BrainMax BIO Ashwagandha (ašvaganda), 660 mg, 100 rastlinných kapsúl *CZ-BIO-001 certifikát / Zvládnite lepšie stres, buďte viac v pokoji a podporte svoje reprodukčné zdravie!

Kód: 47841
€12,60
Skladom (>5 ks)

Ashwagandha, známa ako indický ženšen, je adaptogén pomáhajúci telu zvládať stres a má pozitívny vplyv na duševné zdravie.upokojujúce účinky, zvyšuje odolnosť na stres, čo pomáha lepšie nastoliť duševnú rovnováhu . Ashwagandha preukázateľne znižuje hladiny stresového hormónu kortizolu, čo zlepšuje spánok a redukuje úzkosť. Podporuje tiež kognitívne funkcie, ako pamäť a koncentrácia, čo ju robí vhodnou nielen pre študentov a pracujúce osoby, ale aj pre staršie osoby, ktoré si chcú udržať mentálny stav. Ide o Ashwagandhu v najlepšej organickej kvalite s 5% witanolidov.

Detailné informácie

Odborné poradenstvo
Odborné poradenstvo
Sme skúsení. Radi poradíme!
Testujeme, čo predávame
Testujeme, čo predávame
Overujeme vysokú kvalitu produktov.
Rýchla expedícia
Rýchla expedícia
Produkty máme skutočne na sklade.
Doprava zadarmo
Doprava zadarmo
Pri nákupe nad 80 eur.

Podrobný popis

zlepsuje spanok
Znižuje stresový hormón kortizol 3,4 a podporuje kvalitný spánok .
ajurveda
Liečivo v ajurvéde už pred viac ako 3000 rokmi
bez chémie2
1 00% čistá a nespracovaná BIO Ashwagandha

Kedy môže Ashwagandha pomôcť?

Potrebujete zvýšiť energiu a podporiť svoje zdravie? Ashwagandha, tiež známa ako indický ženšen, je adaptogénna bylina s mnohými prínosmi. Užíva sa v ajurvéde na zlepšenie vitality, koncentrácie, odolnosti voči stresu a podpory spánku. Objavte prírodnú silu ashwagandhy pre lepšiu energiu a pohodu.

  • Podpora energie a výdrže: Štúdia1 zistila, že suplementácia ashwagandhou viedla k zlepšeniu výdrže a kardiorespiračnej vytrvalosti u zdravých športovcov.
  • Podpora reprodukčného zdravia: U mužov zlepšuje kvalitu spermií 11, sexuálne funkcie 9 a zvyšuje libido 9.
  • Podpora duševného zdravia: Výskum 4 ukázal, že ashwagandha môže pomôcť znižovať úroveň stresu a úzkosti.
  • Zlepšenie fyzického výkonu: Štúdia 5 ukázala, že ashwagandha môže zlepšiť svalovú silu , rovnako ako znížiť telesný tuk u mužov.
  • Podpora kognitívnych funkcií a pamäte: Štúdia 6 naznačuje, že ashwagandha môže zlepšovať kognitívne funkcie a pamäť, najmä u osôb s miernym kognitívnym poškodením.
spanok

Znižuje stres, zlepšuje kvalitu spánku a pomáha s hormonálnou rovnováhou

Podľa štúdie7 ashwagandha môže ovplyvňovať náladu, úzkosť a pomáha znižovať hladiny kortizolu, čo je hormón spojený so stresom. Vďaka zníženiu stresového hormónu, môže bylina pomáhať v boji proti symptómom spojeným s chronickým stresom a úzkosťou. Štúdia 8 skúmajúca vplyv ashwagandhy na spánok potvrdila, že kvôli svojim mierne sedatívnym účinkom, môže ashwagandha napomáhať pokojnejšiemu a kvalitnejšiemu spánku. Táto bylina tiež pôsobí na GABA receptory, čo sú kľúčové komponenty na reguláciu spánku a relaxácie. Zlepšovanie odolnosti organizmu voči stresu a únave, je obzvlášť prospešné pre ľudí trpiacich nespavosťou alebo nepokojným spánkom, a to všetko vďaka svojim adaptogénnym vlastnostiam. V ďalších štúdií 10 výsledky naznačujú, že ashwagandha môže byť užitočná pre zlepšenie reprodukčné zdravie u zdravých žien, ktoré nemajú hormonálne poruchy, a môže prispievať k zlepšeniu celkovej vitality a pohody.

Zvýšenie sily, výkonu, zlepšenie libida a kvality spermií

Štúdia1 ukázala, že ashwagandha môže zlepšiť svalovú silu a výkon u mužov. Výskum zahŕňal mužov, ktorí užívali ashwagandhu a ukázal zlepšenie vo výkonoch pri posilňovaní a v raste svalovej hmoty. Ďalší výskum ukázal, že má pozitívny vplyv na kvalitu spermií u mužov, najmä u tých s nízkym počtom spermií (oligospermia). Výskumy ukázali, že suplementácia ashwagandhy môže významne zlepšiť počet, pohyblivosť a celkovú kvalitu spermií. Jeden pilotný výskum skúmal účinky ashwagandhy na mužov s oligospermiou. Účastníci štúdie užívali 675 mg ashwagandhy (takmer jedna kapsula) denne v troch dávkach počas 90 dní. Výsledky ukázali 167% zvýšenie počtu spermií, 53% zvýšenie objemu semena a 57% zvýšenie pohyblivosti spermií. Tento nárast bol minimálny u skupiny užívajúcej placebo.Ďalšie výskumy 9 potvrdzujú, že ashwagandha môže byť prospešná pre mužské reprodukčné zdravie, pretože môže zlepšiť libido a reprodukčné funkcie.

zvýšenie sily ashwagandha
Adaptogénny efect (1)

Ako fungujú adaptogény?

Ashwagandha ako adaptogén, je známa svojou schopnosťou pomáhať z vyšovať silu, vytrvalosť a optimalizovať hormóny. Adaptogény pomáhajú zvyšovať odolnosť voči stresu a znižovať úzkosť tým, že zabraňujú uvoľňovaniu stresových hormónov (CRH -> kortizol). Inými slovami, pomáhajú znižovať potrebu vášho tela produkovať stresové hormóny v reakcii na stres. Nedochádza tak k adrenálnemu vyčerpaniu a ďalším negatívnym efektom spojeným s dopadmi stresu, ako sú: úzkosť, hormonálna nerovnováha, strata libida alebo problémy so štítnou žľazou.

Dávkovanie

1 kapsula 1-3 krát po jedle. Odporúčame užívať 6 týždňov a potom urobiť 10 dennú pauzu. Následne môžete opäť pokračovať v užívaní. Neodporúčame užívať pri ochorení štítnej žľazy bez súhlasu lekára.

1 rastlinná kapsula
Množstvo v 1 kapsule %RHP*
BIO Ashwagandha
660 mg
***
* % dennej referenčnej hodnoty príjmu
*** denná referenčná hodnota príjmu nie je stanovená

BIO certifikácia CZ-BIO-001

Naša Ashwagandha má BIO certifikát - Produkcia ekologického poľnohospodárstva mimo EÚ.

Nákupom podporíte aj slovenské lesy #stromzaobjednávku!

1.WANKHEDE, Sachin, Deepak Langade, Kedar Joshi, Shymal R SINHA a Sauvik BHATTACHARYYA. Preskúmanie účinku Withania somnifera doplnok k svalovej strength and recovery: a randomized controlled trial . 2015.
 
2.AMBIE, Vijay R, Deepak LANGADE, Swati DONGRE, Pradnya APTIKAR, Madhura KULKARNI a Atul DONGRE. Clinická analýza spermatogenickej aktivity ropného extraktu Ashwagandha (Withania somnifera) v Oligospermic Males: A Pilot Study . 2013.
 
3.DONGRE, Atul, Shreya CHAKRABORTY, Uttpal ANAND, et al. Withania somnifera (L.) Dunal (Ashwagandha): Comprehensive review on ethnopharmacology, pharmacotherapeutics, biomedicinal and toxicological aspects . 2021.
 
4.CHANDRASEKHAR, K, Jyoti KAPOOR a Sridhar ANISHETTY. A prospective, randomized double-blind, placebo-controlled štúdie bezpečnosti a efektívnosti z high-concentration full-spectrum extrakt ashwagandha root v redukcii stresu a anxiety in adults . 2012.
 
5.RAUT, Ashwinikumar A, Nirmal N REGE, Firoz M TADVI, Punita V SOLANKI, Kirti R KEN, Sudatta G SHIROLKAR, Rama A VYIDYA a Ashok B VAIDYA. Exploratory štúdie to evaluate tolerability, safety, a aktivity Ashwagandha (Withania somnifera) in healthy volunteers . 2012.
 
6.CHOUDHARY, Dnyanraj, Sauvik BHATTACHARYYA a Sekhar BOSE. Efficacy and Safety of Ashwagandha (Withania somnifera (L.) Dunal) Root Extract in Improving Memory and Cognitive Functions . 2017.
 
7.GOPUKUMAR, Kumarpillai, Shefali THANAWALA, Venkateswarlu SOMEPALLI, TS Sathyanaryana RAO, Vijaya Bhaskara THAMATAM a Sanjaya Chauhan. Efficacy and Safety Ashwagandha Root Extract on Cognitive Functions in Healthy, Stressed Adults: A Randomized, Double-Blind, Placebo-Controlled Study . 2021.
 

8.MIKULSKA, Paulina, Marta MALINOWSKA, Milosz IGNACYK, et al. Ashwagandha (Withania somnifera) – Current Research on the Health-Promoting Activities: A Narrative Review . 2023.

9.AJGAONKAR, Ashutosh, Mukta JAIN a Khokan DEBNATH. Efficacy and Safety of Ashwagandha (Withania somnifera) Root Extract for Improvement of Sexual Health in Healthy Women: A Prospective, Randomized, Placebo-Controlled Study . 2022.

10.AMBIE, Vijay R, Deepak LANGADE, Swati DONGRE, Pradnya APTIKAR, Madhura KULKARNI a Atul DONGRE. Clinické hodnotenie spermatogenickej aktivity ropného extraktu Ashwagandha (Withania somnifera) v Oligospermic Males: A Pilot Study . 2013.
 

Zloženie: 100% BIO Ashwagandha (Withania somnifera)

Distribútor: Votamax s.r.o., Hladnovská 83/93, Ostrava

Skladovanie: Ukladať mimo dosahu detí. Výrobok nie je určený pre tehotné a dojčiace ženy. Neslúži ako náhrada pestrej stravy. Dodržujte zdravý životný štýl.

Hmotnosť: 100 rastlinných kapsúl.

Dodatočné parametre

Kategória: BrainMax®
Forma: Kapsule
Pre jedincov riešiacich: Stres, Psychiku a ukľudnenie, Zvýšenie antioxidačnej kapacity, Energiu a vitalitu
Typ: Adaptogén
Určenie: BIO
Veľkosť balenia: 100 rastlinných kapsúl
Výrobca: BrainMax

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: