Performance Protein, natívny srvátkový proteín, vanilka, 30 g, VZORKA Doplnok stravy

Kód: 13259
VEGAN Bez lepku
Značka: BrainMax
€1,50
Momentálne nedostupné
Položka bola vypredaná…

Upgradovali sme už tak dobrý Performance proteín zmenou bežného kolagénu na Grass-fed kolagén a celkovo vyladili chuť a rozpustnosť k dokonalosti. Úplne prelomová kombinácia vysoko kvalitného natívneho srvátkového proteínu s Grass-fed hydrolyzovaným kolagénom typu I a III, kolostrom. Namiesto kokosového oleja sme použili kokosové mlieko, ktoré sa ľahšie rozpúšťa, a vďaka ktorému má proteín krémovejšiu konzistenciu. Úplne prelomová kombinácia vysoko kvalitného natívneho srvátkového proteínu s Grass-fed hydrolyzovaným kolagénom typu I a III, kolostrom a kokosovým olejom. Svojím zložením a čistotou je úplným unikátom.Môžete si byť istí, že kombinácia látok v jednom produkte v takej kvalite neexistuje. Nie je určený iba na jednoduché doplnenie kvalitného zdroja bielkovín. Performance Protein je komplexným riešením pre regeneráciu, črevo a imunitu. Aj napriek tomu, že je dochutený iba prírodným sladidlom stéviou a inulínom z čakanky, vyniká skvelou chuťou i vôňou. Navyše neobsahuje žiadne balastné látky ani lepok.

Poznámka: Kombinácia kokosového oleja a kolostra môže tvoriť hrudky, ktoré však na kvalitu proteínu nemajú vplyv.

Detailné informácie

Odborné poradenstvo
Odborné poradenstvo
Sme skúsení. Radi poradíme!
Testujeme, čo predávame
Testujeme, čo predávame
Overujeme vysokú kvalitu produktov.
Rýchla expedícia
Rýchla expedícia
Produkty máme skutočne na sklade.
Doprava zadarmo
Doprava zadarmo
Pri nákupe nad 80 eur.

Podrobný popis

Natívny srvátkový proteín

Rast svalov, zdravie čriev a pevné kĺby s lahodným proteínom

Performance Protein je viac než len obyčajný proteín. Ide o premyslenú kombináciu zložiek, ktorá okrem natívneho srvátkového proteínu obsahuje aj kravské kolostrum a Grass-fed hydrolyzovaný kolagén . Dohromady tvorí proteín, ktorý zaistí nielen doplnenie bielkovín z toho najlepšieho zdroja , ale aj komplexnú podporu pre zdravie a vitalitu. Jeho unikátne zloženie z neho robí ideálnu voľbu pre tých, ktorí hľadajú kvalitu a účinnosť v jednom produkte. Bez ohľadu na to, či ste športovec, aktívny jedinec, alebo jednoducho chcete podporiť svoje zdravie a vitalitu, Performance Protein je tou najlepšou voľbou.

Natívny proteín z mlieka od voľne sa pasúcich kráv  

Nedenaturovaný natívny srvátkový proteín je získavaný za studena priamo z čerstvého kravského mlieka od voľne pasúcich sa kráv kŕmených trávou, ktoré pochádza z kontrolovaného európskeho chovu . Oproti bežným proteínom prechádza mlieko iba jednou šetrnou pasterizáciou (bežne sa pasterizuje 2x).Proces mikrofiltrácie prebieha pri veľmi nízkej teplote (do 10 ° C) , pri ktorej si proteín zachováva imunoglobulíny a enzýmy . Vďaka tomu je lepšie stráviteľný , dobre sa vstrebáva a hlavne má lepšiu využiteľnosť obsiahnutých bielkovín. Vďaka šetrnej a priamej metóde spracovania z čerstvého mlieka nie sú porušené väzby medzi aminokyselinami a celkovo sa v proteíne nachádza vyššia koncentrácia aminokyselín najmä proanabolického leucínu.

krava na pastve detail proteín
performance proteín produkt

S hydrolyzovaným grass-fed kolagénom pre zdravšie kĺby

Hydrolyzovaný kolagén nevyhnutný na zdravie pokožky, vlasov, nechtov i kĺbov. Jeho hlavnou prednosťou je, že je ľahko stráviteľný a efektívne sa v tele vstrebáva a podporuje produkciu vlastného kolagénu.Hydrolyzovaný kolagén je biologicky dostupnejší , pretože prechádza procesom hydrolyzácie , kedy sú jednotlivé proteíny "rozbité" na menšie   kolagénové peptidy , ktoré bunka ľahko príjme. Tým významne prispieva k obnove a hydratácii pokožky, posilneniu vlasov a nechtov a zlepšeniu flexibility kĺbov. Jeho užívanie je vhodné predovšetkým pre športovcov, seniorov alebo jedincov trpiacich problémami s kĺbmi a pokožkou. Hydrolyzovaný kolagén je tiež skvelou voľbou pre tých, ktorí chcú podporiť svoju telesnú regeneráciu a celkové zdravie.

Kolostrum pre lepšiu imunitu

Kolostrum je skutočným pokladom pre ľudský organizmus. Ide o prvé mlieko, ktoré matky cicavcov produkujú v prvých dňoch po pôrode, aby poskytli svojim mláďatám silnú imunitu na prežitie. Nejde však iba o imunitu. V kravskom kolostri sa nachádza 30x - 40x vyššia koncentrácia imunitných látok ako v ľudskom tele . Sú to predovšetkým imunoglobulíny, laktoferín, vitamíny a minerály v najviac bio dostupnej forme av neposlednom rade rastové faktory. Kolostrum stimuluje imunitný systém mladých čerstvo narodených teliat a pomáha im vysporiadať sa v prvých hodinách života s patogénmi ohrozujúcimi ich život.

kravské kolostrum
LAUF Proteín Performance Protein
lauf proteín performance PROTEIN čoko PNG
Pre koho je vhodný Pre profesionálnych športovcov, fyzicky aktívnych mužov aj ženy a tých, ktorí potrebujú doplniť bielkoviny. Pre všetkých, ktorí potrebujú doplniť bielkoviny počas dňa, posilniť imunitu, zdravie čriev a kĺbov.
Forma natívne srvátky Kombinácia natívneho srvátkového koncentrátu a izolátu. Natívny srvátkový koncentrát
Sladené Lístky stévie Lístky stévie
Pôvod mlieka Litva Litva
Bielkoviny 26 g 26 g
Sacharidy v 1 dávke (35 g) 2,7 g 1,8 g
Tuky v 1 dávke (35 g) 0,5 g 2,1 g
Laktóza Nižší obsah laktózy Vyšší obsah laktózy

Rozdiel medzi Performance Proteinom a LAUF Proteinom

LAUF aj Performance Protein obsahujú natívny proteín najvyššej kvality. Avšak s tým rozdielom, že LAUF obsahuje 100% natívneho proteínu v podobe izolátu a koncentrátu v pomere 1:1. Zatiaľ čo Performance obsahuje natívny srvátkový proteín z 62% az 26% grass-fed kolagén. Zároveň je obohatený o kravské kolostrum a kokosový olej. LAUF proteín obsahuje bohatšie spektrum aminokyselín predovšetkým proanabolický leucín, pretože obsahuje 100% natívneho srvátkového proteínu. LAUF proteín je viac zameraný na dopĺňanie bielkovín nielen pre športový výkon a rast svalov, zatiaľ čo Performance má širšie využitie pre imunitu, črevo, ale aj tréning.

kokosové mlieko

S kokosovým mliekom na jemnú chuť

Performance Protein s prídavkom kokosového mlieka je ideálnou voľbou pre každého, kto hľadá kvalitný a chutný zdroj bielkovín. Kokosové mlieko zásobuje telo dôležitými vitamínmi, minerálmi a kvalitnými tukmi. Hlavne kyselinou laurovou, ktorá napomáha lepšiemu rozmiešaniu proteínu a dodáva mu krémovejšiu konzistenciu. Historicky bolo kokosové mlieko využívané ako zdroj hydratácie, takže vaše telo bude s každou dávkou dokonale zásobené. Performance Protein s kokosovým mliekom - pre tých, ktorí chcú viac ako len bielkoviny.

Rozdiel medzi natívnym srvátkovým proteínom a bežným „syrovým“ srvátkovým proteínom

Natívny srvátkový proteín sa vyrába za studena priamo z čerstvého mlieka od kráv pasúcich sa na pastvinách a kŕmených trávou. Zatiaľ čo "syrový" srvátkový proteín sa vyrába zo syra, presnejšie povedané z vedľajšieho produktu vzniknutého pri výrobe syra, srvátky. Bežný srvátkový proteín je teda oproti natívnemu proteínu viac spracovanou potravinou a pri procese výroby dochádza k degradácii aminokyselín i prospešných látok, pretože sa najskôr musí mlieko pasterizovať zahriatím, potom sa za vyšších teplôt vyrába syr av poslednej fáze výroby ešte dochádza k zahrievaniu syra, aby bol vyrobený srvátkový proteín. Zatiaľ čo u natívneho proteínu dochádza iba k jednej pasterizácii na začiatku pri výrobe mlieka a potom safiltráciou priamo z mlieka šetrne za nízkych teplôt získava natívny srvátkový proteín bez degradácie krehkých väzieb medzi aminokyselinami . Výsledným produktom je potom proteín mimoriadne kvalitný, čistý a pre telo veľmi dobre vstrebateľný aj stráviteľný. Natívny proteín sa vyznačuje vyššou koncentráciou aminokyselín a telu prospešných látok ( laktoferín , imunoglobulín ). Natívny proteín je kaviárom medzi proteínmi. Štúdie ukazujú, že natívny srvátkový proteín zvyšuje koncentráciu aminokyselín v krvi viac ako bežný srvátkový proteín alebo mlieko, čo by mohlo zjednodušene povedané predĺžiť čas na budovanie svalov v tele

proces susení
Vyroba proteínu

Šetrná výroba proteínu z natívnej srvátky

Jeden z dôvodov, prečo si natívna srvátka vedie tak dobre v obsahu a vstrebateľnosti bielkovín, je výrobný proces. U proteínu z natívnej srvátky dochádza k pasterizácii iba raz, zatiaľ čo u srvátkového proteínu dvakrát. Tým môže dôjsť k denaturácii (znehodnoteniu) bielkovín a navyše výroba natívneho srvátkového proteínu prebieha procesom mikrofiltrácie za studena (teplota do 10 °C). Jednoducho povedané možno povedať, že výroba natívneho srvátkového proteínu je natoľko šetrná, že si vďaka tomu proteín zachová množstvo bielkovín aj vyššie množstvo aminokyselín.

26,25 g bielkovín a 4,89 g BCAA v každej dávke!

Natívne srvátka je bohatá na aminokyseliny. Je obzvlášť špecifická vysokým množstvom leucínu a cystínu. Leucín stimuluje proces proteosyntézy. Proces pri ktorom sa z aminokyselín vytvárajú bielkoviny. Vďaka leucínu je tento proces oveľa rýchlejší. Druhou aminokyselinou je cystín, ktorý je prekurzorom glutatiónu. Jedného z dvojice najsilnejších antioxidantov v tele. Tieto aminokyseliny sú pre nás veľmi dôležité, pretože sa podieľajú na budovaní svalovej hmoty a regenerácii. Zároveň sú však veľmi krehké a citlivé na teplo. Natívna srvátka je svojim šetrným spracovaním bohatá na obe aminokyseliny a tým je kvalitným zdrojom bielkovín nielen po tréningu.

tréning lauf proteín2

Vynikajúca chuť bez cukrov alebo umelých sladidiel

Príjemnú sladkastú chuť proteínu prepožičali lístky stévie. Bylinka, ktorá je až 300 krát sladšia ako cukor, neobsahuje žiadne kalórie, a navyše nezvyšuje hladinu cukru v krvi. Predovšetkým, oproti umelým sladidlám, nemá zlý vplyv na črevný mikróbiom. Pre krémovejšiu konzistenciu sme použili semená guarových plodov. Tie obsahujú podiel vlákniny, ktorá prospieva zdraviu čriev a udrží pocit nasýtenia.

stevie uvod2

Dávkovanie

Rozmiešajte 1 odmerku (35 g) s 200 ml vody alebo mlieka. S ohľadom na denný príjem bielkovín užívajte 1-3 dávky denne. Svoje využitie nájde nielen po tréningu, ale aj pri príprave raňajkovej kaše, smoothie, alebo pokojne aj pri pečení na obohatenie klasických buchiet a dezertov o cenné bielkoviny.

Výživové údaje a zloženie

Veľkosť dávky: 35 g (1 odmerka)
Balenie obsahuje 28 dávok.
Na 100 g na 35 g
Energetická hodnota
1377 kJ/ 329 kcal
481 kJ/ 115 kcal
Tuky
0,54 g
0,19 g
- z toho nasýtené mastné kyseliny
0,48 g
0,17 g
Sacharidy
8,90 g
3,11 g
- z toho cukry
8,14 g
2,85 g
Vláknina
7,60 g
2,66 g
Bielkoviny
70,67 g
24,73 g
Soľ 0,31 g 0,11 g

 

Zloženie: Natívny srvátkový koncentrát (62%), hovädzí kolagén typu I a III (26%), kakao , kravské kolostrum , kokosové mlieko, kakao, guarová guma (prírodná vláknina) , sladidlo ( steviol glykozid y).

Podiel aminokyselín

Veľkosť dávky: 35 g (1 odmerka)
Balenie obsahuje 28 dávok.
na 100 g (g) na 35 g (g)
Kyselina glutámová
11,58 g
4,05 g
Leucín
7,01 g
2,45 g
Kyselina Asparagová
6,92 g
2,42 g
Glycín
6,69 g
2,34 g
Lyzín
6,21 g
2,17 g
Prolín
5,68 g
1,99 g
Alanín
4,51 g
1,72 g
Arginín
3,51 g
1,58 g
Valin 3,35 g 1,17 g
Isoleucín 3,31 g 1,16 g
Serin 3,11 g 1,09 g
Threonin 2,97 g 1,04 g
Fenylalanín 2,47 g 0,86 g
Tyrozín 2,13 g 0,75 g
Cysteín 1,52 g 0,53 g
Metionín 1,40 g 0,49 g
Histidín 1,31 g 0,46 g
Tryptofán 1,12 g 0,39 g
 
 
 
 
5
2x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:
5
VR Avatar autora | 9.11.2022
veľmi dobrý proteín
5
LK Avatar autora | 30.9.2022
Super vzorka na vyskúšanie, chutila mi príchuť vanilky a objednala som potom aj kilové balenie :)

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: