Ekolife Natura - Liposomal Vitamin K2 + D3 (lipozomálny vitamín K2 + D3), 60 ml

Kód: 23871
€20,55
Skladom (>5 ks)

Prémiový produkt s obsahom plne funkčných lipozómov v kombinácii s bioaktívnou formou vitamínov D (cholekalciferol) a K (menachinón MK7) ponúka ideálnu vstrebateľnosť a účinok. Vitamíny D a K sú bezpečne zapuzdrené a chránené vo forme nanočastíc lipozómov, ktoré aktívne prestupujú stenou tenkého čreva a vstrebávajú sa prostredníctvom lymfatického systému priamo do krvného obehu.

Detailné informácie

Odborné poradenstvo
Odborné poradenstvo
Sme skúsení. Radi poradíme!
Testujeme, čo predávame
Testujeme, čo predávame
Overujeme vysokú kvalitu produktov.
Rýchla expedícia
Rýchla expedícia
Produkty máme skutočne na sklade.
Doprava zadarmo
Doprava zadarmo
Pri nákupe nad 80 eur.

Podrobný popis

Ekolife Natura - Liposomal Vitamin K2 + D3 (lipozomálny vitamín K2 + D3), 60 ml

Prémiový produkt s obsahom plne funkčných lipozómov v kombinácii s bioaktívnou formou vitamínov D (cholekalciferol) a K (menachinón MK7) ponúka ideálnu vstrebateľnosť a účinok. Vitamíny D a K sú bezpečne zapuzdrené a chránené vo forme nanočastíc lipozómov, ktoré aktívne prestupujú stenou tenkého čreva a vstrebávajú sa prostredníctvom lymfatického systému priamo do krvného obehu.
 
 
Lipozómy sú zložené z prírodných fosfolipidov, ktoré sú základnými stavebnými kameňmi všetkých našich buniek, preto cez ich stenu bez problému prestupujú tzv. pasívnym transportom. Prirodzene sa lipozómy vyskytujú napr. v kolostre a materskom mlieku, kde je maximálna absorpcia a využiteľnosť absolútne nevyhnutná. Lipozomálny transportný systém ponúka po injekčnej aplikácii ďalšiu najúčinnejšiu alternatívu k aplikácii vybraných vitamínov, minerálov a antioxidantov priamo do krvného riečiska a do miesta určenia, teda bunky.
 

Bioaktívne formy vitamínov D a K V PODOBE PLNE FUNKČNÝCH lipozómov

Vlastnosti vitamínov K a D sa dopĺňajú a súvisia so stavom kostí, kĺbov, stavom ciev a srdca, a tiež imunitou. Vlastnosti vitamínu K súvisia s transportom vápnika do kostí. Pokiaľ je vitamín K v tele nedostatočný, môže sa vápnik usadzovať miesto v kostiach na stenách ciev. Nastáva potom jav tzv. kalcifikácie a tvrdnutia ciev, čo zvyšuje riziko vzniku kardiovaskulárnych chorôb. Účinky vitamínu D súvisia so vstrebávaním vápnika zo stravy do tela. Ak je v tele nedostatočná hladina vitamínu D, dochádza k poruche metabolizmu vápnika a následne k narušeniu pevnosti kostí.
 
Podľa výskumov však vitamín K a vitamín D nemusia byť z bežných suplementov absorbované v tele v dostatočnom množstve. Môže to byť spôsobené vplyvom iných, súčasne konzumovaných potravín alebo príliš rýchlym odbúraním v tele.
 
Lipozomálna forma oproti tomu ponúka vynikajúcu vstrebateľnosť. Forma lipozómov navyše výrazne znižuje riziko gastrointestinálnych ťažkostí spojených s tradičnou suplementáciou, čo je bonus pre všetky vekové kategórie! Náš lipozomálny transportný systém ponúka vysoko vstrebateľnú receptúru bez obsahu umelých sladidiel, umelých farbív alebo geneticky modifikovaných zložiek.
 
Profesor Dr. dr. Borut Strukelj, M. Sc. (Department for Pharmaceutical Biology at the Faculty of Pharmacy, Ljubljana) potvrdzuje, že lipozomálna metóda je pokročilá farmaceutická technológia, ktorá umožňuje, aby bola účinná látka lepšie chránená v zažívacom trakte, vstrebávala sa lepšie a rýchlejšie, a tak dosiahla vysokých koncentrácií v krvi.
 
 
V ČOM JE ROZDIEL?  
 • 100% OBSAH lipozómy
   
 • Lipozomálny transportný systém.
 • Maximálna biodostupnosť a využiteľnosť aktívnych zložiek.
 • Priamy a chránený transport vitamínov, minerálov a antioxidantov do telesných buniek.
 • Lipozómy Ekolife Natura sú stabilné pri nízkom pH, a preto tiež stabilné v žalúdočnej kyseline.
 • Lipozómy Ekolife Natura sú vstrebávané miazgovým systémom, lipozómy Ekolife Natura nie sú metabolizované pečeňou (odlišná cesta vstrebávania).
 • Lipozómy Ekolife Natura sú do bunky vstrebávané pasívnym transportom (bez potreby ďalšej energie).
 • Vyrobené v Európe (GMO free).
 • Zdroj fosfolipidov: GMO free slnečnicový olej (EÚ).
 • Bez obsahu umelých sladidiel (sukralóza, aspartám, acesulfam, sacharín a ďalšie).
 • Bez obsahu umelých farbív.
 • Gluten free (bez lepku).
 • Soya free (bez sóje).
 • Sugar free (bez cukru).
 • Vegetarian.

Povolen zédravotné tvrdenia podľa NARIADENIA KOMISIE (EÚ) č. 432/2012

Vitamín D prispieva k:
 • normálnemu vstrebávaniu/využitiu vápnika a fosforu
 • normálnej hladine vápnika v krvi
 • udržaniu zdravých kostí
 • udržaniu normálnej činnosti svalov
 • udržaniu normálneho stavu zubov
 • funkcii imunitného systému
 • vitamín D sa podieľa na procese delenia buniek
 
ŠPIČKOVÁ ABSORPCIA A VYUŽITEĽNOSŤ
 
Lipozómy sú vyrobené z čistých fosfolipidov izolovaných zo slnečnicového lecitínu. Môžu mať rôzne veľkosti od niekoľkých nanometrov až po desiatky mikrometrov. V spojení s vodou formujú fosfolipidy mikroskopické štruktúry s dutinou uprostred vyplnenou vodou, obklopenou fosfolipidovým puzdrom. Vo vode uprostred fosfolipidu je potom možné rozpustiť iné molekuly, napríklad vitamín alebo glutatión, ktoré potrebujeme ľahkou cestou vstrebať do tela. A zatiaľ čo hydrofilné (vodu priťahujúce) molekuly môžu byť držané vnútri zapuzdreného jadra, hydrofóbne (vodu odpudzujúce) látky sa môžu rozpustiť do samotnej fosfolipidovej membrány - takýmto spôsobom môžu lipozómy transportovať hydrofilné aj hydrofóbne molekuly. A práve vďaka týmto unikátnym vlastnostiam sú využívané ako Matkou prírodou, napr. v materskom mlieku, tak aj špecializovanými producentmi, a to pri výrobe liekov alebo doplnkov stravy.
 
Hlavným benefitom využitia lipozómov pre transport mikronutrientov je to, že lipozómy samotné nie sú nijako narušené procesom trávenia pri prechode tráviacim traktom. Pri klasických doplnkoch stravy telo totiž veľmi často rozbije veľa komplexných molekúl ešte predtým, než sú absorbované, prípadne ich skrátka natoľko ľahko neabsorbuje, alebo následne metabolizuje a odbúra pečeňou, takže celková využiteľnosť je veľmi znížená.
 
Naproti tomu lipozómy sa vďaka svojej stabilite a ideálnej veľkosti bez problému vstrebávajú. Ale to nie je všetko. Rozdiel je tiež v rýchlejšej ceste, ktorou sa lipozómy dostávajú do krvného obehu a do bunky. Vďaka špecifickej molekulárnej forme sa lipozómy vstrebávajú prostredníctvom lymfatického systému, kedy tzv. hrudným miazgovodom prestupujú priamo do krvného riečiska. V nasledujúcom kroku sa vstrebávajú do všetkých buniek prostredníctvom tzv. pasívnej difúzie. V tom je rozdiel oproti klasickým doplnkom s obsahom vitamínov a minerálov, ktoré v prvom kroku vstupujú do pečene, kde sú metabolizované a až následne sa dostávajú do krvného obehu.
 
Avšak lipozómy idú vo vstrebateľnosti ešte ďalej. Pomáhajú totiž transportovať aktívne molekuly priamo do bunkových procesov, kde sú mikronutrienty vyžadované vo veľkom množstve. Fosfolipidová dvojvrstva lipozómu je schopná sa zlúčiť s ostatnými dvojvrstvami, ako je napríklad bunková stena samotná - a takto je potom dopravovaný obsah lipozómov (vitamíny alebo iné prospešné látky) priamo do buniek.
 
O ZNAČKE Ekolife NATURA
 
Ekolife Natura je veľmi dynamická a úspešná spoločnosť zo Slovinska, špecializujúca sa na prémiové lipozomálne vitamíny, lipozomálne chelátované minerály a lipozomálne formulácie nutrientov preverené klinickými štúdiami. Spoločnosť založili v roku 2007 výživové špecialistky, sestry Tjasa a Tajča Pavček. Obrovskou motiváciou je im záujem o zdravý životný štýl, vzdelávanie sa, zdieľanie informácií a predovšetkým to, že sú obe mamičky troch detí. Pred tvorbou každého nového produktu sa preto pýtajú - dali by sme ho aj svojim deťom? Lepšiu záruku kvality by sme nenašli. Lipozomálne vitamíny od Ekolife Natura sú úplnou špičkou z hľadiska vstrebateľnosti a využiteľnosti telom. Unikátna technológia lipozómov umožňuje transportovať účinné látky priamo k bunkám, takže vitamíny dosahujú v tele maximálneho možného účinku.

Balenie

60 ml

Dávkovanie

1 ml denne priamo do úst, alebo pridajte do pohára vody či džúsu. Denná dávka upravená podľa legislatívy SR.

Upozornenie:

Po otvorení uchovávajte v chladničke a spotrebujte do 2 mesiacov. Pred použitím pretrepať. Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Nie je náhradou pestrej stravy. Skladujte v chlade, suchu, mimo dosahu detí. Nadmerná konzumácia môže vyvolať laxatívne účinky. Vhodné pre vegetariánov.
 

 
 
Počet dávok v balení: 60 x 1 ml
1 ml* (RHP**)
vitamín K2
45 mikrogramov (60 %)
vitamín D3
25 mikrogramov/1000 IU (500 %)
*5 ml zodpovedá dennej dávke. Balenie obsahuje 20 dávok.
**% RHP - % referenčnej hodnoty príjmu vitamínov a minerálnych látok
 
Zloženie
 
Voda, sladidlo xylitol, emulgátor slnečnicový lecitín, zvlhčovadlo glycerol, konzervant sorban draselný, vitamín K2 (menachinón MK7), vitamín D3 (cholekalciferol), marhuľová aróma, antioxidant vitamín E (D-alfa-tokoferol).
 

 
Doplnok stravy so sladidlom.

Dodatočné parametre

Kategória: Vitamíny, antioxidanty
Forma: Tekutina
Krajina pôvodu: Česká republika
obsah balenia: 60 ml
Pre jedincov riešiacich: Imunita, Kĺby
Výrobca: Ekolife Natura
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:
5
AK Avatar autora | 2.12.2020
Výborná chuť.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: