BrainMax Vegan Omega Kids, omega-3 pre deti, 90 ml Najčistejší zdroj Omega 3, MEGA dávka DHA, Polyfenolová ochrana, D3 & K2, 25 až 50 dávok, 100% VEGAN

Kód: 48356
Novinka VEGAN
Značka: BrainMax
€20,15
Skladom (>5 ks)

Omega-3 mastné kyseliny sú kľúčové pre zdravý vývoj detí, najmä ich mozgu, nervového systému, zraku a imunity. BrainMax Vegan Omega olej z rias je vysoko kvalitný zdroj DHA a EPA, esenciálnych omega-3 mastných kyselín. Tento produkt je obohatený o polyfenoly z olivového oleja odrody Picual, ktoré zvyšujú stabilitu oleja a podporujú vstrebávanie omega-3 do buniek. Riasy sú pestované v čistom uzavretom ekosystéme, takže je olej bez ťažkých kovov a toxínov. Každá dávka obsahuje 696 mg DHA, čo prispieva k celkovému vývoju detí.Detailné informácie

Odborné poradenstvo
Odborné poradenstvo
Sme skúsení. Radi poradíme!
Testujeme, čo predávame
Testujeme, čo predávame
Overujeme vysokú kvalitu produktov.
Rýchla expedícia
Rýchla expedícia
Produkty máme skutočne na sklade.
Doprava zadarmo
Doprava zadarmo
Pri nákupe nad 80 eur.

Podrobný popis

Čo spôsobuje nedostatok omega 3 u detí?

Nedostatok omega-3 mastných kyselín u detí môže spôsobovať problémy s kognitívnymi funkciami, imunitným systémom, zrakom, ďalej môže spôsobiť spomalený vývoj mozgu a nervového systému. Nedostatočný prísun omega 3, konkrétne DHA môže ovplyvniť kognitívne funkcie, učenie a pamäť. Deti, ktoré majú dostatočný prísun omega-3 mastných kyselín majú lepšie kognitívne funkcie, čo sa prejavuje, lepšou pamäťou, učením a riešením problémov.

zlepšenie motoriky dite

Detský mozog potrebuje DHA!

DHA je kľúčová omega-3 mastná kyselina zásadná pre funkcie detského mozgu. Ako hlavná štrukturálna zložka mozgovej kôry, DHA predstavuje asi 15-20% tukov v tejto oblasti mozgu, ktorá je zodpovedná za:

 • Pamäť, jazyk, abstraktné myslenie a vedomie.
 • Podporuje rast a vývoj neurónov a nervových buniek, zlepšuje funkcie synapsií, ktoré sú nevyhnutné pre efektívny prenos nervových signálov medzi bunkami.
 • Zásadné pre kognitívne a vizuálne vývoj
 • Štúdie preukázali, že dostatočný príjem DHA počas raného detstva môže prispieť k lepšej schopnosti učenia a pamäti, k vývoju zrakových schopností a reči.

 

Pokiaľ je omega 3 u detí deficitný a zrazu sa začne dostávať do buniek, spoznáte progres v kognitívnych schopnostiach.

Omega 3 pre duševné zdravie a správne fungujúcu imunitu detí

Omega-3 mastné kyseliny hrajú zásadnú úlohu v podpore imunitného systému detí, pretože zvyšujú aktivitu bielych krviniek. Naopak nedostatok omega 3, môže znížiť schopnosť odolávať chorobám. Okrem toho majú omega-3 mastné kyseliny pozitívny vplyv na duševné zdravie detí, pretože môžu pomôcť regulovať náladu aj znižovať problémového správania u detí.

imunita deti vegán omega
Vegan Omega Kids 5

V 1 pipete je 696 mg DHA!

Pokiaľ pre svoje dieťa hľadáte doplnok stravy, omega-3 mastné kyseliny sú kľúčové. BrainMax Vegan Omega KIDS obsahuje všetko potrebné na zdravý vývoj detí. Na rozdiel od verzie pre dospelých má detská verzia menej olivového oleja, čo dáva oleju jemnejšiu chuť. Vďaka tomu je tento olej pre deti príjemný na užívanie a pipetové dávkovanie uľahčuje podávanie.

 • Tekutá forma pre ľahké užívanie deťmi
 • Nezoxidované ako tomu býva u kapsúl
 • 1 pipeta obsahuje všetko pre zdravý vývoj detí

Riasy Algae sú najlepším a najčistejším zdrojom OMEGA-3 DHA & EPA

Zabudnite na konopné semienko a iné rastlinné zdroje, z ktorých len veľmi ťažko získate DHA , ktorá je esenciálnou živinou pre zdravie mozgu aj očí. Teraz je tu olej z rias ALGAE pestovaný v uzavretom ekosystéme, takže neobsahuje ťažké kovy a toxíny. Môžete si byť istí, že všetky ingrediencie v produkte sú rastlinného pôvodu, bez kontaminantov, toxínov, za to bohaté na výborne vstrebateľné omega-3 mastné kyseliny. Napriek tomu, že kyselinu alfa linolénovú (ALA) môžeme získať z chia semienok alebo napríklad vlašských orechov, premena ALA na EPA (kyselinu eikosapentaénovú) je maximálne do 9% au DHA (kyselina dokosahexaenová) dokonca pod 1%! Preto je lepšie voliť morské riasy.Tie tvoria nevyhnutný základ potravinového reťazca. A sú to práve riasy, ktoré ryby konzumujú a vďaka nim sú následne bohaté na omega 3.Zároveň sú prirodzeným a udržateľným zdrojom omega 3 mastných kyselín. Obsahujú nielen vysoké množstvo DHA a EPA, ale vďaka prirodzene sa vyskytujúcim fosfolipidom, ktoré obsahujú, sú mastné kyseliny výborne vstrebateľné. Navyše sú riasy nositeľmi chlorofylu. Látky, ktorá podporuje pečeň v ich detoxikačnej činnosti.

detska omega
(Slovenský) Vznik oleja

Prečo piť olej z rýb, keď môžete piť olej z rias, ktorými sa ryby živia?

Možno ste nevedeli, že sa ryby živia riasami, ktoré sú bohaté na omega 3 mastné kyseliny. A tak ste preskočili jeden krok a dopĺňate omega 3 rybím olejom. Nechajte ryby plávať a prejdite na panensky čistý olej z rias ALGAE, ktorý obsahuje oveľa viac omega 3 mastných kyselín ako ryby av roku 2008 bolo potvrdené, že riasy sú nutrične rovnako výživné ako losos.4

vegan produkt

Výhody omega 3 mastných kyselín z algae

 • Riasy algae sú bez kontaminantov, čo znamená, že neobsahujú toxické látky ako ortuť a PCB, ktoré môžu byť prítomné v niektorých rybách. Vďaka tomu sú riasy algae považované za bezpečný a čistý zdroj omega-3 mastných kyselín.
 • Produkcia rias algae je tiež ekologicky šetrná, čo znamená, že neprispieva k nadmernému vyčerpaniu populácií rýb a nespôsobuje degradáciu morských ekosystémov, ako je to pri tradičnom rybolove. Tento faktor z neho robí udržateľnejšiu voľbu pre zdravie planéty aj nás samotných.
 • Vďaka svojej vysokej biodostupnosti sú omega-3 mastné kyseliny z rias algae ľahko vstrebateľné a využiteľné telom, čo zaisťuje maximálnu využiteľnosť v organizme.
 • Omega 3 extrahované z riasy sú okrem iného aj bohaté na chlorofyl.
 • Vhodné pre vegánov.
 • Zdroj omega 3 pre osoby alergické na ryby a morské plody.
vegan omega kids produkt1
Vegan Omega Kids (1)

Nie je omega ako omega

Väčšina omeg na trhu nemá nameranú hodnotu oxidácie, ktorá je dôležitá, pretože zoxidované omega 3 sa ťažko zabudovávajú do buniek a spôsobujú tráviace problémy, grganie alebo hnačku. Naša omega má veľmi nízku hodnotu oxidácie, pretože je čerstvá a navyše chránená polyfenolmi z olivového oleja. Takto kvalitná omega sa ľahko zabudováva do buniek a nespôsobuje tráviace ťažkosti.

Problém dnešnej doby: Vyšší obsah OMEGA 6 AKO OMEGA 3!

Problém dnešnej doby a západného spôsobu stravovania je vysoký príjem omega-6 mastných kyselín voči omega-3. Priemerný Európan má bunkový pomer omega 3 k omega 6 1:15. To znamená, že na jeden dielik omega 3 pripadá 15 dielikov omega 6. Avšak zdravý pomer začína pri pomere 1:5 a najoptimálnejší je 1:3. Pri pomere 1:3 fungujú membrány buniek správne a to sa prejavuje celkovo lepším zdravím na všetkých úrovniach. Naopak pri pomere 1:15 a vyššie dochádza k rozvoju nezdravého prostredia vo vnútri tela a jedinec je oveľa náchylnejší na civilizačné ochorenia. Toto všetko je spôsobené zlým stravovaním založenom na vysokom príjme omega 6 z potravy (vyprážané produkty, rastlinné semenné oleje, živočíšne produkty z velkochovu). Než sa dostala západná strava k eskimákom bolo zistené, že mali bunkový pomer 1:2 a netrpeli prakticky žiadnymi chorobami. Preto by mal byť váš cieľ obmedziť príjem omega 6 a zvýšiť príjem kvalitných omega 3.

Pomer Omega kyselín

Všetko je o pomere prijímaných OMEGA 3 a OMEGA 6

Aby mohli fungovať membrány našich buniek správne. To znamená prepúšťať živiny dovnútra a vypúšťať odpadové látky von, potom musia byť ich membrány priepustné. Preto by mal byť bunkový pomer omega 3 a 6 najlepšie pod úrovni 1:5, optimálne 1:3, avšak európsky štandard je bohužiaľ na úrovni 1:15. Rybí tuk sa dostal do hľadáčika vedcov vďaka Eskimákom, ktorí mali v strave vysoké množstvo mastných kyselín EPA i DHA a súčasne netrpeli žiadnymi obvyklými civilizačnými chorobami ako je mozgová mŕtvica, srdcový infarkt alebo diabetes 2. typu. Problémom dnešnej doby je však nadmerný príjem OMEGA 6 a to treba kompenzovať vyššou dávkou omega 3. Pokiaľ teda zjete napr. balíček chipsov s 30 g omega 6 mali by ste k nemu prijať 10 g omega 3 mastných kyselín.

rovnovaha omega6 kópie
vývoj mozgu dha

Omega 3 a funkcie mozgu

Dopĺňanie omega-3 mastných kyselín u detí je dôležité pre celkový vývoj a zdravie. Riasy algae sú dnes uznávaným a preferovaným zdrojom omega-3 mastných kyselín, Táto rastlinná superpotravina je bohatá na dôležité omega-3 mastné kyseliny, ako sú DHA (dokosahexaenová kyselina) a EPA (eikosapentaenová kyselina), ktoré sú kľúčové pre zdravý vývoj mozgu, nervového systému a zraku.

Vplyv omega-3 na zdravie mozgu

Omega 3 esenciálne mastné kyseliny, patria medzi najdôležitejšie živiny pre integritu a výkon mozgu. Zo všetkých esenciálnych mastných kyselín sú omega-3 v mozgu najhojnejšie zastúpené. Sú stavebnými kameňmi membrán mozgových a nervových buniek. Pokiaľ je nedostatok týchto mastných kyselín, mozog využije všetky dostupné tuky, čo pre neho nie je optimálne riešenie.

 • Omega-3 zohrávajú úlohu v komunikácii mozgových buniek medzi sebou.
 • Podporujú optimálnu hladinu najdôležitejších neurotransmiterov vrátane dopamínu, serotonínu, GABA, norepinefrínu a acetylcholínu. Tým udržuje psychickú pohodu.
 • O ptimálna hladina DHA je kľúčová pre správny vývoj mozgu detí.
 • Zvyšujú schopnosť neuroplasticity mozgu (schopnosť mozgu vyvíjať sa a meniť tým, že vytvára nové spojenia, aby sa prispôsobil učeniu a rýchlejšie spracovával informácie. ) 1
 • Chráni pred mentálnym poklesom a neurodegeneratívnymi ochoreniami. 2,3
 • Podieľa sa na správnej komunikácii medzi neurotransmitermi.

Vitamín D3 a K2 Vital Delta

Vitamín D3 a K2 sú absolútne nenahraditeľné vitamíny na optimalizáciu zdravia a imunity, navyše sú rozpustné v tukoch a rastlinného pôvodu. Vitamín D3 je získavaný z borovice a vitamín K2 od nórskej spoločnosti Kappa Bioscience pochádza z muškátov. Spolu s omega-3 mastnými kyselinami zaisťujú správne ukladanie vápnika do kostí, silnú imunitu, zdravie kostí, zubov i cievneho systému. Vitamín K2 Vital Delta je navyše podľa štúdií vôbec najúčinnejším vitamínom K2 na trhu a to vďaka technológii enkapsulovania, ktorá zaisťuje mimoriadnu stabilitu. Vitamín D3 je pre deti dôležitý pre podporu zdravého rastu kostí a zubov, optimalizáciu funkcie imunitného systému a reguláciu hladiny vápnika v tele. Vitamín K2 zohráva kľúčovú úlohu pri ukladaní vápnika do kostí, čím podporuje zdravý vývoj kostí a zubov u detí.

Dávkovanie

2 ml denne s jedlom. 1 ml zodpovedá plnému stlačeniu kvapkadla.


Zloženie v 1 dávke Obsah RHP*
Olej z rias Schizochytrium sp.
1 ml
**
z celkom Omega 3
712,5 mg
z toho DHA
696 mg
**
z toho EPA 7,5 mg **
BIO olivový olej
1 ml **
z toho omega 9
705 mg
**
z toho polyfenoly 0,778 mg **
Vitamín E (tokoferoly) 3,45 mg 28,6%
Vitamín D3 vegánsky (z borovice)
20 mcg / 800 IU
400%
Vitamín K2 ako MK-7 (z K2 VITAL® DELTA 1% MCT olej) 20 mcg 26,6%
Extrakt z rozmarínu 40 mg **
* % dennej referenčnej hodnoty príjmu
** denná referenčná hodnota príjmu nie je stanovená

Nákupom podporíte aj slovenské lesy #stromzaobjednávku!

1. WU, Aiguo, Zhe YING a Fernando GOMEZ-PINILLA. DHA diéta supplementation rozšírenie účinkov výkonu na synaptic plasticity and cognition . 2011.

2. GUSTAFSON, Deborah R, K BACKMAN, N SCARMEAS, Y STERN, JJ MANLY, R MAYEUX a Y GU. Diétna fatty acids a riziko Alzheimerovej choroby a relatívne dementias: Observations from Washington Heights-Hamilton Heights-Inwood Columbia Aging Project (WHICAP) . 2020.

3. THOMAS, J, CJ THOMAS, J RADCLIFFE a C ITSIOPOULOS. Omega-3 Fatty Acids v Early Prevention of Inflammatory Neurodegeneratívne Disease: A Focus on Alzheimer's Disease . 2015.

4. Arterburn, Linda M, Harry A Okien, Eileen Bailey Hall, Jacqueline Hamersley, Connye N Kurátko a James P Hoffman. Algal-oil capsules and cooked salmon: nutritionally equivalent sources of docosahexaenoic acid . 2008

5. Raine, A., Portnoy, J., Liu, J., Mahoomed, T., & Hibbeln, J. (2015). Reduction in behavior problems with omega-3 supplementation in children aged 8-16 years: a randomized, double-blind, placebo-controlled, stratified, parallel-group trial..

6. Trebatická, J., Hradečná, Z., Surovcová, A., Katrenčíková, B., Gushina, I., Waczulíková, I., Sušenciková, K., Garaiová, I., Šuba, J., & Ďuračková, Z. (2020). Omega-3 fatty-acids modulačný symptómy depresívne disorder, sérum levels of omega-3 fatty acids and omega-6/omega-3 ratio in children. A randomized, double-blind and controlled trial. Psychiatre Research, 287.

7. Nemets, H., Nemets, B., Apter, A., Brach, Z., & Belmaker, R. (2006). Omega-3 treatment of childhood depression: controlled, double-blind pilot study.. The American journal of psychiatry, 163 6, 1098-100 .

Zloženie: Olej z rias (Schizochytrium sp.), BIO olivový olej, Vitamín E (tokoferoly), Vitamín D3 vegánsky (z borovice), vitamín K2 ako MK-7 (z K2 VITAL® 1% MCT olej), Extrakt z rozmarínu. Bez obsahu balastných látok.

Výrobca: Votamax s.r.o., Hladnovská 83, Ostrava.

Skladovanie: Na suchom a tmavom mieste. Po otvorení skladujte v chladničke a spotrebujte do 30 dní.

Upozornenie: Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie. Prípravok nie je určený ako náhrada pestrej stravy. Dodržujte zdravý životný štýl.

Veľkosť balenia: 90 ml.

 

Dodatočné parametre

Kategória: BrainMax®
Forma: Tekutina
Pre jedincov riešiacich: Imunita, Kĺby, Zdravie mozgu, pamäť, sústredenie, Srdce, cievy a krvný tlak
Typ: Omega 3
Veľkosť balenia: 275 ml

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: