Blight Recovery belt

Kód: 98731
€143,65
Skladom (>5 ks)

Blight Recovery belt prináša lokálnu terapiu červeným svetlom na riešenie úrazov a svalových mikrotraum v mobilnom balení. Terapia červeným svetlom môže pomôcť s regeneráciou svalov, kĺbov a šliach po športovom výkone (5), s úľavou od chronických bolestí (8) a z*palov (6), a pri hojení rán vďaka stimulácii kolagénu(4), (10).

Blight Recovery belt je vhodný pre jedincov:

  • S chronickými bolesťami (8).
  • Zamerané na regeneráciu po fyzickej záťaži (5) (športovci, fyzicky ťažko pracujúci ľudia).
  • Bojujúcimi s následkami fyzických traum (bolesti chrbta, šliach, kĺbov) (5).
  • Hľadajúcich zlepšenie celkového vzhľadu pokožky a to vrátane zmiernenia prejavov starnutia vďaka stimulácii kolagénu (4), (10).
  • Zápasiacimi sa z*palmi (6).

Detailné informácie

Odborné poradenstvo
Odborné poradenstvo
Sme skúsení. Radi poradíme!
Testujeme, čo predávame
Testujeme, čo predávame
Overujeme vysokú kvalitu produktov.
Rýchla expedícia
Rýchla expedícia
Produkty máme skutočne na sklade.
Doprava zadarmo
Doprava zadarmo
Pri nákupe nad 80 eur.

Podrobný popis

Red light panel Blight Recovery Belt

Red light panel Lokálne riešenie problému namáhaných a bolestivých miest

Až doteraz bola terapia červeným svetlom okrajovou záležitosťou pre hŕstku biohackerov. Teraz však prichádza na scénu nové riešenie v boji proti lokálnym bolestiam, z*netom šliach av regenerácii namáhaných svalových partiách.

recovery uvodF9

 

Bez liekov a chémie dokáže terapia červeným svetlom tlmiť lokálne z*nety, bolesť a akcelerovať vašu regeneráciu pre rýchlejšie zotavenie z fyzických traum ako napríklad boľavý chrbát, natrhnuté svaly, alebo boľavé kĺby a to len za 30 minút denne v pohodlí vášho domova, kancelárie, alebo automobilu. Blight Recovery Belt by mohol byť zaujímavý pre každého, kto sa stretáva s týmito bolestivými problémami. Pokiaľ ste vyskúšali už prakticky všetko, aby ste sa zbavili svojej bolesti, možno pre vás bude Blight Recovery Belt to správne riešenie.

info-blight-b2

Ako terapia červeným svetlom funguje?

Panely Blight využívajú kombináciu červeného a infračerveného svetla preverenú mnohými štúdiami, aj rozsiahlou klinickou praxou. Vyžarujú energiu, ktorá preniká priamo do kože aj hlbších tkanív, kde maximalizuje bunkovú energiu (ATP), ktorá má rozhodujúci vplyv na zdravie a kondíciu buniek. A pretože je bunkové zdravie základom nášho zdravia, malo by byť v hľadáčiku všetkých, ktorí si svoje zdravie a vitalitu chcú zachovať až do vysokého veku.

recovery-tmavo

Ako terapia znižuje bolesť a nabíja bunky?

Svetelná terapia stimuluje vnútorné endorfínové a kanabinoidové systémy (8), ktoré majú priamy vplyv na naše vnímanie bolesti. Ich správnou stimuláciou telo vylúči sebe vlastné opiáty, ktoré zaistia úľavu od bolesti. Svetlo s vlnovými dĺžkami 660 a 850 nm tiež nabíja vaše mitochondrie čo vedie k zvýšeniu bunkovej energie (1). Vďaka tomu dochádza k rýchlejšej regenerácii svalov, šliach i chrupaviek a môže byť zabránené poškodeniu aj atrofii svalov (9).

zada-wm
noha-wm (1)

Ako sa pás používa?

Ideálne raz denne, (minimálne 3krát týždenne) priložte pás po dobu maximálne 35 minút na postihnuté miesto. Neprekračujte odporúčanú dĺžku terapie. Pás sa po tejto dobe automaticky vypne. Pás je nutné mať zapojený k zdroju napájania cez USB port (elektrická sieť, PC, powerbanka, automobil).

TIP: svetelná terapia môže pomôcť aj s prejavmi starnutia pleti, akné a upchatými pórmi.

 

Červené a blízke infračervené svetlo

Pomáha uľaviť od bolesti

Znižuje za**l

Športový výkon

Pomáha s regeneráciou buniek

Stimuluje tvorbu kolagénu

Pružnosť pokožky - Antiage

Dobrá nálada

Zdravé a silné vlasy

Svetelná terapia

Svetelná terapia je používaná ako liečebný prostriedok už viac ako 3 500 rokov. Renesanciu svetelnej terapie naštartovala NASA, ktorá svetelnú terapiu (low-level-laser/light therapy - LLLT) začala využívať v 90-tych rokoch pre posádky vesmírnych letov ako nástroj na zamedzenie straty kostnej hmoty a svalov. A tiež ako prostriedok na podporu pestovania rastlín (1). V súčasnosti existuje viac ako klinických 50 000 štúdií potvrdzujúcich pozitívne prínosy LLLT terapie. (2)

pas-edit3F9
 
 

Technické údaje:

Počet LED diód: 152 ks (72 IR, 80 RED)

Veľkosť (šírka,výška): 355x165 mm

Celkový výkon: 6 W

Vstupné napätie: 100-240 V

Vlnové dĺžky a pomer diód: 660 + 850 nm = 1:1

Materiál: silikón, neoprén

Certifikáty: CE, FCC, RoHS

Vyvinuté v Česku, vyrobené v Číne.

 

Balenie: Blight pás, napájací kábel, neoprénový obal, užívateľský manuál

Pozor:

IR diódy nevydávajú viditeľné žiarenie. Pás nie je vodeodolný. Odporúčaná doba terapie je maximálne 30 minút. Pás sa po tejto dobe automaticky vypne. Pre opätovné zapnutie je nutné odpojiť pás od zdroja a znovu pripojiť.

Polovica diód na všetkých pásoch Blight vyžaruje blízke infračervené (NIR) svetlo pri vlnovej dĺžke 850 nm. Toto svetelné spektrum je pre ľudské oko neviditeľné .

Produkty Blight majú certifikácie CE, FCC, RoHS, nie sú však registrované ako zdravotnícke zariadenia. Neslúži na diagnostiku, liečbu a prevenciu akýchkoľvek chorôb. Nenahradzujú klasickú liečbu. Pri zdravotných problémoch vždy vyhľadajte pomoc kvalifikovaného lekára. Použité štúdie sú zdrojom informácií, nie návodom na liečbu.

Zdroje:

1) WHITTEN, Ari. Ultimate Guide to Red Light Therapy: How to Use Red and Near-Infrared Light Therapy pre Anti-Aging, Fat Loss, Muscle Gain, Performance Enhancement, a Brain Optimization . 2018. ISBN 9781721762828.

2) SLOAN, Mark. Red Light Therapy: Miracle Medicine . 2019. ISBN 9780994741868.

3) TAFUR, Joseph. Low-Intensity Light Therapy: Explorácia úlohy Redox Mechanisms [online]. 2008 [cit. 2020-12-30]. Dostupné z: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2996814/

4) WUNSCH, Alexander. A Controlled Trial určuje účinok Red and Near-Infrared Light Treatment in Patient Satisfaction, Reduction Fine Lines, Wrinkles, Skin Roughness, and Intradermal Collagen Density Increase [online] . 2014 [cit. 2020-12-30]. Dostupné z: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3926176/

5) FERRARESI, Cleber. Photobiomodulation in human muscle tissue: an advantage in sports performance? [online]. 2016 [cit. 2020-12-30]. Dostupné z: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5167494/

6) Hamblin, Michael. Mechanizmy a aplikácie antiinflammátorov účinkov fotobiomodulácie [online]. 2016 [cit. 2020-12-30]. Dostupné z: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5523874/

7) AVCI, Pinar. Low-Level Laser Therapy pre Fat Layer Reduction: A Comprehensive Review [online]. 2013 [cit. 2021-01-08]. Dostupné z: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3769994/

8) IBRAHIM, Mohab. Effect of Light Therapy on Chronic Pain [online]. [cit. 2021-01-19]. Dostupné z: https://clinicaltrials.gov/ct2/show/NCT03677206 . University of Arizona.

9) FERRARESI, Cleber. Effects of Light-Emitting Diode Therapy on Muscle Hypertrophy, Gene Expression, Performance, Damage, a Delayed-Onset Muscle Soreness [online]. [cit. 2021-01-19]. Dostupné z: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5026559/

10) B. COTLER, Howard. A NASA discovery má aktuálne aplikácie v orthopaedics [online]. Dostupné tiež z: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4272231/

11) ASPREY, Dave. Hlava : nepriestrelný plán , ako pomocou biohackov odomknúť plný potenciál svojho mozgu . V Brne: Jota, 2019. ISBN 978-80-7565-576-9.

Terapie červeným světlem Blight Recovery Belt (návod k použití) - BrainMarket.sk

Václav Jach: Terapie červeným světelm Blight Recovery Belt - BrainMarket.sk

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: