NaturLabs - Liposomální Kurkumin 3Complex, 30 kapslí

Kód: 999955
€19,75
Momentálne nedostupné
Položka bola vypredaná…

Kurkumín je známy pre celý rad benefitov, ktoré z neho je možné čerpať. Najnovšie vedecké štúdie skúmajú kurkumín pre jeho antioxidačné účinky. Dlhodobé používanie tohto prírodného klenotu podporuje zdravie , krásu a udržanie vitality .

Ľudia, ktorí si chceli uchovať dlhú mladosť , tradične užívali kurkumu a verili, že im v tom pomôže. Kurkumín svedčí našej pokožke , prospieva aj pohybovému aparátu . Býva používaný na udržanie normálnej činnosti nervovej sústavy a napomáha normálnemu tráveniu .

Detailné informácie

Odborné poradenstvo
Odborné poradenstvo
Sme skúsení. Radi poradíme!
Testujeme, čo predávame
Testujeme, čo predávame
Overujeme vysokú kvalitu produktov.
Rýchla expedícia
Rýchla expedícia
Produkty máme skutočne na sklade.
Doprava zadarmo
Doprava zadarmo
Pri nákupe nad 80 eur.

Podrobný popis

NaturLabs - Lipozómový Kurkumín 3Complex

Chcete si udržať vitalitu a dobrú kondíciu na ceste k dlhovekosti? Kurkumín vás v tom skvele podporí. Nie nadarmo býva táto aktívna zložka získaná zo „zlatého koreňa“ čiže kurkumy v tradícii ázijského liečiteľstva považovaná za prameň zdravia a večnej mladosti. Liposomálna rastlinná forma zaisťuje maximálnu možnú vstrebateľnosť a využiteľnosť tejto účinnej látky.

Zoznámte sa s kurkumínom

Kurkumín je flavonoid, teda prírodné farbivo, získané z rastliny kurkumovník dlhý ( Curcuma longa ), pochádzajúci z Ázie. Koreň tejto rastliny sa po rozomletí používa ako tradičné žlté korenie zvané „indický šafran“, ktorý sa preslávil najmä v indickej kuchyni ako základ zmesi karí.

Kurkuma obsahuje iba 3 % tejto účinnej látky. Na získanie vyššej koncentrácie kurkumínu je potrebné extrahovať ho z podzemku (čiže pakorene) rastliny.

Aktívnych látok kurkuminoidov v rastline existuje hneď niekoľko typov. Ako napovedá sám názov tohto produktu, funkčná zložka Liposomálneho kurkumínu 3Complex je tvorená synergickým pôsobením 3 obsiahnutých kurkuminoidov: z 85 – 90 % kurkumínu, zo 7 – 9 % demetoxykurkumínu az 2 – 3 % bisdemetoxykurkumínu.

Príbeh kurkumínu

Kurkuma, poprípade kurkumín sa úspešne využíva už vyše 4000 rokov v ľudovom liečiteľstve. Táto substancia si udržuje veľmi dôležité postavenie v rámci ajurvédy i tradičnej čínskej medicíny. Výrazne žltý prášok s prízviskom Zlatá Bohyňa bol od nepamäti považovaný za jeden z najväčších darov prírody so širokým spektrom účinkov.

Pre svoj značný terapeutický potenciál je aj v západnej vede kurkumín predmetom mnohých štúdií. Patrí medzi tie najpreskúmanejšie prírodné látky s celou škálou skvelých prínosov pre ľudský organizmus. Všeobecne je radený medzi fytonutrientov s najsľubnejším využitím.

K čomu kurkumín pozitívne prispieva?

Kurkumín je známy pre celý rad benefitov, ktoré z neho je možné čerpať. Najnovšie veecké štúdie skúmajú kurkumín pre jeho antioxidačné účinky. Dlhodobé používanie tohto prírodného klenotu podporuje zdravie , krásu a udržanie vitality .

Ľudia, ktorí si chceli uchovať dlhú mladosť , tradične užívali kurkumu a verili, že im v tom pomôže. Kurkumín svedčí našej pokožke , prospieva aj pohybovému aparátu . Býva používaný na udržanie normálnej činnosti nervovej sústavy a napomáha normálnemu tráveniu .

K ČOMU VŠETKÉMU PRISPIEVA KURKUMA DLHÁ?

 • k normálnej funkcii imunitného systému
 • na normálne trávenie
 • na normálnu činnosť pečene
 • na normálnu činnosť kardiovaskulárneho systému
 • k normálnemu stavu kostí a kĺbov
 • na normálnu činnosť nervovej sústavy
 • k normálnej funkcii dýchacieho systému

KTO MÔŽE OCENIŤ LIPOSOMÁLNY KURKUMIN?

 • ten, kto sa zaujíma o antioxidanty
 • ten, kto rieši ťažkosti s trávením
 • ten, kto rieši tému krvného cukru
 • ten, kto rieši tému cholesterolu
 • ten, kto chce udržať fit svoj mozog
 • ten, kto sa snaží dlhodobo udržať svoje zdravie

PREČO KONZUMOVAŤ KURKUMÍN Z DOPLNKOV STRAVY?

Možno sa pýtate, prečo si kupovať špeciálny doplnok stravy, keď je kurkumín predsa prítomný aj v obyčajnom korení. Áno, to je síce pravda, ale ako už bolo povedané: kurkuma obsahuje tejto aktívnej látky iba 3% .

Navyše konzumácia samotnej kurkumy nám nezaistí absorbciu dostatočného množstva kurkumínu do organizmu. Kurkuminoidy získané laboratórnou extrakciou z kurkumy, podané v dobre biologicky dostupnej forme (obzvlášť tej liposomálnej), mnohonásobne zvyšujú účinnosť a celkový efekt na organizmus.

PREČO LIPOSOMÁLNY KURKUMIN?

Väčšina bežných doplnkov stravy v prášku alebo vo forme tabliet nie je naším telom dostatočne absorbovaná . Ešte v priebehu transportu sú v tráviacom trakte suplementy rozkladané tráviacimi enzýmami a žalúdočnými šťavami. A tak sa na miesto určenia dostane skutočne len malé percento účinnej látky.

Liposomálna forma kurkumínu prináša revolúciu vo vstrebateľnosti!

Prečo? Liposomálny obal tento proces eliminuje a chráni účinnú látku . Lipozómy sú molekuly, ktorých vonkajší obal je tvorený zdravými tukmi (prírodnými fosfolipidmi), ktoré obaľujú obsiahnuté funkčné zložky. V priebehu vstrebávania z čreva tento tukový obal poskytuje aktívnej látke ochranný kryt. Liposomálny vačok je prirodzeným spôsobom absorbovaný cez stenu čreva do krvného riečišťa as ním aj neporušená molekula kurkumínu ukrytá vo vnútri, ktorá je potom z krvi ľahko vstrebaná priamo do buniek.

VÝHODY LIPOSOMÁLNEJ FORMY VITAMÍNOV

 • Lepší transport vitamínov na miesto určenia – cez črevnú stenu do krvného riečišťa a odtiaľ ľahké vstrebanie priamo do buniek
 • Perfektná biologická dostupnosť – využiteľnosť vitamínov pre organizmus
 • Liposomálna vrstva vitamíny chránia proti poškodeniu v tráviacom trakte
 • Bez pachuti , dlhá trvanlivosť a čistota (bez aditív) – to všetko vďaka sypkej forme

O čo sa jedná?

Všetky účinné látky sú do buniek transportované prostredníctvom patentovanej liposomálnej štruktúry prírodných fosfolipidov, ktorá zaisťuje najvyššiu známu biodostupnosť vitamínov a minerálov v ľudskom organizme .

Liposomálna forma zvyšuje vstrebateľnosť účinné látky až o dvadsaťnásobok a umožňuje bunkovú absorpciu z viac ako 90 % . Okrem toho liposomálna forma vitamínov prináša vášmu telu celý rad benefitov doložených množstvom klinických štúdií .

UNIKÁTNA TECHNOLÓGIA NA MOLEKULÁRNEJ ÚROVNI

Liposomálne formy vitamínov a minerálov sú v medicíne s úspechom využívané už pekný riadok rokov za účelom zvýšenia absorpcie aktívnych látok do organizmu.

Liposomálne vitamíny od NaturLabs využívajú 100% prírodnú technológiu LipoCellTech , ktorá zaisťuje ich dokonalú vstrebateľnosť. Tak môžete konečne pocítiť skutočný efekt suplementácia.

Konkrétne to funguje tak, že molekula vitamínu je počas spracovania obalená fosfolipidovou vrstvou. Tá je veľmi podobná našim bunkám, preto ju bunky jednoduchšie prijmú a obsah ľahko preniká dovnútra. Vrstva fosfolipidov jednak chráni aktívnu látku pri prechode tráviacim traktom, aby nedošlo k jej predčasnej degradácii. Zároveň taktiež umožňuje hladký transport aktívnej látky priamo do buniek.

Taká liposomálna štruktúra je telu vlastná a po doručení aktívnej látky do bunky sa samotné fosfolipidy stanú výživou pre bunkovú stenu , kde pomáhajú k regeneráciu buniek a tkanív .

PREČO UPREDNOSTNIŤ SYPKÉ LIPOSOMÁLNE VITAMÍNY V KAPSLÍCH?

Liposomálne doplnky stravy sa vyrábajú v sypkej a tekutej forme. Aké sú výhody kapsúl naplnených práškom oproti rozšírenej tekutej forme?

 • Kapsule s práškom sú jednoducho prenosné, vhodné na cestovanie a pohodlné na užívanie.
 • Sypká forma našich vitamínov je iba čistým práškom bez aditív. Samozrejme teda neobsahuje žiadne plnidlá, konzervanty či neaktívne látky.
 • Oproti tekutým formám, ktorých nevábna chuť je často maskovaná dochucovadlami, má prášok v prírodnej kapsuli úplne neutrálnu chuť.
 • Prášok balený v kapsule vydrží oveľa dlhšie. Na rozdiel od tekutých suplementov, ktoré je nutné po otvorení rýchlo spotrebovať, prášková forma má dlhšiu trvanlivosť a je viac stabilná.

Spôsob používania

 • 1-2 kapsule užívať raz denne spoločne s jedlom, zapiť vodou.

Kontraindikácie:

 • Nie je vhodné brať zároveň s liekmi na riedenie krvi . Užívanie je potrebné konzultovať s lekárom. Interakcia medzi látkami je hodnotená ako mierna, teda môže, ale nemusí dochádzať k ovplyvneniu.
 • Užívanie môže ovplyvniť účinok liekov na redukciu žalúdočných kyselín (ide o lieky s účinnými látkami: cimetidín, famotidín, ranitidín, esomeprazol, omeprazol a lanzoprazol).
 • Môže zosilniť účinok liekov pri cukrovke a zvýšiť tak riziko hypoglykémie.

Kto by sa mal kurkumínu vyhnúť:

 • Kurkumín by nemali užívať ľudia so žlčníkovými kameňmi .
 • Pozor musia dať aj ľudia so zlou absorpciou železa a ľudia s anémiou , ak sa rozhodnú používať kurkumín dlhodobo vo veľkých dávkach.

Zloženie

Kurkuminoidy (z extraktu kurkumy), LipoCellTech™ Liposomálna patentovaná zmes: fosfolipidy kyseliny palmitoolejovej, získané zo slnečnice (non-GMO), vegánska kapsula z hydroxypropylmetylcelulózy.

Nutričné ​​hodnoty Zloženie v 1 kapsule
LipoCellTech™ Liposomálna patentovaná zmes: fosfolipidy kyseliny palmitoolejovej, získané zo slnečnice (non-GMO) 150 mg
Kurkuminoidy (z extraktu kurkumy) 260 mg

Množstvo

30 kapsúl

Skladovanie

Skladujte na chladnom, temnom a suchom mieste.

Uchovávajte pri izbovej teplote.

Upozornenie

Ukladajte mimo dosahu detí. Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Nie je náhradou pestrej stravy. Nie je určené deťom do 3 rokov, tehotným a dojčiacim ženám.

NaturLabs

Firma NaturLabs je česká značka, ktorá hľadá inšpiráciu v daroch prírody a zároveň v najnovších odborných poznatkoch z oblasti biochémie. Vyvíja produkty na rastlinnej báze, ktoré majú pozitívny vplyv na špecifické funkcie organizmu človeka s fokusom na akosť a čistotu produktu bez pridania umelých aditív.

Spojením vedeckého prístupu a inšpirácie z prírody vyvíja produkty prémiovej kvality s vysokou funkčnosťou a účinnosťou. Pritom kladie dôraz na maximálnu efektivitu účinných látok podloženú aktuálnymi vedeckými výskumami.

Potravinové doplnky sú vyrábané s najväčšou možnou ohľaduplnosťou voči prírodným zdrojom. Firma NaturLabs usiluje o minimalizáciu negatívnych dopadov na životné prostredie spôsobené jej existenciou.

Cieľom NaturLabs je vyrábať potravinové doplnky prospešné všetkým živým bytostiam pre ich telesné i duševné zdravie, aby im umožnili dosiahnuť plný potenciál bytia.

Dodatočné parametre

Kategória: Antioxdianty
Druh kapsúl: Rastlinné kapsule
Forma: Kapsule
Krajina pôvodu: Česká republika
Počet kapsúl: 30 rastlinných kapsúl
Pre jedincov riešiacich: Imunita, Zvýšenie antioxidačnej kapacity
Výrobca: NaturLabs
Obsah balenia: 30 kapslí
Položka bola vypredaná…

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: