Propolisová tinktura 50 ml - kapky EXTRA SILNÁ

Kód: 19268
€4,85
Skladom (>5 ks)

Propolis je prírodná látka získaná z balzamov živicové povahy, ktorú včely zbierajú z rôznych rastlín, kvetov a liečivých bylín.

Detailné informácie

Odborné poradenstvo
Odborné poradenstvo
Sme skúsení. Radi poradíme!
Testujeme, čo predávame
Testujeme, čo predávame
Overujeme vysokú kvalitu produktov.
Rýchla expedícia
Rýchla expedícia
Produkty máme skutočne na sklade.
Doprava zadarmo
Doprava zadarmo
Pri nákupe nad 80 eur.

Podrobný popis

Propolisová tinktúra 50 ml - kvapky EXTRA SILNÁ

Vyrobené tradičným spôsobom - lúhovaním surového propolisu.

propolis   je prírodná látka získaná z balzamov živicové povahy, ktorú včely zbierajú z rôznych rastlín,   kvetov a liečivých bylín. V propolisu bolo zistené 34 liečivých zložiek. Propolis obsahuje 50-60% živíc, 10-12% éterických olejov a asi 5% peľu. Tieto látky majú veľmi priaznivé účinky na ľudský organizmus. Široké spektrum uhľovodíkov, mastných kyselín, terpenoidov, vitamínov a ostatných organických látok zastupuje bohaté spoločenstvo, ktoré sa inde v prírode nevyskytuje.

Propolisová tinktúra   dokonale dezinfikuje, ničí alebo obmedzuje rast niektorých baktérií, vírusov, plesní. Má zvieravé účinky a   lokálne tlmí bolesť. podporuje   obranyschopnosť organizmu.

Propolisová tinktúra je podporný prostriedok na dezinfekciu ústnej dutiny a kože, pri nachladnutí a vírusových ochorení horných dýchacích ciest, k potlačeniu infekcií a zápalov v ústnej dutine a nosohltanu, na tlmenie bolesti zubov a masážam ďasien pri paradentóze a pri hojení nerozsáhlých popálenín. Je vhodná pri   plesňových   a   ekzémové ochorenia   pokožky.Použití pri ďalších ochoreniach po porade s odborným lekárom.

slovo   propolis   pri preklade z latinčiny znamená predmestia - ochranný val pred mestom - a včely propolis naozaj ako ochranný val používajú. Ide o prírodný tmel rýdzo rastlinného pôvodu, ktorý včely vyrábajú z lepkavej hmoty nachádzajúce sa na púčikoch stromov (hlavne na púčikoch topoľov).

Jeho výroba je pre včely veľmi náročná a zdĺhavá a propolisu je podľa toho tiež v úli málo. Ide o veľmi voňavú zmes asi 150 látok, ktorá je   baktericitní   (Zabíja baktérie rôzneho pôvodu alebo im zabraňuje v množení).

Viac o propolisu a jeho účinkoch sa dozviete tu .

užívanie

Pred jedlom - v mede, na cukor, v čaji, mlieku, citrónovej šťave.

Alergiu na propolis   zistíme natretím zápästia na dlani. Pokiaľ do 24 hodín kože nesčervená, môžeme propolis používať.

Doba účinnosti je 2 roky.

Táto propolisová tinktúra je vyrobená tradičnou receptúrou, tzn. lúhovaním surového propolisu z našich včelstiev v lekárenskom liehu. Ide o čistý včelí produkt, ktorý neobsahuje iné rozpúšťadlá, či chemické prímesi.

zloženie

voda, farmaceutický alkohol max. 60%, propolis - vysoký obsah

Prípadný sediment nie je na závadu.

balenie

50 ml

Doplnok stravy.

dodávateľ

Ing. Karel Kolínek

Dodatočné parametre

Kategória: Ciele
Hmotnosť: 20 g
Krajina pôvodu: Česká republika

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: