BrainMax Women Menopause Support, podpora pri menopauze, 90 rastlinných kapsúl 8 prírodných látok na zmiernenie príznakov menopauzy / Výživový doplnok

Kód: 58987
€19,20
Skladom (>5 ks)

Výživový doplnok špeciálne formulovaný pre ženy, ktoré prechádzajú menopauzou. Obsahuje klinicky preukázanú synergickú zmes 8 látok, vrátane bylinných extraktov vhodných pre ženy v menopauze. Byliny ako je angelika čínska, Wild yam alebo drmek obyčajný , majú preukázateľný vplyv na hormonálny systém a zmierňujú príznaky spojené s menopauzou, ako sú návaly tepla, nočné potenie a výkyvy nálady.

Detailné informácie

Odborné poradenstvo
Odborné poradenstvo
Sme skúsení. Radi poradíme!
Testujeme, čo predávame
Testujeme, čo predávame
Overujeme vysokú kvalitu produktov.
Rýchla expedícia
Rýchla expedícia
Produkty máme skutočne na sklade.
Doprava zadarmo
Doprava zadarmo
Pri nákupe nad 60 eur.

Podrobný popis

Čo je menopauza?

Menopauza je prirodzená biologická fáza, ktorú zažije každá žena, obvykle medzi 45. a 55. rokom života. Tento životný úsek je charakteristický ukončením menštruačného cyklu, čo znamená koniec reprodukčnej schopnosti. Predovšetkým dochádza k poklesu produkcie estrogénu. Estrogén je steroidný hormón, ktorý sa primárne produkuje vo vaječníkoch a má kľúčový vplyv na široké spektrum telesných funkcií, od reprodukčného zdravia až po udržiavanie hustoty kostí a reguláciu kardiovaskulárneho systému. Vplyvom poklesu estrogénu dochádza nielen k známym príznakom menopauzy, ale aj k úbytku kostnej hmoty.

20 rokov
priznaky menopauzy

Aké sú príznaky menopauzy?

Prechod do menopauzy nie je náhly, ale postupný proces. Môže začať aj niekoľko rokov pred poslednou menštruáciou. Samotná menopauza predstavuje pre ženu mnoho zmien a nepríjemných symptómov, ako sú návaly tepla, nočné potenie, pokles libida, zadržiavanie vody, výkyvy nálad, zvýšenie telesného tuku, nespavosť alebo úbytok svalovej hmoty.

Prečo BrainMax Women Menopause Support?

BrainMax Menopause Support je unikátna formula obsahujúca extrakty z bylín a prírodné látky, ktoré sú známe svojou schopnosťou zmierňovať príznaky menopauzy. Ich kombinácia ponúka prírodné riešenie, ako zmierniť príznaky menopauzy a prispieva k celkovému komfortu počas tohto náročného obdobia.

Menopause support
Andelika cinska grafika2

Extrakt z koreňa angeliky čínskej

Angelika je veľmi často využívaná v čínskej medicíne, pretože je považovaná za jednu najdôležitejších bylín pre ženské zdravie. Hovorí sa jej " ženský ženšen", pretože má pozitívny vplyv na hormonálny systém žien. Obsahuje fytoestrogény, čo sú látky rastlín podobné ľudskému estrogénu. Tým prispieva k zmierneniu niektorých typických symptómov, ako sú návaly tepla a nočné potenie.

Horčík bisglycinát

Horčík môže mať niekoľko pozitívnych účinkov na ženy počas menopauzy. Medzi hlavné výhody patrí:

  • 1. Znižovanie návalov tepla: Horčík môže pomôcť znížiť frekvenciu a intenzitu návalov tepla, ktoré sú bežné počas menopauzy.
  • 2. Podpora spánku: Horčík môže zlepšiť kvalitu spánku tým, že pomáha uvoľňovať svaly a podporuje pokojnejší spánok.
  • 3. Redukcia úzkosti a depresie: Počas menopauzy môžu ženy pociťovať zvýšenú úzkosť a depresie. Horčík môže pomôcť regulovať hladiny neurotransmitérov v mozgu, čo môže viesť k zlepšeniu nálady.
  • 4. Podpora kostí: Menopauza je spojená s poklesom hladín estrogénov, čo môže viesť k strate kostnej hmoty. Horčík zohráva dôležitú úlohu v udržiavaní zdravia kostí a môže pomôcť predchádzať osteoporóze.
  • 5. Zníženie svalových kŕčov a bolesti: Horčík môže pomôcť znížiť svalové kŕče a bolesti, ktoré môžu byť častejšie počas menopauzy
vstrebateľnosť horčíka
vstrebateľnosť horčíka

Horčík prvotriednej nemeckej kvality MagChel®

Horčík navyše znižuje mieru únavy a vyčerpania, vďaka čomu sa stáva dobrou podporou pre ženy, ktoré sa stretávajú s únavou vplyvom hormonálnych zmien. Preto sme použili najlepšie chelátové magnézium prvotriednej nemeckej kvality MagChel® od nemeckej spoločnosti MAGNESIA. Magnézium bisglycinát je organická forma magnézia, ktorá má najvyššiu vstrebateľnosť (dostáva sa ľahko do tela), a to vďaka naviazaniu magnézia na 2 molekuly aminokyseliny glycínu. Glycín tvorí pomyselné kliešte, ktoré horčík ochráni do doby než doputuje do tenkého čreva. V tele sa potom uvoľní a má sám o sebe upokojujúci efekt na normálnu činnosť nervovej sústavy, čím podporuje efekt horčíka.

Wild Yam

Wild Yam alebo smldinec chlpatý je rastlina obsahujúca aktívnu látku diosgenín, vďaka ktorej prirodzene podporuje rovnováhu hormónov v tele a vplyvom toho uľavuje od príznakov ako sú návaly tepla, nočné potenie a zmeny nálad.

  • Tradičná súčasť čínskej medicíny.
  • Komfort pri menopauze.
  • Dlhá história použitia.
  • Zdroj alantoínu.
  • Obsahuje vitamíny C, B-1, aminokyseliny (glutamín).
wild yam

Extraktu z drmku obyčajného na uvoľnenie svalov

Drmček je v kontexte menopauzy hodnotný predovšetkým na zmiernenie svalových kŕčov a bolestí. Táto tradičná bylina prináša úľavu od kŕčov a bolesti v podbrušku, ktoré môžu niektoré ženy pociťovať aj po menopauze. To má na starosť predovšetkým aktívna látka látku viburnín. Je tiež známy svojimi mierne sedatívnymi účinkami, vďaka čomu môže pomôcť ženám, ktoré počas menopauzy trpia nespavosťou.

drmek obecny
lekorica grafika

Extrakt zo sladkého drievka pre energiu a pohodu

Sladkého drievka je bylina, ktorá obsahuje látku zvanú glycyrrhizin. Tá môže ovplyvniť hladiny estrogénu v tele a tým pomôcť vyrovnávať hormonálne výkyvy typické pre menopauzu. Vďaka tomu môže sladké drievko podporovať nielen duševné zdravie, ale tiež prispievať väčšiemu množstvu energie a vďaka svojim adaptogénnym vlastnostiam pomáha lepšie odolávať stresu. Má tiež schopnosť podporovať normálnu funkciu metabolizmu, čo môže byť prínosné pre ženy, ktoré v menopauze bojujú s redukciou telesného tuku.

O čo doplniť BrainMax Menopause Support? Pupalka dvojročná

Častým problémom počas menopauzy sú návaly tepla. V tom je dobrým pomocníkom pupalkový olej. Bolo zistené, že užívanie pupalkového oleja dvakrát denne počas šiestich týždňov znižuje intenzitu návalov tepla. Podobne aj recenzie publikované v Journal of Menopausal Medicine zistili, že užívanie 1000 mg pupalkového oleja dvakrát denne, znižuje frekvenciu a úroveň nočného potenia.

Vplyv pupalky dvojročnej na návaly tepla

Dávkovanie

3 kapsule denne s jedlom.

Neviete, či je pre Vás produkt vhodný?

Neváhajte a opýtajte sa našich odborných poradcov! Kontaktovať ich môžete telefonicky od pondelka do piatku medzi 8:00 - 18:00, prípadne e-mailom.


+421 222 205 175 alebo objednavky@brainmarket.sk

zakaznícka podpora
Veľkosť dávky: 2 rastlinné kapsule
Balenie obsahuje 45 dávok.
Množstvo v 1 dávke %RHP*
Extrakt z koreňa Dong Quai 4:1
200 mg
**
Extrakt z koreňa čierneho kohoša (štandardizovaný na 2,5% triterpénovej glykozidy)
160 mg
**
Komplex citrusových bioflavonoidov (40% hesperidínu)
150 mg
**
Gamma oryzanol
150 mg
**
Komplex horčíka bisglycinátu 20%
150 mg
40%
Extrakt z drmku obyčajného 4:1
140 mg
**
Extrakt z koreňa sladkého drievka 4:1
50 mg
**
Extrakt z koreňa smldinca chlpatého (Wild Yam) 4:1
50 mg
**
* % dennej referenčnej hodnoty príjmu
** denná referenčná hodnota príjmu nie je stanovená

Nákupom podporíte aj slovenské lesy #stromzaobjednávku!

1.FARZANEH, Farah, Setareh FATEHI, Mohammad-Reza SOHRABI a Kamyab ALIZADEH. Effect of oral evening primrose oil on menopausal hot flashes: a randomized clinical trial . 2013.

Zloženie: Extrakt z koreňa Dong Quai 4:1, extrakt z koreňa čierneho kmínu (štandardizovaný na 2,5% triterpénové glykozidy), citrusový bioflavonoidový komplex (40% hesperidín), gama oryzanol, magnézium bisglycinate komplex 20%, extrakt z drmku obecného 4 , extrakt z koreňa sladkého drievka 4:1, extrakt z koreňa Wild Yam 4:1. Rastlinné kapsule na báze HPMC. Neobsahuje žiadne balastné látky (éčka).Ukladať mimo dosahu detí! Výrobok nie je určený pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie. Prípravok nie je určený ako náhrada pestrej stravy. Dodržujte zdravý životný štýl.

Distribútor: Votamax s.r.o., Hladnovská 83, Ostrava 712 00, SK

Skladovanie: Pri izbovej teplote, v suchu a tme.

Veľkosť balenia: 90 rastlinných kapsúl

Dodatočné parametre

Kategória: BrainMax Women
Forma: Kapsule
Pre jedincov riešiacich: Menopauzu
Typ: Vitamíny
Veľkosť balenia: 90 rastlinných kapsúl

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: