Novinka! BrainMax Vitamin D3 & K2, D3 5000 IU / K2 ako MK7 150 mcg. Zakúpite: ZDE

BrainMax Draslík Magnesium, Draslík citrát + Hořčík malát, 200 rostlinných kapslí

Kód: 9965
Novinka Tip
Značka: Votamax
€18,23 –10 %
brainmax draslik magnesium
€18,23 –10 % €16,41
Skladom

Draslík a horčík sú v tele všadeprítomné minerály, ktoré hrajú zásadnú úlohu v zdraví buniek a tkanív. Tieto dva minerály sú v našom organizme súčasťou stoviek biochemických procesov a ich vyrovnaná hladina je dôležitá nielen pre kardiovaskulárne zdravie, ale aj produkciu energie.

Brainmax Draslík Magnesium obsahuje 100 mg elementárneho draslíka ako citrát a 60 mg elementárneho horčíka vo forme malátu. Neobsahuje žiadne balastné látky (éčka), iba draslík a horčík a to vo formách, ktoré sú pre telo veľmi dobre využiteľné. Produkt je vhodný aj pre vegánov.

Detailné informácie

Podrobný popis

Brainmax Draslík Magnesium, Draslík citrát 100 mg + Horčík malát 60 mg, 200 rastlinných kapsúl

Draslík a horčík sú ionizovanej formy minerálov tzv. Elektrolyty. Po rozpustení vo vode produkujú kladne nabité ióny a slúži na zabezpečenie prenosov nervových impulzov medzi bunkami. Najmä športujúci a stresujúce sa jedinci majú zvýšenú spotrebu draslíka aj horčíka a preto je vhodné tieto minerály suplementovať.

Draslík spoločne s horčíkom vo forme malátu hrajú zásadnú úlohu v zdraví buniek a tkanív, zúčastňujú sa stoviek biochemických reakcií v našom tele. Ich vyrovnaná hladina je dôležitá pre bunky, cievy, kosti, svaly, ale aj produkciu energie. Prečítajte si článok o dôležitosti draslíka a jeho účinkoch.

Brainmax Draslík Magnesium
Prečo si dať Brainmax Magnesium Draslík

Draslík citrát

Draslík je hlavným elektrolytom, ktorý určuje množstvo vody v bunkách (40% z celkového množstva v tele). Oproti tomu sodík zaisťuje vodu v medzibunkovom priestore.Dostatočná koncentrácia draslíka as tým súvisiace optimálne množstvo vody v bunkách je nutné nielen kvôli celkovému zdraviu buniek, ale aj k udržaniu elektrického potenciálu bunkových membrán aj svalových vlákien a na zabezpečenie optimálneho prenosu nervových impulzov. Vzhľadom k našej na sodík bohatej strave (soľ) je teda vhodné strážiť si aj príjem draslíka, obzvlášť ak športujeme alebo vo zvýšenom stresovom období.Draslík pomáha odstraňovať prebytočnú vodu z medzibunkového priestoru spôsobenú nadmernou konzumáciou soli a privádza ju späť do buniek, čím vyrovnáva elektrolytickú rovnováhu a zbavuje vás zavodnenie.

Nedostatok draslíka sa prejavuje zvýšenou únavou, zlým spánkom, koncentráciou, pamäťou, inzulínovou rezistenciou, znížením pevnosti kostí (↑ vylučovanie vápnika v moči), zvýšeným krvným tlakom, bolesťou kĺbov atď. Naopak správna hladina draslíka je spojená s kardiovaskulárnym zdravím, nižsším krvným tlakom, zdravím kostí, svalov, obličiek, citlivosť na inzulín. Draslík ako citrát je veľmi dobre využiteľnú organickou formou tohto esenciálneho minerálu a množstvo 100 mg v dávke je ideálny pre jeho doplnenie.

Magnesium Malát

Magnézium malát je na našom trhu zatiaľ nie príliš známa forma vysoko vstrebateľné horečnaté soli, ktorá je vhodná na užívanie v ranných a dopoludňajších hodinách pre jej energizujúci účinok. Magnézium malát je kombinácia kyseliny jablčnej a horčíka a práve vďaka kyseline jablčnej podporuje táto forma magnézia produkciu bunkovej energie (ATP, posledná fáza Krebsovho cyklu). Prečítajte si tiež článok o prednostiach magnézia malátu.

100 mg citrátu draselného + 60 mg malátu horečnatého na kapsulu

 • Organická forma draslíka: Draslík + Kyselina citrónová
 • Organická forma horčíka: Magnesium + Kyselina jablčná.
 • Vysoká vstrebateľnosť a využiteľnosť v ľudskom tele.
 • Esenciálne minerály pre zdravie buniek, kardiovaskulárne zdravie a elektrolytickú rovnováhu (rovnováha medzi vodou vnútri a mimo bunňky).
 • Vďaka kyseline jablčnej podporuje produkciu bunkovej energie (ATP, Posledná fáza Krebsovho cyklu).
 • Vhodný na užívanie v ranných a dopoludňajších hodinách pre energizujúci účinok. Pri zvýšenom fyzickom výkone alebo zvýšenej konzumácii soli či alkoholu.

Prednosti Brainmax Draslík Magnesium

 • Jedná sa o unikátnu kombináciu organických foriem draslíka a horčíka s vysokou Biodostupnosť.
 • 1 kapsula obsahuje 100 mg elementárneho draslíka a 60 mg elementárneho horčíka.
 • Neobsahuje žiadne balastné látky a prímesi (éčka). Iba draslík a horčík.
 • Energizujúci účinok vďaka draslíku, ale aj forme horčíka s kyselinou jablčnou, ktorá sa zúčastňuje procesu produkcie bunkovej energie ATP.
 • Kvalitný produkt spoznáte podľa kvalitných surovín. Ku kvalitným surovinám sa do produktu už nemusí pridávať žiadne aditíva a balastné látky (éčka). Brainmax Draslík Magnesium obsahuje len draslík a horčík, nič navyše. Vďaka tomu sa radí medzi najkvalitnejšie a najčistejšie produkty na trhu.


Zloženie

Zloženie v 1 kapsuli

látka obsah RHP *
draslík citrát 100 mg 5%
Magnesium malát 60 mg 40%
1 kapsula obsahuje 100 mg elementárneho draslíka

* RHP Referenčná hodnota príjmupodľavyhlášky 54/2004 Zb. znení 1. 4. 2018.

Neobsahuje žiadne plnivá ani stabilizátory, iba deklarované zloženie v najčistejšej forme.Kapsule sú z vyrobené z celulózy.

Produkt je vhodný pre vegánov.

Dávkovanie (základná)

 • 1 až 2 tbl. ráno alebo napoludnie alebo po náročnom tréningu, konzumácii alkoholu.

 

Horčík - Zdravotné tvrdenia podľa nariadenia EÚ 432/2012

Horčík prispieva k zníženiu vyčerpania a únavy
Horčík prispieva k elektrolytickej rovnováhe
Horčík prispieva k normálnemu energetickému metabolizmu
Horčík prispieva k normálnej činnosti nervovej sústavy
Horčík prispieva k normálnej činnosti svalov
Horčík prispieva k normálnej syntéze bielkovín
Horčík prispieva k správnej funkcii psychiky
Horčík prispieva k udržaniu zdravých kostí
Horčík prispieva k udržaniu zdravých zubov
Horčík sa podieľa na procese delenia buniek

 

Skladujte pri izbovej teplote na suchom a tmavom mieste. Ukladajte mimo dosahu detí. Výrobok nie je určený pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie. Prípravok nie je určený ako náhrada pestrej stravy. Dodržujte zdravý životný štýl.

Vyrábané v Českej republike pre firmu Votamax sro

Dodatočné parametre

Kategória: BrainMax
Hmotnosť: 0.25 kg
Počet kapsúl: 200 kapslí
Počet dávok: 200
Dávkovanie: 1 kapsula

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: