BrainMax Allergy Support, 90 rastlinných kapsúl Komplex antioxidantov a extraktov pre zdravie dýchacích ciest, 30 dávok, doplnok stravy

Kód: 49537
€32,25
Skladom (>5 ks)

BrainMax Allergy Support je kombinácia desiatich látok a extraktov z bylín navrhnutých tak, aby poskytoval efektívnu pomoc dýchacím cestám pri alergii. Obsahuje kvercetín, bromelaín, lipozomálny vitamín C, extrakt zo žihľavy dvojdomej, deväťsilu, rímbaby spolu s N-Acetyl-L-Cysteinom a antioxidantmi apigenínom a pycnogenolom. Kapsule sú rastlinného pôvodu a neobsahujú žiadne balastné látky ani éčka.

Detailné informácie

Odborné poradenstvo
Odborné poradenstvo
Sme skúsení. Radi poradíme!
Testujeme, čo predávame
Testujeme, čo predávame
Overujeme vysokú kvalitu produktov.
Rýchla expedícia
Rýchla expedícia
Produkty máme skutočne na sklade.
Doprava zadarmo
Doprava zadarmo
Pri nákupe nad 80 eur.

Podrobný popis

Ako vzniká alergia?

Alergia je reakcia nášho imunitného systému. Jednou z úloh imunitného systému (IS) je zničenie škodlivých látok v tele. Keď sa človek prvýkrát stretne s alergénom, obvykle sa u neho žiadna reakcia neobjaví. Imunitnému systému trvá nejaký čas, kým si na alergén vytvorí citlivosť. V momente, keď sa IS naučí bezpečne spoznávať alergén, začne pri kontakte s ním automaticky vytvárať protilátky zo skupiny imunoglobulínu E (IgE) a v tomto momente vzniká alergia. Keď imunitný systém reaguje na látky, ktoré sú bežne neškodné, hovoríme o alergickej reakcii. Samotná liečba alergií sa sústredí iba na zmiernenie, alebo zastavenie prejavov alergie, nie však riešenie ich príčin. 

Ako prebieha alergia
alergy support produkt

Čo sa stane, keď sa alergén dostane do tela?

Imunitný systém je zodpovedný za ochranu tela pred škodlivými látkami, ale v prípade alergií dochádza k nadmernej alebo neprimeranej reakcii na látky, ktoré by inak nespôsobili problémy. Alergénom môže byť niečo neškodné, ako je peľ alebo prach. K alergickej reakcii dôjde keď sa alergén vstupujúci do nášho organizmu nadviaže na protilátku vytvorenú naším imunitným systémom – imumoglobulín E (IgE). V tomto momente sú uvoľnené špecifické chemické zlúčeniny, ktoré vyvolávajú samotné príznaky alergických reakcií. Jednou z týchto zlúčenín je histamín. Ten spôsobuje napnutie svalov v dýchacích cestách a stenách krvných ciev. Tiež spôsobuje zvýšenie produkcie nosného hlienu za účelom odstránenia alergénu z dýchacích ciest.

Ako BrainMax Allergy Support funguje?

Pravdepodobnosť alergickej reakcie alebo jej závažnosť je však možné znížiť príjmom živín, ktoré pomáhajú podporovať zdravú funkciu imunitného systému. BrainMax Allergy Support tvoria štandardizované extrakty z bylín, ktoré vďaka ich synergickému pôsobeniu upokojujú precitlivený imunitný systém a obzvlášť jeho reakcie na potencionálne alergény. Vitamín C navyše podporuje imunitný systém a zvyšuje odolnosť proti alergénom, čím pomáhajú telu lepšie reagovať na alergény.

alergy support produkt2
alergy support produkt3

Žihľava dvojdomá, zázvor a rimbaba

Pri alergiách je kľúčové, aby náš imunitný systém bol schopný rozlíšiť medzi skutočnými hrozbami a látkami, ktoré sú pre nás neškodné. Extrakt zo žihľavy, zázvoru a rimbabou tvorí silnú kombináciu, ktorá pomáha posilňovať činnosť dýchacích ciest. Žihľava obsahuje látky, ktoré majú antioxidačné vlastnosti , vďaka ktorým posilňuje imunitný systém, čo znamená, že náš telo lepšie identifikuje a spracováva alergény. Tým pádom dochádza k menšiemu množstvu nepríjemných alergických príznakov. Pridaný zázvor navyše nielen že podporuje imunitný systém, ale tiež má pozitívny vplyv na dýchacie cesty.

Kedy začať užívať?

Užívajte 3 kapsule denne razdvakrát denne. Začať užívať môžete už dva mesiace pred začiatkom peľovej sezóny. Užívanie má zmysel aj pri už prebiehajúcich alergiách.


Zloženie v 3 kapsulách (30 dávok) Množstvo RHP*
Kvercetín 400 mg **
Bromelaín (2400 GDU/g) 300 mg (720 GDU) **
Liposomálna zmes vitamínu C
296 mg **
Vitamín C ako kyselina askorbová 200 mg 250%
Liposomálna zmes fosfolipidov z non-GMO slnečnice 96 mg
Extrakt zo žihľavy dvojdomej 200 mg **
N-Acetyl-L-Cystein 199 mg **
Rimbaba 150 mg **

Extrakt zo zázvoru (6% gingerolov)

125 mg **
Apigenín 100 mg **
Pycnogenol (extrakt z borovicovej kôry - 75% polyfenolov) 60 mg **
Extrakt z deväťsilu lekárskeho (min. 15% seskviterpénov ako petasiny) 50 mg **
* % dennej referenčnej hodnoty príjmu
** denná referenčná hodnota príjmu nie je stanovená

Nákupom podporíte aj slovenské lesy #stromzaobjednávku! 

Zloženie: kvercetín, bromelain, lipozomálna zmes vitamínu C, vitamín C (ako kyselina askorbová), lipozomálna zmes fosfolipidov získaných z non-GMO slnečnice, extrakt zo žihľavy dvojdomej 10:1, N-Acetyl-L-Cystein, rimbaba (Tanacetum parthenium), zázvorový extrakt, apigenín, pycnogenol (extrakt z borovej kôry – 75 % polyfenolov), výťažok z deväťsilu lekárskeho (min. 15% seskviterpénov ako petasiny). Rastlinná kapsula na báze HPMC. Neobsahuje žiadne balastné látky (éčka).

Výrobca: Votamax s.r.o., Hladnovská 83, Ostrava.

Skladovanie: Pri izbovej teplote, na suchom a tmavom mieste.

Upozornenie: Výživový doplnok. Nie je náhrada pestrej stravy. Ukladajte mimo dosahu detí. Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Nie je určené deťom.

Veľkosť balenia: 90 rastlinných kapsúl. Balenie obsahuje 30 dávok.

 

Dodatočné parametre

Kategória: BrainMax®
Forma: Kapsule
Pre jedincov riešiacich: Alergie
Veľkosť balenia: 90 rastlinných kapsúl
Výrobca: BrainMax
5
2x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:
5
K Avatar autora | 27.4.2024
Veľmi chválim produkt, je to zázrak. Otec je ťažký alergik, a tento rok mal na jar veľmi silné prejavy alergie. Objednala som mu tento Allergy Support a zlepšenie nastalo prakticky hneď.
KK Avatar autora Kristýna Kolaříková (Administrátor) 29.4.2024
Krásný den, Kiko, tak to nás opravdu těší :-) Jsme velmi rádi, že se díky Allergy Supportu tatínek cítí lépe a děkujeme Vám za napsání hodnocení. S přáním pěkných dní, Kristýna.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: