BrainMax Sleep Magnesium, 320 mg, 100 kapsúl (Horčík, GABA, L-theanin, Vitamín B6, šťava z višne) Komplex pre zdravý spánok, relaxáciu a rýchle zaspávanie // Doplnok stravy

Kód: 6532
Tip Laboratórne testované
Značka: BrainMax
€28,25
Skladom (>5 ks)

Komplex upokojujúcich látok na relaxáciu, duševnú pohodu, rýchle zaspávanie a kvalitný spánok. V Sleep magnéziu sme skombinovali patentovanú formu horčíka vo vysokovstrebateľnej chelátovej forme MagChel® spolu s aminokyselinou GABA, L-theanínom, šťavou z višne a vitamínom B6. Tieto látky tak spoločne pôsobia na nervový systém, zmierňujú telesné aj duševné napätie, skracujú dobu zaspávania a skvalitnia spánok. Vďaka starostlivo vybraným, synergicky pôsobiacim látkam zažijete pocit pohody, uvoľnenia a noc plnú snov.

Detailné informácie

Odborné poradenstvo
Odborné poradenstvo
Sme skúsení. Radi poradíme!
Testujeme, čo predávame
Testujeme, čo predávame
Overujeme vysokú kvalitu produktov.
Rýchla expedícia
Rýchla expedícia
Produkty máme skutočne na sklade.
Doprava zadarmo
Doprava zadarmo
Pri nákupe nad 80 eur.

Podrobný popis

sleep magnézium uvod final3
kancelár
Upokojí a podporí nervový systém
pretiahnutí
Podporí rýchlejšie zaspávanie a kvalitu spánku
relax
Zmiernia svalové a nervové napätie

To najlepšie pre uvoľnenie od stresu a pokojný spánok

Sleep magnézium je komplex látok s upokojujúcimi účinkami, pomáha regenerácii svalov a podporuje duševný pokoj. Je vhodný pre všetkých, ktorí sa stretávajú s akútnym či chronickým stresom alebo pre tých, ktorých trápia dlhé zaspávanie, prebúdzanie v priebehu noci a zlý spánok.

V čom je Sleep Magnesium unikátny?

Bisglycinát znamená, že samotný horčík je obalený aminokyselinou glycín a vďaka tomu je pre telo oveľa lepšie vstrebateľný ako bežné formy. Glycín je navyše známy tým, že má upokojujúce účinky a zohráva kľúčovú úlohu pri udržiavaní zdravia centrálneho nervového systému. Je považovaný za jeden z najdôležitejších inhibičných neurotransmitérov. Aminokyselina GABA má tiež tlmivé účinky, upokojí a spolu so šťavou z višne podporí hlbší spánok. Aminokyselina L-theanín, známa hlavne zo zeleného čaju, má relaxačné účinky a mierni úzkostné stavy. Komplex uzatvára vitamín B6 vo svojej aktívnej forme Pyridoxal-5-fosfát, ktorý zvyšuje vstrebateľnosť horčíka a je nenahraditeľným vitamínom pre celý nervový systém.

 • Magnesium MagChel® s maximálnou vstrebateľnosťou
 • Aktívna a veľmi vzácna forma vitamínu B6 s vysokou biodostupnosťou
 • Tlmivé účinky aminokyseliny GABA na upokojenie po náročnom dni
 • Šťava z višne pre lepší spánok
 • L-theanín na zmiernenie úzkostných stavov
 • Vitamín B6 pre lepšiu vstrebateľnosť horčíka a podporu nervového systému
 • Horčík prispieva k zníženiu miery únavy a vyčerpania
 • Horčík prispieva k elektrolytickej rovnováhe
 • Horčík prispieva k normálnemu energetickému metabolizmu
magnesium sleep product3

Porovnanie výsledkov po týždennom meraní pomocou Oura Ring!

Počas spánku bola porovnávaná dĺžka celkového spánku, REM fáza a taktiež aj dĺžka hlbokého spánku. So Sleep Fasterom bola REM fáza aj hlboký spánok dlhší a tým aj celkové skóre spánku dopadlo lepšie. Je dôležité poznamenať, že jednotlivé fázy aj dĺžka spánku sa môže líšiť s ohľadom na mnoho faktorov. Spánok je veľmi komplexný a záleží na mnohých aspektoch, ako je celkový cirkadiánny rytmus tela, strava, pohyb alebo vek. Vždy treba zohľadniť svoju východiskovú pozíciu, poprípade aj to, ako dlho bojujete so zlým spánkom a pokúsiť sa vyladiť spánkovú rutinu.

najlepšie výsledky týždenného merania
hlboky spanok rustovy hormón

Prečo je dôležitý hlboký spánok?

V tejto fáze prebieha najviac opravných mechanizmov a dochádza aj k vylučovaniu rastového hormónu. Až 70 % celkového množstva denného rastového hormónu sa vylučuje počas spánku. Bez dobrého spánku svaly nerastú. V tejto fáze tiež dochádza k presunu informácií z krátkodobej pamäte – hipokampu do dlhodobej pamäte – neokortexu. Predstavte si to ako presun dát z operačnej pamäte RAM na HDD pevný disk. V tejto fáze dochádza k aktivácii metabolizmu glukózy, k zníženiu kortizolu ak aktivácii parasympatického nervového systému. Hlboký spánok je zásadný pre produkciu rastového hormónu , ktorý je vylučovaný prištítnou žľazou. Tento hormón zohráva kľúčovú úlohu v regenerácii a oprave telesných buniek, vrátane kožných buniek. Dostatočná produkcia rastového hormónu počas hlbokého spánku môže prispieť k udržaniu elasticity a pevnosti pokožky a znižuje tak výskyt vrások. Naopak, narušený alebo nedostatočný spánok môže viesť k nižšej produkcii rastového hormónu, čo môže ovplyvniť schopnosť tela obnovovať kožu. To môže zvyšovať riziko vzniku vrások a ďalších známok starnutia.

faze spanku

Prečo je dôležitá REM fáza?

REM (rapid eye movement) fáza je časť spánkového cyklu, kedy sa nám zdajú sny, súčasťou sú aj rýchle pohyby očí, zrýchľuje sa dych a prípadné prebudenie v tejto fáze zapríčiní, že pociťujeme únavu. V REM fáze máme veľmi živé sny. Sny sú veľmi dôležité pre našu psychiku. Pri nedostatku REM fázy sme náchylnejší na duševné poruchy. Keďže hovoríme o spánkovom cykle, jednotlivé fázy spánku, vrátane REM fázy, sa v priebehu noci opakujú a rozdielne sú aj časy, v ktorých sa fázy opakujú. Pokiaľ spíte menej ako 6 hodín, potom prichádzate o jeden spánkový cyklus počas, ktorého by mohli zregenerovať vaše bunky (myseľ aj telo). Alkohol a niektoré lieky či drogy majú negatívny vplyv na REM fázu spánku. Alkohol skracuje dobu trvania fázy REM, ktorá je spojená s intenzívnym snívaním. Keď človek pije alkohol, môže síce rýchlejšie zaspať, ale kvalita spánku je biedna. Alkohol môže tiež spôsobiť, že fáza REM sa objaví neskôr počas spánkového cyklu, čo spôsobuje častejšie prebúdzanie v noci a narušenie celkového spánkového vzorca. 

Magnesium pre pokoj svalov, nervov a upokojenie

Sleep magnézium obsahuje patentovanú zmes MagChel® - magnesium bisglycinát. Formu, ktorá sa vyznačuje vysokou biodostupnosťou (absorpciou, využiteľnosťou) bez vedľajších hnačkových ťažkostí alebo podráždenia žalúdka. Vzhľadom na to, že je glycín aminokyselina spájaná s relaxáciou, má bisglycinát upokojujúci, kortizol zmierňujúci účinok. Glycín tiež pomáha znižovať pH v tenkom čreve, čo prispieva k jeho vyššej vstrebateľnosti. Pre lepšiu vstrebateľnosť je horčík doplnený o vitamín B6 v jeho aktívnej forme Pyridoxal-5-fosfát (P-5-P).

 • Vysoká vstrebateľnosť a využiteľnosť v ľudskom tele (80%)
 • Aktívna a veľmi vzácna forma vitamínu B6 s vysokou biodostupnosťou
 • Horčík prispieva k zníženiu miery únavy a vyčerpania
 • Horčík prispieva k elektrolytickej rovnováhe
 • Horčík prispieva k normálnemu energetickému metabolizmu
 • Horčík prispieva k normálnej činnosti nervovej sústavy
 • Horčík prispieva k normálnej činnosti svalov
 • Horčík prispieva k normálnej syntéze bielkovín
 • Horčík prispieva k normálnej psychickej činnosti
 • Horčík prispieva k udržaniu normálneho stavu kostí
 • Horčík prispieva k udržaniu normálneho stavu zubov
 • Horčík sa podieľa na procese delenia buniek

Tlmivý účinok a podpora spánku

GABA kyselina gama-aminomaslová. GABA sa vyskytuje v našom mozgu, kde pomáha regulovať aktivitu neurónov. Má upokojujúce a tlmivé účinky a podporí spánok, rovnako ako obsiahnutá šťava z Višne obyčajnej (Prunus Cerasus), ktorá zefektívni zaspanie a následne podporí spánok.

sleep magnézium detail3
sleep magnézium relax

Čistá hlava a relaxácia

L-Theanín je jedinečná aminokyselina, ktorá sa prirodzene vyskytuje v zelenom čaji (Camellia sinensis). Ide o látku, ktorá podporí relaxáciu a duševnú bdelosť. Príjemne nakopne k mentálnemu aj fyzickému výkonu, chráni pred stresom aj potenciálnou nervozitou spojenou s pitím kávy. Je vhodným pomocníkom ako počas stresujúcich situácií v priebehu dňa, tak aj na upokojenie pred spaním. Ide o látku, ktorá podporí duševnú činnosť, koncentráciu a je vhodná pre tých, ktorí potrebujú cieliť na koncentráciu bez pocitov ospalosti či nervozity.

Vitamín B6 = alfa a omega nervového systému

Vitamín B6 je nenahraditeľným vitamínom pre normálny vývoj mozgu a pre udržanie správnej funkcie imunitného a nervového systému. Okrem toho sa podieľa na produkcii energie a znižuje mieru únavy a vyčerpania. Tu je obsiahnutý vo svojej aktívnej, lepšie vstrebateľnej forme pyridoxal-5-fosfát.

nervový systém detail4

Dávkovanie

2 kapsule 30 minút pred spaním alebo 1 kapsulu počas dňa. Odporúčame užívať po tréningu, v popoludňajších či večerných hodinách na zníženie kortizolu (stresového hormónu). Odporúčame užívať na lačno, pretože na prázdny žalúdok sa horčík oveľa lepšie vstrebáva.

Veľkosť dávky: 2 rastlinné kapsule
Balenie obsahuje 50 dávok.
Množstvo v 1 dávke %RHP*
Magnesium bisglycinát MagChel® Mg +20 320 mg 85%
Z toho elementárny horčík 320 mg 85%
Šťava z višne (Prunus Cerasus) 100 mg ***
GABA (kyselina gama-aminomaslová) 80 mg ***
L-theanín 50 mg ***
Vitamín B6 ( Pyridoxal-5-fosfát) 2,8 mg 200%
* % dennej referenčnej hodnoty príjmu
** denná referenčná hodnota príjmu nie je stanovená

Nákupom podporíte aj slovenské lesy #stromzaobjednávku!

 

Zloženie: Magnézium bisglycinát MagChel® Mg +20 1600 mg z toho horčík 320 mg, Prunus Cerasus (šťava z višní) 100 mg, GABA kyselina gama-aminomaslová 80 mg, L-theanín 50 mg, Vitamín B6-Pyrido . Rastlinná kapsula na báze HPMC. Neobsahuje žiadne balastné látky (éčka).

Vyrábané v Českej republike pre firmu Votamax s.r.o

Skladovanie: Pri izbovej teplote, na suchom a tmavom mieste.

Upozornenie: Výživový doplnok. Nie je náhrada pestrej stravy. Ukladajte mimo dosahu detí. Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Nie je určené deťom do 3 rokov.

Veľkosť balenia: 100 rastlinných kapsúl

Dodatočné parametre

Kategória: BrainMax®
Forma: Kapsule
Pre jedincov riešiacich: Spánok, Zdravie mozgu, pamäť, sústredenie, Psychiku a ukľudnenie
Typ: Doplnok stravy
Veľkosť balenia: 100 rastlinných kapsúl
Počet kapsúl: 100 kapslí
Počet dávok: 100
Dávkovanie: 1 kapsula
5
14x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:
5
ML Avatar autora | 7.5.2024
Super, ako vsetky vase produkty.
KB Avatar autora Kateřina Bortlíková (Administrátor) 7.5.2024
Dobrý den Mario, moc děkujeme za skvělou recenzi. Vážíme si toho. Přeji Vám krásný den, Kateřina.
5
KL Avatar autora | 29.4.2024
Stačí 1tabletka - veľké zlepšenie.
KK Avatar autora Kristýna Kolaříková (Administrátor) 29.4.2024
Krásný den, Kataríno, děkujeme Vám za hodnocení :-) Moc nás těší, že Vám Sleep Magnesium vyhovuje. S přátelskými pozdravy, Kristýna.
5
D Avatar autora | 12.4.2024
Dobrý deň, čítala som pozitívne hodnotenia, preto som ho zakúpila pre mňa aj manžela. Neviem v čom je problém, ale keď sme si pred spaním dali 1 tobolku, ale aj 2 sme vyskúšali, ale ten spánok nejako neprichádza.
KK Avatar autora Kristýna Kolaříková (Administrátor) 12.4.2024
Krásný den, Dagmar. Velmi mne mrzí, že jste s manželem nezaznamenali účinky produktu. Děkuji Vám za ochotu situaci probrat a milou zpětnou vazbu během našeho telefonátu. Kdybychom Vám do budoucna mohli jakkoliv poradit, určitě se na nás můžete kdykoliv obrátit. Přeji vám oběma hlavně moc zdraví a hezké dny, Kristýna.
5
AH Avatar autora | 10.4.2024
Dobrý deň. Kúpila som si všetky tri magnézia a beriem ich podľa vášho odporúčania keďže mám tetaniu. Užívam ešte len krátko, uvidím čo to urobí po dlhšej dobe. Zaujalo ma množstvo magnézia v jednej tablete. Možno by bolo lepšie nižšie množstvo vit.B6 lebo veľa B6 tiež nie je dobré. Ďakujem
KK Avatar autora Kristýna Kolaříková (Administrátor) 10.4.2024
Krásný den, Andreo, děkujeme Vám za hodnocení, věřím, že Vám produkty brzy přinesou pozitivní výsledky. Co se týče vit. B6, tak se nemusíte vůbec obávat, do produktu jej přidáváme z důvodu vstřebatelnosti a jeho množství není vysoké. Kdybychom Vám mohli nějak dále poradit, určitě nás můžete kdykoliv kontaktovat. Mějte se moc hezky, Kristýna.
5
MK Avatar autora | 27.2.2024
Som veľmi spokojná zaspím rýchlo a celú noc, stačí jedna kapsula
KK Avatar autora Kristýna Kolaříková (Administrátor) 27.2.2024
Hezký den, Marto, děkujeme za Vaši recenzi. Jsme moc rádi, že Vám náš produkt pomáhá lépe usnout a celkově podpořit spánek :-) Přeji Vám krásné dny, Kristýna.
5
NK Avatar autora | 13.2.2024
kupovala som mamine, velmi si pochvaluje, vraj sa konecne perfektne vyspala!
KK Avatar autora Kristýna Kolaříková (Administrátor) 27.2.2024
Hezký den, Nikolo. Jsme moc rádi, že Vaší mamince produkt sedí a pomáhá se spánkem. Přeji Vám pevné zdraví, Kristýna :-)
5
ŠK Avatar autora | 23.1.2024
Dve tablety naraz ma celkom rychlo uspali až mi vyšla slinka kym som spal a po hodine som sa zobudil čulý...čiže ponaučenie, stačí len 1 tableta a spím jak mimino až dorána.
Avatar autora Natálie Šlapková (Administrátor) 25.1.2024
Dobrý deň Štefan, ďakujeme Vám za hodnotenie, sme radi, že Vám Sleep magnesium pomohlo. :) Prajem príjemný deň.
5
M Avatar autora | 3.1.2024
Funguje vyborne, mne staci aj 1 tableta, 2 ma dorazili ako pri predavkovani melatoninom.
5
PM Avatar autora | 16.10.2022
pecka, som spokojný veľmi
5
M Avatar autora | 27.9.2022
Som úplne spokojná, mal hneď účinok a dobrá cena
Nevypĺňajte toto pole:
MK Avatar autora Forma magnezia 3.9.2023 13:37
Predtym Sleep mangnesium pozostavalo iba z jednej zlozky - Magnezium L-treonat, ktory ako jedina forma horcika prechadza cez mozgovu barieru a ma upokojujuce ucinky. Teraz je v nom magnezium chelat a dalsie zlozky, co vas viedlo k tejto zmene?
Odpovedať
MO Avatar autora 3.1.2024 17:54
Magtein formula vyzaduje platenu licenciu, skuste slovensky Medved Magnézium Treonát, ale cenovo je az prilis lacny, mozno ho predavaju "nacierno".
MC Avatar autora 5.1.2024 08:07
Dobrý den, děkujeme za Váš podnět, aktuálně však máme naše sleep magnesium v tomto složení, které se zajišťovalo, aby splnilo přesně veškeré požadavky, pro které je určen. Přejeme hezký den, Martina.
VH Avatar autora Forma magnezia 4.9.2023 15:19
Dobrý den, ano kvůli legislativním změnám jsme museli složení Sleep magnesia změnit. Pokud byste měl další dotazy, můžete se na mne obrátit na emailu haluskova@brainmarket.cz . Ráda Vám pomohu. :) Pěkný den, Veronika.