BrainMax Vitamin D3 & K2 VEGAN 4000 IU / K2 ako MK7 all-trans K2VITAL®DELTA 150 mcg, 100 rastlinných kapsúl Vegánsky vitamín D3 a vitamín K2

Kód: 60243
Novinka
Značka: BrainMax
€39,25
Skladom (>5 ks)

Jedinečná kombinácia vitamínov D3 a K2 podporuje zdravie kostí, zubov, ciev a imunitného systému. Vitamín D3 pochádza z borovice a je skombinovaný s patentovanou formou K2 ako MK7 all-trans K2VITAL®DELTA od Kappa BioScience. Tento patentovaný vitamín K2 má 48x dlhší polčas rozpadu ako je bežné a jeho využiteľnosť v tele dosahuje maximum.

Produkt ďalej obsahuje prírodný vitamín A, jód a BIO olivový olej pre lepšiu vstrebateľnosť. Neobsahuje žiadne pridané látky (éčka).

Detailné informácie

Odborné poradenstvo
Odborné poradenstvo
Sme skúsení. Radi poradíme!
Testujeme, čo predávame
Testujeme, čo predávame
Overujeme vysokú kvalitu produktov.
Rýchla expedícia
Rýchla expedícia
Produkty máme skutočne na sklade.
Doprava zadarmo
Doprava zadarmo
Pri nákupe nad 60 eur.

Podrobný popis

Vegánsky vitamín D3 s patentovanou formou vitamínu K2

BrainMax Vitamín D3 & K2 kombinuje vitamíny D3 a K2, dve mikro živiny, ktoré boli rozsiahlo skúmané pre svoju rolu v zdraví kostí, zubov a imunitu. Vitamín D3 podporuje vstrebávanie vápnika z potravy a vitamín K2 ako MK7 pomáha nasmerovať vápnik do kostí, čím zabraňuje jeho usadzovaniu v cievach. Vitamín D3 je 100% rastlinného pôvodu a vhodný pre vegánov.

vegan

Vegan

kosti

Prispieva k normálnemu stavu kostí

imunita

Prispieva k normálnej činnosti imunity

1 (24)

Prečo práve Vegan D3 & K2?

Úplná synergia dvoch esenciálnych vitamínov , ktoré sú dôležité pre celkové zdravie. Vitamín K2 môžeme prijímať iba z potravy, ale v itamín D3 si naše telo v lete vytvorí zo slnečného žiarenia . Dosiahnuť však na jeho na požadovanú dennú potrebu je v našom klimatickom pásme prakticky nemožné . Výnimkou sú slnečné dni na jar av lete, kedy môžeme vitamín D3 získať zo slnečného žiarenia. Vitamín D3 sa syntetizuje v koži pri dopade UVB žiarenia a telo si ho môže ukladať do zásoby. Niekoľko minút na slnku v lete, kým pokožka ľahko sčervená, môže vyprodukovať 10.000 až 50.000 IU vitamínu D, čo je takmer 1000x viac ako odporúčaná denná dávka.

Vitamín D3 ako najviac deficitný vitamín u vegetariánov a vegánov

Vitamín D3 je často deficitný u vegánov a vegetariánov, pretože sa prirodzene vyskytuje hlavne v živočíšnych produktoch, ako sú ryby, pečeň a vajcia, ktoré vegáni nekonzumujú a vegetariáni často v obmedzenom množstve. Rastlinné zdroje obsahujú prevažne vitamín D2 , ktorý nie je tak efektívny ako D3 pri zvyšovaní a udržiavaní hladiny vitamínu D v tele . Ďalším faktorom prispievajúcim k nedostatku vitamínu D je obmedzené vystavenie pokožky slnečnému žiareniu počas jesenných a zimných mesiacov, čo je nevyhnutné pre syntézu vitamínu D v pokožke.

1 (22)
2_1

Aká je optimálna dávka vitamínu D3?

V roku 2014 publikovali vedci z Edmontonskej univerzity článok, v ktorom ukázali na chybu v stanovení odporúčanej dennej dávky vitamínu D. Poukázali na to, že odporúčaných 600 IU nestačí na pokrytie potrieb zdravého človeka. Dávka by mala byť takmer 15x vyššia, teda 8895 IU denne 2 . Takú dávku získate zo slnečného svitu alebo suplementáciou. S vitamínom D3 je vhodné užívať aj Vitamín K2 , pretože vitamín K2 podporuje správne ukladanie vápnika do kostí a vďaka tomu sa vápnik nehromadí v cievach . Štátny ústav pre kontrolu liečiv oznámil, že podľa nového vedeckého stanoviska už nebude produkty s odporúčanou dennou dávkou do 4 000 IU (100 μg) vitamínu D považovať za liečivá.

Aké sú príznaky nedostatku vitamínu D?

Vegáni a vegetariáni často trpia nedostatkom vitamínu B12, vitamínu D, omega-3 mastných kyselín, železa a zinku . Nedostatok vitamínu D je obzvlášť problematický, pretože tento vitamín je kľúčový pre zdravie kostí a imunitný systém. Bez dostatočného množstva vitamínu D môže dôjsť k oslabeniu kostí a zníženej imunitnej odpovedi . Slnečné svetlo je hlavným zdrojom vitamínu D, avšak v zimných mesiacoch alebo pri nedostatočnom pobyte vonku je potrebné ho dopĺňať.

 • Problémy s kosťami a svalmi: Jedným z najvýraznejších prejavov nedostatku vitamínu D sú bolesti kostí a slabosť svalov.
 • Únava a slabosť
 • Náladovosť: V itamín D má vplyv na produkciu serotonínu a dopamínu v mozgu, čo sú neurotransmitery dôležité pre reguláciu nálady.
 • Problémy s imunitou: Vitamín D je kľúčový pre správne fungovanie imunitného systému. Nedostatok môže viesť k zhoršenej schopnosti tela bojovať s patogénmi.
2 (20)
VitamincD3 K2

Úloha vitamínu D3 v tele

Vitamín D je zásadný pre mnoho funkcií v tele a jeho dostatočný príjem má značný vplyv na celkové zdravie.

 • Prispieva k normálnemu vstrebávaniu a využívaniu vápnika: Vitamín D je nevyhnutný na reguláciu vápnika a fosforu v tele, čo sú dôležité minerály na udržanie pevných kostí a zubov.
 • Prispieva k normálnej funkcii imunitného systému: Vitamín D zohráva kľúčovú úlohu v imunitnom systéme. Jeho prítomnosť je dôležitá pre aktiváciu obranných mechanizmov tela, ktoré chránia pred infekciami a chorobami. Nedostatok vitamínu D bol spojený s vyšším rizikom respiračných ochorení, vrátane tuberkulózy a chrípky.
 • Prispieva k normálnej hladine vápnika v krvi
 • Prispieva k udržaniu normálnej činnosti svalov
 • Prispieva k udržaniu normálneho stavu zubov
 • Podieľa sa na procese delenia buniek

Vitamín D prispieva k normálnej funkcii imunitného systému

Vitamín D je kľúčový pre správnu funkciu imunitného systému. Jeho prítomnosť je nevyhnutná na aktiváciu imunitných buniek . Okrem toho má vplyv na integritu slizníc , ktoré sú primárnou bariérou proti vstupu patogénov do tela.

vegan produkt1
hladiny vitamínu D3-2

Populácia a vitamín D3?

Globálny prieskum 1 ukázal, že takmer polovica populácie (47,9 %) mala hladinu nižšiu ako 50 nmol/L, čo naznačuje nedostatočnú hladinu vitamínu D , zvlášť v chladnejších obdobiach roka. A kutní nedostatok vitamínu D malo 15,7% ľudí. Tí mali hladinu vitamínu D nižšiu ako 30 nmol/L, čo značí výrazný nedostatok . V Českej republike sa nižšia hladina, alebo výrazný nedostatok vitamínu D, týka 30-60% populácie , pričom hladiny vitamínu D sú obvykle nižšie u starších ľudí, detí a osôb, ktorí väčšinu svojho času trávia v budovách, mimo priameho slnečného žiarenia .

Vitamín K2 ako MK7 all-trans K2VITAL®DELTA

S vyšším príjmom vitamínu D3 môže byť spojené riziko kalcifikácie ciev , teda ukladania vápnika do cievnych stien . Preto sme k vitamínu D3 pridali vitamín K2 ako MK7, ktorý pomáha odstrániť vápnik z ciev a podporuje jeho ukladanie do kostí. Táto kombinácia predstavuje synergiu dvoch esenciálnych vitamínov, ktoré sú kľúčové pre celkové zdravie. Nevýhodou vitamínu K je to, že sa pomerne rýchlo z tela vylučuje . Vitamín K2 vo forme MK7 all-trans je oveľa stabilnejší ako iné formy. Vyznačuje sa vysokou využiteľnosťou pre telo   ao proti bežným formám vitamínu K2, ktoré majú polčas rozpadu iba 1,5 hodiny, zostáva v tele až 72 hodín! To znamená, že má 48x dlhší polčas rozpadu . Je vyrobený s dvojitým zapuzdrením a tým je chránený pri výrobe a predovšetkým v tráviacom trakte.

K2 produkt
Graf K2 porovnani

Prečo práve vitamín K2 MK-7 all-trans K2VITAL®DELTA?

Vitamín K2 je vitamín rozpustný v tukoch a ide o nevyhnutný vitamín nielen pre naše kosti, ale aj pre náš srdcovo cievny systém . Časť vitamínu K sa tvorí v našich črevách, ale iba v malom množstve. Veľmi často je tento vitamín deficitný. Možným vysvetlením nedostatku K2 sú zmeny v konzervácii a skladovaní potravín , ktoré znižujú prirodzené kvasenie v potravinách . K2 ako MK7 je biologicky dostupný a má najdlhší polčas rozpadu zo všetkých vitamínov K.

 • Najlepšie vstrebateľná a využiteľná forma vitamínu K2 MK-7.
 • Patentovaná forma vitamínu K2 - K2VITAL®DELTA MK-7.
 • V tele zostáva až 72 hod.
 • Je stabilný a vydrží až 2 roky.
 • Podieľa sa na správnom zrážaní krvi.
 • Podporuje zdravie kostí, zubov.
 • Obohatené o BIO olivový olej s obsahom 2,4% polyfenolov.
vitaminK2MK7 kappa5

Kvalita a stabilita vitamínu K2

Spoločnosť Kappa vykonala aj prieskum kvality, stability a účinnosti Vitamínu K2 v doplnkoch stravy v neminerálnych kombináciách, kde by stabilita nemala byť problém. Polovica týchto neminerálnych produktov s vitamínom K2 mala problémy s kvalitou, pričom celá jedna tretina vzorky nevykazovala žiadny merateľný obsah Vitamínu K2 (nula). V pätine produktov bol zmeraný obsah vitamínu K2 v rozmedzí 26–75% oproti deklarovanému množstvu na etikete. Iba u štvrtiny produktov zodpovedalo namerané množstvo vitamínu K2 množstvo na etikete.

Jód z organickej riasy!

Jód prispieva k normálnym rozpoznávacím funkciám, energetickému metabolizmu, činnosti nervovej sústavy , udržaniu normálneho stavu pokožky a tvorbe hormónov štítnej žľazy (T3 a T4), ktoré regulujú metabolizmus, energetický výdaj a mnoho ďalších telesných funkcií. Kombinácia jódu a vitamínu D tak synergicky podporuje celkové zdravie.

 • Jód prispieva k normálnym rozpoznávacím funkciám.
 • Jód prispieva k normálnemu energetickému metabolizmu.
 • Jód prispieva k normálnej činnosti nervovej sústavy.
 • Jód prispieva k udržaniu normálneho stavu pokožky.
 • Jód prispieva k normálnej tvorbe hormónov štítnej žľazy ak normálnej činnosti štítnej žľazy.
jód z organického kelpu
vitamín a grafika

Vitamín A v prírodnej forme

Vitamín A je kľúčový pre imunitný systém a zdravie očí , najmä pre vývoj sietnice , ktorá je dôležitá pre spracovanie svetla. Betakarotén, prirodzená forma vitamínu A, je pre telo bezpečnejší ako syntetický retinol, pretože predchádza riziku toxicity. Telo si z betakaroténu vytvorí len toľko retinolu, koľko skutočne potrebuje.

BIO olivový prášok

BIO olivový prášok je ideálnym doplnkom k vitamínom D a K, pretože podporuje ich správne vstrebávanie v tele a teda zvyšuje ich účinnosť.

olivový olej

Dávkovanie

1 kapsula denne s jedlom .

Neviete, či je pre Vás produkt vhodný?

Neváhajte a opýtajte sa našich odborných poradcov! Kontaktovať ich môžete telefonicky od pondelka do piatku medzi 8:00 - 18:00 , prípadne e-mailom.


+420 555 333 688 alebo objednavky@brainmarket.cz

zakaznícka podpora
Veľkosť dávky: 1 rastlinné kapsule
Balenie obsahuje 100 dávok.
Množstvo v 1 dávke %RHP*
PineD3™ Vegan Vitamín D3 prášok
4000 IU 2000%
BIO olivový prášok 300 mg **
Vitamín A ako Beta-karotén (z extraktu Dunaliella Salina)
300 mcg RAE
38%
Vitamín K2 ako MK-7 all-trans K2 VITAL®DELTA
150 mcg 200%
Jód (z organickej riasy)
50 mcg 33%
* % dennej referenčnej hodnoty príjmu
** denná referenčná hodnota príjmu nie je stanovená

Nákupom podporíte aj české lesy #stromzaobjednávku!

1. Roth, D., Abrams, S., Aloia, J., Bergeron, G., Bourassa, M., Brown, K., Calvo, M., Cashman, K., Combs, G., De-Regil, L ., Jefferds, M., Jones, K., Kapner, H., Martineau, A., Neufeld, L., Schleicher, R., Thacher, T., & Whiting, S. (2018). Global prevalencia a disease burden of vitamín D deficiencie: a mapu pre akcie v low‐ a middle‐income countries. Annals of New York Academy of Sciences , 1430.

2 . Štatistické pochybenia v Estimation of the Recommended Dietary Allowance for Vitamin D, Paul J. Veugelers* a John Paul Ekwaru; School of Public Health, University of Alberta, 350 University Terrace, Edmonton, AB T6G 2T4, Canada. Odkaz: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4210929/

Zloženie: PineD3™ Vegan vitamín D3 v prášku, BIO olivový prášok, vitamín A ako beta-karotén (z extraktu Dunaliella Salina), vitamín K2 ako MK-7 all-trans K2 VITAL®DELTA, jód (z BIO riasy). Rastlinná kapsula na báze HPMC. Bez obsahu balastných látok.

Distribútor: Votamax sro, Hladnovská 83, Ostrava 712 00, SK

Skladovanie: Pri izbovej teplote, na suchom a tmavom mieste.

Upozornenie: Uchovávajte mimo dosahu detí! Výrobok nie je určený pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie. Prípravok nie je určený ako náhrada pestrej stravy. Dodržujte zdravý životný štýl.

Veľkosť balenia: 100 rastlinných kapsúl

Dodatočné parametre

Kategória: BrainMax doplnky stravy
Forma: Kapsule
Počet kapsúl: 100 rastlinných kapsúl
Pre jedincov riešiacich: Imunita, Kosti, Cévy
Typ: Minerály
Výrobca: BrainMax

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: