BrainMax Vitamin D3 & K2, D3 5000 IU / K2 ako MK7 all-trans K2VITAL®DELTA 150 mcg, 100 rastlinných kapsúl

Kód: 9979
Tip Imunita
Značka: BrainMax
€28,25
Skladom (>5 ks)

Synergická kombinácia esenciálnych vitamínov D3 a K2, ktoré hrajú dôležitú úlohu v zdraví kostí, zubov, ciev a najnovšie štúdie naznačujú, že sa jedná o veľmi dôležité vitamíny pre podporu imunity.

Vitamín D3 sme skombinovali s patentovanou formou Vitamínu K2 ako MK7 all-trans K2VITAL® DELTA od nórskej spoločnosti Kappa BioScience, ktorý v tele zvyšuje odolnosť aj využiteľnosť vitamínu D3 a pôsobí proti kalcifikácii ciev. Táto stabilná forma Vitamínu K2 ako MK7 sa okrem iného vyznačuje 48x dlhším polčasom rozpadu v tele oproti bežným formám Vitamínu K2 (72 hodín). Podľa nezávislých štúdií vykonaných spoločnosťou Kappa Bioscience jeVitamín K2 ako MK7 all-trans K2VITAL® DELTA jedným z najstabilnejších a pre telo najviac využiteľným vitamínom K2 na trhu.

Produkt neobsahuje žiadne balastné látky (éčka). Ako funkčné plnivo kapsúl sme použili 288 mg bio kurkumy, ktorá má viac ako 500 potvrdených pozitívnych účinkov na ľudský organizmus ako napríklad: normálnu činnosť kardiovaskulárneho a nervového systému, normálny stav kĺbov, kostí, pokožky a dýchacieho systému.

Detailné informácie

Odborné poradenstvo
Odborné poradenstvo
Sme skúsení. Radi poradíme!
Testujeme, čo predávame
Testujeme, čo predávame
Overujeme vysokú kvalitu produktov.
Rýchla expedícia
Rýchla expedícia
Produkty máme skutočne na sklade.
Doprava zadarmo
Doprava zadarmo
Pri nákupe nad 80 eur.

Podrobný popis

BrainMax Vitamín D3 & K2, D3 5000 IU / K2 ako MK7 150 mcg, 100 rastlinných kapsúl

BrainMax Vitamín D3 & K2 kombinuje vitamíny D3 a K2 ako MK7, dve mikro živiny, ktoré boli rozsiahle skúmané pre svoju úlohu v zdraví kostí, zubov a kardiovaskulárneho systému. Vitamín D3 podporuje ukladanie vápnika do kostí, čím zlepšuje zdravie kostí. S vyšším príjmom vitamínu D3 môže súvisieť ukladanie vápnika do ciev (kalcifikácia ciev). Z tohto dôvodu sme k vitamínu D3 pridali vitamín K2 ako MK7, ktorý čistí cievy od vápnika a pomáha ukladať vápnik do kostí. Je to binárna zbraň, úplná synergia dvoch esenciálnych vitamínov, ktoré sú dôležité pre celkové zdravie. Vitamín D3 si naše telo v lete vytvorí zo slnečného žiarenia, ale vitamín K2 môžeme prijímať iba z potravy. Dosiahnuť však na jeho na požadovanú dennú potrebu je prakticky nemožné.

V našom podnebnom pásme býva suplementácia vitamínu D3 a K2 pre zdravie a imunitu takmer nutnosťou. Výnimkou sú slnečné dni v lete a na jar, kedy môžeme Vitamín D3 čerpať zo slnečných lúčov. Vitamín D3 sa syntetizuje pri dopade UVB žiarenia na pokožku priamo v koži a telo je schopné si takto získaný Vitamín D3 ukladať do zásob. Pár minút na slnku v lete po dobu, kým je pokožka mierne ružovkastá, vyprodukuje 10.000 až 50.000 IU vitamínu D. Čo je takmer 1000x viac ako je odporúčaná denná dávka. Nedostatok slnečných lúčov u západnej vyspelej populácie (až 60%) súvisí s depresiami, úzkosťou, zlým stavom kostí, zhoršenou imunitou či narušenou hormonálnou rovnováhou.

BrainMax Vitamín D3 & K2, D3 5000 IU / K2 ako MK7 150 mcg, 100 kapsúl
ucinky vitamínu K,D,kurkuma_infografika_sk (1)

Vitamín D3 a jeho vplyv na zdravie

 • Prispieva k normálnej funkcií imunitného systému.
 • Prispieva k udržaniu normálneho stavu kostí.
 • Prispieva k udržaniu normálnej činnosti svalov.
 • Prispieva k udržaniu normálneho stavu zubov.
 • Podieľa sa na procese delenia buniek.
 • Prispieva k normálnemu vstrebávaniu a využitiu vápnika a fosforu a podporuje udržanie normálnej hladiny vápnika v krvi.

Aká je optimálna dávka vitamínu D3?

V roku 2014 publikovali vedci z Edmontskej univerzity článok, v ktorom ukázali na chybu v stanovení odporúčanej dennej dávky vitamínu D. Poukázali na to, že odporúčaných 600 IU nestačí na pokrytie potrieb zdravého človeka. Dávka by mala byť takmer 15x vyššia, teda 8895 IU denne [1]. Takú dávku získate zo slnečného svitu alebo suplementáciou. S vitamínom D3 je vhodné užívať aj Vitamín K2, pretože vitamín K2 podporuje správne ukladanie vápnika do kostí a vďaka tomu sa vápnik nehromadí v cievach.

Vitamín K2 ako MK7 K2VITAL®DELTA vyrábaný nórskou spoločnosťou Kappa BioScience

Táto patentovaná forma Vitamínu K2 vo forme MK7 all-trans je oveľa stabilnejšia ako iné formy Vitamínu K2. Túto stabilitu prenáša aj na Vitamín D3, s ktorým je v kapsule. Vyznačuje sa vysokou využiteľnosťou pre telo a zvyšuje biodostupnosť aj samotného vitamínu D3. Oproti bežným formám Vitamínu K2, ktoré majú v tele polčas rozpadu 1,5 hodiny, zostáva táto forma Vitamínu K2 v tele 78 hodín. To znamená 48x dlhší polčas rozpadu v organizme.

Vitamín K2 a jeho vplyv na zdravie

 • Prispieva k normálnej zrážanlivosti krvi.
 • Prispieva k udržaniu normálneho stavu kostí.
Vitamín K2 ako MK7 K2VITAL®DELTA vyrábaný nemeckou spoločnosťou Kappa BioSicence

vitamin_K2_MK7_infografika_brainmarket_CZ

Patentovaná stabilná forma Vitamínu K2 MK7

K2VITAL ® DELTA MK7 je oveľa stabilnejší pri bežných aj vyšších teplotách a nepodlieha rýchlo biodegradácii ako iné formy Vitamínu K2. Z prieskumu firmy Kappa Bioscience bolo zistené, že iba 5% produktov s vitamínom K2 MK7 splnilo deklarovaný obsah na etikete. Pri polovici produktov s vitamínom K2 bol zistený len polovičný obsah vitamínu oproti etikete. Zvyšok produktov neobsahoval takmer žiadny vitamín K2. Všetky produkty s K2VITAL® DELTA obsahovali deklarované množstvo vitamínu K2.

Vitamín K2 MK7

Spoločnosť Kappa vykonala aj prieskum kvality, stability a účinnosti Vitamínu K2 v doplnkoch stravy v neminerálnych kombináciách, kde by stabilita nemala byť problém. Polovica týchto neminerálnych produktov s vitamínom K2 mala problémy s kvalitou, pričom celá jedna tretina vzorky nevykazovala žiadny merateľný obsah Vitamínu K2 (nula). V pätine produktov bol zmeraný obsah vitamínu K2 v rozmedzí 26–75% oproti deklarovanému množstvu na etikete. Iba u štvrtiny produktov zodpovedalo namerané množstvo vitamínu K2 množstvo na etikete.

Vitamín K2 MK7 vitaldelta

Prednosti produktu BrainMax Vitamín D3 & K2

 • Ide o synergickú kombináciu esenciálnych vitamínov D3 a K2 s vysokou biodostupnosťou pre zdravie kostí, zubov, ciev a podporu imunity.
 • 1 kapsula obsahuje 5000 IU vitamínu D3 (cholekalciferol z lanolínu) a 150 mcg vitamínu K2 ako MK7.
 • Patentovaná forma vitamínu K2 ako MK7 K2VITAL®DELTA vyrábaná nemeckou spoločnosťou Kappa Bioscience.
 • Vitamín K2 ako MK7 K2VITAL®DELTA je stabilnejší a pre telo využiteľnejší ako iné formy vitamínu K2 a zvyšuje biodostupnosť vitamínu D3.
 • Vitamín K2 ako MK7 K2VITAL®DELTA má v tele 48x dlhší polčas rozpadu ako bežné formy vitamínu K2. Vďaka tomu je oveľa účinnejšie v zabraňovaní ukladaniu vápnika v cievach. Čistí cievy a privádza vápnik do kostí, čím podporuje normálny stav kostí.
 • Ako funkčná výplň bola použitá kurkuma v bio kvalite, ktorá má viac ako 500 potvrdených pozitívnych účinkov na ľudský organizmus.
 • Produkt neobsahuje žiadne balastné látky (éčka).

Odporúčané dávkovanie

Užívajte 1 kapsulu týždenne s jedlom obsahujúcim tuky alebo nalačno s Omega 3 či iným olejom.

(Dávkovanie podľa slovenskej legislatívy sa líši od dávkovania odporúčaného výrobcom. Každá kapsula obsahuje vysokú dávku vitamínu D, ktorý sa v tele ukladá. Predávkovanie vitamínom D môže spôsobiť zdravotné komplikácie ako hyperkalcémiu. Počas užívania odporúčame spoluprácu s lekárom a pravidelné sledovanie hladiny vitamínu D v tele , prípadne sérové hladiny vápnika.)  

Zloženie

Veľkosť dávky: 1 rastlinná kapsula
Balenie obsahuje 100 dávok.
Množstvo
v 1 dávke
%RHP*
Vitamín D3 (ako cholekalciferol, z lanolínu ) 125 μg (5000 IU) 2500%
— Z toho denná dávka vitamínu D3
715 IU (17,9 μg) 358%
Vitamín K2 ako MK-7 all-trans (K2VITAL®DELTA) (menachinón-7 z muškátu) 150 μg 150%
Bio Kurkuma 288 mg **
* % dennej referenčnej hodnoty príjmu

Neobsahuje žiadne plnidlá ani stabilizátory, iba deklarované zloženie v najčistejšej forme. Rastlinné kapsule na báze hydroxypropylcelulózy.

Skladujte pri izbovej teplote na suchom a tmavom mieste. Ukladajte mimo dosahu detí. Výrobok nie je určený pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie. Prípravok nie je určený ako náhrada pestrej stravy. Dodržujte zdravý životný štýl.

Vyrábané v Českej republike pre firmu Votamax s.r.o.

Referencie:

1. Statistická Error v Estimation of the Recommended Dietary Allowance for Vitamin D, Paul J. Veugelers* a John Paul Ekwaru; School of Public Health, University of Alberta, 350 University Terrace, Edmonton, AB T6G 2T4, Canada. Odkaz: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4210929/

Kurkuma - Zdravotné tvrdenie podľa nariadenia EÚ 432/2012

Chuť do jedla
Normálne trávenie
Normálna činnosť pečene
Normálna činnosť kardiovaskulárneho systému - krvný obeh
Imunitný systém - antioxidant
Normálny stav kĺbov a kostí
Normálna činnosť nervovej sústavy
Normálna funkcia dýchacieho systému
Normálny stav pokožky
Normálny stav kĺbov
Duševná rovnováha
Normálna činnosť pečene - pečeňové lipidy
Antioxidant

Dodatočné parametre

Kategória: BrainMax®
Forma: Kapsule
Pre jedincov riešiacich: Imunita, Kĺby, Srdce, cievy a krvný tlak
Typ: Vitamíny
Veľkosť balenia: 100 kapsúl
Počet kapsúl: 100 rastlinných kapsúl
Počet dávok: 100
Dávkovanie: 1 kapsula
5
39x
4
1x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:
5
VH Avatar autora | 18.3.2024
Vynikajuci, hlavne v zimnom obdobi, ale aj pocas celeho roka.
KK Avatar autora Kristýna Kolaříková (Administrátor) 19.3.2024
Krásný den, Viero :-) děkujeme Vám za hodnocení, jsme moc rádi, že vám náš D3 & K2 vyhovuje. Přejeme Vám mnoho zdraví, Kristýna.
5
EB Avatar autora | 22.1.2024
Budem vedieť relevantne ohodnotiť tak po mesiaci užívania . Želám pekný deň .
Avatar autora Natálie Šlapková (Administrátor) 25.1.2024
Dobrý deň Evička, ďakujeme vám za komentár. Veríme, že budete s vitamínom spokojná. :) Prajem príjemný deň.
5
Avatar autora | 15.1.2024
Zatiaľ neviem posúdiť.
5
M Avatar autora | 23.12.2023
Zatiaľ čo ľudia v mojom okolí jeden po druhom odchádzali na Covid PN a ďalšie sezónne vírusy tak na mňa sa nenalepilo vôbec nič. Užíval som kombináciu: BrainMax Liposomal Vitamin C UPGRADE, BrainMax Vitamin D3 & K2, a Performance Magnesium 1000 mg. Určite kúpim znova. Ďakujem Brainmarket.
5
M Avatar autora | 4.10.2023
spickovy vyrobok, suhlasim so spomenutymi tvrdeniami --- pokojne tableta denne --- 5000 IU je v podstate vyssia denna davka, absolutne bezpecna, obzvlast aj preto, ze tu je v kombinacii s K2, dokonca odporucana mnohymi odbornikmi.
5
M Avatar autora | 13.11.2022
Nemôžem si vynachváliť
5
M Avatar autora | 6.11.2022
Mamča je cukrovkár a pravidelne chodí na odbery krvi, kde jej mimo iného merajú aj hladiny vitamínu D, ktoré mávala permanentne nízke. Po pravidelnom užívaní tohto D-čka, (raz týždenne) má hodnoty v norme.
5
M Avatar autora | 30.9.2022
Keby môžem dám aj 10 hviezdičiek, som veľmi spokojná.
5
MN Avatar autora | 23.7.2022
Takže po 1,5 roku, čo som tu písal recenziu a pochvaľoval tento produkt, si ho idem objednať znova. Pre istotu už radšej dve balenia. V období vírusov som užíval 1tbl denne, potom som na dlhé obdobie prešiel na dávkovanie 1tbl každý druhý deň. Teraz 2 mesiace neužívam, lebo som ho dobral. Výsledky z odberov na preventívke som mal až moc dobré, celkovo sa cítim nezničiteľne :-)
5
MV Avatar autora | 8.2.2022
Veľmi
5
DK Avatar autora | 26.1.2022
Jeden z mala vitaminov D, ktory ponuka az 5000 IU v jednej kapsule. Som spokojna a K2 je este super bonus.
5
OG Avatar autora | 12.11.2021
Zatiaľ len začínam s užívaním, tak verím, že OK
5
MO Avatar autora | 9.11.2021
Som veľmi spokojná
5
BD Avatar autora | 11.10.2021
som s ním veľmi spokojná, najlepší D vitamín
5
Avatar autora | 4.10.2021
veľmi spokojný
5
MK Avatar autora | 14.9.2021
Velmi spokojna som :)
5
RS Avatar autora | 11.8.2021
Vynikajúci vysokokvalitný produkt s kurkumou a s vitamínom K. Objednal som pre člena rodiny - ktorý trpí rakovinou - žiaľ nie je možné brať väčšie dávky ako 10 000 IU týždenne lebo D vitamín mení krvný obraz a hrozí, že bude tak pomemený ten krvný obraz, že nebude možné podať chemoterapiu. Nechcem dávať zbytočné nádeje a vypisovať a zbytočne kafrať do práce lekárky, ale D/K vitamín + Betaglukán + Resveratrol + Kordyceps + Sulforafam je to najlepšie, čím si môže onko pacient pomôcť. Teraz chcem na sebe vyskúšať Carbon 60 - Fulleren je to 172 silnejší antioxidant ako C vitamín - uvidíme. Som rád, za tento e-hop, pretože dbá na kvalitu produktov a zverejňuje zloženie výrobkov! Držím palce, nech sa darí.
5
IF Avatar autora | 11.5.2021
Odporúčam
5
MB Avatar autora | 5.4.2021
Davam po 10 000 jednotiek a cele zimne obdobie zostali kvapky do nosa na tom istom mieste. Ziadne nachladnutie ani nic podobne vsetko islo okolo. Odporucam
5
ZV Avatar autora | 25.3.2021
Veľmi spokojná, pozorujem na sebe priaznivý vplyv vitamínu D.
5
JP Avatar autora | 2.3.2021
maximálna spokojnosť. jedna tabletka denne a funguje.
5
ML Avatar autora | 22.2.2021
Som veľmi spokojný.
5
MN Avatar autora | 16.2.2021
Tento vitamín beriem tretí mesiac, denne jedna tabletka. V tomto období každoročne bývam "chuchmavý". Teraz mi nič nieje, chodím na ľahko oblečený a cítim sa naozaj dobre. A čo som si všimol, mám úplne inú náladu (lepšiu), ako pred cca pol rokom, keď som D-čko ešte nebral. Či to má aj na to vplyv.. Takže najbližšie objednávam znova.
5
DB Avatar autora | 4.2.2021
To môžem vyhodnotiť až po kontrolnom vyšetrení hladiny v sére, mala som ju pod normu, tak uvidíme po 2-3 mesiacoch ???? Ale s obchodom, komunikáciou som veľmi spokojná, objednaný C vitamín nebol na sklade, dodali mi ho obratom a aj s milým prekvapením, ďakujem ????????????
5
AR Avatar autora | 28.1.2021
Maximálna spokojnosť. Ak pri akútnom covid je dobré brat väčšie dávky 3xdenne 5000 jednotiek je v troch tobolkach čo je super. Odskúšané dávka je 20000 jednotiek na den. Prešla som pred pár dňami ochorením s veľmi ľahkým priebehom a som presvedčená že aj zásluhou vitamínu D, C, zinku a magnézium!!!!!! Top nenahraditeľné kombinácia!!!!!
5
A Avatar autora | 25.1.2021
veľká spokojnosť
5
AK Avatar autora | 23.1.2021
Velmi som spokojna
Nevypĺňajte toto pole:
P Avatar autora davkovanie 4.3.2024 07:26
V popise vyrobku pri davkovani udavate 1 kapsulu denne. Na samotnej flasticke s kapsulami stoji, 1 kapsula tyzdne. Par riadkou nizsie dalej udavate " Neprekracujte doporucene denne davkovanie". Mozete to prosim vysvetlit? Dakujem
Odpovedať
Avatar autora Denna dávka 18.12.2023 13:47
Vy ste taký hlúpy že neviete ani správny pomer
Odpovedať
Avatar autora Denna dávka 18.12.2023 13:46
Pomer má byť 50 mcg K2 na 5000 IU D3!!!!!!
Odpovedať
Avatar autora cena 13.12.2023 13:49
30€
Odpovedať
MC Avatar autora cena 19.12.2023 07:40
Dobrý den, je nám líto, pokud Vám cena produktu nevyhovuje, chápeme, že pro každého je přijatelná jiná, rádi bychom však podotkli, že se jedná o kvalitní cenu, kdy tomuto právě také cena odpovídá. Děkujeme Vám však za Váš názor a přejeme hezký den, Martina.
M Avatar autora Kurkuma 6.12.2023 11:20
Kurkuma spôsobuje blokáciu autofágie čiže bunkovej recyklácie... Bolo by lepšie mať variantu zo zázvorom ktorá naopak podporuje bunkovú recykláciu 🥺
Odpovedať
MC Avatar autora Kurkuma 7.12.2023 16:01
Dobrý den, naopak kurkuma má z celé rostlinné říše nejvíce studií, a tedy proto je obsahem u tohoto produktu. Děkujeme Vám však za Váš názor, čehož si ceníme. Přejeme hezký den, Martina.
K Avatar autora Denná davka 4.1.2022 18:01
Chcem sa spytat na názor či je dostačujúce brat jednu kapsulu 1x za týždeň hlavne čo sa týka Vit.D v zimných mesiacoch alebo mi viete odporučiť aj iné dávkovanie ?
Odpovedať
L Avatar autora Vit D 31.1.2023 15:17
Ahoj, pre info je to velmi malo, kazdy den potrebujeme 10000 iu a to je minimum len u nas na svk sa to neudava. Pozri si videa Dr berga na youtube ak vies anglicky, alebo s titulkami.
MC Avatar autora Vit D 1.2.2023 12:29
Dobrý den, děkujeme Vám za Vaši zpětnou vazbu, ohledně produktu, samozřejmě co se týče vitaminu D, tak je pro tělo prospěšné užívat jej aspoň v minimální denní dávce 5000 IU až tedy také 10000 IU, kdy tedy může zákazník této hodnoty docílit užitím 2 kapslí. Bohužel tedy samozřejmě víme, že se zpravidla tyto informace neuvádí ani na SK, ani u nás v ČR. Bohužel je legislativně ošetřeno jinak. Přejeme hezký den, Marťa.
RM Avatar autora Denná davka 4.3.2022 12:34
Dobrý deň, odporúčame jednu kapsulu denne, je to bezpečná dávka. Uvedenú doporučenú dávkovanie máme uvedenú kvôli legislatíve. Ďakujeme za pochopenie.