NOVINKA! BrainMax Pure HHC & CBD ! Více: ZDE
Veľká novinka! Vlastná potravinárska výroba! Více: ZDE
NOVINKA: BrainMax Pure protein cookies ! Více: ZDE

Performance Epigenetic Komplex

Pokiaľ sa chcete pozerať na svoje zdravie z úplne iného uhlu ako doposiaľ a ovplyvniť ho aj v dlhšom časovom horizonte, mali by ste sa pozerať po látkach s epigenetickým pôsobením. Také látky v sebe kombinuje práve Performance Epigenetic Complex.

Nájdete v ňom mix kurkumínu, resveratrolu, pterostilbénu a piperínu, látok, ktoré dohromady majú silné protizápalové a antioxidačné účinky, podporujú imunitu, znižujú zápalovosť a nad to môžu pomôcť so zbavovaním sa tukového tkaniva a kognitívnymi funkciami. Ich blahodárne účinky na ľudský organizmus sú preukázané v desiatkach štúdií, a na rozdiel od ostatných byliniek sú ich zdravotné tvrdenia schválené v tzv. on hold zozname Európskej komisie (Poznámka: Existuje mnoho byliniek a látok, ktoré sú pre ľudský organizmus prospešné, ale nemôžeme o tom písať, pretože v Bruseli pre tieto látky neboli schválené zdravotné tvrdenia).

epigenetic-komplex

Epigenetic od slova Epigenetika

Že nie je možné robiť nič s tým, čo nám v našej genetickej výbave pristálo do vienka? Ale isteže to možné je. Poznaním seba samého, vyváženým životným štýlom a pomocou vhodnej suplementácie môžeme vypínať a zapínať rôzne gény a tiež ovplivniť, či ich odovzdáme ďalej na svojich potomkov. Epigenetické zmeny teda nemenia priamo genetickú informáciu, ktorá je daná poradím nukleotidov v reťazci DNA, ale môžu zásadne ovplyvniť, ktorý z génov bude "prečítaný". Bylín a živín s epigenetickým pôsobením existuje mnoho, tie najúčinnejšie sú obsiahnuté práve v Performance Epigenetic Komplex.

Resveratrol

Ide o látku, ktorú je možné nájsť v šupkách a jadierkach vínnej révy, v čučoriedkach, čiernom ríbezli alebo v arašidoch. Vďaka nej je kvalitné červené víno tak silným terapeutickým prostriedkom a stojí za fenoménom nazývaným Francúzsky paradox. Resveratrol je silným antioxidantom pôsobiacim na úrovni tela aj na úrovni nervovej sústavy. Má blahodárny vplyv na kardiovaskulárnu sústavu, znižuje krvný tlak, LDL cholesterol a zlepšuje prietok krvi v cievach. V neposlednom rade pôsobí proti rozvoji cukrovky, pretože zvyšuje inzulínovú citlivosť.

Toto všetko ste možno o reveratrole vedeli, ale vedeli ste, že je taktiež docela silný inhibítor aromatázy (Wang 2006, Wang 2007, Chottanapund 2014), takže pomáha u mužov zvyšovať testosterón tým, že bráni jeho konverzií na estrogény (a súčasne blokuje estrogénne receptory - Bowers, 2000). (Pozn.: Vo výskume z roku 2014 (Chottanapund) mal resveratrol rovnaký efekt na aromatáziu ako letrozol, ktorý užívajú kulturisti po vysadení anabolických steroidov.)

Ako poznáte, že máte zvýšené estrogény?

  • Máte problémy s ukladaním tukového tkaniva na trupe.
  • Nedarí sa Vám moc naberať svaly alebo ich strácate.
  • Nízka potencia.
  • Zhoršená regenerácia.
  • Máte na dotyk citlivé bradavky.
  • Nadmerné zadržiavanie vody.
  • Melanchólia, niekedy až úzkosť v porovnaní s  normálnym duševným stavom.
  • Nedostatok energie.

resveratrol-ucinky

Pterostilben

Pterostilben je derivátom resveratrolu a nájdete ho v podstate v rovnakých zdrojoch a plní aj podobné funkcie – pôsobí antioxidačne, protizápalovo a jeho epigenetické pôsobenie sa prejavuje hlavne na poli prevencie rakoviny. Na rozdiel resveratrolu je ale odolnejší pri priechode tráviacim traktom a teda aj biodostupnejší, hlavne teda v mozgu. Na úrovni nervovej sústavy funguje ako nootropikum – chráni neuróny a podporuje rast nových synapsií, podporuje tiež krátkodobú a dlhodobú pamäť.

Kurkumín a Piperín

Kurkuma a jej farbivo kurkumín je celosvetovo známe hlavne vďaka Indickej kuchyni a koreniu kari. Už na tejto úrovni môžete pociťovať jeho blahodárne účinky, pretože zlepšuje trávenie, celkový stav tráviaceho traktu a stimuluje sekréciu žlčových a žalúdočných kyselín. Na úrovni zdravého tráviaceho traktu je tiež silným hráčom pri liečbe leaky gut a znižovaní zápalovosti čreva, preto klientom systému Performance je veľmi dobre známy. Epigenetické účinky kurkumínu sú najsilnejšie práve v jeho schopnosti znižovať zápalovosť, ale taktiež v schopnosti ovplyvňovať gény zodpovedné za obezitu – hlavne ich transkripciu. Vzhľadom k tomu, že kurkumín je sám o sebe v tráviacej sústave rýchlo znehodnotený, užíva sa spoločne s extraktom z čierneho korenia – piperínom. Ten zvýši jeho biodostupnosť a efektívne zúžitkovanie.

kurkumin-ucinky

Užívanie

Kedy je teda vhodné Performance Epigenetic Complex užívať? Pokiaľ sa snažíte zlepšiť zdravie tráviaceho traktu, znížiť systémovú zápalovosť, podporiť imunitný systém, bojujete s obezitou a nízkou inzulínovou senzitivitou, alebo ste zdraví a hľadáte vhodný prostriedok pre prevenciu. Komplex resveratrolu, pterostilbénu a kurkumínu s piperínom by mal byť vašou tajnou zbraňou. A rovnako ako pri iných bylinkách a živinách aj tu platí, že ich zmes je silnejšia než samotná jedna zložka.

Jana Raganová

 

Ak ste v článku zaznamenali chybu alebo preklep, dajte nám, prosím, vedieť na mail korektura@brainmarket.sk. Ďakujeme!

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie