BrainMax Calcium D3 & K2, vápnik s vitamínom D3 & K2, 90 rastlinných kapsúl Vápnik s vitamínom D3 a s najlepšie vstrebateľnou patentovanou formou vitamínu K2 MK-7

Kód: 60240
€21,95
Skladom (>5 ks)

Vápnik je esenciálny minerál nevyhnutný pre zdravie kostí a zubov, funkciu svalov, prenos nervových signálov, zrážanie krvi a reguláciu krvného tlaku. Tento produkt obsahuje špeciálnu vysoko vstrebateľnú formu vápnika TriCalcium, ktorá pre využitie v tele nepotrebuje toľko žalúdočných štiav ako iné chelátové formy vápnika, tým pádom sa hodí pre všetky osoby s tráviacimi ťažkosťami a starších jedincov. Kombinácia vápnika s vitamínom D3 & K2 zaisťuje maximálne zabudovanie vápnika do kostíZvýšenú potrebu vápnika majú najmä deti a dospievajúce, tehotné a dojčiace ženy, starší ľudia, ženy po menopauze, ľudia s tráviacimi problémami alebo vegánmi, športovcami, fajčiarmi alebo osoby konzumujúce nadmerné množstvo alkoholu.

Detailné informácie

Odborné poradenstvo
Odborné poradenstvo
Sme skúsení. Radi poradíme!
Testujeme, čo predávame
Testujeme, čo predávame
Overujeme vysokú kvalitu produktov.
Rýchla expedícia
Rýchla expedícia
Produkty máme skutočne na sklade.
Doprava zadarmo
Doprava zadarmo
Pri nákupe nad 60 eur.

Podrobný popis

Calcium D3 & K2 s najlepšie vstrebateľnou formou vápnika TriCalcium citrát!

TriCalcium Citrát 21% je vynikajúca forma vápnika s kyselinou citrónovou, vďaka ktorej nevyžaduje k svojmu vstrebaniu toľko kyseliny chlorovodíkovej, čo zaisťuje ľahšiu vstrebateľnosť. Vďaka tomu je vhodný pre staršie osoby, ktoré mávajú nižšiu hladinu kyseliny chlorovodíkovej, ale aj všetkých, ktorí majú problémy s trávením kvôli nedostatku žalúdočných kyselín. TriCalcium Citrát je navyše dobre znášaný a má menšie riziko spôsobovania žalúdočných ťažkostí v porovnaní s inými formami vápnika.

najlepšie vstrebateľne

Najlepšie vstrebateľná forma

kosti

Zdravie kostí, zubov a svalov

záludok

Menej závislý na žalúdočných kyselinách

Prejavy nedostatku vápnika

Nedostatok vápnika sa môže prejavovať rôznymi príznakmi, ako sú svalové kŕče, slabosť a únava. Dlhodobý nedostatok môže viesť k osteoporóze, čo je stav charakterizovaný krehkými a lámavými kosťami. Medzi ďalšie prejavy patria problémy s rastom a vývojom u detí, zhoršená funkcia nervového systému a zvýšené riziko srdcových problémov.

(Slovenčina) (75)
(Slovenčina) (76)

Na čo potrebujeme vápnik?

Vápnik je esenciálny minerál, ktorý zohráva kľúčovú úlohu v zdraví našich kostí a zubov. Je nevyhnutný pre správnu funkciu svalov, nervov a krvnú zrážanlivosť. Prispieva tiež k udržaniu normálneho krvného tlaku, podporuje zdravie srdca a podieľa sa na procese delenia buniek, funkcie tráviacich enzýmov a krvnej zrážanlivosti. Bez dostatočného prísunu vápnika môže dochádzať k oslabeniu kostí, čo vedie k zvýšenému riziku zlomenín.

Čo prispieva k odvápneniu kostí?

 • 1. Nadmerná konzumácia cukru: môže ovplyvniť mineralizáciu kostí.
 • 2. Kyselina fosforečná: často prítomná v priemyselne spracovaných potravinách.
 • 3. Nadmerná konzumácia alkoholu a fajčenie.
 • 4. Nedostatok fyzickej aktivity
 • 5. Nedostatok cvičenia a pohybu: môže viesť k strate kostnej hmoty a oslabeniu svalov, čo zvyšuje riziko zlomenín a osteoporózy.
2 (17)
(Slovenčina) (74)

Vápnik a zdravie kostí

Vápnik je kľúčový pre zdravie kostí, pretože sa podieľa na ich posilňovaní a obnove. Je hlavnou zložkou, ktorá kostiam dodáva pevnosť a pomáha udržať je silné. Keď telo potrebuje viac vápnika, hormóny zaistia, že sa vápnik uvoľní z kostí do krvi. Pokiaľ však súčasne telo nedostáva dostatok vápnika, kosti môžu oslabiť a stať sa krehkejšími, čo vedie k nižšej hustote kostí a následnej osteoporóze.

Vitamín K2 MK-7 pre najlepšiu vstrebateľnosť

Vitamín D3 zvyšuje vstrebávanie vápnika v črevách a podporuje produkciu osteokalcínu. Vitamín K2 potom aktivuje osteokalcín, ktorý umožňuje vápnika, aby sa ukladal do kostí, čo je dôležité pre ich pevnosť a zdravie.MK-7 aktivuje najväčší podiel osteokalcínu a je pre telo najlepšou formou vitamínu K2.

(Slovenčina) (73)
K2 produkt

Najlepšia forma vitamínu K2 MK-7!

Vitamín K2 ( menachinón) má ešte niekoľko podtypov, medzi ktorými sú veľké rozdiely vo vstrebateľnosti. Z desiatich foriem menachinónu sú pre zdravie kostí najdôležitejšie MK-4 a MK-7. K2VITAL®DELTA oproti iným prešiel mnohými štúdiami, ktoré potvrdili jeho vysokú vstrebateľnosť a stabilitu. Oproti bežným formám vitamínu K2, ktoré majú polčas rozpadu iba 1,5 hodiny, zostáva v tele až 72 hodín! To znamená, že má 48-krát dlhší polčas rozpadu. Je vyrobený s dvojitým zapuzdrením a tým je chránený pri výrobe a predovšetkým v tráviacom trakte.

Čo zaisťuje vápnik v tele?

 • 1. Zdravie kostí a zubov: Vápnik je kľúčovým prvkom kostnej hmoty a zubnej skloviny. Jeho prítomnosť je nevyhnutná na vývoj, rast a udržanie pevnosti kostí a zubov.
 • 2. Svalová funkcia: Pre normálne fungovanie svalov je nevyhnutný. Umožňuje svalovým vláknam kontrakciu, čo je proces, pri ktorom svaly generujú silu.
 • 3. Nervový systém: Vápnik je nenahraditeľný pre správnu funkciu nervového systému, kde umožňuje prenos nervových signálov medzi nervovými bunkami. Tieto signály sú kľúčové pre koordináciu a reakciu tela na rôzne podnety.
 • 4. Zrážanie krvi: V procese zrážania krvi hrá vápnik zásadnú úlohu ako kofaktor pre rôzne enzýmy zapojené v procese, ktorá vedie k vzniku krvnej zrazeniny. To je zásadné pre rýchle zastavenie krvácania a hojenia rán.
 • 5. Hormonálna a enzymatická funkcia: Vápnik ovplyvňuje aj sekréciu niektorých hormónov a aktiváciu enzýmov, ktoré sú dôležité pre metabolizmus a ďalšie telesné funkcie.
 • 6. Regulácia tlaku a ďalších funkcií: Vápnik prispieva k regulácii krvného tlaku a podieľa sa na funkcii iných minerálov a elektrolytov.
 • 7. Udržiavanie pH rovnováhy: Vápnik môže pomáhať telu udržiavať správnu kyslosť telových tekutín, čo je dôležité pre mnoho biochemických procesov.
Calcium - Čo zaisťuje vápnik v tele
(Slovenčina) (72)

BrainMax Calcium s vitamínom D3 & K2

Pre optimálne využitie vápnika v tele je dôležitá spolupráca s vitamínmi D3 a K2. Vitamín D podporuje vstrebávanie vápnika v čreve, čím zaisťuje, že telo dostane dostatok tohto dôležitého minerálu. Bez dostatočného množstva vitamínu D môže byť absorpcia vápnika nedostatočná, čo vedie k jeho nízkym hladinám v krvi. Vitamín K2 potom hrá kľúčovú úlohu v distribúcii vápnika v tele tým, že pomáha vápnika usadzovať sa v kostiach a zuboch, kde je ho potrebné, a zabraňuje jeho ukladaniu v mäkkých tkanivách, ako sú cievy, kde by mohol spôsobiť škody (kalcifikácia ciev). BrainMax Calcium s vitamínom D3 & K2 obsahuje TriCalcium Citrate 21%. Ide o vysoko účinný zdroj vápnika, pretože kombinuje tri molekuly vápnika s kyselinou citrónovou. To zaisťuje vynikajúcu biologickú dostupnosť a absorpciu v tele.

Dávkovanie

1 kapsula denne s jedlom.

Neviete, či je pre Vás produkt vhodný?

Neváhajte a opýtajte sa našich odborných poradcov! Kontaktovať ich môžete telefonicky od pondelka do piatku medzi 8:00 - 18:00, prípadne e-mailom.


+421 222 205 175 alebo objednavky@brainmarket.sk

zakaznícka podpora
Veľkosť dávky: 1 rastlinné kapsule
Balenie obsahuje 90 dávok.
Množstvo v 1 dávke %RHP*
TriCalcium citrate 21% - Trikalcium citrát 21%
160 mg
20%
Vitamín D3 (ako cholekalciferol, z lanolínu)
12,4 mcg (500 IU)
250%
Vitamín K2 as MK-7 all-trans K2 VITAL®DELTA - Vitamín K2 ako MK-7 all-trans K2 VITAL®DELTA
50 mcg
67%
* % dennej referenčnej hodnoty príjmu
** denná referenčná hodnota príjmu nie je stanovená

Nákupom podporíte aj slovenské lesy #stromzaobjednávku!

Zloženie: Trikalcium citrát (160 mg, RHP 20%), vitamín D3 (ako cholekalciferol, z lanolínu) (12,5 mcg/ 500 IU, RHP 250%), vitamín K2 ako MK-7 all-trans K2 VITAL®DELTA (50 mcg, RHP 67%). Rastlinná kapsula na báze HPMC. Bez obsahu balastných látok. Neobsahuje žiadne balastné látky (éčka).Ukladať mimo dosahu detí! Výrobok nie je určený pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie. Prípravok nie je určený ako náhrada pestrej stravy. Dodržujte zdravý životný štýl.

Distribútor: Votamax s.r.o., Hladnovská 83, Ostrava 712 00, ČR

Skladovanie: Pri izbovej teplote, v suchu a tme.

Veľkosť balenia: 90 rastlinných kapsúl

Dodatočné parametre

Kategória: BrainMax®
Forma: Kapsule
Pre jedincov riešiacich: Kosti
Typ: Minerály
Veľkosť balenia: 90 rastlinných kapsúl

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: