BrainMax Omega 3, Olej z tresčej pečene, citrón, 240 ml

Kód: 38508
€18,40
Skladom (>5 ks)

Prémiový olej z pečene divokých tresiek, ktoré sú šetrne lovené a spracované na Islande. Kvalitu oleja zaručujú čisté islandské vody a jeho prirodzená ochrana pred znehodnotením oxidáciou z neho robí jednu z najlepších volieb pre doplňovanie omega 3 mastných kyselín DHA a EPA do buniek. S týmto olejom môžete spoľahlivo zlepšiť či udržať optimálny pomer omega 3:6 a podporiť zdravie mozgu aj kardiovaskulárne sústavy. Olej z tresčej pečene obsahuje prirodzene sa vyskytujúci vitamín A aj D, preto je vhodný pre deti, dospelých aj seniorov. Vitamín A totiž podporuje vstrebávanie vitamínu D. Olej obsahuje aj vitamín E na ochranu pred oxidatívnym stresom.

Detailné informácie

Odborné poradenstvo
Odborné poradenstvo
Sme skúsení. Radi poradíme!
Testujeme, čo predávame
Testujeme, čo predávame
Overujeme vysokú kvalitu produktov.
Rýchla expedícia
Rýchla expedícia
Produkty máme skutočne na sklade.
Doprava zadarmo
Doprava zadarmo
Pri nákupe nad 80 eur.

Podrobný popis

Najlepší zdroj OMEGA 3

Olej z tresčej pečene je jedným z najlepších zdrojov OMEGA 3 mastných kyselín DHA i EPA, pretože tieto nie príliš stabilné mastné kyseliny prirodzene chránia pred oxidáciou vitamínom A. Vitamín A prispieva k podpore zraku, pokožky a imunity. Olej z tresčej pečene je tiež prírodným zdrojom vitamínu D, ktorý podporuje imunitu aj zdravie kostí, zubov. V neposlednom rade sa v oleji nachádza aj vitamín E pre ochranu pred oxidatívnym stresom.

image

Rýdzi olej z divokých rýb na Islande

Olej je šetrne extrahovaný z čerstvej pečene tresiek, ktoré boli lovené trvalo udržateľným spôsobom v čistých islandských vodách. Kľúčom pre kvalitný olej z tresčej pečene, ktorý naše telo dokáže využiť je totiž čerstvosť a preto sa všetko od rybolovu po spracovanie odohráva na Islande. Zárukou kvality sú potom vykonané molekulárne testy na toxíny a celkovú čistotu.

BrainMax Omega 3 - BrainMarket

Prečo je dôležité dopĺňať BrainMax OMEGA 3 olej z tresčej pečene

Olej z tresčej pečene obsahuje vo svojej jednej dávke 920 mg kyseliny dokosahexaenovej (DHA) a 690 mg kyseliny eikosapentaénovej (EPA). Navyše obsahuje 20 ug alebo 800 IU vitamínu D, 460 μg vitamínu A a 9,2 mg vitamínu E. Pre vývoj mozgu a zraku u detí je kľúčový dostatočný príjem DHA, ale rovnako tak je dôležitý aj pre normálnu činnosť mozgu u dospelých jedincov. Rybí olej z tresčej pečene môžu vďaka odstráneniu bielkovín aj jedinci s alergiou na ryby.

 • DHA prispieva k udržaniu normálnej činnosti mozgu.
 • DHA prispieva k udržaniu normálneho stavu zraku.
 • DHA prispieva k normálnemu vývoju zraku a mozgu dojčiat do 12 mesiacov veku.
 • DHA prispieva k normálnemu vývoju mozgu aj očí plodu v tele matky a dojčiat.
 • DHA a EPA prispievajú k udržaniu normálneho krvného tlaku.
 • DHA a EPA prispievajú k udržaniu normálnej hladiny triglyceridov v krvi.
 • EPA a DHA prispievajú k normálnej činnosti srdca.
 • Vitamín A prispieva k podpore pokožky, zraku a imunity.
 • Vitamín D prispieva k podpore kostí, zubov a imunity.
 • Vitamín E prispieva k ochrane buniek pred oxidatívnym stresom.
S čím môže pomôcť Omega 3 olej - BrainMax

Pre koho je BrainMax Omega 3 olej z tresčej pečene vhodný?

Omega 3 sú esenciálnou výživou pre zdravie mozgu a preto sú dôležité predovšetkým u detí, ale aj dospelých. Je to taká dôležitá živina, že neexistuje jedinec, ktorý by mastné kyseliny DHA a EPA nepotreboval.

 • Deti do piatich rokov: 1 čajová lyžička denne.
 • Deti nad 5 rokov: 1 polievková lyžica denne.
 • Dospelý: 1 polievková lyžica denne.
image

Všetko je o pomere prijímaných OMEGA 3 a OMEGA 6

Aby mohli fungovať membrány našich buniek správne. To znamená prepúšťať živiny dovnútra a vypúšťať odpadové látky von, potom musia byť ich membrány priepustné. Preto by mal byť bunkový pomer omega 3 a 6 najlepšie pod úrovni 1:5, optimálne 1:3, avšak európsky štandard je na úrovni 1:15. Rybí tuk sa dostal do hľadáčika vedcov vďaka Eskimákom, ktorí mali v strave vysoké množstvo mastných kyselín EPA i DHA a súčasne netrpeli žiadnymi obvyklými civilizačnými chorobami ako je mozgová mŕtvica, srdcový infarkt alebo diabetes 2. typu. Problémom dnešnej doby je však nadmerný príjem OMEGA 6 a to treba kompenzovať vyššou dávkou omega 3. Pokiaľ teda zjete napr. balíček chipsov s 30 g omega 6 mali by ste k nemu prijať 10 g omega 3 mastných kyselín.

BrainMax Omega 3 - BrainMarket

Doplňte OMEGA 3 do buniek!

Preto sme na trh prišli s vlastným olejom, kde v jednej polievkovej lyžici nájdete obsah mastných kyselín DHA a EPA rovnajúcu sa 3 až 8 želatínovým kapsulám za neporovnateľne nižšiu cenu, ale vo vysokej kvalite. BrainMax olej z tresčej pečene je totiž chránený pred oxidáciou vitamínom A aj E, čo umožňuje oveľa lepšiu využiteľnosť pre naše bunky. Zoxidovaný rybí olej spoznáte tým, že buď smrdí rybinou alebo navodzuje tráviace ťažkosti. Ako dôkaz kvality môžete vyskúšať jednoduchý test, kedy si dáte nalačno 2 polievkové lyžice nášho oleja a nepríjemné rybiny alebo tráviacich problémov sa nemusíte obávať. Olej v takej kvalite je pre organizmus prínosom a môžete s ním bezpečne dopĺňať DHA aj EPA priamo do buniek.

image

Zloženie

Veľkosť dávky: 10 ml (1 lyžica) Množstvo v 1 dávke
%RHP*
Olej z tresčej pečene
9200 mg ***
Omega-3 mastné kyseliny celkom
2160 mg ***
EPA 690 mg ***
DHA 920 mg ***
Vitamín A
60 µg
58%
Vitamín D
20 µg
400%
Vitamín E
4,6 mg 38%

Nákupom podporíte aj slovenské lesy #stromzaobjednávku!

Zloženie: Olej z tresčej pečene, prírodná citrónová aróma, antioxidant, (zmes tokoferolov), vitamín E (d-alfa-tokoferylacetát), vitamín A (retinylpalmitát), vitamín D (cholekalciferol).

Dávkovanie: 10 ml oleja z tresčej pečene denne s jedlom alebo bezprostredne po jedle. 10 ml = 2 čajové lyžičky alebo 1 polievková lyžica.

Upozornenie: Ukladajte mimo dosahu detí! Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie. Prípravok nie je určený ako náhrada pestrej stravy. Dodržujte zdravý životný štýl.

Pôvod: Island

Distribútor: Votamax s.r.o., Hladnovská 83/93, Ostrava

Skladovanie:Rybí olej skladujte na chladnom, suchom a tmavom mieste s minimálnym prístupom vzduchu. Po otvorení skladujte v chladničke! Dbajte na pozornosť dotiahnutému uzáveru.

Hmotnosť: 240 ml

Dodatočné parametre

Kategória: BrainMax
Forma: Tekutina
Pre jedincov riešiacich: Imunita, Kĺby, Zdravie mozgu, pamäť, sústredenie, Srdce, cievy a krvný tlak
Typ: Vitamíny
Veľkosť balenia: 240 ml

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: