BrainMax Sleep Faster, GABA UPGRADE! 450 g Komplex 8 prírodných látok, podporí rýchlejšie zaspávanie a kvalitný spánok, novinka s príchuťou lesného ovocia, 30 dávok

Kód: 5
Imunita
Značka: BrainMax
€35,60
Skladom (>5 ks)

Vylepšili sme zloženie! Lepšia a efektívnejšia verzia Sleep Fasteru vás prevedie celú ríšu snov! Pre ešte lepší účinok sme pridali GABU! Novo bez extraktu z červenej repy, ochutené prírodnou arómou lesného ovocia. Sleep Faster je komplex 8 aktívnych látok, ktoré podporia rýchlejšie zaspávanie aj kvalitný spánok v priebehu celej noci. Kvalitný spánok neznamená vyspávať si 8 až 10 hodín. Kvalitný spánok je len vtedy, ak ste dostatočne dlho v najhlbšej aj REM fáze spánku. Látky obsiahnuté v Sleep Fasteri nielen zlepšujú kvalitu spánku, ale tiež znižujú napätie, tlmia stres, upokojujú organizmus, podporujú regeneráciu, podieľajú sa na tvorbe dôležitých neuroprenášačov. Kvalita spánku rozhoduje o stave celkového fyzického aj psychického zdravia. So Sleep Fasterom prežijete noc plnú snov.

Detailné informácie

Odborné poradenstvo
Odborné poradenstvo
Sme skúsení. Radi poradíme!
Testujeme, čo predávame
Testujeme, čo predávame
Overujeme vysokú kvalitu produktov.
Rýchla expedícia
Rýchla expedícia
Produkty máme skutočne na sklade.
Doprava zadarmo
Doprava zadarmo
Pri nákupe nad 80 eur.

Podrobný popis

rýchlejšie zaspať
Pomôže rýchlejšie zaspať
predlžuje hlboky spanok
Predlžuje hlboký spánok
upokojuje myseľ
Upokojí myseľ a uvoľní telo
sleep faster úvodný banner fotka

Spite kvalitnejšie a zaspávajte rýchlejšie!

Sleep Faster je komplex navrhnutý na podporu hlbokého spánku a rýchlejšieho zaspávania. Obsahuje prírodné látky a byliny, ktoré vzájomne podporujú svoje pôsobenie a zaistia hlboký a pokojný odpočinok. Je vhodný pre všetkých, ktorí sa stretávajú s akútnym či chronickým stresom alebo pre tých, ktorých trápia dlhé zaspávanie, prebúdzanie v priebehu noci a zlý spánok.Prebúdzajte sa odpočinutí a plní energie!

Prečo je jeho zloženie unikátne a účinné?

Sleep Faster obsahuje osem synergicky pôsobiacich zložiek. Obsahuje glycín a aminokyselinu GABA, ktoré efektívne podporujú upokojenie mysle. Tiež Inositol, ktorý pozitívne ovplyvní náladu a spoločne s koncentrátom z višňovej šťavy optimalizuje spánkový cyklus. Magnesium Taurát má kľúčovú úlohu v redukcii stresu a napätia , zatiaľ čo spoločné pôsobenie L-Theanínu a extraktu z valeriány lekárskej pôsobí relaxačne na telo i myseľ, podporuje hlboký spánok a uľahčuje zaspávanie. Ďalej je Sleep Faster obohatený o Vitamín B6 , ktorý je nevyhnutný pre produkciu serotonínu a prispieva k dosiahnutiu kvalitného, hlbokého spánku.

 • Aktívna a veľmi vzácna forma vitamínu B6 s vysokou biodostupnosťou.
 • Tlmivé účinky aminokyseliny GABA na upokojenie po náročnom dni.
 • Šťava z višne pre lepší spánok.
 • L-theanín na zmiernenie úzkostných stavov.
 • Vitamín B6 pre lepšiu vstrebateľnosť horčíka a podporu nervového systému.
 • Horčík prispieva k zníženiu miery únavy, vyčerpania ak normálnemu energetickému metabolizmu.
sleep faster slozeni

Pre koho je vhodný?

Kvalitný spánok neznamená spať 8 až 10 hodín. Kvalitný spánok je len vtedy, ak ste dostatočne dlho v najhlbšej spánku a REM fáze. Ide o kľúčový faktor, ktorý je dôležitý pre celkové fyzické aj duševné zdravie. Sleep Faster je kombinácia vzájomne pôsobiacich látok, ktoré podporia upokojenie mysle, rýchlejšie zaspávanie, kvalitnejší spánok a môže sa tak spoľahlivo podieľať na optimalizácii cirkadiánneho rytmu.

 • Pre tých, ktorí majú problémy so zaspávaním: Látky ako GABA, glycín a valeriána lekárska majú upokojujúce účinky, ktoré môžu pomôcť ľuďom, ktorí majú problémy so zaspávaním a trápi ich nahromadený stres.
 • Pre športovcov, ktorí chcú lepšie regenerovať: Počas spánku dochádza k významnej produkcii rastového hormónu a zvýšenej syntéze bielkovín, čo sú procesy nevyhnutné na opravu a rast svalového tkaniva. Nedostatok spánku môže viesť k pomalšej regenerácii svalov, zvýšenému riziku zranenia a zníženiu športovej výkonnosti.
 • Pre tých, ktorí trpia prerušovaným spánkom: Magnesium a Vitamín B6 môžu prispieť k lepšej relaxácii a zníženiu nočného prebúdzania.
 • Pre tých, ktorí majú narušený spánkový rytmus :Melatonín obsiahnutý v šťave z višne môže pomôcť regulovať spánkový cyklus, čo je užitočné pre ľudí s narušeným cirkadiánnym rytmom.
 • Pre osoby so stresom alebo úzkosťou: Inositol a L-Theanín môžu pomôcť znižovať úroveň stresu a úzkosti, ktoré sú často spojené so zlým spánkom.
 • Pre osoby hľadajúce prirodzené riešenie: Tento produkt ponúka alternatívu k farmaceutickým spánkovým prípravkom, čo môže byť atraktívne pre tých, ktorí uprednostňujú prirodzené prístupy k zlepšeniu spánku.

Ako sa prejavuje nedostatok kvalitného spánku?

 • Poruchy koncentrácie a pamäte: Zlý spánok má významný vplyv na mozgové funkcie, vrátane koncentrácie, pamäte a rozhodovania. Keď nedostatočne spíme, naše mozgové vlny, ktoré sú zodpovedné za učenie a pamäť, sú narušené, čo môže viesť k problémom s udržaním pozornosti a spracovaním nových informácií.
 • Oslabená imunita: Spánok je dôležitý na udržanie zdravého imunitného systému. Nedostatok spánku môže oslabiť imunitný systém, čím zvyšuje riziko infekcií a ochorení.
 • Chronický stres, úzkosti, panické ataky: Nedostatok spánku môže spôsobiť podráždenosť, zvýšený stres, depresie a emočnú nestabilitu.
 • Náladovosť, podráždené správanie
 • Únava a celková vyčerpanosť: Nedostatok spánku môže spôsobiť celkovú únavu, pocit vyčerpania a nedostatok energie počas dňa.
 • Pocity, že sa nemôžete dospať
 • Znížené libido
Ako sa prejavuje nedostatok kvalitného spánku-4
kvalitné spanok benefity

Ako sa kvalitne vyspať?

 • Pred spaním vymeňte sociálne siete a televíziu za príjemnejšie veci (napr. knihu).
 • 2 hodiny pred spaním blokujte modré svetlo.
 • Vyskúšajte Sleep Faster s obsahom prírodných látok na podporu spánku.
 • Každý deň si doprajte aspoň ľahký pohyb.
 • Spite v tichej, tmavej a chladnej miestnosti.
 • Minimálne 4 hodiny pred spaním nepite alkohol.
 • Poslednú kávu si dajte najneskôr 8 hodín pred spaním.
 • Dodržujte plán spánku. Choďte spať a vstávajte približne v rovnakú hodinu.

Porovnanie výsledkov po týždennom meraní pomocou Oura Ring!

Počas spánku bola porovnávaná dĺžka celkového spánku, REM fáza a taktiež aj dĺžka hlbokého spánku. So Sleep Fasterom bola REM fáza aj hlboký spánok dlhší a tým aj celkové skóre spánku dopadlo lepšie. Je dôležité poznamenať, že jednotlivé fázy aj dĺžka spánku sa môže líšiť s ohľadom na mnoho faktorov. Spánok je veľmi komplexný a záleží na mnohých aspektoch, ako je celkový cirkadiánny rytmus tela, strava, pohyb alebo vek. Vždy treba zohľadniť svoju východiskovú pozíciu, poprípade aj to, ako dlho bojujete so zlým spánkom a pokúsiť sa vyladiť spánkovú rutinu.

najlepšie výsledky týždenného merania
hlboky spanok rustovy hormón

Prečo je dôležitý hlboký spánok?

V tejto fáze prebieha najviac opravných mechanizmov a dochádza aj k vylučovaniu rastového hormónu. Až 70 % celkového množstva denného rastového hormónu sa vylučuje počas spánku. Bez dobrého spánku svaly nerastú. V tejto fáze tiež dochádza k presunu informácií z krátkodobej pamäte – hipokampu do dlhodobej pamäte – neokortexu. Predstavte si to ako presun dát z operačnej pamäte RAM na HDD pevný disk. V tejto fáze dochádza k aktivácii metabolizmu glukózy, k zníženiu kortizolu ak aktivácii parasympatického nervového systému. Hlboký spánok je zásadný pre produkciu rastového hormónu , ktorý je vylučovaný prištítnou žľazou. Tento hormón zohráva kľúčovú úlohu v regenerácii a oprave telesných buniek, vrátane kožných buniek. Dostatočná produkcia rastového hormónu počas hlbokého spánku môže prispieť k udržaniu elasticity a pevnosti pokožky a znižuje tak výskyt vrások. Naopak, narušený alebo nedostatočný spánok môže viesť k nižšej produkcii rastového hormónu, čo môže ovplyvniť schopnosť tela obnovovať kožu. To môže zvyšovať riziko vzniku vrások a ďalších známok starnutia.

faze spanku

Prečo je dôležitá REM fáza?

REM (rapid eye movement) fáza je časť spánkového cyklu, kedy sa nám zdajú sny, súčasťou sú aj rýchle pohyby očí, zrýchľuje sa dych a prípadné prebudenie v tejto fáze zapríčiní, že pociťujeme únavu. V REM fáze máme veľmi živé sny. Sny sú veľmi dôležité pre našu psychiku. Pri nedostatku REM fázy sme náchylnejší na duševné poruchy. Keďže hovoríme o spánkovom cykle, jednotlivé fázy spánku, vrátane REM fázy, sa v priebehu noci opakujú a rozdielne sú aj časy, v ktorých sa fázy opakujú. Pokiaľ spíte menej ako 6 hodín, potom prichádzate o jeden spánkový cyklus počas, ktorého by mohli zregenerovať vaše bunky (myseľ aj telo). Alkohol a niektoré lieky či drogy majú negatívny vplyv na REM fázu spánku. Alkohol skracuje dobu trvania fázy REM, ktorá je spojená s intenzívnym snívaním. Keď človek pije alkohol, môže síce rýchlejšie zaspať, ale kvalita spánku je biedna. Alkohol môže tiež spôsobiť, že fáza REM sa objaví neskôr počas spánkového cyklu, čo spôsobuje častejšie prebúdzanie v noci a narušenie celkového spánkového vzorca.

Ako spoznáte, že dobre spíte?

 • Budíte sa plní energie.
 • Cítite sa oddýchnutí.
 • V noci sa vám zdajú sny.
 • Ste schopní vstávať aj bez budíka.
 • Večer ľahko zaspávate.
 • Dobre sa koncentrujete počas dňa.
Spanok
blok hlboky spanok

Tlmivý účinok a podpora spánku

Kyselina gama-aminomaslová je neurotransmiter, ktorý je známy tým, že má upokojujúci účinok. tlmivé účinky a podporí spánok, pretože dokáže regulovať nadmernú aktivitu nervových buniek, ktoré sú spojené s úzkosťou, stresom a strachom.

 • Reguluje nadmernú aktivitu nervových buniek.
 • Znižuje napätie.
 • Podporuje kvalitnejší spánok.

Magnesium pre pokoj svalov, nervov a upokojenie

Magnesium taurát je forma horčíka spojená s aminokyselinou taurínom, ktorá pomáha upokojiť nervový systém a znižuje stres, čo je dôležité pre kvalitný spánok. Pre lepšiu vstrebateľnosť je horčík doplnený o vitamín B6 v jeho aktívnej forme Pyridoxal-5-fosfát (P-5-P).

 • Aktívna a veľmi vzácna forma vitamínu B6 s vysokou biodostupnosťou
 • Horčík prispieva k zníženiu miery únavy a vyčerpania
 • Horčík prispieva k elektrolytickej rovnováhe
 • Horčík prispieva k normálnemu energetickému metabolizmu
 • Horčík prispieva k normálnej činnosti nervovej sústavy
 • Horčík prispieva k normálnej činnosti svalov
 • Horčík prispieva k normálnej syntéze bielkovín
 • Horčík prispieva k normálnej psychickej činnosti
 • Horčík prispieva k udržaniu normálneho stavu kostí
 • Horčík prispieva k udržaniu normálneho stavu zubov
 • Horčík sa podieľa na procese delenia buniek
sleep magnézium relax

Čistá hlava a relaxácia

L-Theanín je aminokyselina, ktorá sa prirodzene vyskytuje v zelenom čaji (Camellia sinensis). Ide o látku, ktorá podporí relaxáciu a duševnú bdelosť. Príjemne nakopne k mentálnemu aj fyzickému výkonu, chráni pred stresom aj potenciálnou nervozitou spojenou s pitím kávy. A ako to dokáže? L-Theanín má schopnosť prekročiť hemoencefalickú bariéru, čo znamená, že môže vstúpiť do mozgu z krvného obehu. Táto schopnosť je kľúčová pre látky, ktoré majú vplyv na mozgovú funkciu a správanie.

 • L-Theanín zvyšuje produkciu už spomínaného neurotransmiteru GABA v mozgu, čo znižuje nervovú aktivitu a pomáha s upokojením.
 • L-Theanín môže redukovať účinky neurotransmitérov, ako je glutamát, ktorý zohráva úlohu vo zvýšenej nervovej aktivite a môže prispievať k stresu a úzkosti.
 • Zvyšuje pocity relaxácie.
 • Hoci L-Theanín priamo nevyvoláva spánok, pomáha upokojiť myseľ a tým môže zlepšiť kvalitu spánku.
glycín

Upokojujúce účinky

Glycín, aminokyselina prirodzene sa vyskytujúca v tele, má pozitívny vplyv na spánok vďaka svojim upokojujúcim účinkom na nervový systém. Pôsobí tak, že znižuje telesnú teplotu pred spaním, čo signalizuje telu, že je čas odpočívať a zaspať. Okrem toho môže zlepšovať kvalitu spánku tým, že podporuje hlbšie fázy spánku a pomáha znižovať úzkosť a stres, čo sú bežné príčiny narušeného spánku. Glycín v mozgu funguje ako upokojujúci neurotransmitér, kde uľahčuje prenos nervových vzruchov. Má svoje uplatnenie aj pri podpore pokojného spánku.

Zdravý spánkový cyklus

Inositol pomáha regulovať hladiny chemikálií v mozgu, ako je serotonín, ktorý je nevyhnutný pre udržanie zdravého spánkového cyklu a celkovej duševnej pohody. Inositol tiež pomáha znižovať úzkosť a stres, čo sú faktory, ktoré môžu narúšať spánok. Jeho schopnosť upokojiť myseľ a zlepšiť náladu môže prispieť k ľahšiemu zaspávaniu a hlbšiemu, nerušenému spánku.

inositol

Vitamín B6 = alfa a omega nervového systému

Vitamín B6, na druhej strane, podporuje premenu tryptofánu na serotonín, neurotransmiter, ktorý hrá kľúčovú úlohu v regulácii spánku. Spoločne tieto dva doplnky posilňujú navzájom svoje účinky a môžu tak lepšie podporovať relaxáciu a zlepšovať kvalitu spánku. Magnesium taurát zaistí uvoľnenie tela, zatiaľ čo vitamín B6 prispieva k optimálnej funkcii mozgu potrebnej pre zdravý spánkový cyklus.

nervový systém detail4

Dávkovanie

Rozmiešajte 1 odmerku  v 300 ml vody a vypite 30 minút cez spánkom. Neodporúčame Sleep Faster pokiaľ užívate sediva, antidepresíva, hypnotiká alebo anxiolytiká (lieky na úzkosť).

Veľkosť dávky: 1 odmerka
Balenie obsahuje 30 dávok.
Množstvo v 1 dávke %RHP*
Glycín 5000 mg ***
Inositol (vitamín B8) 5000 mg ***
Magnesium taurát 2000 mg ***
z toho elementárny horčík 160 mg 42,6%
GABA 500 mg ***
Šťava z višne 250 mg ***
L-theanín 250 mg ***
Extrakt z koreňa valeriány lekárskej (4:1) 100 mg ***
Vitamín B6 (Pyridoxal-5-Phosphate (P-5P) 1,4 mg 100%
* % dennej referenčnej hodnoty príjmu
***denná referenčná hodnota príjmu nie je stanovená

Nákupom podporíte aj slovenské lesy #stromzaobjednávku!

 

Zloženie: Glycín, Inositol vitamín B8, taurát horečnatý, GABA (Kyselina gama-aminomaslová), šťava z višne, L-Theanín, koreň valeriány lekárskej, Vitamín B6, BIO Inulín, sladidlo: steviol-glykozidy, prírodná aróma lesného ovocia.

Vyrábané v Českej republike pre firmu Votamax s.r.o.

Skladovanie: Pri izbovej teplote, na suchom a tmavom mieste.

Upozornenie: Výživový doplnok. Nie je náhrada pestrej stravy. Ukladajte mimo dosahu detí. Neprekračujte odporúčanú dennú dávku.

Veľkosť balenia: 450 g

Dodatočné parametre

Kategória: BrainMax®
Forma: Prášok
Pre jedincov riešiacich: Spánok
Typ: Komplex látok
Veľkosť balenia: 480 g
? Hmotnosť: 480 g
5
14x
4
6x
3
0x
2
1x
1
1x
Nevypĺňajte toto pole:
5
TS Avatar autora | 14.11.2023
Na tento produkt si nedám dopustiť. Určite môj favorit, každému môjmu známemu/ zverencovi vrelo odporúčam 🫡
5
VB Avatar autora | 8.11.2022
zatiaľ testujem ale objednala som na základe dobrých recenziíí
5
J Avatar autora | 30.9.2022
Za mňa výborná chuť aj lepší spánok :)
4
NN Avatar autora | 1.10.2021
Nespozoroval som na sebe žiadne účinky, ale spal som dobre aj bez toho :)
5
Avatar autora | 14.9.2021
Vela dobře po ňom spim.
5
RZ Avatar autora | 10.12.2020
Odporúčam, naozaj funguje, predĺžili sa mi fázy REM aj hlbokého spánku o cca. 25%.
5
SD Avatar autora | 14.10.2020
Už som toho vyskúšala dosť a toto funguje perfektne,normálne cítim ako sa moje telo uvoľňuje,je to príjemné zaspávanie a lepšie spanie počas noci
5
PL Avatar autora | 2.10.2020
s výrobkom som bol velmi spokojný,ale pre mňa je trochu drahý
5
AR Avatar autora | 29.6.2020
Spokojnosť
Nevypĺňajte toto pole:
FC Avatar autora Spánok 12.2.2020 12:47
Vďaka Sleep Fasteru sa môj spánok zlepšil a už sa neprobouzím v noci, ako tomu bolo doteraz. V kombinácii so spánkovou rutinou spím v kuse a mám konečne energiu, ktorá mi tak dlho chýbala.
Odpovedať
F Avatar autora Sra*ka 4.9.2023 08:52
Nepocitujem ziadnu pozitivnu zmenu v spanku a necitim sa viac oddychnuty ani zregenerovany. Vzdy ked si vecer dam tento “zazrak” rano mam sracku. 0 z 5. Neodporucam!
Odpovedať