BrainMax Vitamín K2 ako MK7 all-trans K2VITAL®DELTA 150 mcg, 100 rastlinných kapsúl Najlepšie vstrebateľná a využiteľná patentovaná forma vitamínu K2 MK-7.

Kód: 46871
€23,55
Skladom (>5 ks)

BrainMax Vitamín K2 ako MK-7 je patentovaná forma od nórskej značky K2VITAL®DELTA. Ide o najlepšie vstrebateľnú formu vitamínu K2. Zo všetkých vitamínov K má najdlhší polčas rozpadu, to znamená, že oproti iným vitamínom K, zostáva v tele až 72 hodín! Je chránený sférickou škrupinou a tým je dostatočne chránený ako pri výrobe, tak aj v gastrointestinálnom trakte.

Vďaka svojej schopnosti podporovať správny metabolizmus vápnika je nevyhnutný pre zdravie kostí, rovnako ako zubov, podieľa sa na správnej zrážanlivosti krvi a tým aj lepším zacelením rán .Nedostatok vitamínu K sa môže prejaviť bolesťami kostí, kĺbov, ale aj nedostatočným zrážaním krvi. BrainMax Vitamín K2 MK-7 obsahuje v každej kapsule 150 mcg vitamínu K2 MK-7, takže jednou kapsulou doplníte denný príjem vitamínu K. Kapsula neobsahuje žiadne balastné látky a je doplnená od BIO olivový olej pre lepšiu vstrebateľnosť, ktorý obsahuje 2,4% polyfenolov.

Detailné informácie

Odborné poradenstvo
Odborné poradenstvo
Sme skúsení. Radi poradíme!
Testujeme, čo predávame
Testujeme, čo predávame
Overujeme vysokú kvalitu produktov.
Rýchla expedícia
Rýchla expedícia
Produkty máme skutočne na sklade.
Doprava zadarmo
Doprava zadarmo
Pri nákupe nad 60 eur.

Podrobný popis

Ako sa prejavuje nedostatok vitamínu K2?

Nedostatok vitamínu K2 môžu mať ľudia s poruchou funkcie čriev, kedy nedochádza k správnemu vstrebávaniu vitamínov a minerálov, ďalej ľudia s poruchami pečene, alebo osoby často užívajúce antibiotiká. Deficit vitamínu K2 sa môže prejaviť bolesťami hlavy, chrbta, kĺbov, ľahkým vznikom modrín a výrazný nedostatok sa prejaví zvýšenou krvácavosťou, rednutím kostí. a následnými zlomeninami, pretože je nevyhnutný pre správne vyživenie kostí. Riadi transport a distribúciu vápnika a zaisťuje, že sa dostane tam, kde je potreba.

Pre koho je dôležité užívanie vitamínu K2?

 • Pre osoby s poruchami trávenia alebo ochorením čriev.
 • Pre menopauzálne ženy.
 • Pre deti, tehotné a dojčiace ženy.
 • Pre staršie osoby, u ktorých často dochádza k rednutiu kostí a zlomeninám.
 • Pre osoby s oslabenou imunitou.
 • Osoby s ochorením kostí a kĺbov alebo ich predispozíciami.
 • Osoby užívajúce vápnik.
 • Pre vegánov a vegetariánov.
 • Osoby so sklonmi k srdcovo-cievnym ochoreniam.

Prečo práve BrainMax vitamín K2 MK-7 all-trans K2VITAL®DELTA?

Vitamín K2 je vitamín rozpustný v tukoch a ide o nevyhnutný vitamín nielen pre naše kosti ale aj pre náš srdcovo cievny systém. Časť vitamínu K sa tvorí v našich črevách, avšak iba v malom množstve. Veľmi často je tento vitamín deficitný. Možným vysvetlením nedostatku K2 sú zmeny v konzervácii a skladovaní potravín , ktoré znižujú prirodzené kvasenie v potravinách. K2 ako MK7 je biologicky dostupný a má najdlhší polčas rozpadu zo všetkých vitamínov K.

 • Najlepšie vstrebateľná a využiteľná forma vitamínu K2 MK-7.
 • Patentovaná forma vitamínu K2 - K2VITAL®DELTA MK-7.
 • V tele zostáva až 72 hod.
 • Je stabilný a vydrží až 2 roky.
 • Podieľa sa na správnom zrážaní krvi.
 • Podporuje zdravie kostí, zubov.
 • Obohatené o BIO olivový olej s obsahom 2,4% polyfenolov.
 • V jednej kapsule 150 mcg.
 • Rastlinné kapsule bez obsahu balastných látok.
d3k2 produkt2

Náš vitamín K2 MK-7 vydrží v tele až 72 hodín!

Nevýhodou vitamínu K je to, že sa pomerne rýchlo z tela vylučuje. Vitamín K2 vo forme MK7 all-trans je oveľa stabilnejší ako iné formy. Vyznačuje sa vysokou využiteľnosťou pre telo a oproti bežným formám vitamínu K2, ktoré majú polčas rozpadu iba 1,5 hodiny, zostáva v tele až 72 hodín! To znamená, že má 48x dlhší polčas rozpadu. Je vyrobený s dvojitým zapuzdrením a tým je chránený pri výrobe a predovšetkým v tráviacom trakte.

vitaminK2MK7 kappa4
Graf K2 porovnani

V našom vitamíne K2 skutočne nájdete vitamín K2

Spoločnosť Kappa vykonala aj prieskum kvality, stability a účinnosti Vitamínu K2 v doplnkoch stravy v neminerálnych kombináciách, kde by stabilita nemala byť problém. Polovica týchto neminerálnych produktov s vitamínom K2 mala problémy s kvalitou, pričom celá jedna tretina vzorky nevykazovala žiadny merateľný obsah Vitamínu K2 (nula). V pätine produktov bol zmeraný obsah vitamínu K2 v rozmedzí 26–75% oproti deklarovanému množstvu na etikete. Iba u štvrtiny produktov zodpovedalo namerané množstvo vitamínu K2 množstvo na etikete.

Najlepšia forma vitamínu K2 MK-7!

Vitamín K2 (menachinón) má ešte niekoľko podtypov, medzi ktorými sú veľké rozdiely vo vstrebateľnosti. Z desiatich foriem menachinónu sú pre zdravie kostí najdôležitejšie MK-4 a MK-7. Hoci obaja sú preukázateľne prínosom, MK-7 aktivuje najväčší podiel osteokalcínu a je pre telo najlepšou formou vitamínu K2 . K2VITAL®DELTA oproti iným prešiel mnohými štúdiami, ktoré potvrdili jeho vysokú vstrebateľnosť a stabilitu.

K2 produkt
vitaminK2MK7 kappa5

Patentovaná stabilná forma Vitamínu K2 MK-7

K2VITAL®DELTA MK7 je oveľa stabilnejší pri bežných aj vyšších teplotách, a ani po niekoľkých mesiacoch, nepodlieha tak rýchlo biodegradácii ako iné formy Vitamínu K2.

Spevňuje kosti starším ľuďom a pomáha v období menopauzy

Počas menopauzy u žien je zvýšené riziko úbytku kostnej hmoty (výplň kostí). Kosti sú krehkejšie a tým aj náchylnejšie na zlomeniny. Pre zdravie kostí sa zo všetkého najskôr ponúka vápnik. Avšak ten, bez dostatočného množstva vitamínu K2, sa môže usadzovať v cievach. Vitamín K2 je v podstate taký dopravca, ktorý vápnik spoľahlivo doručí tam, kde je to potrebné, to znamená - do kostí. V opačnom prípade sa vápnik hromadí v cievach, mozgu alebo obličkách, čo má neskôr vplyv na zdravie srdcovo-cievneho systému.

Veda K2 je presvedčivá

Dávkovanie

1 kapsula raz denne.

Veľkosť dávky: 1 kapsula
Balenie obsahuje 100 dávok.
Množstvo v 1 dávke %RHP*
Vitamín K2 ako MK-7
150 mcg
200%
BIO olivový ovocný prášok, 18% olivový olej, min. 2,4% polyfenolov
384,25 mg
***
* % dennej referenčnej hodnoty príjmu
** denná referenčná hodnota príjmu nie je stanovená

Nákupom podporíte aj slovenské lesy #stromzaobjednávku!

Zloženie: Vitamín K2 ako MK-7 (150 mcg, RHP 200%), BIO olivový ovocný prášok, 18% olivový olej, min. 2,4% polyfenolov (384,25 mg, RHP ***). Rastlinná kapsula na báze HPMC. Bez obsahu balastných látok. Vhodné pre vegánov.

Skladovanie: Pri izbovej teplote, na suchom a tmavom mieste.

Upozornenie: Výživový doplnok. Nie je náhrada pestrej stravy. Ukladajte mimo dosahu detí. Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Pri užívaní prípravku dbajte na pitný režim.

Veľkosť balenia: 100 rastlinných kapsúl

Vyrábané v Českej republike pre firmu Votamax s.r.o.

Dodatočné parametre

Kategória: BrainMax doplnky stravy
Druh kapsúl: Rastlinné kapsule
Forma: Kapsule
Počet kapsúl: 100 rastlinných kapsúl
Typ: Vitamíny
Výrobca: BrainMax
5
4x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:
5
JF Avatar autora | 15.2.2024
Skvelé
Avatar autora Natália Šlapková (Administrátor) 20.2.2024
Dobrý deň Janka, ďakujeme vám za vašu pozitívnu spätnú väzbu. :) S pozdravom Natália
Nevypĺňajte toto pole:
D Avatar autora Davkovanie a rozpad 13.12.2023 14:39
Ak je rozpad 72 hodín a dávkovanie je 1 kapsula s odstupom 24 hodín, môžete sa vyjadriť k vedľajším účínkom spôsobených akumuláciou Ďakujem
Odpovedať
MC Avatar autora Davkovanie a rozpad 21.12.2023 07:17
Dobrý den, v tomto případě zde žádná akumulace není, kdy také nejsou známy žádné vedlejší účinky. Naopak se jedná o produkt, kde se Vám 72 hodin spouští proteiny pro ukládání vápníku do kostí. Děkujeme za dotaz a přejeme hezký den, Martina.
A Avatar autora 12.2.2024 19:52
Dobrý deň, Kedy ho užívať ráno alebo večer s jedlom alebo po jedle.
Odpovedať
MC Avatar autora 13.2.2024 16:00
Dobrý den, děkujeme Vám za dotaz, kdy užívejte kapsli jednou denně, kdy můžete užívat ráno nebo večer nejlépe spíše po jídle, kdy se lépe následně absorbuje. Také to v tomto případě minimalizuje možnost zažívacích potíží, kdy někteří lidé mohou pociťovat při užívání K2 na lačný žaludek. Přejeme hezký den, Martina.
R Avatar autora 10.7.2024 12:49
Dobry den. Zaujimalo by ma co si myslite o schopnosti K2 v tejto forme mk7 /pripadne mk4/ pomahat liecit zubne kazy.
Odpovedať
MC Avatar autora 11.7.2024 16:01
Dobrý den, vitamín K2, zejména ve formách MK-4 (menachinon-4) a MK-7 (menachinon-7), získává pozornost díky svému potenciálnímu vlivu na zdraví zubů, včetně prevence a léčby zubních kazů. I když jsou potřeba rozsáhlejší studie na lidech k definitivnímu potvrzení účinnosti vitamínu K2 (MK-4 a MK-7) při prevenci a léčbě zubních kazů, současné důkazy naznačují, že hraje podpůrnou roli ve zdraví zubů prostřednictvím svého zapojení do metabolismu vápníku a mineralizace kostí. Zařazení potravin bohatých na vitamín K2 nebo užívání doplňků stravy by mohlo potenciálně prospět zdraví zubů.