Jarné upratovanie skladu! Stovky produktov výhodnejšie! NAKUPOVAŤ

SONETT TABLETY DO UMÝVAČKY (25 KS) 500G

Kód: 685
€8,20
Skladom (>5 ks)

Účinný ekologický prostriedok do umývačky riadu.

Detailné informácie

Odborné poradenstvo
Odborné poradenstvo
Sme skúsení. Radi poradíme!
Testujeme, čo predávame
Testujeme, čo predávame
Overujeme vysokú kvalitu produktov.
Rýchla expedícia
Rýchla expedícia
Produkty máme skutočne na sklade.
Doprava zadarmo
Doprava zadarmo
Pri nákupe nad 80 eur.

Podrobný popis

Špeciálne zloženie z ľahko odbúrateľných surovín efektívne odstráni mastné škvrny i zaschnuté zvyšky jedla. Vhodné pre všetky domáce umývačky riadu.

Dávkovanie:

1 tableta na jeden umývací cyklus. Pri veľkom znečistení zvýšte dávkovanie na 2 tablety na cyklus.

Zvláštnosti produktu

Tablety Sonett obsahujú nerastné látky a biologicky plne odbúrateľné organické zložky. Neobsahujú enzýmy, agresívne bieliace látky s obsahom chlóru, fosfáty ani vonné látky.

Pôvod a vlastnosti jednotlivých zložiek

Hlavnými účinnými látkami tabliet do umývačky riadu Sonett sú sóda, silikáty a cukrový tenzid. Silikáty sa získavajú roztavením piesku so sódou a sú vďaka svojej alkalite schopné tuk na riad zmydelnatením premeniť a zaistiť jeho vodorozpustnosť. Prilepené zvyšky jedla sa pomocou týchto silikátov rozmočia a uvoľnia. Sóda vyrábaná z kuchynskej soli a vápna rozptyľuje tuk na jemné kvapôčky a podporuje tak schopnosť silikátov rozpúšťať tuk. Prídavok malého podielu cukrových tenzidov spôsobuje redukciu povrchového napätia vody, takže nečistota môže byť vodou lepšie zmáčaná. Cukrové tenzidy sa vyrábajú z kokosového tuku a rastlinného škrobu, resp. z melasy. Tablety navyše obsahujú bieliaci kyslík (hydrogénuhličitan sodný). Počas umývania odštepuje hydrogénuhličitan sodný popri vode a sódy kyslík. Uvoľňujúci sa kyslík slúži k odstraňovaniu čajových a kávových zvyškov na pohároch a šálkach. Hydrogénuhličitan sodný je sedimentovanou zlúčeninou peroxidu vodíka a sódy (uhličitanu sodného). Citrát získavaný pri fermentácii vedľajších produktov výroby cukru ako napr. melasy, sa do čistiaceho prostriedku do umývačky riadu pridáva preto, aby pútal vápnik v umývacej vode a chránil umývačku pred jeho usadeninami. Vzhľadom k tomu, že v mnohých umývačkách obsahuje aj cez zabudovaný iónový výmenník (zariadenie na zmäkčovanie vody) voda príliš veľa vápnika, posilňuje sa citrát schopnosťou viazať vápnik, ktorú má kyselina polyasparágová. Táto kyselina, ktorá je bielkovinovej povahy, sa nachádza v prírode napr. V schránkach a ulít lastúrnikov a ulitníkov, kde reguluje rast týchto schránok. Použitá kyselina polyasparágová sa však nezískava priamo z prírody, ale petrochemicky sa syntetizuje - v uzavretom výrobnom cykle bez ďalších odpadových produktov. Kyselina polyasparágová je biologicky plne odbúrateľný.

Biologické odbúravanie

Silikáty a sóda sú nerastné látky, ktoré nemusia byť v prírode ďalej odbúravané. Citrát, teda látka vyskytujúca sa v rastlinách, zvieratách i človeku je v prírode v priebehu 2 - 3 dní plne odbúraný prirodzene sa vyskytujúcimi mikroorganizmami. Hydrogénuhličitan sodný sa rozkladá už počas procesu umývania a bielenia na nerastnú sódu, vodu a kyslík, a opúšťa tak umývačku v stave, ktorý nepotrebuje žiadne ďalšie odbúravanie. Tzn., že proces bielenia je zároveň procesom odbúravania. Kyselina polyaspargová, látka bielkovinovej povahy sa v prírode úplne rozpadáva na vodu, oxid uhličitý a dusíkaté soli. Pri procese výroby cukrových tenzidov sa z rastlinných surovín škrobu, cukru a tuku berú časti, ktoré však zostávajú vo svojej prirodzenej štruktúre plne zachované. Pre mikroorganizmy je preto jednoduché rýchlo a zo 100% tieto tenzidy odbúrať.

Celý obal je recyklovateľný

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: