BrainMax Vegan Omega 3, 2850 mg DHA & EPA, 275 ml Najčistejší zdroj Omega 3, MEGA dávka DHA, Polyfenolová ochrana, D3 & K2, 25 až 50 dávok, 100% VEGAN

Kód: 47286
VEGAN
Značka: BrainMax
€43,50
Skladom (>5 ks)

Mimoriadne čistý a kvalitný omega 3 olej z rias algae, ktorý je pred oxidáciou chránený na polyfenoly bohatým organickým olivovým olejom odrody Picual. Táto polyfenolová kombinácia pomáha lepšiemu zabudovaniu omega 3 mastných kyselín do buniek. Zároveň sa nemusíte obávať rybiny alebo tráviacich problémov, na ktoré ste možno boli zvyknutí pri menej kvalitných zoxidovaných produktoch. V jednej dávke do seba dostanete mega dávku takmer 3 gramy DHA a EPA. Oproti iným produktom sa navyše nemusíte obávať ťažkých kovov a ďalších toxínov, pretože firma VIVO omega pestuje riasy Algae v uzavretom veľmi čistom ekosystéme. Úplne dokonalú konfiguráciu dopĺňa vitamínový matrix D3 & K2 rastlinného pôvodu. K2 navyše v podobe patentovanej formy K2 VITAL DELTA od nórskej spoločnosti Kappa Bioscience, ktorý je svätým grálom medzi vitamínmi.

Olej je vhodný pre všetkých jedincov predovšetkým potom pre deti, tehotné a vegánov, ktorí sú ohrození nedostatkom omega 3 a zároveň je u nich extrémne dôležitá čistota produktu.

Detailné informácie

Odborné poradenstvo
Odborné poradenstvo
Sme skúsení. Radi poradíme!
Testujeme, čo predávame
Testujeme, čo predávame
Overujeme vysokú kvalitu produktov.
Rýchla expedícia
Rýchla expedícia
Produkty máme skutočne na sklade.
Doprava zadarmo
Doprava zadarmo
Pri nákupe nad 80 eur.

Podrobný popis

Riasy Algae sú najlepším a najčistejším zdrojom OMEGA-3 DHA & EPA

Zabudnite na konopné semienko a iné rastlinné zdroje, z ktorých len veľmi ťažko získate DHA, ktorá je esenciálnou živinou pre zdravie mozgu aj očí. Teraz je tu olej z rias ALGAE pestovaný v uzavretom ekosystéme, takže neobsahuje ťažké kovy a toxíny. Môžete si byť istí, že všetky ingrediencie v produkte sú rastlinného pôvodu, bez kontaminantov, toxínov, za to bohaté na výborne vstrebateľné omega-3 mastné kyseliny. Napriek tomu, že kyselinu alfa linolénovú (ALA) môžeme získať z chia semienok alebo napríklad vlašských orechov, premena ALA na EPA (kyselinu eikosapentaénovú) je maximálne do 9% au DHA (kyselina dokosahexaenová) dokonca pod 1% ! Preto je lepšie voliť morské riasy. Tie tvoria nevyhnutný základ potravinového reťazca. A sú to práve riasy, ktoré ryby konzumujú a vďaka nim sú následne bohaté na omega 3.Zároveň sú prirodzeným a udržateľným zdrojom omega 3 mastných kyselín. Obsahujú nielen vysoké množstvo DHA a EPA, ale vďaka prirodzene sa vyskytujúcim fosfolipidom, ktoré obsahujú, sú mastné kyseliny výborne vstrebateľné. Navyše sú riasy nositeľmi chlorofylu. Látky, ktorá podporuje pečeň v ich detoxikačnej činnosti.

brainmax vegan omega produkt info
brainmax vegan omega produkt info vznik2

Prečo piť olej z rýb, keď môžete piť olej z rias, ktorými sa ryby živia?

Možno ste nevedeli, že sa ryby živia riasami, ktoré sú bohaté na omega 3 mastné kyseliny. A tak ste preskočili jeden krok a dopĺňate omega 3 rybím olejom. Nechajte ryby plávať a prejdite na panensky čistý olej z rias ALGAE, ktorý obsahuje oveľa viac omega 3 mastných kyselín ako ryby a v roku 2008 bolo potvrdené, že riasy sú nutrične rovnako výživné ako losos. 4

vegan produkt
polyfenolova ochrana

Polyfenolová ochrana omega 3 pred oxidáciou

Nevýhodou omega-3 mastných kyselín je ich náchylnosť na oxidáciu. Aby sme ochránili krehké Omega 3 mastné kyseliny DHA a EPA pred oxidáciou, zmiešali sme olej z rias algae s organickým olivovým olejom odrody Picual bohatým na polyfenoly a kyselinu olejovú. Táto polyfenolová synergia zaručí nielen ochranu pred oxidáciou, ale aj hladký priebeh vo vašom tráviacom trakte. A čo je najdôležitejšie, kombinácia omega 3 a polyfenolov z olivového oleja zaistí lepšie zabudovanie omega 3 mastných kyselín EPA a DHA do membrán buniek. Vysoko kvalitný olivový olej ak je vystavený chladu, má tendenciu vytvárať v sebe kvapôčky tuku, ktoré sú viditeľné voľným okom cez pohár. Pokiaľ olej pri vystavení chladu stužuje a získava mliečny alebo zakalený vzhľad, je to známka kvality toho, že sa vám do rúk dostal vysoko kvalitný olej.

Šetrné spracovanie a pravidelné testovanie na ťažké kovy

BrainMax Vegan Omega pochádza z uzavretého ekosystému, takže neobsahuje ťažké kovy a toxíny. Všetky ingrediencie v produkte sú rastlinného pôvodu, bez kontaminantov, toxínov, za to bohaté na výborne vstrebateľné omega-3 mastné kyseliny. Proces je vysoko kontrolovaný s minimálnym vystavením teplu a vynikajúcou ochranou proti oxidácii.

 • Veganské Omega-3 z mikrorias.
 • Šetrné spracovanie - nízke vystavenie teplu a kyslíka.
 • Žiadny odpad – optimálne využitie surovín.
 • Bez kontaminantov životného prostredia.
 • Udržateľný zdroj Omega-3
 • Vegánsky produkt.
 • Výborná chuť a vôňa.
 • Prvotriedna čerstvosť na trhu s nízkym obsahom TOTOXu.
 • Min. 90% triglyceridov.
 • Non-GMO.
vegan omega PARAMETRY OXIDACE tabulka produkt
brainmax vegan omega produkt info oxidácia3

Ako spoznáte oxidáciu Omega-3

Pretože sú omega 3 mastné kyseliny veľmi krehké a nestabilné, podliehajú na vzduchu a pri vyšších teplotách degradácii. To sa prejavuje zápachom rybiny a tráviacimi problémami ako grganie rybiny, či dokonca hnačky. Ničoho z týchto nepríjemností sa nemusíte s našim produktom obávať, pretože už aj tak čerstvý olej z rias sme ochránili pred oxidáciou polyfenoly z organického olivového oleja z Andalúzie .

Až 2850 mg DHA & EPA v jednej polievkovej lyžici

Doplňovanie kyseliny dokosahexaenovej skrátene DHA je veľmi dôležité pre naše zdravie. DHA je zásadný pre normálne fungovanie mozgu. Je to hlavná štruktúrna zložka mozgového tkaniva a má vplyv na neuroplasticitu, pamäť a učenie. Je tiež dôležitá pre zdravie sietnice. Nedostatok DHA môže viesť k problémom so zrakom. Naopak dostatočné množstvo DHA môže pomôcť znižovať riziko kardiovaskulárnych ochorení tým, že znižuje hladinu triglyceridov a krvný tlak. DHA je obzvlášť dôležitá pre vývoj mozgu a očí u plodu a malých detí. Doplňovanie DHA počas tehotenstva a dojčenia môže prispieť k lepšiemu vývoju mozgu u detí. Niektoré štúdie naznačujú, že DHA môže mať priaznivý vplyv na duševné zdravie, vrátane zníženia príznakov depresie.

Naše telo si DHA nevie vyrobiť v dostatočnom množstve a preto ho treba dopĺňať zo stravy. Pretože vieme, že veľká väčšina populácie je na DHA deficitná, zvolili sme štedrú dávku pre maximálny efekt pre zdravie.

brainmax vegan omega produkt info2

Schválené zdravotné tvrdenia podľa EFSA

EFSA, skratka pre Európsky úrad pre bezpečnosť potravín, je agentúra Európskej únie, ktorá poskytuje nezávislé vedecké poradenstvo a komunikáciu o rizikách spojených s potravinovým reťazcom.

 • DHA (>250 mg) prispieva k udržaniu dobrého zraku.
 • Vitamín D prispieva k udržaniu zdravého chrupu.
 • Vitamín D prispieva k zdravej činnosti svalov.
 • Vitamín D prispieva z zachovania zdravému stavu kostí.
 • Polyfenoly z olivového oleja (>20 g) prispievajú k ochrane krvných lipidov.
 • DHA a EPA (>3 g) prispievajú k udržaniu normálneho krvného tlaku.
 • Vitamín D sa podieľa na procese delenia buniek.
 • DHA a EPA prispievajú k udržaniu správnej hladiny triglyceridov v krvi.
 • Nahradením nasýtených tukov nenasýtenými (kyselina olejová) môže znížiť cholesterol v krvi.

Schválené zdravotné tvrdenia podľa EFSA

 • Vitamín E prispieva k ochrane buniek pred oxidačným stresom.
 • Vitamín D prispieva k riadnemu vstrebaniu vápnika a fosforu.
 • Vitamín D prispieva k udržaniu potrebnej hladiny vápnika v krvi.
 • Budúce a dojčiace mamičky užívaním DHA (>450 mg) podporujú normálny vývoj mozgu plodu, resp. dojčatá.
 • Užívaním DHA (>100 mg) prispieva k normálnemu vývoju zraku dojčaťa do veku 1 roka.
 • Budúce a dojčiace mamičky užívaním DHA (>450 mg) podporujú normálny vývoj zraku plodu, resp. dojčatá.

Vplyv omega-3 na zdravie mozgu

Omega 3 esenciálne mastné kyseliny, patria medzi najdôležitejšie živiny pre integritu a výkon mozgu. Zo všetkých esenciálnych mastných kyselín sú omega-3 v mozgu najhojnejšie zastúpené. Sú stavebnými kameňmi membrán mozgových a nervových buniek. Pokiaľ je nedostatok týchto mastných kyselín, mozog využije všetky dostupné tuky, čo pre neho nie je optimálne riešenie.

 • Omega-3 zohrávajú úlohu v komunikácii mozgových buniek medzi sebou.
 • Podporujú optimálnu hladinu najdôležitejších neurotransmitérov vrátane dopamínu, serotonínu, GABA, norepinefrínu a acetylcholínu. Tým udržuje psychickú pohodu.
 • Optimálna hladina DHA je kľúčová pre správny vývoj mozgu detí.
 • Zvyšujú schopnosť neuroplasticity mozgu (schopnosť mozgu vyvíjať sa a meniť tým, že vytvára nové spojenia, aby sa prispôsobil učeniu a rýchlejšie spracovával informácie.)1
 • Chráni pred mentálnym poklesom a neurodegeneratívnymi ochoreniami. 2,3
 • Podieľa sa na správnej komunikácii medzi neurotransmitérmi.

Vitamín D3 a K2 Vital Delta

Vitamín D3 a K2 sú absolútne nenahraditeľné vitamíny na optimalizáciu zdravia a imunity, navyše sú rozpustné v tukoch a rastlinného pôvodu . Vitamín D3 je získavaný z borovice a vitamín K2 od nórskej spoločnosti Kappa Bioscience pochádza z muškátov. Spolu s omega-3 mastnými kyselinami zaisťujú správne ukladanie vápnika do kostí, silnú imunitu, zdravie kostí, zubov i cievneho systému. Vitamín K2 Vital Delta je navyše podľa štúdií vôbec najúčinnejším vitamínom K2 na trhu a to vďaka technológii enkapsulovania, ktorá zaisťuje mimoriadnu stabilitu.


Veda K2 je presvedčivá
Pomer Omega kyselín

Problém dnešnej doby: Vyšší obsah OMEGA 6 AKO OMEGA 3!

Problém dnešnej doby a západného spôsobu stravovania je vysoký príjem omega-6 mastných kyselín voči omega-3. Priemerný Európan má bunkový pomer omega 3 k omega 6 1:15. To znamená, že na jeden dielik omega 3 pripadá 15 dielikov omega 6. Avšak zdravý pomer začína pri pomere 1:5 a najoptimálnejší je 1:3. Pri pomere 1:3 fungujú membrány buniek správne a to sa prejavuje celkovo lepším zdravím na všetkých úrovniach. Naopak pri pomere 1:15 a vyššie dochádza k rozvoju nezdravého prostredia vo vnútri tela a jedinec je oveľa náchylnejší na civilizačné ochorenia. Toto všetko je spôsobené zlým stravovaním založenom na vysokom príjme omega 6 z potravy (vyprážané produkty, rastlinné semenné oleje, živočíšne produkty z velkochovu). Než sa dostala západná strava k eskimákom bolo zistené, že mali bunkový pomer 1:2 a netrpeli prakticky žiadnymi chorobami. Preto by mal byť váš cieľ obmedziť príjem omega 6 a zvýšiť príjem kvalitných omega 3.

OMEGA 3 pre zdravé srdce a cievny systém

1. Znižujú hladinu triglyceridov - triglyceridy sú ďalšou triedou tuku nachádzajúcej sa v krvnom riečisku. Väčšina tukového tkaniva vášho tela je vo forme triglyceridov, ktoré slúžia ako zdroj energie. Problém nastáva vo chvíli, keď svojím stravovaním prijímame viac triglyceridov, než naše telo využije. Omega-3 znižujú ich hladinu.

2. Regulujú krvný tlak - v dôsledku zníženia hladiny triglyceridov a zvýšenie produkcie oxidu dusnatého, molekuly, ktorá pomáha uvoľňovať a rozširovať krvné cievy, omega 3 optimalizuje hladinu krvného tlaku.

3. Pôsobí ako prevencia aterosklerózy - nepriechodnosť ciev a výrazné stenčenie cievnej steny, ktorá sa potom v niekoľkých miestach upcháva. Omega-3 mastné kyseliny pomáhajú zlepšovať funkciu vnútornej výstelky ciev, ich funkcie aj priechodnosť.

zdravo srdce

Nedostatok omega 3 mastných kyselín môže spôsobovať:

Nedostatok omega-3 mastných kyselín narúša kognitívne funkcie ako je pamäť a rýchlosť myslenia. U detí brzdí fyzický aj duševný vývoj a nízka hladina DHA je tiež spájaná s výrazným oslabením imunity. Môže tiež dochádzať k poklesu energie, pretože mastné kyseliny sú veľmi koncentrovaným zdrojom energie.

 • Problémy kardiovaskulárneho zdravia.
 • Nedostatok energie.
 • Problémy so zrakom.
 • Oslabenú imunitu.
 • Znížené kognitívne schopnosti (horšia koncentrácia a pamäť).
 • Zmeny nálad.
 • Psychické problémy.
 • Studené končatiny.
 • Kožné problémy.

Všetko je o pomere prijímaných OMEGA 3 a OMEGA 6

Aby mohli fungovať membrány našich buniek správne. To znamená prepúšťať živiny dovnútra a vypúšťať odpadové látky von, potom musia byť ich membrány priepustné. Preto by mal byť bunkový pomer omega 3 a 6 najlepšie pod úrovni 1:5, optimálne 1:3, avšak európsky štandard je bohužiaľ na úrovni 1:15 . Rybí tuk sa dostal do hľadáčika vedcov vďaka Eskimákom, ktorí mali v strave vysoké množstvo mastných kyselín EPA i DHA a súčasne netrpeli žiadnymi obvyklými civilizačnými chorobami ako je mozgová mŕtvica, srdcový infarkt alebo diabetes 2. typu. Problémom dnešnej doby je však nadmerný príjem OMEGA 6 a to treba kompenzovať vyššou dávkou omega 3. Pokiaľ teda zjete napr. balíček chipsov s 30 g omega 6 mali by ste k nemu prijať 10 g omega 3 mastných kyselín.

rovnovaha omega6

Dávkovanie

1 polievková lyžica (11 ml) denne. Užívajte s jedlom.


Zloženie v 1 polievkovej lyžici (11ml) Obsah RHP*
Olej z rias Schizochytrium sp.
4 ml
**
z celkových omega 3
2850 mg
z toho DHA 
2782 mg
**
z toho EPA 30 mg **
BIO olivový olej
7 ml **
z toho omega 9
4938 mg
**
z toho polyfenoly 5,4 mg **
Vitamín E (tokoferoly) 13,8 mg 115%
Vitamín D3 vegánsky (z borovice)
20 mcg / 800 IU
400%
vitamín K2 ako MK-7 (z K2 VITAL® 1% MCT olej) 20 mcg 26,6%
* % dennej referenčnej hodnoty príjmu
** denná referenčná hodnota príjmu nie je stanovená

Nákupom podporíte aj slovenské lesy #stromzaobjednávku!

1. WU, Aiguo, Zhe YING a Fernando GOMEZ-PINILLA. DHA diéta supplementation rozšírenie účinkov výkonu na synaptic plasticity and cognition . 2011.

2. GUSTAFSON, Deborah R, K BACKMAN, N SCARMEAS, Y STERN, JJ MANLY, R MAYEUX a Y GU. Dietary bohatých prípravkov a riziko Alzheimerovej choroby a relatívne dementias: Observations from Washington Heights-Hamilton Heights-Inwood Columbia Aging Project (WHICAP) . 2020.

3. THOMAS, J, CJ THOMAS, J RADCLIFFE a C ITSIOPOULOS. Omega-3 Fatty Acids v Early Prevention of Inflammatory Neurodegeneratívne Disease: A Focus on Alzheimer's Disease . 2015.

4. Arterburn, Linda M, Harry A Okien, Eileen Bailey Hall, Jacqueline Hamersley, Connye N Kurátko a James P Hoffman. Algal-oil capsules and cooked salmon: nutritionally equivalent sources of docosahexaenoic acid . 2008.

Zloženie: Olej z rias (Schizochytrium sp.), z toho celkom Omega 3 z toho DHA, z toho EPA, BIO olivový olej, z toho kyselina olejová, z toho Omega 9, z toho polyfenoly, Vitamín E (tokoferoly), Vitamín D3 vegánsky ( z borovice), vitamín K2 ako MK-7 (z K2 VITAL® 1% MCT olej), Extrakt z rozmarínu.

Výrobca: Votamax s.r.o., Hladnovská 83, Ostrava.

Skladovanie: Na suchom a tmavom mieste. Po otvorení skladujte v chladničke a spotrebujte do 30 dní.

Upozornenie: Ukladať mimo dosahu detí! Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie. Prípravok nie je určený ako náhrada pestrej stravy. Dodržujte zdravý životný štýl.

Veľkosť balenia: 275 ml.

 

Dodatočné parametre

Kategória: BrainMax®
Forma: Tekutina
Pre jedincov riešiacich: Imunita, Kĺby, Zdravie mozgu, pamäť, sústredenie, Srdce, cievy a krvný tlak
Typ: Omega 3
Veľkosť balenia: 275 ml
5
4x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:
5
JO Avatar autora | 8.3.2024
Nedočítal som sa pred tým , že tento produkt je miešaný, s omega 9 , čo som nechcel, ale je to tak, . Aj som prehliadol , že nie je vhodný pre deti, ale pre ne som to chcel, asi preto je tak lacný? Ján Ovsák
KK Avatar autora Kristýna Kolaříková (Administrátor) 8.3.2024
Krásný den, Jáne, tuto omegu určitě dětem dávat můžete, nemusíte se ničeho v tomto ohledu obávat :-) Jinak ano, omega 9 je součástí produktu, jak máme uvedeno ve složení. Rádi Vám zodpovíme další otázky, kdybyste si nebyl s něčím jistý, tak nás neváhejte případně kontaktovat na zákaznické lince. Mějte se hezky, Kristýna.
5
MV Avatar autora | 29.1.2024
Zatiaľ ho užívam len týždeň ale som spokojná
Avatar autora Natálie Šlapková (Administrátor) 31.1.2024
Dobrý deň, ďakujeme za vaše pozitívne hodnotenie. :) Prajem príjemný deň.
Nevypĺňajte toto pole:
JO Avatar autora 8.3.2024 11:17
Kdesi nastala chyba, na eschope píšete : "Olej je vhodný pre všetkých jedincov predovšetkým potom pre deti, tehotné a vegánov" na fľaštičke 275ml je napísané: "Výrobek není určen pro deti, tehotné a kojíci ženy" Ján
Odpovedať
JU Avatar autora 14.3.2024 11:21
Dobrý deň, chcem sa spýtať kde mám skladovať tento olej, ked už ho otvorím? Stačí ho mať pri izbovej teplote alebo treba ho dávať do chladničky?? S pozdravom
Odpovedať
MC Avatar autora 15.3.2024 06:43
Dobrý den, děkujeme Vám za dotaz, kdy produkt je důležité skladovat na suchém a tmavém místě. Po otevření skladujte v lednici a spotřebujte do 30 dní. Přeji Vám hezký den, Martina.