Moc versus síla - Dr. David R. Hawkins

Kód: 6452/330
€12,05
Skladom (5 ks)

Predstavte si, že máte prístup k jednoduché odpovede áno, alebo nie na akúkoľvek otázku, ktorú si prajete položiť. Skutočne pravdivú odpoveď na akúkoľvek otázku. Človek si myslí, že žije vďaka silám, ktoré má pod kontrolou, ale v skutočnosti je ovládaný mocou z netušených zdrojov, mocou, nad ktorou nemá žiadnu kontrolu.

Detailné informácie

Odborné poradenstvo
Odborné poradenstvo
Sme skúsení. Radi poradíme!
Testujeme, čo predávame
Testujeme, čo predávame
Overujeme vysokú kvalitu produktov.
Rýchla expedícia
Rýchla expedícia
Produkty máme skutočne na sklade.
Doprava zadarmo
Doprava zadarmo
Pri nákupe nad 80 eur.

Podrobný popis

Moc versus sila - Dr. David R. Hawkins

Čo je pravda?

Výskum vedomia dr. Hawkinsa ukázal, že pravdivosť závisí nielen na obsahu, ale aj na súvislostiach, v ktorých sa tento obsah nachádza. Pravda je relatívna hodnotou, ktorá ja daná svojím vzťahom k absolútnej konštante. Mali by sme teda skôr hovoriť o úrovniach pravdivosti, ktoré sú vyjadriteľné na stupnici, zahŕňajúce všetok život so všetkými jeho prejavmi naprieč celými dejinami. Úzko súvisí s úrovňami vedomia, ktoré možno merať pomocou svalového testu.

Skupiny výskumníkov pod vedením dr. Hawkinsa vykonali státisíce meranie najrôznejších oblastí ľudského počínanie, a ich výsledky, ktorých je toto dielo plné, sú miestami znepokojujúce či provokatívne.

Kniha ponúka hlboký filozofický pohľad na pravdu, sprístupňuje jej poznávanie a predovšetkým čitateľa povzbudzuje k láske k pravde a pravdivosti, ktorá sama je predpokladom najvyššieho poznania.

Počet stránok: 360

väzba: brožovaná

ISBN: 978-80-907565-4-0

Sir David R. Hawkins, MD, Ph.D., bol medzinárodne uznávaným psychiatrom, ktorý sa po zážitku osvietení stal duchovným učiteľom a bádateľom, zaoberajúcim sa fenoménom vedomia. V sedemdesiatych rokoch bol spoločne s držiteľom Nobelovej ceny Line Pauling spoluautorom knihy Ortomolekulární psychiatrie, ktorá znamenala revolúciu na poli psychiatrie. Prednášal vo Westminsterskom opátstve, na Oxfordskom fóre, University of Argentína, University of Notre Dame a na Stanfordskej a Harvardovej univerzite. Pracoval aj ako poradca v katolíckych, evanjelických a budhistických kláštoroch. Obdržal Huxleyovu cenu, rytiersky titul od Zvrchovaného špitálního rádu sv. Jána z Jeruzalema, bol nominovaný na Templetonovu cenu a na Východe honorovaný titulom "Predné učiteľ cesty osvietenia". Vo svojich knihách a prednáškach často upozorňoval na cestu odovzdanie sa Božej láske a nelpění na vlastnom egu. Známy je najmä mapou vedomia, ktorá popisuje stúpajúca úrovne ľudského vedomia, od veľmi nízkych hladín psychopatických zločincov až po vysoké duchovné stavy. Jeho práca je predchnutá ústretovosťou k ľuďom a ich údelu, dobromyseľnosťou a humorom. Ako povedal: "Humor preklenuje priepasť medzi vnútorným vnímaním sveta a pravú skutočnosťou". Vytvára tak ostrý kontrast medzi tým, čo si myslíme, čomu veríme, a medzi podstatou reality, ktorá leží za všetkým. Humor odhaľuje bludy, ktoré si ego vybudovalo, aby sa udržalo v existenciu. Humor prichádza s novými pohľadmi na svet a novými možnosťami, a prináša nám tak vyslobodenie a voľnosť.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: