NOVINKA! BrainMax Pure HHC & CBD ! Více: ZDE
Vyzkoušejte zdravé snídaně v podobě granoly ZDE
NOVINKA: BrainMax Pure protein cookies ! Více: ZDE

Med a včelie produkty

Najpredávanejšie

13 položiek celkom
vizual perga JPG
€12,15

Včelí peľ perga  je najkvalitnejší a najúčinnejší kvetový peľ, ktorý je   prepracovaný včelami   priamo v úli. Tu je vystavený prírodnému kvasnému procesu,...

98265
12 Propolis tinktura (3)
Imunita
€4,80

Propolis je prírodná látka získaná z balzamov živicové povahy, ktorú včely zbierajú z rôznych rastlín, kvetov a liečivých bylín.

19268
materi kasicka 0(1)
Tip Imunita
€22,75

Superpotraviny NAJVYŠŠÍ TRIEDY Včelia materská kašička pochádza z CHKO Biele Karpaty z jedného z najčistejších miest našej krajiny. Tento prírodný produkt je najvyššej...

97833
pyl perga
€12,80

Včelí peľ perga   je najkvalitnejší a najúčinnejší kvetový peľ, ktorý je   prepracovaný včelami   priamo v úli. Tu je vystavený prírodnému kvasný proces,...

28776
med1
€13,80

Kvetový med je pre svoju biologickú hodnotu dôležitou zložkou potravy pre deti i dospelých. Kvetový med je prírodný koncentrát nektáru z kvetov rastlín.

35259
29322 cihala med kvetovy lucni 900g
€12,15

Kvetový med je pre svoju biologickú hodnotu dôležitou zložkou potravy pre deti i dospelých. Kvetový med je prírodný koncentrát nektáru z kvetov rastlín.

99292
17039 cihala med kvetovy lipovy 500g
€6,70

Kvetový med je pre svoju biologickú hodnotu dôležitou zložkou potravy pre deti i dospelých. Kvetový med je prírodný koncentrát nektáru z kvetov rastlín.

23916
1.225g Steens hones UMF20
€81,40

100% Raw nepasterizovaný manukový med z Nového Zélandu.

6452/297
med s materi kasickou png
Tip Imunita
€10,55

Včelí med s materskou kašičkou BrainMarket pochádza z CHKO Biele Karpaty z jedného z najčistejších miest našej krajiny. Tento prírodný produkt je najvyššej kvality a neobsahuje...

70109
med s propolisem png
Tip Imunita
€7,25

Včelí med s propolisom BrainMarket pochádza z CHKO Biele Karpaty z jedného z najčistejších miest našej krajiny. Tento prírodný produkt je najvyššej kvality a neobsahuje žiadne...

70110
1.Steens Honey MGO83
Tip
€14,20

100% Raw nepasterizovaný manukový med z Nového Zélandu.

31536
medocordyceps razitko.761696527
Tip Imunita
€13,80

Cordyceps militaris (kvasený červená) patrí k veľmi ceneným hubám čínskej medicíny. Vyskúšajte m ed obohatený o extrakty z hľúz acerola ac ordyceps.

97934
medoreishi razitko.761696527
Tip Imunita
€13,80

Reishi je cudzopasná huba vyrastajúce na kmeňoch listnatých stromov. Tradičná čínska medicína ju využíva už štyri tisícky rokov a býva označovaná ako "huba nesmrteľnosti"....

97935

Dnes si pravdepodobne všetci uvedomujeme dôležitosť včiel na ľudskú existenciu. Je to aj jeden z dôvodov, prečo by sme si včiel mali vážiť. Avšak nie je to jediný dôvod. Včely pre človeka už od pradávna majú svoje významné miesto predovšetkým v ľudovej medicíne. Vďaka tomu, že si človek včely premiestnil bližšie k domovu a naučil sa včeláriť, môžeme teraz využívať oveľa viac ako iba med.

Včely nerovná sa iba med

Príroda sama je neuveriteľne veľkou ošatkou zdravia. Na to sme bohužiaľ postupným vývojom najrôznejších liekov zabudli. Pravdepodobne najviac máme včely spojené s produkciou medu. V skutočnosti je med viac než je kvalitné sladidlo, pretože okrem príjemnej chuti obsahuje nielen vitamíny, ale aj minerály, z ktorých môžeme menovať napríklad horčík a draslík. Okrem toho obsahuje dôležité flavonoidy, ktoré majú význam pre náš imunitný systém. Okrem toho med obsahuje enzýmy a podieľa sa vyváženom mikrobióme. Medy môžeme mať buď bylinné, ktoré pochádzajú z najrôznejších rastlín, alebo potom lesné tzv. medovicové. Tie sa nelíšia iba miestom zberu, ale včely ho trochu odlišne spracovávajú. Medovicový med vzniká z nektárov takzvanej medovice (stromy). Po uložení nektáru do plástov dôjde vplyvom tepla k odpareniu prebytočnej vody a vzniká med.

Ako vybrať správny med?

Častou témou pri výbere kvalitného medu je jeho kryštalizácia. V tomto je poučka jednoduchá. Pokiaľ med po čase kryštalizuje, je to známka toho, že sa jedná o kvalitný produkt. Nejedná sa teda o jeho vadu. Určite tiež záleží na tom, odkiaľ med pochádza. Naše Brainmarket medy, rovnako ako ostatné produkty, pochádzajú z CHKO Biele Karpaty, ktoré patria medzi jedno z najčistejších miest v krajine.

Včelia materská kašička

Obmedziť včely iba na med by bola nesmierna škoda. Medzi ďalšie fascinujúce produkty, ktoré môžeme od včiel s pokorou prijímať patrí včelia materská kašička. Materská kašička je smotanovo žltá, má typickú vôňu a štipľavú chuť. Jedná sa o výlučok hltanových žliaz mladých včiel, ktorým je kŕmený materský plod (včelia kráľovná) po celú dobu svojho vývoja a kráľovná po dobu kedy kladie vajíčka. Ide teda o najvýživnejší včelí produkt, ktorý môžeme v podobe kôry posilniť imunitný systém.

Propolis

Ďalším včelím produktom je propolis. Ide o tmavo hnedú tekutinu, ktorá obsahuje zmes bioaktívnych látok. Vzniká zo živíc púčikov drevín a kvetov a výlučky hlavových žliaz včiel. V úli včely využívajú propolis ako izoláciu a používajú ho ako obranu proti škodcom. Z týchto dôvodov sa človek naučil využívať propolis ako efektívnu podporu hojenia hnisavých rán. Med obsahuje vodu, vitamíny, minerály a potrebné enzýmy, ktoré telu dodajú energiu.

Peľ Perga

Peľu Perga sa hovorí plástový peľ, pretože vzniká z kvetového peľu, ktorý včely mení pomocou enzýmov. Ide o pomerne zložitý proces fermentácie, ktorý pre človeka znamená vysokú biologickú dostupnosť ako klasický včelí peľ. Zaujímavosťou je to, že ako jedna z mála prírodných zložiek obsahuje vitamín B12 (cyanocobalamín). Týmto je včelí peľ perfektnou potravinou pre vegetariánov. Perga je o viac ako 50% účinnejšia ako kvetový peľ a vo väčšine prípadov nevyvoláva alergické reakcie.

Jedno majú včelie produkty spoločného a tým je pozitívny vplyv na ľudský organizmus. Všetky majú antiseptické a antibakteriálne vlastnosti, podieľajú sa na silnejšom imunitnom systéme, podporujú zdravý a vyvážený črevný mikrobióm a svojimi nutričnými hodnotami sa naozaj jedná o tie pravé poklady, ktoré príroda ponúka.