Novinka! BrainMax NeuroHacker, Dopamine Upgrade! Viac: TU
Nová receptúra! TestoBoss - Komplexné riešenie pre testoster0n! Viac: TU
Novinka! Kozie kolostrum! Viac: TU

BrainMax Creatine Monohydrate, Kreatin monohydrát, 500 g

Kód: 37524
€29,70
Skladom (>5 ks)

Kreatín je látka, ktorá sa prirodzene vyskytuje v ľudskom organizme. Najviac ho nájdeme vo svalových bunkách (95%), kde sa podieľa na prenose a tvorbe energie. Kreatín si z časti naše telo tvorí samo, malé množstvo kreatínu prijímame aj prostredníctvom našej výživy (najmä v mäse). Doplnenie kreatínu zvyšuje fyzickú výkonnosť a hladinu ATP, svalovú výbušnosť a silu, urýchľuje svalovú regeneráciu a podporuje ich rast. Kreatín môže mať pozitívny vplyv aj na mozgové funkcie a tiež eliminovať škody spôsobené zvýšeným kortizolom.

S viac ako 300 klinickými štúdiami je kreatín jedným z najviac preverených suplementov na trhu so športovou výživou. Kreatín je využívaný predovšetkým športovcami naprieč disciplínami. Produkt neobsahuje žiadne balastné látky a prímesi a je vhodný aj pre vegánov.

Detailné informácie

Odborné poradenstvo
Odborné poradenstvo
Sme skúsení. Radi poradíme!
Testujeme, čo predávame
Testujeme, čo predávame
Overujeme vysokú kvalitu produktov.
Rýchla expedícia
Rýchla expedícia
Produkty máme skutočne na sklade.
Doprava zadarmo
Doprava zadarmo
Pri nákupe nad 80 eur.

Podrobný popis

BrainMax Kreatín monohydrát 500 g

Kreatín má dlhú históriu použitia najmä medzi silovými športovcami, pre ktorých je svalová výbušnosť a sila alfou aj omegou. Kreatín podporuje maximálny nárast čistej svalovej hmoty a akceleruje regeneráciu po fyzickej záťaži. Nedávne výskumy ukázali, že táto telu vlastná látka má pozitívny vplyv aj na naše mitochondrie, hladinu ATP a mentálny výkon.

Kreatín poznajú najmä návštevníci posilňovní. Jeho použitie je však oveľa širšie. Bojové športy, šprinty, kolektívne športy. Tam všade má kreatín svoje miesto. Ale nielen tam. Kreatín je úzko spätý so silou a kondíciou svalov. A každý človek potrebuje silu na každodenný plnohodnotný pohyb a radosť z neho. Vyššia sila a zdravé svalstvo znamenajú istotu v pohybe. Tá je pre mnohých, hlavne starších ľudí kľúčovo dôležitá aj zo zdravotného hľadiska. Nízka svalová sila napr. zvyšuje riziko pádov. Každodenná konzumácia kreatínu môže zvýšiť účinok tréningu na silu svalov ako u mladých športovcov, tak u dospelých osôb vo veku nad 55 rokov.

No pain no gain. Kreatín pôsobí ako palivo pre svaly. Svaly sú plné mitochondrií, ktorým kreatín dodáva energiu. Táto energia pomáha k rýchlejšiemu rastu, kvalitnejšej regenerácii a vďaka tomu sa zvyšuje sila, výbušnosť aj objem. Kreatín preniká tiež do mozgu, kde rovnako ako vo svaloch stimuluje mitochondrie, zvyšuje ATP a zvyšuje tak kognitívny výkon.

 

Prednosti BrainMax Creatine

  • Výroba v laboratóriách ocenených certifikátom GMP (Good Manufacturing Practice).
  • Zvyšuje fyzickú výkonnosť.
  • Pomáha budovať svalovú hmotu.
  • Podporuje zvýšenie sily a fyzického výkonu.
  • Pomáha obnoviť energiu vo svaloch.
  • Podporuje mitochondrie.
  • Pozitívne ovplyvňuje regeneráciu po športovom výkone.
  • Vhodné pre vegánov.

Viac informácií o kreatíne sa dozviete na BrainPedia.cz.

Dávkovanie

Rozjazdová fáza: rozmiešajte 1 dávku (5g = 1 odmerka) v 200 ml vody. Užívajte 4 dávky denne v pravidelných intervaloch po dobu 5 až 7 dní.

Udržiavacia fáza: rozmiešajte 1 dávku (5g = 1 odmerka) v 200 ml vody. Konzumujte 1 dávku denne.

Veľkosť dávky: 1 odmerka
Balenie obsahuje 100 dávok.
Obsah (mg)
%RHP*
Creatine monohydrate
5 g
**

Zloženie

Creatine monohydrate.

Upozornenie

Skladujte pri izbovej teplote, na suchom a tmavom mieste. Ukladajte mimo dosahu detí. Výrobok nie je určený pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie. Prípravok nie je určený ako náhrada pestrej stravy. Neobsahuje lepok a je vhodný pre vegetariánov a vegánov. Dodržujte zdravý životný štýl.

Obsah: 500 g

Vyrábané v Českej republike pre firmu Votamax s.r.o.

 

1.BECQUE, MD, JD Lochmann a DR MELROSE. Účinky perorálnej suplementácie kreatínom na svalovú silu a zloženie tela . 2000.

2.DANGOTT, B, E SCHULTZ a PE MOZDZIAK. Diétna suplementácia kreatín monohydrátom zvyšuje mitotickú aktivitu satelitných buniek počas kompenzačnej hypertrofie . 2000.

3.DELDICQUE, Louise, Magal LOUIS, Daniel THEISEN, Henri Nielen, Mischael DEHOUX, Jean-Paul THISSEN, Michael J RENNIE a Marc Francaux. Zvýšená IGF mRNA v ľudskom kostrovom svale po suplementácii kreatínom . 2005.

4.BURKE, Darren G, Darren G CANDOW, Philip D CHILIBECK, Lauren G MACNEIL, Brian D ROY, Mark A TARNOPOLSKY a Tim ZIEGENFUSS. Vplyv suplementácie kreatínom a tréningu s odporovým cvičením na svalový rastový faktor podobný inzulínu u mladých dospelých . 2008.

5.VELLOSO, CP. Vplyv suplementácie kreatínom a tréningu s odporovým cvičením na svalový rastový faktor podobný inzulínu u mladých dospelých . 2008.

6.HÄUSSINGER, D, E ROTH, F LANG a W GEROK. Stav bunkovej hydratácie: dôležitý determinant katabolizmu proteínov v zdraví a chorobe . 1993.

7.SCHOENFELD, Brad J. Mechanizmy svalovej hypertrofie a ich aplikácie na odporový tréning . 2010.

8.MAWER, Rudy. Creatine 101 — What Is It and What Does It Do? . 2018.

9.SAKELLARIS, George, George NASIS, Maria KOTSIOU, Maria TAMIOLAKI, Giorgos Charissis a Athanasios EVANGELIOU. Prevencia traumatických bolestí hlavy, závratov a únavy podávaním kreatínu. Pilotné štúdie . 2007.

Dodatočné parametre

Kategória: BrainMax doplnky stravy
Forma: Prášok
Pre jedincov riešiacich: Energiu, Regeneráciu a svalové kŕče, Svalovú hmotu a fyzický výkon
Veľkosť balenia: 500 g
Výrobca: BrainMax Pure

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: