 ks)

Okuliare blokujúce 40% modrého svetelného spektra o vlnovej dĺžke 380 až 500 nm spektra vhodné predovšetkým k práci na počítači cez deň. Znižujú únavu očí a chránia ich kondíciu. Na večerné nosenie (2 h pred spánkom) odporúčame okuliare blokujúce 100% modrého svetla.

Detailné informácie

Odborné poradenstvo
Odborné poradenstvo
Sme skúsení. Radi poradíme!
Testujeme, čo predávame
Testujeme, čo predávame
Overujeme vysokú kvalitu produktov.
Rýchla expedícia
Rýchla expedícia
Produkty máme skutočne na sklade.
Doprava zadarmo
Doprava zadarmo
Pri nákupe nad 80 eur.

Podrobný popis

BrainMarket Okuliare blokujúce 40% modrého svetla, BLACKBIRD

Ľahké okuliare filtrujú 40% modrého svetlavlnovej dĺžke 380 až 500 nm a tým   sú vhodné predovšetkým na práci na počítači cez deň. Okuliare chránia oči pred svetlom vyžarujúcim z obrazoviek počítača, televízie alebo telefónu. Uľavujú pri podráždení očí a následných bolestiach hlavy. Na večerné nosenie (2 h pred spánkom) odporúčame okuliare blokujúce 100% modrého svetla.

Nosením okuliarov blokujúcich modré svetlo pred spaním môžete zlepšiť spánok, zdravie (skrze vyplavenie melatonínu) a rannú energiu. Prečítajte si článok o tom k čomu je melatonín a ako zvýšiť jeho hladinu alebo prečo je spánok dôležitý a ako zapracovať na jeho zlepšení.

Okuliare sú balené vo fólii a kartóne, aby sa zabránilo ich prípadnému poškodeniu pri preprave.

Problém modrého svetla

V dnešnej digitálnej ére dokáže len málokto odtrhnúť oči od obrazovky, či už to je televízia, mobil alebo počítač. S pribúdajúcim používaním týchto elektronických zariadení a používania LED svetiel vznikli nové problémy.

  • Vystavenie sa modrému svetlu z obrazoviek pred spaním narúša produkciu melatonínu a spánkové vzory.
  • Vystavovanie modrému svetlu môže viesť k makulárnej degenerácii.
  • Nadmerné nasýtenie modrého svetla môže znížiť ostrosť zraku a sťažiť zaostrovanie.
  • Bolo dokázané, že modré svetlo vyvoláva fotochemické poškodenie sietnice a makuly, ktoré spôsobujú oxidačný stres očí.
  • Poruchy spánku môžu viesť k depresii so zvýšeným rizikom ochorenia.

Modré svetlo medzi 380 a 470 nm je považované za škodlivé, pretože môže spôsobiť poškodenie sietnice, šedý zákal a je spojené s poruchami spánku. Všetky spektrá modrého svetla však nie sú zlé, napríklad spektrum od 470 do 500 nm, nazývané aj tyrkysovo modré svetlo, je všeobecne považované za dobré. Táto škála viditeľného modrého svetla je prospešná, pretože stimuluje prirodzené reflexy chrániace oči pred preexponovaním a taktiež pomáha kognitívnym a pamäťovým funkciám mozgu. Zároveň stimuluje fotosenzitívne retinálne gangliové bunky, aj pupilárny reflex a kontroluje cirkadiánny cyklus.

icon

Zapamätajte si

Najpodstatnejšie informácie o blokácii modrého svetla

Zatiaľ čo cez deň potrebujeme dostatok jasného svetla, v noci je jeho nadbytok škodlivý. Hlavne modrá zložka svetla signalizuje telu, kedy má byť aktívna a kedy je čas na odpočinok a regeneráciu. Blokovaním modrého svetla 2-3 hodiny pred spánkom dáte telu najavo, že sa blíži čas spať. Odmenou bude zvýšená produkcia melatonínu (hormónu spánku a regenerácie, silného antioxidantu), kvalitnejší spánok a príjemná rana plná energie.

 

Základná špecifikácia

Sklá: žltá

Šírka okuliarov: 14 cm

Dĺžka nožičiek: 14,5 cm

Veľkosť: medium

Dodatočné parametre

Kategória: Okuliare blokujúce modré svetlo
Blokuje: Modré svetlo
Doba nosenia: Cez deň
Konštrukcia: Plast
Pre koho: Dospelích
Typ: Do spoločnosti
Účel: Ochrana zraku
Úroveň blokácie: 40%
5
2x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:
5
T Avatar autora | 8.2.2022
Treba si na ne najprv zvyknúť, všetko je zrazu žltšie. Po dvoch týždňoch použivania, denne asi 7 hod pred PC, myslím si, že oči nemám tak unavené ako pred tým.
Nevypĺňajte toto pole:
Z Avatar autora Som zvedavá 16.5.2024 09:47
Okuliare mi včera prišli, trošku sklamanie že iba tak v sáčku, že k tomu nebol nejaký ochranný obal. Od dnes ich testujem, keďže v práci väčšinu času pozerám do obrazoviek. Uvidíme či sa po pár týždňoch dostaví nejaký efekt 🤷🏼‍♀️
Odpovedať
MC Avatar autora Som zvedavá 16.5.2024 13:45
Dobrý den, velice Vám děkujeme za Vaši reakci a zpětnou vazbu, věříme, že s produktem jako takovým budete určitě spokojená. Mrzí nás však, že jste nebyla plně spokojená s obalem, ve kterém Vám produkt dorazil, kdy si k sobě tuto zpětnou vazbu plně bereme a je to pro nás posun dále. V případě, kdy budete cokoliv potřebovat, určitě se na nás obraťte. Přejeme hezký den, Martina.