Doporučujeme! Lipozomálne doplnky najvyššej kvality! Viac: TU
NOVINKA! Wellmax - certifikovaná BIO kozmetika z Álp! Viac: TU
Kupujte, kým sa vypredá! Zľavy až 53%! Viac: TU

Sprchový filtr DIOS - pokovený, lesklý

Kód: 17063
€39,45
Skladom (>5 ks)

Sprchový filter DIOS je ideálny pre každú domácnosť. Eliminuje totiž vysušenú kožu po sprchovaní a kúpaní. Trpíte vy, alebo vaše deti atopickým ekzémom, lupienkou, alebo alergiami? DIOS je určený práve pre vás. Filter DIOS navyše obmedzuje rast baktérií, plesní a rias, zbavuje vodu ťažkých kovov a eliminuje dopady tvrdej vody - usadeniny vápnika a horčíka, čím vám pomôže udržať vašu sprchu dlhšie čistú.

Detailné informácie

Odborné poradenstvo
Odborné poradenstvo
Sme skúsení. Radi poradíme!
Testujeme, čo predávame
Testujeme, čo predávame
Overujeme vysokú kvalitu produktov.
Rýchla expedícia
Rýchla expedícia
Produkty máme skutočne na sklade.
Doprava zadarmo
Doprava zadarmo
Pri nákupe nad 80 eur.

Podrobný popis

Sprchový filter DIOS je ideálny pre každú domácnosť. Máte po sprchovaní citlivú a vysušenú kožu? Trpíte atopickým ekzémom, lupienkou, alebo alergiami?

Filter slúži pre úpravu teplej i studenej vody pri sprchovaní a kúpaní (nie je určený pre úpravu vody na pitie a varenie). Zbavuje vodu chlóru. Tým zamedzuje vysúšaniu a dráždeniu citlivej pleti. Je teda neoceniteľným pomocníkom pre alergikov, pre chorých lupienkou či atopickým ekzémom.

Sprchový filter DIOS obsahuje granule zliatiny kovov, predovšetkým medi a zinku. Medzi týmito kovmi je elektrochemický potenciál - každá granula teda tvorí elektrolytický článok, umožňujúci redukčne - oxidačné (redox) reakcie.

Redox reakcie, ktoré sa pri prechode vody uplatňujú na seba s vysokou účinnosťou viažu chlór - na rozdiel od aktívneho uhlia aj z horúcej vody a pri vysokých filtračných rýchlostiach. Mechanizmus dechlorácie je založený na zmene elektrónovej štruktúry atómu chlóru - z voľného chlóru vzniká neškodný chlorid.

Reagujú aj s ďalšími kontaminantmi, napr. ťažkými kovmi, kedy opäť vznikajú napr. z neutrálnych atómov kovov elektricky nabité ióny, ktoré sa pevne viažu na atómy medi a zinku. Podobne aj sírovodík sa redox reakciami mení na zlúčeniny pevne viazané na médium.

Redox prostredia je zároveň nepriaznivý pre rast baktérií, plesní a rias. Elektrochemický potenciál ovplyvňuje elektrónový transport v bunkách mikroorganizmov, čo vedie k ich zničeniu a znemožňuje tak väčšine mikroorganizmov prežiť. Navyše vo vode prechádzajúcej filtračným médiom vznikajú hydroxylové radikály a peroxid vodíka, ktorých reakciu mikroorganizmy tiež neprežijú.

Vo vode s vysokou tzv. karbonátovou tvrdosťou vznikajú nerozpustné zlúčeniny vápnika a horčíka, vytvárajúce tzv. "vodný kameň". Elektrochemický potenciál medi a zinku tieto zlúčeniny modifikuje na rozpustné, ktoré sa ľahko vyplavujú a usadeniny nevytvárajú.

Filtračné médium na seba viaže aj železo: rozpustený dvojmocný ión železnatý oxiduje na trojmocný ión železitý, ktorý tvorí nerozpustný hydroxid železitý.

 

Životnosť:

Odporúčaný cyklus regenerácie: 1-1,5 roka pre 4 člennú rodinu.

 

Rozmery:

115 mm x 50 mm

5
0x
4
0x
3
0x
2
0x
1
1x
Nevypĺňajte toto pole:
1
NH Avatar autora | 18.11.2021
Nie som spokojna. neda sa namontovať na klasicku bateriu.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: