BrainMax Liposomal Glutathione, Lipozomálny Glutathion, 200 ml

Kód: 6452/1153
Imunita
Značka: BrainMax
€28,70
Skladom (>5 ks)

Lipozomálny glutatión je spoločne s S-Acetyl glutathionom najpokročilejšou formou biologicky dostupného glutathionu. Jeho účinnosť sa približuje intravenóznemu podávaniu glutathionu. Glutathion je veľmi silný antioxidant, ktorý je prirodzene produkovaný v našom tele a jeho produkcia s vekom slabne. Glutathion podporuje zdravie neurónov, funkciu pečene a zdravie imunitného systému.

Pridaním fosfolipidového ochranného obalu boli prekonané bežné problémy s absorpciou v tráviacom trakte a vďaka tomu sa glutathion dostáva priamo do buniek. Lipozomálny glutathion je chránený pred drsným prostredím žalúdka lipozómami a je schopný prechádzať bunkovými membránami priamo do buniek.

Detailné informácie

Odborné poradenstvo
Odborné poradenstvo
Sme skúsení. Radi poradíme!
Testujeme, čo predávame
Testujeme, čo predávame
Overujeme vysokú kvalitu produktov.
Rýchla expedícia
Rýchla expedícia
Produkty máme skutočne na sklade.
Doprava zadarmo
Doprava zadarmo
Pri nákupe nad 80 eur.

Podrobný popis

Vysoká vstrebateľnosť vďaka lipozomálnej forme

Liposomálny glutathion je inováciou v doplňovaní glutathionu, pretože je glutathion chránený pred agresívnym prostredím v žalúdku fosfolipidovou ochrannou vrstvou. Vďaka tejto lipozomálnej inovácii dokáže prejsť cez stenu tenkého čreva a dostať sa do krvného riečišťa, kde zvyšuje v bunkách hladiny tohto životne dôležitého antioxidantu. Lipozomálna a acetylovaná forma glutathionu vyniká pre telo maximálnou využiteľnosťou zatiaľ čo bežná redukovaná forma dosahuje využiteľnosť maximálne 5 %.

image
test-granola2

Spoľahlivé zvýšenie hladiny glutathipnu!

Zvyšovanie glutathionu v bunkách prostredníctvom lipozomálneho transportu nie je energeticky náročné a nie sú tu prekážky súvisiace s toxicitou ťažkých kovov alebo problémami s metabolizmom. Prostredníctvom lipozomálneho glutatiónu teda môžete navýšiť hladiny glutathionu v bunkách bezpečne a bez prekážok. V oblasti doplňovania glutathionu je jeho lipozomálna forma istota. Pri začínajúcom prechladnutí alebo inom prejave infekcie je lepšie v prvých dňoch pokojne aj zpäťninásobiť dávku, pretože v čase infekcie je v našom organizme prirodzená produkcia glutathionu dočasne obmedzená.

Bezproblémový priechod cez steny buniek vďaka lipozomálnej technológii

Lipozómy sú zložené z prírodných fosfolipidov, ktoré sú základnými stavebnými kameňmi všetkých našich buniek, preto cez steny buniek prechádza úplne bez problému tzv. pasívnym transportom. Prirodzene sa lipozómy vyskytujú napr. v kolostri a materskom mlieku, kde je maximálna absorpcia a využiteľnosť absolútne nevyhnutná. Lipozomálny transportný systém ponúka po injekčnej aplikácii ďalšiu účinnú alternatívu k príjmu glutatiónu. Lipozómy sú navyše oproti bežným formám šetrnejšie k žalúdku a to aj pri vyšších dávkach.

Viac informácií o glutatióne sa dozviete na BrainPedia.cz

image

Čo je glutathion a na čo je dobrý?

Glutathion je malý peptid s molekulou zloženou z troch aminokyselín: kyseliny glutamovej, cysteínu a glycínu. Glutathion je najsilnejší antioxidant a je vytváraný každou bunkou v tele, zvlášť významne sa však tvorí v pečeni. Podieľa sa na odstraňovaní reaktívnych foriem kyslíka (voľných radikálov) neustále vznikajúcich v metabolizme červených krviniek (v mitochondriách) a chráni ich tak pred oxidačným poškodením. Vyššie hladiny glutathionu v bunkách teda súvisia s vyššou produkciou bunkovej energie a zdravím buniek. Glutathion hrá taktiež dôležitú úlohu vo funkcii imunitného systému a procesu detoxikácie.

Naša vlastná produkcia glutathionu s vekom slabne. Produkcia glutathionu tiež klesá so zlou stravou, nadužívaním alkoholu, stresom, infekciou, toxínmi či enviromentálnym znečistením. S nízkou hladinou glutatiónu v tele sa stávame náchylnejšími na infekcie a choroby, pretože nám chýba schopnosť účinne detoxikovať.

Prečo je lipozomálny glutatión porovnateľný s jeho injekčným podaním?

Glutathion je zapuzdrený v nano časticiach zvaných lipozómy a vďaka tomu dokáže prejsť cez stenu tenkého čreva a dostať sa do krvného riečišťa. Bežné formy črevnú bariéru prekonávajú len s veľkými ťažkosťami a preto sa vstrebe do krvnej plazmy iba 3 až 5% glutathionu. Preto je lipozomálny glutathion jasnou voľbou pre všetkých, ktorí potrebujú podporiť organizmus počas choroby a chcú posilniť celkovú imunitu.

image
Vstrebateľnosť tekutých lipozómov BrainMax

Vstrebateľnosť až 95%!

Vďaka lipozomálnej technológii je vstrebateľnosť až 95%. Lipozomálna technológia zaisťuje fosfolipidovú ochranu glutathionu pred degradáciou v tráviacom trakte. Vďaka tejto ochrane sa glutathion dostáva priamo do buniek bez zbytočných strát. Tekutá forma je aj vhodná pre deti a jedincov preferujúcich tekutinu pred kapsulami.

Produkt je vhodný pre jedincov

  • Trpiaci stresom a vyčerpaním.
  • Zamerané na zbavovanie sa toxínov, kondíciu pečene, bunkovú energiu, podporu imunity a hormonálnu rovnováhu.

Prednosti lipozomálneho glutathionu

  • Vyššie hladiny glutathionu sú spojené s ochranou buniek pred oxidatívnym stresom (voľné radikály), normálnou funkciou imunitného systému, ochranou DNA, detoxikáciou toxínov a ťažkých kovov, podporou bunkovej energie, ochranou pečene.
  • Stabilná a pre telo maximálne využiteľná forma glutathionu.
  • Forma glutathionu vhodná pre zvýšenie antioxidačnej kapacity neurónov v mozgu.
  • 1 dávka (2 čajové lyžičky) obsahuje400 mg lipozomálneho glutathionu.
  • Tekutá forma pre jednoduché dávkovanie.
  • Vhodné pre vegánov.

Odporúčané dávkovanie

Užívajte 2 čajové lyžičky denne a zapite vodou. V prípade oslabenej imunity alebo prechladnutia zdvojnásobte dávku.

Zloženie

Veľkosť dávky: 2 čajové lyžičky
Balenie obsahuje 20 dávok.
Množstvo
v 1 dávke
%RHP*
Glutathion 400 mg **
Slnečnicový lecithin (non-GMO) 800 mg **
* % dennej referenčnej hodnoty príjmu; ** RHP nie je stanovené

 

Zloženie: demineralizovaná voda, non-GMO slnečnicový lecitín, glutathion, konzervačná látka sorban draselný, glycerín, antioxidant L-askorbát sodný.

Skladovanie: Po otvorení skladujte v chladničke a spotrebujte do 30 dní.

Ukladajte mimo dosahu detí. Výrobok nie je určený pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie. Prípravok nie je určený ako náhrada pestrej stravy. Dodržujte zdravý životný štýl.

Distribútor: Votamax s.r.o.

Referencie

1. Oral supplementation s lipozomálnou glutatiónom elevačných bodov obchodov s glutatiónom a markermi immune funkcií. R Sinha 1, I Sinha 1, Calcagnotto 2, N Trushin 2, JS Haley 3, TD Schell 3, JP Richie J. Eur J Clin Nutr. 2018

2. Absorptívne účinky orobuccal non-liposomal nano-sized glutatiónu na krvné glutatiónové parametre v zdravom individualite: A pilot štúdie. Brianna K Bruggeman 1, Katharine E Storo 1, Haley M Fair 2, Andrew J Wommack 1, Colin R Carriker 3, James M Smoliga. PLoS One. 2019

3. Glutathione conjugation dose-dependently increases brain-specific liposomal drog delivery in vitro a in vivo. David Maussang 1, Jaap Rip 2, Joan van Kregten 2, Angelique van den Heuvel 2, Susanne van der Pol 3, Burt van der Boom 2, Arie Reijerkerk 2, Linda Chen 2, Marco de Boer 2, Pieter Gaillard 4, Helga de Vries 3. Drug Discov Today Technol. 2016

 

Dodatočné parametre

Kategória: BrainMax
Forma: Tekutina
Pre jedincov riešiacich: Imunita, Energiu, Detoxikácia a činnosť pečene, Zdravie buniek
Typ: Antioxidant
Veľkosť balenia: 200 ml

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: