BrainMax BIO Maca, 740 mg, 100 rastlinných kapsúl *CZ-BIO-001 certifikát / Zvládnite lepšie stres, majte viac energie a podporte svoje reprodukčné zdravie!

Kód: 47981
€11,40
Skladom (>5 ks)

Maca ako adaptogén, je známa svojou schopnosťou pomáhať telu sa lepšie vysporiadať so stresom, zvyšovať silu, vytrvalosť a optimalizovať hormóny. Prirodzene zvyšuje libido a zlepšuje kognitívne funkcie, ako je pamäť a koncentrácia. Je vhodná, či už pre študentov ako podpora pri učení (lepšie zapamätanie a koncentrácia), tak aj pre pracujúce osoby, ako pomocník pred každodenným stresom. Maca pomáha regulovať hormonálnym systém žien, obzvlášť v období menopauzy (mierni príznaky ako sú návaly tepla a nespavosť) a menštruácia. Zlepšenie kognitívnych funkcií, ako je pamäť, ocenia aj staršie osoby. Jedna kapsula obsahuje 740 mg BIO Macy.

Medzi schválené zdravotné tvrdenia pre Macu patria: Fyzické a duševné zdravie, vytrvalosť, vitalita, plodnosť, sexualita, hormonálny systém - menopauza, zdroj fytoestrogénov.

Detailné informácie

Odborné poradenstvo
Odborné poradenstvo
Sme skúsení. Radi poradíme!
Testujeme, čo predávame
Testujeme, čo predávame
Overujeme vysokú kvalitu produktov.
Rýchla expedícia
Rýchla expedícia
Produkty máme skutočne na sklade.
Doprava zadarmo
Doprava zadarmo
Pri nákupe nad 80 eur.

Podrobný popis

ucinky
Široké spektrum účinkov na ľudský organizmus
história
Slúžila ako liečivo už pred viac ako 2000 rokmi
bez chémie
1 00% čistá a nespracovaná BIO Maca

Kedy môže Maca pomôcť?

Máte pocit, že vám chýba energia a vitalita? Chcete zlepšiť svoje fyzické a duševné schopnosti? Riešením môže byť maca, prírodná superpotravina s bohatou históriou a širokým spektrom účinkov!

  • Podpora energie a výdrže: Maca je často používaná na zvýšenie energie a výdrže, čo je užitočné najmä pre osoby, ktoré sa cítia unavené alebo vyčerpané.
  • Podpora reprodukčného zdravia: Môže mať pozitívne účinky na reprodukčné zdravie u mužov aj žien, vrátane zvýšenia plodnosti a libido.
  • Regulácia hormonálnej rovnováhy: Pomáha vyrovnávať hormóny, čo môže byť užitočné v období menopauzy, PMS alebo pri problémoch spojených s menštruačným cyklom.
  • Podpora duševného zdravia: Maca môže pomôcť zlepšiť náladu a znížiť symptómy úzkosti a depresie.
  • Zlepšenie fyzického výkonu: Niektorí športovci užívajú Macu na zlepšenie fyzického výkonu a svalovej sily.
  • Podpora kognitívnych funkcií a pamäte: Pozitívny vplyv na kognitívne funkcie, vrátane zlepšenia pamäte a koncentrácie. To ocenia obzvlášť pracujúci, študenti, prípadne staršie osoby.
blok energie

Štúdie potvrdzujú zvýšenie energie a fyzického výkonu

Maca bola predmetom rôznych štúdií zameraných na jej potenciálne zdravotné prínosy, vrátane vplyvu na hladinu energie. Niekoľko štúdií skúmalo jej vplyv na fyzický výkon. Napríklad štúdia z roku 2009 vykonaná výskumníkmi z Northumbria University 2 zistila, že športovci, ktorí užívali prášok Maca počas 14 dní, vykázali významné zlepšenie vo svojich časoch na 40 km cyklistickej časovke, v porovnaní s ich predchádzajúcimi výkonmi. Štúdia dospela k záveru, že maca by mohla byť prospešná pre zlepšenie fyzického výkonu, čo naznačuje potrebu ďalšieho výskumu v tejto oblasti.

Maca zvyšuje mužskú plodnosť

Maca (Lepidium meyenii) má významný vplyv na mužskú plodnosť , najmä na kvalitu a množstvo spermií . Štúdie naznačujú, že konzumácia macy zlepšuje kvalitu a koncentráciu spermií. Randomizovaná, dvojito zaslepená, placebom kontrolovaná štúdia z roku 2021 preukázala, že maca má pozitívne účinky na spermiogram, teda na analytické hodnotenie ejakulátu. Okrem fyzického výkonu bola maca študovaná aj pre svoje účinky na sexuálnu túžbu. Pilotná štúdia s trénovanými cyklistami ukázala, že za 14 dní užívania sa cyklistom zvýšilo libido oproti východiskovým testom. V ďalšej štúdii 3 muži vo veku 21-56 rokov dostávali Macu v jednej z dvoch dávok: 1 500 mg alebo 3 000 mg alebo placebo. Zlepšenie libida bolo u Maca pozorované od 8 týždňov liečby. 4

plodnosť_1
BIO MACA

8/10 žien trápi hormonálna nerovnováha

Hormonálna nerovnováha je stav, kedy v tele dochádza k nadmernej alebo nedostatočnej produkcii jedného alebo viacerých hormónov. Pokiaľ nie sú hormóny v rovnováhe, prejaví sa to u žien v plodnom veku rozvojom PMS alebo predmenštruačným syndrómom. To zahŕňa príznaky, ako sú bolesti hlavy, nadúvanie, podráždenosť, výkyvy nálad, únava, bolesti brucha alebo nepokoj. Maca pri pravidelnom užívaní pomáha optimalizovať hormonálny systém žien a tým aj zmierniť príznaky predmenštruačného syndrómu, rovnako ako nepríjemné príznaky menopauzy.

Štúdia publikovaná v časopise Evidence-Based Complementary and Alternative Medicine ukázala, že Maca pomáha zlepšiť hormonálny profil a znížiť symptómy spojené s menopauzou u žien , ale aj na plodnosť žien.

Ako fungujú adaptogény?

Maca ako adaptogén je známa svojou schopnosťou pomáhať zvyšovať silu, vytrvalosť a optimalizovať hormóny. Adaptogény pomáhajú zvyšovať odolnosť voči stresu a znižovať úzkosť tým, že zabraňujú uvoľňovaniu stresových hormónov (CRH -> kortizol). Inými slovami, pomáhajú znižovať potrebu vášho tela produkovať stresové hormóny v reakcii na stres. Nedochádza tak k adrenálnemu vyčerpaniu a ďalším negatívnym efektom spojeným s dopadmi stresu, ako sú: úzkosť, hormonálna nerovnováha, strata libida alebo problémy so štítnou žľazou.

Adaptogénny efect (1)

Dávkovanie

1 kapsula 1-3 krát po jedle.

1 rastlinná kapsula
Množstvo v 1 kapsule %RHP*
BIO Maca
740 mg
***
* % dennej referenčnej hodnoty príjmu
*** denná referenčná hodnota príjmu nie je stanovená

BIO certifikácia CZ-BIO-001

Naše Maca má BIO certifikát - Produkcia ekologického poľnohospodárstva mimo EÚ.

Nákupom podporíte aj slovenské lesy #stromzaobjednávku!

 

1.MEISSNER, HO, A. MSCICZ, H. Reich BILINSKA, P. MROZIKIEWICZ, T. Bobkiewicz KOZLOWSKA, B. KEDZIA, A. LOWICKA a I. BARCHIA. Hormón-Balancing Effect of Pre-Gelatinized Organic Maca (Lepidium peruvianum Chacon): (III) Clinické reakcie early-postmenopausal ženy do Maca v dvojitom blinde, randomized, Placebo-controlled, crossover configuration, outpatient study 2006.

2.STONE, Mark, Alvin Ibara, Marc Roller, Andrea Zangara a Emma Stevenson. A pilot investícií do účinku maca doplnku k fyzickej aktivite a sexuálnej dezire in sportsmen . 2009.

3.GONZALES, GF, CÓRDOVA, K VEGA, CHUNG, VILLENA, C GÓÑEZ a CASTILLO. Effect of Lepidium meyenii (MACA) na sexuálnej desire a jeho absent relationship with sérum testosterone úrovne v dospelých zdravotných men . 2002.

4.MELNIKOVOVA, Ingrid, Tomas Fait, Michaela KOLAROVA, Eloy C FERNANDEZ a Luigi MILELLA. Effect of Lepidium meyenii Walp. na Semená Parameters a Serum Hormóny Levels in Healthy Adult Men: Double-Blind, Randomized, Placebo-Controlled Pilot Study . 2015.

Zloženie: 100% BIO Maca ( Lepidium meyenii)

Distribútor: Votamax s.r.o., Hladnovská 83/93, Ostrava

Upozornenie: Ukladať mimo dosahu detí! Výrobok nie je určený pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie. Prípravok nie je určený ako náhrada pestrej stravy. Dodržujte zdravý životný štýl.

Hmotnosť: 100 rastlinných kapsúl.

 

Dodatočné parametre

Kategória: BrainMax
Druh kapsúl: Rastlinné kapsule
Forma: Kapsule
Pre jedincov riešiacich: Plodnosť, Hormonálnu rovnováhu, sexuálne libido
Typ: Adaptogén
Určenie: Vegan, BIO
Veľkosť balenia: 100 rastlinných kapsúl
Výrobca: BrainMax Pure

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: