AKCIA! 10% zľava na všetky CéBéDé + CéBéGé! Pre lepšiu regeneráciu, pokojnejšiu myseľ a lepší spánok. ⁠Vybírejte TU

Viridian Curcumin Co-Q10 60 kapsúl (Kurkumín a Koenzým Q10)

Kód: 3551
€31,11
Skladom (4 ks)

Kombinácia extraktu z koreňa kurkumy poskytujúca 85% kurkumoidov, Koenzýmu Q-10 a MCT triglyceridov z kokosového oleja. Tento doplnok je určený pre podporu kondície a fungovanie srdca, pre oblasti boja proti zápalu a tiež hodnôt cholesterolu v krvi.

Detailné informácie

Podrobný popis

Viridian Curcumin Co-Q10 (Kurkumín a Koenzým Q10)

Kombinácia extraktu z koreňa kurkumy poskytujúca 85% kurkumoidov, Koenzýmu Q-10 a MCT triglyceridov z kokosového oleja. Tento doplnok je určený pre podporu kondície a fungovanie srdca, pre oblasti boja proti zápalu a tiež hodnôt cholesterolu v krvi.
 

Produkt je vhodný pre všetkých jedincov zameraných na:

 • Kondíciu a fungovanie srdca
 • potlačenie zápalu
 • hodnoty cholesterolu

obsiahnuté zložky

Extrakt z kurkumy

Kurkumín a kurkuminoidy sú primárne bioaktívnou zložkou kurkumy a dodávajú jej jej žltooranžovú farbu. V kurkumíne boli veľmi podrobne zmapované účinky súvisiace s potlačením zápalu v tele. Ten je odpoveďou imunitného systému na akútnu infekciu alebo zranenia, pri dlhodobom výskyte sa však môže začať šíriť po tele a vyvolávať metabolické zmeny. Čo môže mať negatívny vplyv na stav kardiovaskulárneho systému a srdca.

Účinky kurkumínu takisto súvisia s antioxidačnými javmi a potlačením pôsobenia toxínov pochádzajúcich napríklad z exhalátov motorov alebo cigaretového dymu, ktoré preukázateľne spôsobujú problémy v kardiovaskulárnom trakte. Bol takisto zmapovaný jeho účinok súvisiaci s hodnotou hladiny cholesterolu, rozvoju dyslipidémia (poruchou metabolizmu tukov pri akútnom koronárnom syndróme) a aterosklerózy (kôrnatenie tepien).

Koenzým Q-10

Koenzým Q-10 je neoddeliteľnou súčasťou starostlivosti o srdce už celé desaťročia a jeho vplyv na kondíciu a stav srdca a je starostlivo zmapovaný a preukázaný. Je priamo súčasťou srdcových buniek a jeho pôsobenie má súvislosť s tokom krvi, stavom krvných buniek, ochranou proti toxínom, ochranou proti oxidatívnemu stresu a redukciu ukladania nežiadúcich vrstiev na stenách ciev. Účinok koenzýmu tiež súvisí s produkciou energie v srdcových mitochondriách a teda činnosťou srdca ako takého, čo súvisí s prevenciou náhlych akútnych príhod. Taktiež bol rovnako ako pri kurkumíne popísaný účinok pri vzniku chronického zápalu.

Koenzým Q-10 je tiež podávaný pri dyslipidémie, zvýšenom krvnom tlaku a zvýšenej hladine cholesterolu, čo sú počiatočné faktory pri rozvoji kardiovaskulárnych ochorení. Vo všetkých týchto oblastiach bol preukázaný jeho vplyv.

MCT tuky

MCT (medium chain triglycerides) z kokosového oleja sú veľmi kvalitným zdrojom energie pre prácu svalov, v tomto prípade je však dôležitý ich vplyv na hladinu škodlivého cholesterolu a glukózy v krvi. MCT tuky teda pôsobia ako prevencia vzniku kardiovaskulárnych ochorení.

Čistota produktu

 • Svojou čistotou a zložením spĺňa tento produkt parametre kategórie Kosher
 • Všetky zložky sú 100% aktívne
 • Použitá je výhradne forma kvalitných kapsúl rastlinného pôvodu, s obsahom "voľného" prášku (značka Viridian Nutrition nevyužíva formu lacnejších tabliet z dôvodu vysokého obsahu balastných "spojív a lepidiel", ktoré môžu tvoriť až 50% tablety)
 • Produkt neobsahuje geneticky modifikované, či ožarované zložky
 • Neobsahuje zložky živočíšneho pôvodu: vhodné pre vegánov
 • Neobsahuje konzervačné prostriedky, umelé farbivá, pšeničný lepok, pšenicu, laktózu, pridané cukry, kvasnice, stearát horečnatý, kyselinu stearovú.

Balenie

96 kapsúl (28,26 g)

Dávkovanie

1 - 2 kapsuly denne s jedlom alebo podľa lekára. Balenie obsahuje 30-60 dávok.

Upozornenie

Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Nevhodné pre deti, tehotné a dojčiace ženy, ak neodporučí lekár. Nie je náhradou pestrej stravy. Skladujte v chlade a suchu, mimo dosahu detí. Vhodné pre vegánov.
 

výživové údaje

Počet dávok v balení: 90 x 1 kapsula
1 kapsula
Kurkuma (Curcuma longa) extrakt z koreňa z trvalo udržateľného zdroja
[Poskytujúca 85% kurkumoidov spolu (85 mg) ako kurkumín
demethoxykurkumin 15 - 25%, bisdemethoxykurkumin 15%]
100 mg
Koenzým Q10 (ubichinon)
100 mg
MCT (triglyceridy so stredne dlhým reťazcom) z kokosového oleja
100 mg
na báze koreňa kurkumy * (Curcuma longa)
75 mg

Zloženie v 1 kapsule

 • Kurkuma * (Curcuma longa) extrakt z koreňa 100 mg [poskytujúca 85% kurkumoidov spolu (85 mg) ako kurkumín 70 - 80%
 • demethoxykurkumin 15 - 25%
 • bisdemethoxykurkumin 1 - 5%]
 • koenzým Q10 (ubichinon) 100 mg
 • MCT (triglyceridy so stredne dlhým reťazcom) z kokosového oleja 100 mg, na báze koreňa kurkumy * (Curcuma longa) 75 mg
 • rastlinná kapsula (hydroxypropylmetylcelulóza).

* Pochádza z trvalo udržateľného zdroja.


Doplnok stravy.

Dodatočné parametre

Kategória: Zdravie
Hmotnosť: 0.05 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: