BrainMax Pure Vodný kefír, zrná, BIO, 5 g *CZ-BIO-001 certifikát

Kód: 46562
€11,80
Skladom (>5 ks)

Kefírové zrná sú živé kolónie probiotických baktérií, proteínov a lipidov. Pokiaľ majú kryštály cukor, ktorým sa živia a tú správnu teplotu, rýchlo sa rozmnožujú a vytvárajú chutný nápoj s množstvom zdravých baktérií. Kefírové zrná slúžia na to, aby ste si kefír mohli vyrobiť v domácich podmienkach a zaistiť si tak kedykoľvek vynikajúci perlivý probiotický nápoj. Vodný kefír je opakovane použiteľná živá kultúra na výrobu vodného kefíru, ktorý je potrebné najskôr aktivovať a následne môžete mať ultra zdravý probiotický nápoj, kedykoľvek naň dostanete chuť. Postačí vám na to troška cukru, ktorým sa probiotické baktérie živia a trošku trpezlivosti.

Detailné informácie

Odborné poradenstvo
Odborné poradenstvo
Sme skúsení. Radi poradíme!
Testujeme, čo predávame
Testujeme, čo predávame
Overujeme vysokú kvalitu produktov.
Rýchla expedícia
Rýchla expedícia
Produkty máme skutočne na sklade.
Doprava zadarmo
Doprava zadarmo
Pri nákupe nad 80 eur.

Podrobný popis

Osvieženie plné probiotík u vás doma

BrainMax Pure Kefírové zrná slúžia na prípravu domáceho kefíru bez mliečnej zložky. Z pohodlia domova si ľahko pripravíte chutný osviežujúci nápoj, ktorý je navyše bohatý na probiotické baktérie, ktoré podporujú nielen trávenie, ale aj vyváženosť črevného mikrobiómu, ktorý je kľúčový pre celkové zdravie. Jeho príprava je prekvapivo jednoduchá - stačí kefírové zrná zaliať vodou, pridať cukor a nechať fermentovať. Vodný kefír predstavuje alternatívu pre tých, ktorí nechcú konzumovať mliečne produkty a napriek tomu doplniť toľko dôležité probiotiká.

vodné kefirove zrná produkt
vodný kefir zrna

Čo je fermentácia?

Fermentácia je proces, kedy dochádza ku kvaseniu pomocou probiotických kmeňov a trošky cukru. Počas procesu živej kultúry konzumujú cukor a vytvárajú organické kyseliny, plyny a alkohol. Tradične sa fermentácia používa nielen u mliečnych produktov, ale aj zeleniny (nakladanej kapusty, kimchi) a iných potravín. Fermentáciou sa tvoria probiotické kmene, ktoré sú pre človek nenahraditeľné a prospievajú nielen nášmu črevnému mikrobiómu, ale vďaka tomu aj posilňujú imunitný systém. A čo použitý cukor? Kefírové kryštály metabolizujú cukor ako súčasť fermentačného procesu. Nemusíte mať teda obavy, že s konzumáciou vodného kefíru si naopak škodíte pridaním cukru. Aj napriek tomu má vodný kefír ľahko sladkastú chuť a je mierne sýtený, čo je tiež výsledkom fermentácie.

Probiotiká a vplyv na zdravie

  • Podporí zdravie črevnej výstelky.
  • Optimalizuje črevný mikrobióm.
  • Podporí lepšie trávenie.
  • Prispeje k silnejšej imunite.
  • Zlepší vstrebávanie vitamínov.
  • Prevencia črevných ochorení

Príprava kryštálov pre následný kefír

Na aktiváciu kefírových zŕn je potrebné trošky cukru, ktorý podporí ich rast. Môžete použiť nerafinovaný trstinový cukor, pretože ten je bohatý minerálmi alebo skombinovať cukor v pomere 25 g bieleho cukru a 5 g hnedého cukru. Pri samotnej príprave kefíru už môžete použiť klasický repný biely cukor.

Príprava kefíru

1. Vyberte vhodnú nádobu, určite je lepšie voliť sklenenú fľašu.

2. Do fľaše vložte zrná vodného kefíru a naplňte čerstvou, najlepšie nechlórovanou vodou a pridajte cukor.

3. Mierne otvorte horné veko pohára, aby ste umožnili prúdenie vzduchu potrebného na fermentáciu. Nechajte pri izbovej teplote asi 1-2 dni.

4. Keď je proces primárnej fermentácie ukončený (približne po 1-2 dňoch). Odstráňte horné viečko a sceďte kefír do sklenenej nádoby/fľaše, zatiaľ čo zrnká zostanú v pohári.

5. Po scedení kefíru môžete do vodného kefíru pridať trochu ovocnej šťavy alebo vytlačiť čerstvú citrusovú šťavu. Fľaše môžete uzavrieť a nechať v chladničke do ďalšieho dňa na druhé kvasenie.

POZOR: Vo fľaši vzniká pri fermentácii tlak a treba ju každý deň 1-2x otvoriť. Na prípravu používajte iba pevné poháre.

 

 

Zloženie: Dehydrované mliečne kefírové zrná*. *produkt z ekologického poľnohospodárstva.

Pôvod: Bulharsko

Distribútor: Votamax s.r.o., Hladnovská 83/93, Ostrava

Skladovanie: Neotvorený produkt uchovávajte na suchom a chladnom mieste. Po otvorení musia byť zrná ihneď použité na aktiváciu. Fermentované produkty môžu obsahovať stopy alkoholu a histamínu. V prípade tehotenstva, dojčenia, alebo podávania kefíru deťom sa poraďte s lekárom.

Hmotnosť: 5 g

Dodatočné parametre

Kategória: BrainMax®
Pre jedincov riešiacich: Zdravie čriev a trávenie
Typ: Zmes
Veľkosť balenia: 50 g

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: