BrainMax Cordyceps extrakt, 50% koncentrácia polysacharidov a 20 % β-1,3/1,6 D-glukákov, 500 mg, 100 rastlinných kapsúl, 500 mg, Extrakt z Cordycepsu s 50% polysacharidov as garantovaným minimálnym obsahom 20% beta-1,3/1,6 D-glukánov, doplnok stravy

Kód: 47328
€39,25
Skladom (>5 ks)

Cordyceps je vitálna huba, ktorá prerastá telom hmyzu a to nielen toho mŕtveho, ale aj živého, ktorého táto invázia po čase zahubí. Obsahuje vitamíny, minerály, bielkoviny, aminokyseliny, polyscharidy, betaglukány a koenzým Q10. BrainMax Cordyceps je extrakt z Cordycepsu s ideálnym pomerom bioaktívnych látok pre najlepší účinok: 30% polysacharidov a 12-18% D-manitolu (kyselina cordycepsová). Každá kapsula obsahuje 500 mg čistého extraktu z Cordycepsu.

Detailné informácie

Odborné poradenstvo
Odborné poradenstvo
Sme skúsení. Radi poradíme!
Testujeme, čo predávame
Testujeme, čo predávame
Overujeme vysokú kvalitu produktov.
Rýchla expedícia
Rýchla expedícia
Produkty máme skutočne na sklade.
Doprava zadarmo
Doprava zadarmo
Pri nákupe nad 60 eur.

Podrobný popis

Cordyceps extrakt s obsahom 50% polysacharidov a 20% β-1,3/1,6 D-glukánov

Tradičná čínska medicína verí, že Cordyceps pozitívne pôsobí ako na duševnú stránku, tak aj rozvoj fyzickej vytrvalosti. Cordyceps je pestovaný na organickom substráte a prášku z lariev priadky morušovej. V prírode je dnes veľmi málo k nájdeniu. Rastie v nadmorskej výške okolo 3500 ma keďže za posledných niekoľko desiatok rokov poklesol výskyt, cena Cordycepsu je vyššia.

cordyceps produkt_3

Súčasná legislatíva nám nedovoľuje spomínať všetky zdravotné výhody.

cordyceps produkt

Minimálne 50% polysacharidov pre maximálny efekt!

Pokiaľ chceme z vitálnych húb získať to najlepšie, je potrebné ju spracovať tak, aby sa narušil chitínový obal huby. Ako ľudia totiž nemáme enzým, ktorý tento obal dokázal narušiť. Preto je extrakcia najlepší spôsob spracovania vitálnych húb. Vďaka tomu si zachovávajú veľké množstvo polysacharidov a všetkých bioaktívnych látok. Pretože zatiaľ čo samotný prášok z vitálnych húb obsahuje okolo 0,3% polysacharidov, náš Cordyceps extrakt obsahuje minimálne 50% polysacharidov.

Ako fungujú adaptogény?

Adaptogény pomáhajú zvyšovať odolnosť voči stresu a znižovať úzkosť tým, že zabraňujú uvoľňovaniu stresových hormónov (CRH -> kortizol). Inými slovami, pomáhajú znižovať potrebu vášho tela produkovať stresové hormóny v reakcii na stres. Nedochádza tak k adrenálnemu vyčerpaniu a ďalším negatívnym efektom spojeným s dopadmi stresu, ako sú: úzkosť, hormonálna nerovnováha, strata libida alebo problémy so štítnou žľazou.

adaptogenní efekt_infografika_sk
cordyceps produkt_6

Každá šarža riadne testovaná

Huby majú schopnosť na seba nadviazať všetky látky z prostredia, v ktorom rastú. Preto je extrémne dôležité strážiť, či neobsahujú škodlivé látky ako sú toxíny alebo ťažké kovy. Všetky šarže sú v nemeckom nezávislom laboratóriu testované na viac ako 500 druhov škodlivých látok a to vrátane ťažkých kovov, pesticídov a nebezpečných mikroorganizmov.

Čistota hubovej suroviny

BrainMax Cordyceps je čistý extrakt z mycélia. Môžete si tak byť istí, že sa vám do rúk nedostane nič iné, okrem samotnej huby. Nehrozí tak žiadne znečistenie substrátom, ktoré by znižovalo množstvo deklarovaných polysacharidov obsiahnutých v konkrétnom produkte. Taktiež každý produkt obsahuje iba hubové polysacharidy a množstvo obsiahnutých polysacharidov nie je umelo navýšené ničím iným.

cordyceps produkt_5

Dávkovanie

Užívajte 1-3 kapsule denne. 1 kapsula obsahuje 0,5 g hubového extraktu. Kapsule užívajte na lačno (min. 30 minút pred jedlom alebo 60 minút po jedle). Pri užívaní vitálnych húb odporúčame zvýšiť príjem vitamínu C, ktorý zvyšuje vstrebateľnosť účinných látok. Napríklad vo forme extraktu brazílskej čerešne Aceroly. Neodporúčame Cordyceps užívať večer, mohol by narušiť spánok.

1 rastlinná kapsula
Množstvo v 1 kapsule %RHP*
Extrakt z mycélia Cordycepsu (Cordyceps sinensis) minimálne 50 % polysacharidov, minimálne 20 % β - 1,3/1,6 D-glukánov
500 mg
***
* % dennej referenčnej hodnoty príjmu
*** denná referenčná hodnota príjmu nie je stanovená

Nákupom podporíte aj slovenské lesy #stromzaobjednávku!

 

Zloženie: Extrakt z mycélia Cordyceps sinensis (húsenica čínska).

Upozornenie: Produkt nie je určený pre deti do 3 rokov, pre tehotné a dojčiace ženy. Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie. Uchovávajte mimo dosahu detí. Produkt neslúži ako náhrada pestrej stravy. Neobsahuje kofeín, lepok, konzervačné látky, farbivá ani cukor.

Distribútor: Votamax s.r.o., Hladnovská 83/93, Ostrava

Skladovanie: V suchu, na tmavom mieste

Hmotnosť: 100 rastlinných kapsúl

Dodatočné parametre

Kategória: BrainMax®
Forma: Kapsule
Veľkosť balenia: 100 rastlinných kapsúl
Výrobca: BrainMax

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: