BrainMax Citrulline Malate, Citrulín Malát, 500 g

Kód: 35886
€28,70 –14 %
Citrulline Malate BrainMax JPG ESHOP
€28,70 –14 % €24,55
Skladom (>5 ks)

Citrulín je neesenciálnou aminokyselinou ktorej hlavná zbraň tkvie v produkcii oxidu dusnatého. Oxid dusnatý alebo NO zohráva kľúčovú úlohu pri vazodilatácii (rozšírenie ciev). Vďaka vyššiemu prietoku krvi v cievach sú svaly lepšie prekrvené, teda aj napumpované, čo má za následok aj lepší prívod živín do svalov.

Citrulín malát teda kombinácia prírodne fermentovanej aminokyseliny a kyseliny jablčnej sa v štúdiách osvedčila pri zvýšení vytrvalosti [1], zlepšení regenerácie [2] alebo pri zvyšovaní sily [3]. Citrulín je spoločne s arginínom a ornitínom tiež hlavným protagonistom v močovinovom cykle, čo je metabolický proces premeny amoniaku na močovinu, ktorá je potom z tela vylučovaná ako odpadový produkt trávenia bielkovín. Produkt obsahuje 100% čistý fermentovaný citrulín malát bez ďalších aditív, príchutí alebo balastných látok.

Detailné informácie

Odborné poradenstvo
Odborné poradenstvo
Sme skúsení. Radi poradíme!
Testujeme, čo predávame
Testujeme, čo predávame
Overujeme vysokú kvalitu produktov.
Rýchla expedícia
Rýchla expedícia
Produkty máme skutočne na sklade.
Doprava zadarmo
Doprava zadarmo
Pri nákupe nad 80 eur.

Podrobný popis

BrainMax Citrulline Malate, Citrulín Malát 500 g

Citrulín ako aminokyselina a malát ako kyselina jablčná sú jedinečnou kombináciou, ktorých výsledky pocítite pri zvyšovaní vytrvalosti a sily [1,3] či zlepšení regenerácie [2]. Malát sa podieľa na zvyšovaní bunkovej energie ATP (posledná fáza Krebsovho cyklu) a citrulín znižuje tvorbu kyseliny mliečnej a čpavku (amoniaku), čím predlžuje dĺžku výkonu a zároveň znižuje únavu aj bolestivosť svalov.

Citrulín je v tele premenený na ďalšiu aminokyselinu arginín, ktorá sa podieľa na produkcii oxidu dusnatého teda NO. Oxid dusnatý alebo NO zohráva kľúčovú úlohu pri vazodilatácii (rozšírenie ciev). Vďaka vyššiemu prietoku krvi v cievach sú svaly lepšie prekrvené, teda aj napumpované, čo má za následok aj lepší prívod živín do svalov.

Prečo užívať BrainMax Citrulín Malát?

Oxid dusnatý ako signálna molekula pre roztiahnutie ciev je veľmi dôležitý komponent nielen pre jedincov, ktorí cvičia a pociťujú väčšie napumpovanie svalov. Prekrvenie tkanív je vynikajúce aj vďaka lepšiemu zásobovaniu živín, čo zlepšuje regeneráciu a v neposlednom rade je NO veľmi užitočný pre kardiovaskulárnu kondíciu.

Výskumy naznačujú, že citrulín malát pomáha odbúravať kyselinu mliečnu, čím odďaľuje únavu aj zlepšuje vytrvalosť preto je vhodným doplnkom pre športovcov.

Citrulín je z hľadiska zvyšovania NO potentnejším ako L-Arginín a v podobe citrulín malátu je tiež lepšie absorbovaný a pomalšie rozkladaný, čím zvyšuje hladinu NO v krvi dlhšiu dobu.

Citrulín sa podieľa na metabolickom procese premeny amoniaku (čpavku) na močovinu, ktorá je potom z tela vylučovaná ako odpadový produkt trávenia bielkovín.

Neobsahuje žiadne balastné látky či ochucovadlá iba 100% citrulín malát.

BrainMax Citrulline Malate je vhodný pre jedincov orientovaných na:

  • Svalovú pumpu a prekrvenie svalov.
  • Zvyšovanie športového výkonu.
  • Oddialenie únavy pri športovom výkone.
  • Regeneráciu.
  • Zvyšovanie NO.
  • Odstránenie odpadových látok z tela.

Citrulín Malát vs L-Citrulín

Citrulín malát je vhodný viac pre športový výkon a silu, pretože obsahuje aj kyselinu jablčnú, ktorá zvyšuje bunkovú energiu. Niektoré zdroje naznačujú, že sa rozpadá pomalšie ako bežný L-citrulín a vďaka tomu zvyšuje NO teda roztiahnutie ciev pumpu dlhšie. Na druhej strane je v jednej dávke o jednu tretinu citrulínu menej na úkor malátu (kys. jablčnej), čo sa ale dá riešiť zvýšením dávky napr. na 8 až 9 g pre poriadnu pumpu.

Dávkovanie:

1 odmerka (6 g) 30 minút pred výkonom s 2 dcl vody.

Zloženie

Množstvo v 1 dávke (6 g) Obsah %RHP*
Citrulín Malát (2:1) 6 g **
* % dennej referenčnej hodnoty príjmu
** denná referenčná hodnota príjmu nie je stanovená

Neobsahuje žiadne plnidlá ani stabilizátory, iba deklarované zloženie v najčistejšej forme. Produkt je vhodný aj pre vegánov.

Zloženie: Citrulin malát (2:1)

Skladujte pri izbovej teplote na suchom a tmavom mieste. Ukladajte mimo dosahu detí. Výrobok nie je určený pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie. Prípravok nie je určený ako náhrada pestrej stravy. Dodržujte zdravý životný štýl.

Vyrábané v Českej republike pre firmu Votamax s.r.o.

Štúdia:

  1. Bendahan D., Mattei, J. P, Ghattas, B., et al, (2002). Citrulline/malate promotes aerobic energy production in human exercising muscle. British Journal of Sports Medicine, 36, 282-89.
  2. Pérez-guisado J., & Jakeman, PM (2010). Citrulline malate enhances athletic anaerobic performance and relieves muscle soreness. The Journal of Strength and Conditioning Research, 24(5):1215-22.
  3. Trexler, ET, Perzský, AM, Ryan, ED, Schwartz, TA, Stoner, L., & Smith-Ryan, AE (2019). Acute effects of citrulline supplementation on high-intensity strength and power performance: a systematic review and meta-analysis. Sports Medicine, 49(5), 707-718.

Dodatočné parametre

Kategória: BrainMax
Forma: Prášok
Hmotnosť: 500 g
Pre jedincov riešiacich: Energiu, Regeneráciu a svalové kŕče, Svalovú hmotu a fyzický výkon

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: