Superlátky - nástroje titanov v akcii! Maximalizujte svoje výkony, upevnite silu a zdravie! Nakupujte: ZDE

Sprchový filrt DIOS - pokovený, lesklý

Kód: 17063
€35,18
Skladom
Môžeme doručiť do:
20.7.2020

Sprchový filter DIOS je ideálna pre každú domácnosť. Eliminuje totiž vysušenú kožu po sprchovaní a kúpaní. Trpíte vy, alebo vaše deti atopickým ekzémom, lupienkou, alebo alergiami? DIOS je určený práve pre vás. Filter DIOS navyše obmedzuje rast baktérií, plesní a rias, zbavuje vodu ťažkých kovov a eliminuje dopady tvrdej vody - usadeniny vápnika a horčíka, čím vám pomôže udržať vašu sprchu dlhšie čistú.

Detailné informácie

Podrobný popis

Sprchový filter DIOS je ideálna pre každú domácnosť. Máte po sprchovaní citlivú a vysušenú kožu? Trpíte atopickým ekzémom, lupienkou, alebo alergiami?

Filter slúži pre úpravu teplej i studenej vody pri sprchovaní a kúpaní (nie je určený pre úpravu vody na pitie a varenie). Zbavuje vodu chlóru. Tým zamedzuje vysúšaniu a dráždenie citlivej pleti. Je teda neoceniteľným pomocníkom pre alergikov, pre chorých lupienkou či atopickým ekzémom.

Sprchový filter DIOS obsahuje granule zliatiny kovov, predovšetkým medi a zinku. Medzi týmito kovmi je elektrochemický potenciál - každá granule teda tvorí elektrolytický článok, umožňujúci redukčne - oxidačné (redox) reakcie.

Redox reakcie, ktoré sa pri prechode vody uplatňujú, na seba s vysokou účinnosťou viažu chlór - na rozdiel od aktívneho uhlia aj z horúcej vody a pri vysokých filtračných rýchlostiach. Mechanizmus dechlorácie je založený na zmene elektrónovej štruktúry atómu chlóru - z voľného chlóru vzniká neškodný chlorid.

Reagujú is ďalšími kontaminantmi, napr. Ťažkými kovmi, kedy opäť vznikajú napr. Z neutrálnych atómov kovov elektricky nabité ióny, ktoré sa pevne viažu na atómy medi a zinku. Podobne aj sírovodík sa redox reakciami mení na zlúčeniny, pevne viazané na médium.

Redox prostredia je zároveň nepriaznivé pre rast baktérií, plesní a rias. Elektrochemický potenciál ovplyvňuje elektrónový transport v bunkách mikroorganizmov, čo vedie k ich zničeniu a znemožňuje tak väčšine mikroorganizmov prežiť. Navyše vo vode, prechádzajúcej filtračným médiom, vznikajú hydroxylové radikály a peroxid vodíka, ktorých reakcia mikroorganizmy tiež neprežijú.

Vo vode s vysokou tzv. Karbonátovú tvrdosťou vznikajú nerozpustné zlúčeniny vápnika a horčíka, vytvárajúce tzv. "Vodný kameň". Elektrochemický potenciál medi a zinku tieto zlúčeniny modifikuje na rozpustné, ktoré sa ľahko vyplavujú a usadeniny nevytvárajú.

Filtračné médium na seba viaže aj železo: rozpustený dvojmocný ión železnatý oxiduje na trojmocný ion železitý, ktorý tvorí nerozpustný hydroxid železitý.

životnosť:

Odporúčaný cyklus regenerácia: 1-1,5 roka pre 4 člennú rodinu.

Rozmery:

115 mm x 50 mm

Dodatočné parametre

Kategória: Vodné filtre
Hmotnosť: 0.2 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: