BrainMax Detoxer, 90 g Podpora na prečistenie čriev, zmes prírodných látok, doplnok stravy, 20 dávok

Kód: 49324
Novinka VEGAN
Značka: BrainMax
€18,10
Skladom (>5 ks)

BrainMax Detoxer je komplex aktívneho uhlia, chitosanu a bentonitového ílu, spolu s citrusovým pektínom. Ide o účinný doplnok, ktorý pomôže prečistiť črevá a nadviazať na seba toxické látky. Je vhodný pri hnačke, na krátkodobé prečistenie čriev alebo pri plynatosti.

Upozornenie: Nie je určené na dlhodobé užívanie. Pri užívaní nezabúdajte nechať aspoň dvojhodinový rozostup rozostupom užívať aj vitamíny, pretože aktívne uhlie si so sebou z tráviaceho traktu vezme všetko.

Detailné informácie

Odborné poradenstvo
Odborné poradenstvo
Sme skúsení. Radi poradíme!
Testujeme, čo predávame
Testujeme, čo predávame
Overujeme vysokú kvalitu produktov.
Rýchla expedícia
Rýchla expedícia
Produkty máme skutočne na sklade.
Doprava zadarmo
Doprava zadarmo
Pri nákupe nad 80 eur.

Podrobný popis

1 (3)

Čo sú toxíny?

Toxíny sú škodlivé látky, ktoré pochádzajú z rôznych zdrojov, s negatívnymi dopadmi na zdravie človeka. Môžu sa vyskytovať v potravinách, vode, ovzduší, a dokonca aj v našom domácom prostredí. Vyskytujú sa v rôznych formách vrátane chemikálií, ťažkých kovov, pesticídov, hormónov, toxínov z plesní a baktérií.

Ako sa dostanú toxíny do tela?

Nedostatočné trávenie a absorpcia živín môžu viesť k hromadeniu nestrávených zvyškov potravy v črevách, čo vytvára prostredie na rozklad potravy baktériami a tvorbu toxických látok. Nadmerná expozícia toxickým látkam z potravy, vody alebo životného prostredia môže zvýšiť ich hladinu v črevách a uľahčiť ich usadzovanie.

(Čeština) (2)

Čo spôsobujú toxíny v našich črevách?

Dlhodobé usadzovanie škodlivých látok, ako sú ťažké kovy a mikroplasty v črevách môžu mať vážne následky pre ľudské zdravie. Tieto látky môžu narušiť prirodzenú rovnováhu črevnej mikroflóry, čo vedie k disbióze a akumulácia týchto látok môže podnietiť reakcie v tele, ktoré prispievajú k rozvoju chronických ťažkostí, vrátane autoimunitných ochorení a zníženie schopnosti tela bojovať proti infekciám a chorobám.

  • Narušenie črevného mikrobiomu: Toxíny môžu narušiť rovnováhu črevného mikrobiomu, čo je komplexné spoločenstvo mikroorganizmov, ktoré hrajú kľúčovú úlohu v trávení, imunitnú funkciu a celkovom zdraví. Dysbióza, čiže nerovnováha v mikrobióme, môže viesť k mnohým problémom, vrátane tráviacich ťažkostí, zvýšenej citlivosti na infekcie a dokonca aj k chronickým zdravotným problémom.
  • Zhoršenie absorpcie živín: Poškodenie črevnej sliznice môžu sťažiť správnu absorpciu živín z potravy. To môže viesť k nedostatkom kľúčových vitamínov a minerálov, čo má negatívny vplyv na celkové zdravie a funkciu organizmu.
  • Imunitné reakcie: Ak toxíny prekročia črevnú bariéru a vstúpi do krvného obehu, a to môže viesť k zníženej imunite.
toxiny streva

Čo je detoxer? Účinný pomocník na detoxikáciu.

Detoxer je zmes látok, ktoré pomôžu prečistiť črevá. Keďže sa jedná o látky, ktoré majú vynikajúcu schopnosť na seba nadviazať všetky škodlivé látky, pôsobia v črevách ako taký čistič. Treba myslieť na to, že so sebou vezmú všetko. Preto pri užívaní odporúčame aspoň dvojhodinový odstup od užívania užívať ostatné doplnky stravy.

detoxer produkt
aktívne uhlie

Aktívne uhlie z kokosových škrupín

Zo spálených kokosových škrupín sa vyrába špecifický typ aktívneho uhlia. Proces výroby zahŕňa karbonizáciu škrupín pri veľmi vysokých teplotách v obmedzenom prístupe kyslíka, nasledovaný aktiváciou, ktorá zvyšuje jeho pórovitosť a absorpčné schopnosti. Tento proces vedie k vytvoreniu veľmi jemného prášku, ktorý sa od bežného aktívneho uhlia líši tým, že má obvykle vyššiu pórovitosť a je účinnejší v absorpcii malých molekúl, čo je dané špecifickou štruktúrou kokosových škrupín. Vďaka tomu lepšie absorbuje toxíny a plyny, ktoré sú potom odvedené z tela. Ďalšou výhodou je jeho udržateľnosť, pretože kokosové škrupiny sú obnoviteľným zdrojom a vedľajším produktom získaným z produkcie kokosových orechov.

Bentonitový íl

Bentonitový íl, ktorý je druhom absorpčného hlinitokremičitého ílu, je známy svojimi detoxikačnými a čistiacimi vlastnosťami. Má vysokú schopnosť absorbovať a viazať rôzne toxíny. Pomáha čistiť tráviaci trakt tým, že viaže a odstraňuje toxíny. To môže prispieť k lepšiemu zažívaniu a celkovému zdraviu tráviaceho systému.

Ako funguje bentonitový íl
citrus pectín

Citrusový pektín

Citrusový pektín je vláknina nájdená v kôre citrusových plodov. Má schopnosť viazať toxíny a ťažké kovy v tráviacom trakte a podporovať ich vylučovanie z tela.

Dávkovanie

1 čajovú lyžičku rozmiešajte v 240 ml vody. Užívajte 1 krát denne 30 min pred jedlom alebo 2 hodiny po jedle či liekoch. Neužívajte s inými doplnkami. Od užívania iných doplnkov stravy si nechajte aspoň dvojhodinový rozostup. Nie je určené na dlhodobé užívanie. Neužívajte dlhšie než týždeň!

Veľkosť dávky: 1 čajová lyžička (4,4 g)
Množstvo v 1 dávke %RHP*

Bentonitový íl

Aktívne uhlie (z kokosových škrupín)

Citrusový pektín

Chitosan

4,4 g **
* % dennej referenčnej hodnoty príjmu
** denná referenčná hodnota príjmu nie je stanovená

Nákupom podporíte aj slovenské lesy #stromzaobjednávku!

Zloženie: Bentonitový íl, aktívne uhlie z kokosových škrupín, citrusový pektín s nízkou molekulovou hmotnosťou, chitosan.

Vyrábané v Českej republike pre firmu Votamax s.r.o.

Skladovanie: Pri izbovej teplote, na suchom a tmavom mieste.

Upozornenie: Výživový doplnok. Nie je náhrada pestrej stravy. Ukladajte mimo dosahu detí. Neprekračujte odporúčanú dennú dávku.

Veľkosť balenia: 90 g

 

Dodatočné parametre

Kategória: Detoxikácia
Forma: Prášok
Pre jedincov riešiacich: Detoxikace
Veľkosť balenia: 90 g
Výrobca: BrainMax

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: