BrainMax Methyl Folate, Kyselina listová v aktívnej forme, 400 mcg, 100 rastlinných kapsúl Kyselina listová v aktívnej forme methylfolát

Kód: 43710
€15,95
Skladom (>5 ks)

Kyselina listová vo svojej pre telo najlepšie vstrebateľnej aktívnej forme methylfolát. Methylfolát (5-MTHF) je prirodzenou aktívnou formou kyseliny listovej, ktorá sa dostáva ihneď do buniek na rozdiel od syntetickej formy kyseliny listovej, ktorá sa ešte len na methylfolát musí v tele premeniť za pomoci enzýmu methyltranshydrofolát reduktázy (MTHRF). Podľa štúdií je ale u mnohých jedincov tento enzým oslabený alebo vôbec nefunguje, preto si nedokážu z prijímanej kyseliny listovej vytvoriť aktívny methylfolát. A z toho dôvodu sme prišli s vlastným a pre telo najlepším riešením. Navyše bez obsahu balastných látok.  Quatrefolic® je patentovaná 5-methyltetrahydrofolátová (5-MTHF) glukosamínová soľ s najvyššou biologickou dostupnosťou.

Detailné informácie

Odborné poradenstvo
Odborné poradenstvo
Sme skúsení. Radi poradíme!
Testujeme, čo predávame
Testujeme, čo predávame
Overujeme vysokú kvalitu produktov.
Rýchla expedícia
Rýchla expedícia
Produkty máme skutočne na sklade.
Doprava zadarmo
Doprava zadarmo
Pri nákupe nad 80 eur.

Podrobný popis

Rozdiel medzi folátom a kyselinou listovou

Aj keď je medzi nimi výrazný rozdiel, často u nich dochádza k zámene. Vitamín B9 je základná živina, ktorá sa prirodzene vyskytuje ako folát. Folát označuje mnoho foriem vitamínu B-9. Patrí medzi ne kyselina listová, dihydrofolát (DHF), 5-methyltetrahydrofolát (5-MTHF) a ďalšie. Folát zohráva kľúčovú úlohu pri raste nových buniek a tvorbe DNA. Jeho nízke hladiny bývajú spojené s vysokou hladinou homocysteínu, vrodenými vady u plodu tehotných žien a ďalšími civilizačnými ochoreniami.

kľukové role folatu
metyl folate

Čo je methyl folát?

Methyl folát alebo 5-methyltetrahydrofolát (5-MTHF) je aktívny pre telo najlepšie využiteľná forma vitamínu B9. V tráviacom trakte sa väčšina folátu z potravy pred vstupom do krvného obehu premení práve na biologicky dostupný na 5-MTHF. Methyl folát je na rozdiel od kyseliny listovej v našom tele využitý bez strát a ťažkostí.

Čo je kyselina listová

Na rozdiel od folátu nie je všetka kyselina listová, ktorú konzumujete, premenená na aktívnu formu vitamínu B9 = 5-MTHF. Kyselina listová musí byť premenená v pečeni na aktívnu formu methyl folátu. Tento metabolický proces však u niektorých jedincov nefunguje a preto môže zostávať nemetabolizovaná kyselina listová v krvnom riečisku a spôsobovať zdravotné problémy. Problém metabolizácie kyseliny listovej je niekedy zhoršený aj tým, že sa pridáva do potravín napr. pečiva, cestovín či raňajkových cereálií. Najlepším zdrojom vitamínu B9 je jej aktívna forma metyl folát, pretože tá je pre naše telo najlepšie vstrebateľná.

tehotenstvo
metyl folate

Prečo je methylfolát alebo aktívna kyselina listová dôležitá?

Aktívna kyselina listová podporuje imunitný systém, podieľa sa na delení buniek, prispieva k normálnej psychickej činnosti, prispieva k správnemu metabolizmu homocysteínu. Suplementáciu kyseliny listovej by mali zvážiť ženy plánujúce tehotenstvo, ďalej osoby konzumujúce nadmerné množstvo alkoholu, fajčiari, osoby užívajúce laxatíva a diuretiká alebo ľudia s ochorením pečene.

Kyselina listová v tehotenstve

Nedostatok kyseliny listovej by mali dbať predovšetkým tehotné ženy, pretože folát sa okrem iného podieľa na bunkovom raste, bunkovom delení, syntéze, oprave DNA a výrazne znižuje riziko rázštepu neurálnej trubice. Zvýšený príjem kyseliny listovej by mal byť začať už tri mesiace pred počatím a potom v priebehu celého tehotenstva.

tehotenstvo
metyl folate

400 mcg aktívnej formy kyseliny listovej (methylfolátu)

Aby bola suplementácia kyseliny listovej skutočne efektívna, musí byť v aktívnej forme. Vo forme, ktorú dokáže naše telo okamžite využiť. Neaktívne formy musia byť totiž najskôr premenené alebo methylované pečeňou, aby sa stali aktívnymi a telo ich mohlo vstrebať a využiť. Nedostatok folátu sa môže prejaviť úbytkom na váhe, nechutenstvom, fyzickou slabosťou a únavou, búšením srdcom, bolesťami hlavy, podráždenosťou a častým prechladnutím.

 • Biologicky najdostupnejšia forma Quatrefolic®.
 • Neobsahuje žiadne balastné látky a iné aditíva (éčka).
 • 1 kapsula pokryje dennú potrebu kyseliny listovej na celý deň.
 • Rastlinné kapsule.

Užívanie kyseliny listovej prispieva k:

 • Prispieva k normálnej syntéze aminokyselín.
 • Prispieva k normálnemu metabolizmu homocysteínu.
 • Prispieva k normálnej funkcii imunitného systému.
 • Prispieva k zníženiu miery únavy a vyčerpania.
 • Prispieva k normálnej krvotvorbe.
 • Prispieva k normálnej psychickej činnosti.
 • Prispieva k normálnej funkcii imunitného systému.
 • Podieľa sa na delení buniek.
folat

Dávkovanie

Užívajte 1 kapsulu denne s jedlom.

pilulka
Veľkosť dávky: 1 rastlinná kapsula
Balenie obsahuje 100 dávok.
Množstvo v 1 dávke %RHP*
Folát ako (6S)-5-methyltetrahydrofolát
400 mcg
200%
(6S)-5-MTHF Glukosamínová soľ
680 mcg
***
* % dennej referenčnej hodnoty príjmu
** denná referenčná hodnota príjmu nie je stanovená

Nákupom podporíte aj slovenské lesy #stromzaobjednávku!

Skladujte pri izbovej teplote na suchom a tmavom mieste. Ukladajte mimo dosahu detí. Výrobok nie je určený pre deti. Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie. Prípravok nie je určený ako náhrada pestrej stravy. Dodržujte zdravý životný štýl.

Vyrábané v Českej republike pre firmu Votamax s.r.o.

Skladovanie: Pri izbovej teplote, na suchom a tmavom mieste.

Veľkosť balenia: 100 rastlinných kapsúl

Dodatočné parametre

Kategória: BrainMax doplnky stravy
Forma: Kapsule
Pre jedincov riešiacich: Imunita, Energiu, Tehotenstvo
Typ: Vitamíny
Veľkosť balenia: 100 rastlinných kapsúl

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Nevypĺňajte toto pole:
R Avatar autora 19.9.2023 23:16
Dobrý deň chcel by som sa opýtať prečo je na produkte methyl folate napísané že nevhodné pre tehotné ženy keď v popise produktu je je určený hlavne tehotným ženám Ďakujem za odpoveď
Odpovedať
MC Avatar autora 29.9.2023 16:57
Dobrý den, na produktu musí takto být uvedeno z legislativních důvodů. Přejeme hezký den, Martina.