MycoMedica - Ostropestřec, 90 rostlinných kapslí

Kód: 13775
€15,35
Skladom (>5 ks)

Pestrec sa používa k starostlivosti o pečeň - podporuje ich funkciu. Chráni tkanivo pečene tým, že prispieva k ich detoxikačnému a regeneračnému potenciálu. Pomáha pri trávení a prečistenie tela, priaznivo ovplyvňuje stav srdca. Koreň púpavy pôsobia s týmito účinkami synergicky a zosilňuje je

Detailné informácie

Odborné poradenstvo
Odborné poradenstvo
Sme skúsení. Radi poradíme!
Testujeme, čo predávame
Testujeme, čo predávame
Overujeme vysokú kvalitu produktov.
Rýchla expedícia
Rýchla expedícia
Produkty máme skutočne na sklade.
Doprava zadarmo
Doprava zadarmo
Pri nákupe nad 80 eur.

Podrobný popis

MycoMedica - Pestrec v optimálnom zložení

Pre výrobu zmesi používame extrakt z pestreca s koncentráciou 80% silymarínu, čo je u pečeňových ťažkostí (podľa našich skúseností) optimálna koncentrácia, ďalej 30%   extrakt z huby   reishi   a extrakt z koreňa púpavy, ktorý zmes svojimi účinkami vhodne dopĺňa.

pestrec   má vynikajúce antioxidačné a hepatoprotektívne účinky. Hlavná účinná látka silymarín podporuje normálnu činnosť pečene, ich detoxikáciu / prečistenie a regeneráciu. Pomáha pri trávení a prečistenie organizmu, čím prispieva k prirodzenej obranyschopnosti. Priaznivo ovplyvňuje činnosť srdca a hladinu krvného cukru.

pestrec mariánsky   (Silybum marianum) pôvabná rastlina, ktorá dorastá do výšky až dvoch metrov, je vlastne obyčajný bodliak. Ľudový názov tejto rastliny je Kristova koruna či Mariánsky bodliak. Už v dobách minulých a začiatkoch medicíny sa jeho extrakt požíval takmer na všetky problémy spojené s dutinou brušnej a stala sa z neho štandardná súčasť likérov a tinktúr na liečbu všetkého, čo súviselo s pečeňou.

Účinnou zložkou pestreca je flavonolignanov Silymarín - zmes silybinu, silydioninu a silikristinu. Najväčšia koncentrácia silymarínu je v semenách, menšie potom v listoch alebo koreni. Silymarín sa veľmi zle uvoľňuje lúhovaním vo vode, preto je vhodnejšie užívať pestrec vo forme extraktu.

Dnes, keď sú naše pečeň zaťažená zlým životným štýlom a všadeprítomnou chémiou, ľudia opäť objavujú jeho pozitívne účinky najmä jeho schopnosť detoxikovať pečeňové tkanivo.

účinky   pestreca   synergicky zvyšuje pridaný extrakt z koreňa   púpavy   a vitálny huby   Reishi. Púpava pôsobí priaznivo na činnosť pečene a žlčníka - zlepšuje produkciu žalúdočných štiav a prečisťuje žalúdok. Reishi má silné vitalizujúce účinky, aktivizuje imunitné reakcie organizmu, prispieva k udržaniu normálnej funkcie obehového systému a na udržanie normálnej hladiny cholesterolu.

Povolené zdravotné tvrdenia podľa platných nariadení EÚ:

pestrec mariánsky   (Silybum marianum)
 • Normálne trávenie a funkcie pečene, prečistenie
 • antioxidant
 • Normálna hladina cukru v krvi
 • Normálna činnosť srdca
 • Prirodzená obranyschopnosť - odolnosť
leskokôrka lesklá   (Reishi,   Ganoderma lucidum)
 • Prirodzená obranyschopnosť - imunitný systém
 • Normálne funkcie obehovej sústavy
 • Normálna hladina cholesterolu v krvi

Púpava lekárska (púpava, Taraxacum officinale)

 • Normálne funkcie močovej sústavy
 • normálne trávenie
 • antioxidant
 • prebiotikum
 • Normálne činnosť žalúdka a pečene
Viac informácií nájdete vo verejne dostupných zdrojoch na internete, napr. Na www.cinskyherbar.cz .

Zloženie v 1 kapsuli:

 • Pestrec mariánsky, Silybum marianum, extrakt zo semien 80% silymarínu - 200mg
 • Reishi, leskokôrka lesklá, Ganoderma lucidum, 30% extrakt - 200mg
 • Púpava lekárska, Taraxacum officinale, extrakt z koreňa 4: 1- 150mg
 • Pomocné látky:   bez pomocných látok, aditív a konzervantov

dávkovanie:

 • Zvýšená dávka: 1-2 kapsule denne (je vhodné poradiť sa s lekárom či praktikom čínskej medicíny)
 • Bežná dávka: 1 kapsula denne
 • kapsule užívajte pred jedlom
Upozornenie: Produkt nie je určený pre deti do 3 rokov, pre tehotné a dojčiace. Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie. Uchovávajte mimo dosahu detí. Produkt neslúži ako náhrada pestrej stravy. Neobsahuje kofeín, lepok, konzervačné látky, farbivá ani cukor.

Produkty na týchto stránkach sú doplnky stravy. Nejedná sa o lieky a nemožno ich za predpísané lieky zamieňať.

Dôraz na životné prostredie

Väčšina našej hubové suroviny pochádza z Číny. Pre súdobú Čínu nie je často ekológia životného prostredia prioritou. Je preto ťažké, ale zároveň nevyhnutné, hľadať pre pestovanie vitálnych húb úplne čistú a priemyslom nedotknutú prírodu. MycoMedica používa predovšetkým huby pestované v provinciách Fujian, Anhui a Jiangxi, kde sú oblasti civilizácií prakticky nedotknuté.   Pesticídy, ťažké kovy, mikroorganizmy, plesne, rádioaktivita, to sú nebezpečenstvá, pred ktorými treba hubovú surovinu bezpodmienečne chrániť.

Testovanie v Agrolabu

Všetka hubová surovina, ktorú používame na výrobu našich hubových produktov, je pred spracovaním testovaná v nemeckej nezávislej laboratóriu Agrolab   na viac ako 500 druhov známych ťažkých kovov, pesticídov a človeku nebezpečných mikroorganizmov.   Tieto testy si môžete prezrieť   tu . Certificate of Analysis si môžete prezrieť   tu .

Klasické testy, ktoré vykonáva nemecký Agrolab, sme teraz rozšírili o testovaní na polycyklické aromatické uhľovodíky (PAHs), ktoré majú karcinogénne účinky, môžu ovplyvniť vývoj plodu a majú spojitosť aj s kardiovaskulárnymi chorobami. Pozri tu .

Finálny výroba našich produktov prebieha za najprísnejších hygienických podmienok v Českej republike. Pre výrobu používame štandardy ISO 9001/2009, certifikované HACCP a systém kvality IFS.

Dodatočné parametre

Kategória: Pečeň
Druh kapsúl: Rastlinné kapsule
Forma: Kapsule
Krajina pôvodu: Česká republika
Počet kapsúl: 90 rastlinných kapsúl
Pre jedincov riešiacich: Detoxikácia a činnosť pečene
Výrobca: MycoMedica
Počet kapsúl: 90 rastlinných kapsúl
Krajina pôvodu: USA

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: