NOVINKA! Lauf Preworkout! Nakupujte: TU
NOVINKA! BrainMax Sleep Magnesium! Nakupujte: TU
NOVINKA! Naša nová značka TrainMax! Nakupujte: TU

Cirkadiánny kód - Satchin Panda

Kód: 6452/24
€12,25
Skladom (>5 ks)

Dlho prehliadaný, pritom tak významný - rytmus tela, ktorý riadi všetko. Zoznámte sa s tým, ako funguje, ako previazané sú funkcie našich orgánov a ako si nerešpektovaním našich vnútorných hodín môžeme škodiť.

Avšak stačia malé zmeny v spánkových zvyklostiach, stravovacích i pracovných návykoch, učenie, cvičenie i osvetlenie - a vaše zdravie sa zlepší v mnohých ohľadoch. Prínos takýchto zmien bude dokonca oveľa účinnejší a dlhodobejší než akákoľvek medikácia či špeciálna diéta. Prelomte svoj kód!

Detailné informácie

Odborné poradenstvo
Odborné poradenstvo
Sme skúsení. Radi poradíme!
Testujeme, čo predávame
Testujeme, čo predávame
Overujeme vysokú kvalitu produktov.
Rýchla expedícia
Rýchla expedícia
Produkty máme skutočne na sklade.
Doprava zadarmo
Doprava zadarmo
Pri nákupe nad 80 eur.

Podrobný popis

Je to tak jednoduché: stačí udržiavať skrytý rytmus tela, ktoré striedavo zapína a vypína svoje funkcie, aby okrem práce zvládlo i regeneráciu - a naše zdravie sa zase vráti k svojej dokonalosti. Keby ale boli tieto poznatky tak samozrejmé, objavy na poli denných rytmov by boli v roku 2017 len ťažko vyznamenané udelením Nobelovej ceny. Civilizačné výdobytky nám totiž tieto evolučne nastavené procesy skryli.

S Pandovou pútavou knihou získate príležitosť, ako nastaviť hodiny svojho tela a trvalo dosiahnuť fyzickú a duševnú pohodu. Budete môcť svoj cirkadiánny rytmus otestovať a nájsť tak priestor pre nápravu, vytvorený priamo sebe na mieru. Naučíte sa ovládať intenzitu svetla, načasovať správne svoje jedlo, vyladiť pohybovú aktivitu a oddávať sa hlbokému spánku. Počas niekoľkých týždňov zistíte, ako skvelé je žiť v zdravom tele plnom energie. A len tak mimochodom sa dozviete mnohé z posledných objavov tohto odboru - napr. o existencii melanopsínu, proteínu citlivému na svetlo, ktorý sa v očiach vyskytuje mimo tyčinky a čapíky. Vďaka nemu dokážu aj nevidiaci ľudia, ktorí majú neporušené sietnicové bunky, stále vnímať svetlo.

V knihe sa tiež dozviete, že:

  • Hodiny v našom mozgu riadi prvé ranné svetlo a jasné večerné osvetlenie im škodí, čo možno našťastie riešiť aj pomocou technológií.
  • Prvé sústo dňa nastavuje orgánové hodiny, pričom nezáleží toľko na tom, čo jete, ale ako dlhý je denný interval venovaný jedlu.
  • Spánok nepredstavuje koniec, ale začiatok nášho biologického dňa, a pre jeho optimálny efekt je potreba vystriedať niekoľko spánkových cyklov.
  • Správnemu nastaveniu rytmu pomáha cvičenie ráno a v neskorom popoludní.
  • Chronické choroby aj terapia majú silnú cirkadiánnu zložku, ktorej vyladením možno chorobám predchádzať a tiež ich liečiť.
  • Konkrétne zmeny a tipy pre zladenie každodenného života s biologickým rytmom sú jednoduché a prirodzené.

Počas niekoľkých týždňov zistíte, ako skvelé je žiť v zdravom tele plnom energie. Nejsť proti svojej prirodzenosti so sebou prináša iba výhody.

 

Názov pôvodnej knihy: The Circadian Code

Prekladateľ: Bianca Bellová

Edícia: Fit& Food

Počet stránok: 296

Väzba: mäkká

Farebnosť: čiernobiela

ISBN: 978-80-7555-117-7

Formát:143 × 215 mm

Vyšlo: 5. 11. 2020

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: