ELON MUSK Tesla, SpaceX a hľadanie fantastickej budúcnosti - Ashlee Vance

Kód: 645300
€16,35 –14 %
Snímek obrazovky 2020 12 01 v 8.10.05
€16,35 –14 % €13,90
Skladom (1 ks)

Musk býva označovaný za najväčšieho inovátora súčasnosti, génia, workoholika, Iron Mana, čudáckeho vynálezcu aj vizionára. Jeho životopis zblízka nahliada do jeho súkromia a je strhujúcou kronikou jeho úspechov i zlyhaní. Ak sa zaujímate o osobnosti, ktoré ovplyvnia našu budúcnosť, začnite pri tejto knihe.

Detailné informácie

Odborné poradenstvo
Odborné poradenstvo
Sme skúsení. Radi poradíme!
Testujeme, čo predávame
Testujeme, čo predávame
Overujeme vysokú kvalitu produktov.
Rýchla expedícia
Rýchla expedícia
Produkty máme skutočne na sklade.
Doprava zadarmo
Doprava zadarmo
Pri nákupe nad 80 eur.

Podrobný popis

Keď v Silicon Valley hľadali nový idol po Stevovi Jobsovi, našli ho vo svojráznom Elonovi Muskovi.

Reportér Ashlee Vance, píšuci pre Bloomberg Business Week, prináša vo svojej investigatívnej biografii vyvážený pohľad na život tohto podnikateľského titána. Strávil (ako jediný novinár) desiatky hodín so samotným Muskom, s jeho spolupracovníkmi, priateľmi, ale aj s protivníkmi a kritikmi, aby vytvoril dych berúci obraz mimoriadneho muža na ceste za svojimi víziami.

Kniha zostavuje mozaiku čriepkov o Muskovom detstve v juhoafrickej Pretórii, o prvých zarobených miliónoch, o partii čudákov z PayPalu, aby nakoniec prevládli dva hlavné motívy: elektromobily a lietanie do vesmíru.

Elon Musk začal svoje podnikanie Startup Zip2, ktorého predajom získal dostatočné prostriedky na budovanie internetovej banky X.com, neskôr zmenené na PayPal. Aj túto spoločnosť sa mu podarilo s obrovským ziskom predať. Potom už mu nič nebránilo začať sa venovať srdcovej záležitosti - vesmíru. Projekt SpaceX mal za cieľ lacnejšie než zavedené korporácie dopravovať náklad na obežnú dráhu. Musk pri náročnom vývoji rakiet Falcon takpovediac finančne vykrvácal, ale svoj sen nakoniec uskutočnil a získal veľký kontrakt od NASA.

Inému človeku by asi vesmírny projekt bohato stačil, nie však Elonovi Muskovi. Myšlienka na čistú energiu a čistú planétu ho priviedla k rozjazdu automobilky Tesla Motors a na investíciu do fotovoltaickej spoločnosti SolarCity. Populárny automobil Tesla je dnes snom nielen ekológov, ale všetkých, čo milujú dokonalý dizajn a nové technológie. SolarCity je najväčším dodávateľom solárnych panelov v USA.

Kniha sa venuje tiež menej pozitívnym okamihom z Muskovho osobného i pracovného života. Dva rozvody, odvrátenie krachu len niekoľko hodín pred oficiálnym vyhlásením a trochu kontroverzný vzťah k zamestnancom...

Elon Musk tvrdí, že skôr či neskôr budeme nútení osídľovať vesmír a má v pláne kolonizovať Mars. Po tom, čo vodiči s nadšením jazdia v jeho automobiloch na baterky, čo jeho rakety privážajú zásoby na medzinárodnú vesmírnu stanicu, sa táto vízia nejaví až tak nereálnou.

Kniha obsahuje farebné vsadky s doteraz nepublikovanými fotografiami z Muskovho života.

 

Názov pôvodnej knihy: Elon Musk: Tesla, SpaceX, and the Quest for a Fantastic Future

Prekladateľ: Eva Nevrlý

Edícia: Hviezdy

Počet stránok: 384

Väzba: pevná s prebalom

Farebnosť: čiernobiela + farebná príloha

ISBN: 978-80-87270-73-8

Formát: 143 × 215 mm

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: