BrainMax S-Acetyl-L-Glutathione, 100 mg, 100 rastlinných kapsúl

Kód: 98724
Imunita
Značka: BrainMax
€36,90
Skladom (>5 ks)

S Acetyl Glutahion je najpokročilejšou formou biologicky dostupného glutatiónu. Jeho účinnosť sa rovná intravenóznemu podávaniu u glutatiónu. Glutatión je veľmi silný antioxidant, ktorý sa prirodzene produkuje v tele a jeho produkcia s vekom slabne.   Glutatión podporuje zdravie neurónov, funkciu pečene a zdravie imunitného systému.

Pridaním acetylovej funkčnej skupiny do molekuly glutatiónu boli prekonané bežné problémy s absorpciou v tráviacom trakte, a vďaka tomu sa glutatión dostáva priamo do buniek. Výskumy naznačujú, že je acetylovaný glutatión stabilnejší v krvi a zvyšuje hladinu glutatiónu v bunkách lepšie ako bežné formy glutatiónu.[1] Vďaka stabilite molekuly by mohol glutatión prekonať aj hematoencefalickú bariéru (podpora neurónov priamo v mozgu).

Detailné informácie

Odborné poradenstvo
Odborné poradenstvo
Sme skúsení. Radi poradíme!
Testujeme, čo predávame
Testujeme, čo predávame
Overujeme vysokú kvalitu produktov.
Rýchla expedícia
Rýchla expedícia
Produkty máme skutočne na sklade.
Doprava zadarmo
Doprava zadarmo
Pri nákupe nad 80 eur.

Podrobný popis

Brainmax S-Acetyl-L-Glutathione, SAG, 100 mg, 100 rastlinných kapsúl

Acetylovaný glutatión je inováciou v doplňovaní glutatiónu, ktorá sa svojou stabilitou a biodostupnosťou vyrovnáva intravenóznemu podávaniu glutatiónu. [1] Oproti intravenóznemu podávaniu glutatiónu je však oveľa lacnejší a jednoduchší v aplikácii. Vďaka vysokej stabilite dokáže SAG prežiť v tráviacom trakte bez degradácie a potom zvyšovať glutatión priamo v bunkách.

Oproti suplementácii NAC, ktorý je prekurzorom glutatiónu je u acetylového glutatiónu výhodou, že zvyšovanie glutatiónu v bunkách nie je energeticky náročné a nie sú tu prekážky súvisiace s toxicitou ťažkých kovov alebo problémy s metabolizmom. Stav vášho zdravia skrátka nie je ovplyvnený pri zvyšovaní glutatiónu v bunkách. Dalo by sa povedať, že SAG je v oblasti doplňovania glutatiónu istota. Pre maximálnu antioxidačnú synergiu možno dočasne navýšiť antioxidačnú kapacitu užívania SAG a NAC dohromady.

S_acetyl_glutathion_infografika_brainmarket_SK
glutation_infografika_brainmarket_sk

Čo je glutatión a na čo je dobrý?

Glutatión je malý peptid s molekulou zloženou z troch aminokyselín: kyseliny glutámovej, cysteínu a glycínu. Glutatión je najsilnejší antioxidant a je vytváraný každou bunkou v tele, obzvlášť významne sa však tvorí v pečeni. Podieľa sa na odstraňovaní reaktívnych foriem kyslíka (voľných radikálov) neustále vznikajúcich v metabolizme červených krviniek (v mitochondriách) a chráni ich tak pred oxidačným poškodením. Vyššie hladiny glutatiónu v bunkách teda súvisia s vyššou produkciou bunkovej energie a zdravím buniek. Glutatión hrá taktiež dôležitú úlohu vo funkcii imunitného systému a procesu detoxikácie.

Naša vlastná produkcia glutatiónu s rastúcim vekom slabne. Jeho produkcia tiež klesá so zlou stravou, nadužívaním alkoholu, stresom, infekciou, toxínmi či enviromentálnym znečistením. S nízkou hladinou glutatiónu v tele sa stávame náchylnejšími k infekciám a chorobám, pretože nám chýba schopnosť účinne detoxikovať.

TIP: ďalšie užitočné informácie o glutatióne sa dočítate v našom článku.

Produkt je vhodný pre jedincov:

  • Trpiacich stresom a vyčerpaním.
  • Zameraných na zbavovanie sa toxínov, kondíciu pečene, bunkovú energiu, podporu imunity a hormonálnu rovnováhu.
glutathione-infografika-brainmarket-sk

Prednosti Brainmax S-Acetyl-L-Glutathione, SAG

  • Vyššie hladiny glutatiónu sú spojené s ochranou buniek pred oxidatívnym stresom (voľné radikály), normálnou funkciou imunitného systému, ochranou DNA, detoxikáciou toxínov a ťažkých kovov, podporou bunkovej energie, ochranou pečene.
  • Stabilná a pre telo využiteľná forma glutatiónu porovnateľná s vnútrožilovým podávaním.
  • Forma glutatiónu vhodná pre zvýšenie antioxidačnej kapacity neurónov v mozgu.
  • 1 kapsula obsahuje 100 mg acetylového glutatiónu.
  • Ako funkčné plnidlo bolo použitých 400 mg BIO kurkumy, u ktorej boli vedecky potvrdené stovky zdravotných tvrdení.
  • Neobsahuje žiadne balastné látky a iné aditíva (éčka).
  • Rastlinné kapsule.
  • Vhodné pre vegánov.

Odporúčané dávkovanie

Užívajte 1 kapsulu denne nalačno ráno alebo večer.

Zloženie

Veľkosť dávky: 1 rastlinná kapsula
Balenie obsahuje 100 dávok.
množstvo
v 1 dávke
% RHP *
S-Acetyl-L-Glutatión 100 mg **
BIO kurkuma 400 mg **
*% Dennej referenčnej hodnoty príjmu

Neobsahuje žiadne plnivá ani stabilizátory, iba deklarované zloženie v najčistejšej forme. Rastlinné kapsule na báze hydroxypropylcelulózy.

 

Skladujte pri izbovej teplote na suchom a tmavom mieste. Ukladajte mimo dosahu detí. Výrobok nie je určený pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie. Prípravok nie je určený ako náhrada pestrej stravy. Dodržujte zdravý životný štýl.

Vyrábané v Českej republike pre firmu Votamax s.r.o.

Referencie

1. Oral Glutathione Equivalent to IV Therapy. Michael Ash BSc DO ND F.DipION. Marty Jones PharmD. 2011

2. Oral Administration of S-acetyl-glutatiónu: Impact on the Levels of Glutathione in Plasma and in Erythrocytes of Healthy Volunteers. Sergio Fanelli1, Antonio Francioso1, Rosaria A. Cavallaro * 2, Maria d'Erme1, Pietro Putignano3, Niccolò Miraglia4 and Luciana Mosca1 *. 1 Department of Biochemical Sciences A. Rossi Fanelli, Sapienza University of Rome, Italy 2 Department of Surgery P. Valdoni, Sapienza University of Roma, Italy 3 Diabetic Outpatient Clinic, ASST Monza, Italy 4 Clinical & Pre-clinical Development, Gnosis SpA, milan, Italy. 2018.

3. S-Acetylglutathione normalizes intracellulare glutatiónu content in cultured fibroblasts fromg patients with glutatiónu synthetase deficiency. JG Okun 1, S Sauer, S Bähr, H Lenhartz, E Mayatepek. 2004.

4. S-acetyl-glutatiónu selectively induces Apoptosis in human lymphoma cells through a GSH-independent mechanism, Roberto Locigno 1, Joel Pincemail, Audrey Henno, Gernot Treusch, Vincent Castronovo, Comparative Study Int J Oncol. 2002 Jan; 20 (1): 69-75

5. Effects of N-acetylcysteínu, oral glutatiónu (GSH) and a noviel Sublingual form of GSH on oxidative stress markers: A comparative crossover study. Bernard Schmitt, Morgane Vicenzi, Catherine Garrel, Frederic M. Denis. Centre d'Enseignement et de Recherche en Nutrition Humaine, Centre Hospitalier de Bretagne Sud, 5 Avenue De Choiseul, BP 12233, 56322 Lorient Cedex, France. 2015

Dodatočné parametre

Kategória: BrainMax
Forma: Kapsule
Pre jedincov riešiacich: Imunita, Energiu, Detoxikácia a činnosť pečene, Zdravie buniek
Typ: Antioxidant
Veľkosť balenia: 100 kapsúl
Počet kapsúl: 100 rostlinných kapslí
Počet dávok: 100
Dávkovanie: 1 kapsle

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: