BrainMax Prenatal Complex, komplex vitamínov pre tehotné ženy 30 jedinečných živín pre potreby žien pred otehotnením, počas tehotenstva aj počas dojčenia.

Kód: 49681/180 49681/90 Zvoľte variant
Novinka
Značka: BrainMax
€64,65 €40,35 od €40,35
Skladom (>5 ks) Skladom (>5 ks) Zvoľte variant
Počet kapsúl
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.

Multivitamínový komplex obsahujúci 30 overených látok pre zdravý vývoj bábätka. Obsahuje biologicky aktívne vitamíny, minerály a živiny pre nastávajúce aj novopečené mamičky. Všetky živiny v komplexe sú zastúpené v ľahko vstrebateľných aktívnych formách, čím je zaistený pozitívny efekt na organizmus pred tehotenstvom, počas tehotenstva i počas dojčenia. V jednom produkte nájdete všetko, čo je dôležité pre správny vývoj bábätka a pohodový priebeh tehotenstva.

Detailné informácie

Odborné poradenstvo
Odborné poradenstvo
Sme skúsení. Radi poradíme!
Testujeme, čo predávame
Testujeme, čo predávame
Overujeme vysokú kvalitu produktov.
Rýchla expedícia
Rýchla expedícia
Produkty máme skutočne na sklade.
Doprava zadarmo
Doprava zadarmo
Pri nákupe nad 80 eur.

Podrobný popis

pár
Pred otehotnením
tehotenstvo
V priebehu tehotenstva
dojčenie
Pri dojčení

Nie je vitamín ako vitamín

Počas tehotenstva a dojčenia sa zvyšujú výživové požiadavky žien, pretože telo musí zvládnuť rast a vývoj plodu a neskôr aj výživu novorodenca bez strát pre matku. Navyše v prvom trimestri môže dochádzať k nevoľnostiam a preto je vhodné výživu podporiť vhodným a kvalitným doplnkom stravy. Na trhu existuje mnoho rôznych produktov obsahujúci rôzne formy vitamínov. Syntetické formy vitamínov telo najprv musia v pečeni premeniť, aby mohli byť využité. To je proces s neistým výsledkom a preto sa vitamíny nemusia dobre vstrebať. Najlepšie sú bioaktívne formy vitamínov, ktoré telo bez ohľadu na zdravotný stav vždy dobre využije. Preto sme v našej formule pre nastávajúce a novopečené mamičky použili len bioaktívne formy vitamínov.

Prenatal organicke vitamíny
Prenatal

Vyriešili sme výživu za vás

BrainMax Prenatal Complex je špeciálna formula vitamínov a minerálov v biologicky aktívnych formách, ktoré je schopné telo okamžite využiť. Tromi kapsulami doplníte všetky dôležité vitamíny, minerály a živiny, ktoré sú kľúčové pre správny vývoj bábätka a pokojný priebeh tehotenstva.

 • Chelátové formy minerálov - železo a horčík, ktoré nezaťažia tráviaci trakt a ľahko sa vstrebávajú.
 • Lipozomálny vitamín C s 95% vstrebateľnosťou.
 • Prírodný vitamín A na bezpečnejšie užívanie.
 • Jód z organického kelpu na správnu produkciu hormónov štítnej žľazy.
 • BIO acerola pre jej antioxidačné schopnosti.
 • Patentovaná najlepšia forma Vitamínu K2 spolu s D3 pre lepšie vstrebávanie vápnika.
 • Bioaktívna kyselina listová vo forme methylfolátu na podporu vývoja neurálnej trubice.
 • Aktívne formy vitamínov B.

Patentovaná najlepšia forma vitamínu K2 spolu s D3

Vitamín D3 je kľúčový pre zdravý vývoj kostí, pretože pomáha telu vstrebávať a využívať vápnik aj fosfor. Vitamín K2 potom zaisťuje, že vápnik je správne využívaný v kostiach a zuboch a zároveň zabraňuje jeho usadzovaniu v cievach. Je dôležitý taktiež pre tvorbu osteokalcínu. Proteínu, ktorý je nevyhnutný pre mineralizáciu kostí, aby boli naše zdravé a silné. Na rozdiel od bežných foriem vitamínu K2, ktoré v tele vydržia len 1,5 hodiny, vitamín K2 MK7 all-trans K2VITAL®DELTA zostáva v tele aktívny až 78 hodín, čo umožňuje nepretržitú výživu kostí.

dôvody prečo užívať vitamín K2 MK-7_inforgafika_cz
Folát Prenatal

Prečo je v tehotenstve dôležitá kyselina listová vo forme metylfolátu

Kyselina listová je kľúčovou živinou nielen v tehotenstve, ale aj niekoľko mesiacov pred plánovaným otehotnením. Podieľa sa na bunkovom raste a delení, syntéze, opravy DNA a výrazne znižuje riziko rázštepu neurálnej trubice. Zvýšený príjem kyseliny listovej by mal začať už 3 mesiace pred počatím a potom v priebehu celého tehotenstva. V multivitamínoch sa obvykle vyskytuje vo forme syntetickej kyseliny listovej, ktorá je ťažko metabolizovaná. Aby bolo doplňovanie kyseliny listovej skutočne efektívne, musí byť vo forme, ktorú dokáže naše telo okamžite využiť. Neaktívne formy musia byť totiž najskôr premenené alebo metylované pečeňou, aby sa stali aktívnymi a telo ich mohlo využiť.

Aktívna forma kyseliny listovej = methylfolát

Celý proces premeny kyseliny listovej na aktívnu formu metyl folátu má na starosť enzým metyltetrahydrofolát reduktáza (MTHFR). Avšak podľa odhadov 30-50% populácie nedokáže z kyseliny listovej methylfolát vytvoriť.

kyselina listova
bezny vs lipo

Lipozomálny vitamín C s 95% vstrebateľnosťou!

Vitamín C je základným stavebným kameňom imunitného systému, ale je tiež nevyhnutný pre rast tkanív, vstrebávanie železa a štruktúry ciev. Bežné formy vitamínu C črevnú bariéru prekonávajú len s veľkými ťažkosťami a preto sa vstrebá do krvnej plazmy iba asi 8% vitamínu C. Vďaka tomu dokážu prejsť cez stenu tenkého čreva a dostať sa do krvného riečišťa. Vstrebateľnosť lipozomálneho vitamínu C je až 95% a je tak najlepším možným riešením, ako doplniť vitamín C bez strát.

Podpora správneho vývoja mozgu vďaka CDP Cholinu

CDP cholín je aktívna forma cholínu, ktorý je kľúčový pre syntézu fosfolipidov v mozgových bunkách, čo je zásadné pre správny vývoj mozgu bábätka. Na rozdiel od formy bitartrát dokáže prestúpiť hematoencefalickú bariéru, čo umožňuje priamy vplyv na mozgové funkcie.CDP-cholín (citikolin): Je známe, že má vyššiu biologickú dostupnosť s efektívnejším premenením na cholín v tkanivách, najmä v mozgu. Niektoré zdroje naznačujú, že biologická dostupnosť CDP-cholínu môže byť až 90 % alebo viac, v závislosti na tom, ako je meraná (napríklad priamy vplyv na mozgové tkanivá verzus systémová absorpcia). Pomáha zaistiť, že nervové bunky majú dostatok stavebných blokov pre optimálny rast a vývoj. Citikolin podporuje produkciu acetylcholínu, čo je dôležité pre zdravú komunikáciu medzi nervovými bunkami ako u matky, tak u bábätka.

vývoj mozgu
vstrebateľnosť horčíka

Vysoko vstrebateľný horčík bisglycinát

Horčík je nevyhnutný minerál, ktorý hrá kľúčovú úlohu vo viac ako 300 enzymatických reakciách v tele. Počas tehotenstva je horčík zásadný pre správny rast a vývoj plodu, pomáha pri tvorbe silných kostí a zubov, reguluje hladiny cukru a krvného tlaku, čo je obzvlášť dôležité v tomto období, keď telo ženy prechádza významnými fyzickými zmenami. Podporuje lepší spánok a prispieva k uvoľneniu svalov, čo je kľúčové pre ženy trpiace kŕčmi v nohách, k čomu dochádza v neskorších fázach tehotenstva.

Aktívne formy vitamínu B

Tehotenstvo zvyšuje energetické potreby tela, aby podporilo rast plodu. Vitamíny skupiny B, ako sú B6 a B12, sú zásadné, pretože pomáhajú premieňať jedlo na energiu , čo je počas tehotenstva kľúčové pre udržanie vitality. Tieto vitamíny sú najúčinnejšie vo svojej aktívnej forme, ktorú telo môže ihneď využiť. Naše špeciálne formula pre tehotné a dojčiace ženy obsahuje tieto aktívne formy vitamínu B, ktoré sú rýchlo využívané telom, podporujú zdravý vývoj neurologických funkcií dieťaťa a pomáhajú znižovať nevoľnosť v prvom trimestri.

vitamín b
zelezo 25

Až 25% tehotných žien trpí nedostatkom železa

Počas tehotenstva je dostatok železa kľúčový pre zdravé zásobenie kyslíkom bábätka. Až štvrtina tehotných žien zažíva nedostatok železa, čo môže viesť k anémii – stavu, keď krv obsahuje málo zdravých červených krviniek. Tento nedostatok môže spôsobiť únavu, bolesti hlavy, zlý spánok a môže byť zhoršený nevoľnosťou a zvracaním, ktoré obmedzuje príjem železa z potravy. Železo bisglycinát je forma železa, ktorá je pre telo ľahko vstrebateľná a zároveň šetrná k tráviacemu systému.

 • Prispieva k normálnemu energetickému metabolizmu.
 • Prispieva k normálnym rozpoznávacím funkciám.
 • Prispieva k normálnej tvorbe červených krviniek a hemoglobínu.
 • Prispieva k normálnemu prenosu kyslíka v tele.
 • Prispieva k normálnej funkcii imunitného systému.
 • Prispieva k zníženiu miery únavy a vyčerpania.
 • Prispieva k normálnej funkcii imunitného systému.
 • Podieľa sa na procese delenia buniek.

Prírodný vitamín A vo forme beta karoténu

Vitamín A je kľúčový pre imunitný systém a zdravie očí , najmä pre vývoj sietnice, ktorá je dôležitá pre spracovanie svetla. Betakarotén, prirodzená forma vitamínu A, je pre telo bezpečnejší ako syntetický retinol, pretože predchádza riziku toxicity. Telo si z betakaroténu vytvorí len toľko retinolu, koľko skutočne potrebuje.

prírodný vitamín a
brainmax vegan omega produkt infografika uprava2

Čím doplniť BrainMax Prenatal Complex?

Jednou z najdôležitejších živín v tehotenstve je omega 3, ktorá v tomto multivitamíne chýba, pretože by sa tam jednoducho nezmestila. Kyselina dokosahexaénová DHA je kľúčovým stavebným blokom pre mozog plodu, jeho oči a nervový systém. Akonáhle sa dieťa narodí, omega 3 kyseliny sú dôležité zase pre rozvoj jeho mozgu a imunitného systému. BrainMax Vegan Omega je získavaný z rias algae av 1 dávke obsahuje 2782 mg DHA. Oproti kapsulovým formám je olej dobre chránený pred oxidáciou organickým olivovým olejom odrody Picual, ktorý patrí medzi odrodu s najvyššou koncentráciou polyfenolov. Táto kombinácia omega 3 a polyfenolov z olivového oleja zaistí lepšie zabudovanie omega 3 mastných kyselín EPA a DHA do membrán buniek. Navyše nemusíte obávať ťažkých kovov a ďalších toxínov, pretože firma VIVO omega pestuje riasy Algae v uzavretom veľmi čistom ekosystéme. K zakúpeniu TU

Dávkovanie

3 kapsule denne s jedlom

Neviete, či je pre Vás produkt vhodný?

Neváhajte a opýtajte sa našich odborných poradcov! Kontaktovať ich môžete telefonicky od pondelka do piatku medzi 8:00 - 18:00, prípadne e-mailom.


+420 555 333 688 alebo objednavky@brainmarket.sk

zakaznícka podpora
Veľkosť dávky: 3 rastlinné kapsule
Množstvo v 1 dávke %RHP*
Horčík bisglycinát
200 mg
53%
Lipozomálny vitamín C (kyselina askorbová) 120 mg 150%
CDP Cholín 100 mg **
Draslík (ako chlorid draselný) 100 mg 5%
Vápnik (ako citrát vápenatý) 90 mg 11%
BIO acerola 80 mg **
Betaín (ako betaín HCl) 50 mg **
Železo (bisglycinát železnatý chelát) 27 mg 193%
Vitamín E (ako d-alfa tokoferol) 19 mg 158%
Vitamín B3 (niacinamid) 18 mg 113%
Zinok (z bisglycinátu zinočnatého) 15 mg 150%
Kyselina pantotenová (ako D-pantotenát vápenatý) 7 mg 117%
Mangán (bisglycinát mangánatý) 2,6 mg 130%
Bór (ako glycinát boritý) 2 mg **
Vitamín B6 (pyridoxal-5-fosfát) 2 mg 143%
Vitamín B2 (riboflavín-5-fosfát) 1,6 mg 114%
Vitamín B1 (ako tiamín HCl) 1,4 mg 127%
Meď (ako bisglycinát medi) 1,3 mg 130%
Vitamín A (betakarotén) 1300 mcg 163%
Folát (ako vápenatá soľ L-5-metyltetrahydrofolátu) 800 mcg 400%
Jód z BIO riasy 290 mcg 193%
Vitamín K2 (ako K2VITAL®DELTA MK7) 100 mcg 133%
Vitamín K1 (ako fytonadión) 90 mcg 120%
Selén (ako selenometionín) 70 mcg 127%
Molybdén (molybdén glycinát) 50 mcg 100%
Biotín 35 mcg **
Vitamín D3 (cholekalciferol) 25 mcg 500%
Chróm (pikolinát chromitý) 18 mcg 45%
Vitamín B12 (metylkobalamín) 2,8 mcg 112%
* % dennej referenčnej hodnoty príjmu
** denná referenčná hodnota príjmu nie je stanovená

Nákupom podporíte aj slovenské lesy #stromzaobjednávku!

Zloženie: Horčík bisglycinát, liposomálny vitamín C (kyselina askorbová), CDP Cholín, draslík (ako chlorid draselný), vápnik (ako citrát vápenatý), BIO acerola, betaín (ako betaín HCl), železo (bisglycín ako d-alfa tokoferol), vitamín B3 (niacinamid), vitamín B3 (niacinamid), zinok (z bisglycinátu zinočnatého), kyselina pantotenová (ako D-pantotenát vápenatý), mangán (bisglycinát manganatý), bór (ako glycinát bor B6 (pyridoxal-5-fosfát), Vitamín B2 (riboflavín-5-fosfát), vitamín B1 (ako tiamín HCl), meď (ako bisglycinát medi), vitamín A (betakarotén), folát (ako vápenatá soľ L-5-metyltetra), jód z BIO riasy, vitamín K2 (ako K2VITAL®DELTA MK7), vitamín K1 (ako fytonadión), selén (ako selenometionín), molybdén (molybdén glycinát), biotín, vitamín D3 (cholekalciferol), chróm (pikolinát) vitamín B12 (metylkobalamín)

Skladujte pri izbovej teplote na suchom a tmavom mieste. Ukladajte mimo dosahu detí. Výrobok nie je určený pre deti. Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie. Prípravok nie je určený ako náhrada pestrej stravy. Dodržujte zdravý životný štýl.

Vyrábané v Českej republike pre firmu Votamax s.r.o.

Skladovanie: Pri izbovej teplote, na suchom a tmavom mieste.

Dodatočné parametre

Kategória: BrainMax®
Forma: Kapsule
Pre jedincov riešiacich: Tehotenstvo
Typ: Vitamíny
Veľkosť balenia: 90 rastlinných kapsúl

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: