STOP alergiám! Vyskúšajte našu novinku Brainmax Quercetin & Bromelaín! Nakupujte TU

BrainMax S-Acetyl-L-Glutathione, 100 mg, 100 rostlinných kapslí

Kód: 98724
Imunita
Značka: BrainMax
€35,25
Skladom (> 5 ks)

S Acetyl Glutahion je najpokročilejšou formou biologicky dostupného glutatiónu. Jeho účinnosť sa rovná intravenóznemu podávanieu glutatiónu. Glutatión je veľmi silný antioxidant, ktorý sa prirodzene produkuje v tele a jeho produkcia s vekom slabne.   Glutatión podporuje zdravie neurónov, funkciu pečene a zdravie imunitného systému.

Pridaním acetylovej funkčnej skupiny do molekuly glutatiónu boli prekonané bežné problémy s absorpciou v tráviacom trakte, a vďaka tomu sa glutatión dostáva priamo do buniek. Výskumy naznačujú, že je acetylovaný glutatión stabilnejší v krvi a zvyšuje hladinu glutatiónu v bunkách lepšie ako bežné formy glutatiónu.[1] Vďaka stabilite molekuly by mohol glutatión prekonať aj hematoencefalickú bariéru (podpora neurónov priamo v mozgu).

Detailné informácie

Podrobný popis

Brainmax S-Acetyl-L-Glutathione, SAG, 100 mg, 100 rastlinných kapsúl

Acetylovaný glutatión je inováciou v doplňovaní glutatiónu, ktorá sa svojou stabilitou a biodostupnosť vyrovnáva intravenóznemu podávaniu glutatiónu. [1] Oproti intravenóznemu podávaniu glutatiónu je však oveľa lacnejší a jednoduchší v aplikácii. Vďaka vysokej stabilite dokáže SAG prežiť v tráviacom trakte bez degradácie a potom zvyšovať glutatión priamo v bunkách.

Oproti suplementácii NAC, ktorý je prekurzorom glutatiónu je u acetylového glutatiónu výhodou, že zvyšovanie glutatiónu v bunkách nie je energeticky náročné a nie sú tu prekážky súvisiace s toxicitou ťažkých kovov alebo problémy s metabolizmom. Stav vášho zdravia skrátka nie je ovplyvnený pri zvyšovaní glutatiónu v bunkách. Dalo by sa povedať, že SAG je v oblasti doplňovania glutatiónu istota. Pre maximálnu antioxidačnú synergiu možno dočasne navýšiť antioxidačnú kapacitu užívania SAG a NAC dohromady.

Čo je glutatión a na čo je dobrý?

Glutatión je malý peptid s molekulou zloženou z troch aminokyselín: kyseliny glutámovej, cysteínu a glycínu. Glutatión je najsilnejší antioxidant a je vytváraný každou bunkou v tele, obzvlášť významne sa však tvorí v pečeni. Podieľa sa na odstraňovaní reaktívnych foriem kyslíka (voľných radikálov) neustále vznikajúcich v metabolizme červených krviniek (v mitochondriách) a chráni ich tak pred oxidačným poškodením. Vyššie hladiny glutatiónu v bunkách teda súvisia s vyššou produkciou bunkovej energie a zdravím buniek. Glutatión hrá taktiež dôležitú úlohu vo funkcii imunitného systému a procesu detoxikácie.

Naša vlastná produkcia glutatiónu s rastúcim vekom slabne. Jeho produkcia tiež klesá so zlou stravou, nadužívaním alkoholu, stresom, infekciou, toxínmi či enviromentálnym znečistením. S nízkou hladinou glutatiónu v tele sa stávame náchylnejšími k infekciám a chorobám, pretože nám chýba schopnosť účinne detoxikovať.

TIP: ďalšie užitočné informácie o glutatióne sa dočítate v našom článku.

Produkt je vhodný pre jedincov:

  • Trpiacich stresom a vyčerpaním.
  • Zameraných na zbavovanie sa toxínov, kondíciu pečene, bunkovú energiu, podporu imunity a hormonálnu rovnováhu.

Prednosti Brainmax S-Acetyl-L-Glutathione, SAG

  • Vyššie hladiny glutatiónu sú spojené s ochranou buniek pred oxidatívnym stresom (voľné radikály), normálnou funkciou imunitného systému, ochranou DNA, detoxikáciou toxínov a ťažkých kovov, podporou bunkovej energie, ochranou pečene.
  • Stabilná a pre telo využiteľná forma glutatiónu porovnateľná s vnútrožilovým podávaním.
  • Forma glutatiónu vhodná pre zvýšenie antioxidačnej kapacity neurónov v mozgu.
  • 1 kapsula obsahuje 100 mg acetylového glutatiónu.
  • Ako funkčné plnidlo bolo použitých 400 mg BIO kurkumy, u ktorej boli vedecky potvrdené stovky zdravotných tvrdení.
  • Neobsahuje žiadne balastné látky a iné aditíva (éčka).
  • Rastlinné kapsule.
  • Vhodné pre vegánov.

Odporúčané dávkovanie

Užívajte 1 kapsulu denne nalačno ráno alebo večer.

Zloženie

Veľkosť dávky: 1 rastlinná kapsula
Balenie obsahuje 100 dávok.
množstvo
v 1 dávke
% RHP *
S-Acetyl-L-Glutatión 100 mg **
BIO kurkuma 400 mg **
*% Dennej referenčnej hodnoty príjmu

Neobsahuje žiadne plnivá ani stabilizátory, iba deklarované zloženie v najčistejšej forme. Rastlinné kapsule na báze hydroxypropylcelulózy.

 

Skladujte pri izbovej teplote na suchom a tmavom mieste. Ukladajte mimo dosahu detí. Výrobok nie je určený pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie. Prípravok nie je určený ako náhrada pestrej stravy. Dodržujte zdravý životný štýl.

Vyrábané v Českej republike pre firmu Votamax sro

Referencie

1. Oral Glutathione Equivalent to IV Therapy. Michael Ash BSc DO ND F.DipION. Marty Jones PharmD. 2011

2. Oral Administration of S-acetyl-glutatiónu: Impact on the Levels of Glutathione in Plasma and in Erythrocytes of Healthy Volunteers. Sergio Fanelli1, Antonio Francioso1, Rosaria A. Cavallaro * 2, Maria d'Erme1, Pietro Putignano3, Niccolò Miraglia4 and Luciana Mosca1 *. 1 Department of Biochemical Sciences A. Rossi Fanelli, Sapienza University of Rome, Italy 2 Department of Surgery P. Valdoni, Sapienza University of Roma, Italy 3 Diabetic Outpatient Clinic, ASST Monza, Italy 4 Clinical & Pre-clinical Development, Gnosis SpA, milan, Italy. 2018.

3. S-Acetylglutathione normalizes intracellulare glutatiónu content in cultured fibroblasts from patients with glutatiónu synthetase deficiency. JG Okun 1, S Sauer, S Bähr, H Lenhartz, E Mayatepek. 2004.

4. S-acetyl-glutatiónu selectively induces Apoptosis in human lymphoma cells through a GSH-independent mechanism, Roberto Locigno 1, Joel Pincemail, Audrey Henno, Gernot Treusch, Vincent Castronovo, Comparative Study Int J Oncol. 2002 Jan; 20 (1): 69-75

5. Effects of N-acetylcysteínu, oral glutatiónu (GSH) and a noviel Sublingual form of GSH on oxidative stress markers: A comparative crossover study. Bernard Schmitt, Morgane Vicenzi, Catherine Garrel, Frederic M. Denis. Centre d'Enseignement et de Recherche en Nutrition Humaine, Centre Hospitalier de Bretagne Sud, 5 Avenue De Choiseul, BP 12233, 56322 Lorient Cedex, France. 2015

Dodatočné parametre

Kategória: BrainMax
Hmotnosť: 0.246 kg
Počet kapsúl: 100 rostlinných kapslí
Počet dávok: 100
Dávkovanie: 1 kapsle

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:
5
2x
4
0x
3
1x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:
5
S Avatar autora | 16.7.2021
Něco ně na tem neštimuje, musel sem to vysadit.
5
P Avatar autora | 2.7.2021
Super, dik za skvely produkt
3
B Avatar autora | 9.2.2021
Menej výrazná vôňa a chuť plnidla (nie kurkuma) by bola lepšia.