BrainMax Women Multivitamin, multivitamín pre ženy, 90 rastlinných kapsúl 33 aktívnych látok pre ženskú imunitu, krásu a hormonálnu rovnováhu // Doplnok stravy

Kód: 45825
Tip Imunita
Značka: BrainMax
€40,40
Skladom (>5 ks)

Multivitamínový komplex obsahujúci 33 pre telo ľahko využiteľných látok, ktorý bol navrhnutý tak, aby vyhovoval potrebám všetkých žien bez rozdielu veku. Vďaka starostlivému výberu vitamínov, minerálov, antioxidantov a štandardizovaných extraktov z bylín je tento multivitamínový komplex zameraný ako na hormonálnu rovnováhu, plodnosť, optimalizáciu ženského cyklu, odolnosť proti stresu, správnu funkciu imunitného systému a štítnej žľazy, zdravie srdca, očí, tak na pevné nechty, krásne vlasy a pružnú pokožku. Všetky vitamíny a minerály v komplexe sú zastúpené v ľahko vstrebateľných aktívnych formách, čím je zaistený pozitívny efekt na organizmus. Je určený všetkým ženám v každom veku.

Multivitamín nie je určený tehotným ženám. Ale môžete ho brať pred otehotnením na podporu plodnosti.

Detailné informácie

Odborné poradenstvo
Odborné poradenstvo
Sme skúsení. Radi poradíme!
Testujeme, čo predávame
Testujeme, čo predávame
Overujeme vysokú kvalitu produktov.
Rýchla expedícia
Rýchla expedícia
Produkty máme skutočne na sklade.
Doprava zadarmo
Doprava zadarmo
Pri nákupe nad 80 eur.

Podrobný popis

33 biologicky aktívnych látok pre ženy

BrainMax Multivitamín pre ženy obsahuje spektrum vitamínov, minerálov a antioxidantov v biologicky dostupnej forme a spolu so štandardizovanými extraktmi z bylín podporí optimalizáciu ženského cyklu, energiu, vitalitu, nastolí hormonálnu rovnováhu a podporí zdravie, srdce, očí a celkovú imunitu. Multivitamín je určený pre ženy všetkých vekových kategórií, ktoré si chcú byť isté dostatočným prísunom dôležitých nutrientov. Bol navrhnutý tak, aby boli v troch kapsulách obsiahnuté pre organizmus najdôležitejšie živiny a je určený pre ženy, ktoré nechcú užívať niekoľko doplnkov stravy naraz.

damsky multivitamín detai3

Prednosti BrainMax Women Multivitamínu

 • Komplex 33 vitamínov, minerálov, antioxidantov a extraktov z bylín.
 • Pre telo najlepšie využiteľné aktívne formy nutrientov.
 • Pre ženy všetkých vekových kategórií.
 • Pre správnu funkciu imunitného systému ako prevencia respiračných ochorení.
 • Pre energiu, vitalitu, stresovú odolnosť.
 • Obohatené o extrakty z adaptogénnych bylín.
 • Vitamíny skupiny B v aktívnych, lepšie vstrebateľných formách.
 • Na optimalizáciu hormonálnej rovnováhy. Mierni príznaky PMS, menopauzy a prispieva k hladkému priebehu celého menštruačného cyklu.
 • Pre zdravie očí, srdca, ciev, štítnej žľazy, svalov, zubov, kostí a reprodukčných orgánov.
 • Komplex pre krásne vlasy, nechty a pleť.
 • 250% dennej dávky vitamínu C v lipozomálnej forme (vstrebateľnosť až 95%).
 • Nemecká patentovaná forma vitamínu K K2VITALDELTA® s najvyššou stabilitou a účinnosťou na trhu.
 • 40% dennej potreby najlepšie vstrebateľného horčíka bisglycinátu nemeckej výroby.
 • Neobsahuje plnidlá.
damsky multivitamin detailni2
damsky multivitamín ruka

Schválené zdravotné tvrdenia pre zložky v Multivitamíne

  • So zmesou najsilnejších antioxidantov. 1, 4, 5, 10, 12
  • Podporuje hormonálnu rovnováhu 14, predmenštruačný komfort 2 a reprodukčný systém 1 a urogenitálny systém 12.
  • Komfort pri menopauze. 12
  • Podporí energiu 4, 8, 14, 15,16,17, vitalitu 1 a imunitný systém. 2,4,6,12,14,15,17,18
  • Na posilnenie vlasov 19nechtov 5 , 19 a pružnú pokožku. 1, 2, 4, 14, 17, 18
  • Podporí zdravie srdca 15 a obehový systém. 1, 2, 5, 12, 16
  • Prispieva k zníženiu únavy a vyčerpania 4, 14, 15, podporuje duševné zdravie 1, funkcie nervového systému 8, 9, 14, 17, psychickú činnosť 4 a kognitívnu činnosť ako je pamäť a sústredenie. 1
  • Zdravie kostí 3, 4, 6, 8, 11, 16, kĺbov 12, 16 a svalov. 1, 6, 7, 8, 9
  • Bohatý na štandardizované rastlinné extrakty: ashwagandha, bambus, angelika čínska (Dongquai) a Wild Yam.
  • Bez obsahu balastných látok.
bezny vs lipo

Komplex pro nepriestrelnú imunitu

Silná imunita do veľkej miery závisí od príjmu vitamínov a minerálov. Zinok, vitamín C a D sú tri mikronutrienty, bez ktorých sa naše telo nezaobíde. Zinok aktivuje enzýmy, ktoré rozkladajú proteíny vo vírusoch a baktériách, takže sa vírus horšie šíri. Tiež zvyšuje aktiváciu buniek zodpovedných za boj s infekciou a navyše má antivirálne vlastnosti. V komplexe je obsiahnutý aj vitamín C v lipozomálnej forme. Lipozóm si môžete predstaviť ako úplne nepriepustnú guľu , ktorá zabalí vitamín a bezpečne ho dopraví do bunky. Vstrebateľnosť lipozomálneho vitamínu C, ktorý multivitamín obsahuje je až 95%, oproti bežným formám vitamínu C, kde sa pohybuje vstrebateľnosť okolo 7 až 8%. Zvyšok telo vylúči. Lipozomálny vitamín C vyniká vyššou stabilitou, tým pádom sa zvyšuje aj jeho vstrebateľnosť.

Komplex pre optimalizáciu menštruačného cyklu

Menštruácii môže predchádzať predmenštruačný cyklus alebo PMS. Najčastejšie sa prejavuje bolesťami hlavy a podbrušku, podráždenosťou a výkyvmi nálad, ťažkosťami so spánkom a sústredením, vzniku akné alebo slabosťou. Za predmenštruačným syndrómom stojí nevyvážená hladina hormónov. Dramaticky začne klesať hladina estrogénu a progesterónu a až do začiatku menštruácie, čo vyvolá spomínané príznaky. Práve preto multivitamín obsahuje pupálku dvojročnú. Bylinu, ktorá reguluje hormonálne výkyvy, znižuje príznaky PMS, zlepšuje kvalitu pleti a upravuje menštruačný cyklus. Navyše mierni intenzitu krvácania počas menštruácie a vďaka tomu je vhodná pre ženy, ktoré trápia silná menštruácia.

komplex pre pms

Hormonálny systém v dokonalej harmónii

Hormonálna rovnováha je veľmi krehký mechanizmus, ktorý denne čelí atakom toxínov a stresu, ktoré môžu vychýliť hormóny z rovnováhy. Zinok spolu s rastlinami Wild Yam a pupálkou dvojročnou sú známe svojim pozitívnym pôsobením na hormonálny systém žien. Komplex optimalizuje hormonálnu rovnováhu a vďaka tomu je určený pre ženy, ktoré trápia silná a bolestivá menštruácia, predmenštruačný syndróm2 alebo menopauza 12. Navyše hľuza rastliny Wild Yam stimuluje produkciu ženských hormónov. 13

estrogén-infografika-produkt women
vlasy a nechty

Komplex pre krásne vlasy, pleť a pevné nechty

Kvalita našej pleti alebo vlasov vypovedá veľa o tom, ako je na tom naše telo. Kvalita ako vlasov, tak pokožky a nechtov do veľkej miery závisí od príjmu vitamínov. Multivitamín je bohatý na vitamíny a minerály, ktoré sú kľúčové pre vlasy 5,19,20, nechty 5 a pokožku 5,18,20,21. Komplex obsahuje biotín, vitamín A, jód, zinok a selén. Spoločne sa starajú o pokožku a vlasy, obzvlášť v období, keď sú vystavené vonkajším vplyvom v zimných mesiacoch alebo naopak v horúcich letných dňoch.

d3k2 women

Synergické pôsobenie vitamínu D3 a K2

Trio najsilnejších mikronutrientov podčiarkuje vitamín D spolu s vitamínom K2. Jedná sa o synergickú kombináciu esenciálnych vitamínov s vysokou biodostupnosťou pre zdravie kostí, zubov, ciev a podporu imunity. Minimalizuje úbytok kostnej hmoty súvisiace s vekom, zvlášť u žien v období menopauzy.

Pridaný vitamín K2 pomáha čistiť cievy od vápnika a pomáha ho ukladať tam, kde patrí, to znamená do kostí. Vitamín K2 je tu v patentovanej forme K2VITAL®DELTA vyrábaný nemeckou spoločnosťou Kappa BioScience. Oproti iným vitamínom K2 je stabilnejší a pre telo využiteľnejší ako iné formy vitamínu K2 a zvyšuje biodostupnosť vitamínu D3. Jednoducho dokonalé spojenie.

Vysoká využitelnosť vitamínu K2 vo forme MK7 

V multivitamíne sme použili patentovanú formu vitamínu K2 vo forme MK7 all-trans je oveľa stabilnejší ako iné formy Vitamínu K2. Vyznačuje sa vysokou využiteľnosťou pre telo a zvyšuje biodostupnosť aj samotného vitamínu D3. Oproti bežným formám Vitamínu K2, ktoré majú v tele polčas rozpadu 1,5 hodiny, zostáva táto forma Vitamínu K2 v tele 78 hodín. To znamená 48x dlhší polčas rozpadu v organizme.

duvody proc uzivat vitamin K2 MK-7_inforgafika_cz

Methylfolat pre zdravie reprodukčných orgánov a plodnosť

Každá žena by mala mať v tele dostatočné hladiny kyseliny listovej, preto tá je kľúčová pre zdravie reprodukčných orgánov, plodnosť av období tehotenstva pri tvorbe chromozómov a vývoji nervovej sústavy plodu. Podieľa sa aj na krvotvorbe, delení buniek, syntéze aminokyselín či podpore imunitného systému. Je aj prevenciou komplikácií v tehotenstve, preto je dôležité ju užívať už pred otehotnením. V multivitamíne sme zvolili aktívnu formu kyseliny listovej, ktorou je methylfolat. Tým je biologicky dostupná každej žene, bez ohľadu na to, ako je geneticky prednastavené jej telo. V období tehotenstva odporúčame multivitamín neužívať a zvoliť metylfolát samostatne v BrainMax Methylfolát alebo niektorý z multivitamínov pre tehotné.

ženský multak
adaptogeny_infografika_zeny_cz2

Komplex adaptogénnych bylín proti stresu

Adaptogény sú skupinou rastlín, ktoré tisíce rokov prekonávali nehostinné stresové podmienky pre život, na ktoré sa boli schopné adaptovať. Adaptogény pomáhajú zmierniť stres tým, že kontrolujú množstvo uvoľnených stresových hormónov v období stresu. Komplex obsahuje štandardizované extrakty z najúčinnejších adaptogénov na čele ashwagandhou.

 • Adaptogény zlepšujú našu odolnosť voči stresu.
 • Podporujú vitalitu a energiu.
 • Silu a vytrvalosť.

40% dennej dávky horčíka bisglycinát!

Horčík ako jeden z najdôležitejších minerálov v multivitamíne nesmie chýbať. Podieľa sa na tvorbe energie v bunkách, na funkciách nervového systému, je dôležitý pre regeneráciu, spánok, zdravie srdca i pevnosť kostí. Komplex obsahuje horčík bisglycinát - najlepšie vstrebateľná forma magnézia. Ide o ch elátovú formu horčíka naviazanú na aminokyselinu glycín, vďaka ktorej má vysokú vstrebateľnosť a využiteľnosť v ľudskom tele (80%). Vzhľadom k tomu, že je glycín aminokyselina spájaná s relaxáciou, má bisglycinát upokojujúce vlastnosti a glycín navyše tiež pomáha znižovať pH v tenkom čreve, čo prispieva k jeho vyššej vstrebateľnosti.

vstrebateľnosť horcik
zdravie srdca

Komplex pre zdravie srdca a ciev - Draslík, pupálka, ashwagandha a koenzým Q10

Vďaka obsiahnutému lykopénu a koenzýmu Q10 multivitamín podporí zdravie srdca. Lykopén je antioxidant, ktorý spolu s koenzýmom Q10 výrazne pomáha udržať pružné a pevné cievy a tým je dôležitou živinou pre kardiovaskulárny systém. V multivitamíne je obsiahnutých aj 100 mg draslíka, ktorý je dôležitý pre funkciu hladkého svalstva a podieľa sa aj na zdraví ciev. Draslík znižuje krvný tlak a chráni pred svalovými kŕčmi. Optimálna hladina draslíka je tiež dôležitá pre vedenie signálov v nervovom systéme a srdci. Tým nás tiež chráni pred nepravidelným srdcovým tepom. V tandeme s lykopénom, koenzýmom Q10, pupálkou a ashwagandhou spolu tvorí súbor látok, ktoré podporia zdravie srdca a celej obehovej sústavy.

Komplex pre zdravie štítnej žľazy

Štítna žľaza je orgán, ktorý má na starosť produkciu hormónov. Chróm a jód sú dva z mikronutrientov, ktoré sa podieľa na správnych funkcií štítnej žľazy. Jód je pre zdravie štítnej žľazy úplne kľúčový, pretože sa jedná o prvok, ktorý je používaný na produkciu hormónov štítnou žľazou. Vo chvíli, keď prijímame jód, rýchlo sa vstrebe a dostáva sa do krvného obehu. Štítna žľaza má drobné bunky, ktoré zachytávajú cirkulujúci jód, následne ho prijíma a využíva na produkciu hormónov.

stitna zlaza_infografika_3b_cz
zdravie očí

Luteín pre zdravie očí

Luteín je rastlinné farbivo a zároveň významný antioxidant, ktorý sa podieľa na zdraví očí. V očiach je jednou z najdôležitejších funkcií šošovky zhromažďovanie a zaostrovanie svetla na sietnici. To je presne dôvod, prečo šošovka musí zostať „číra“ bez zakalenia. Hlavným dôvodom, prečo sa šošovka zakalí, je poškodenie v dôsledku oxidácie. To je dôvod, prečo potrebujeme antioxidanty, ktoré pomáhajú neutralizovať voľné radikály. Luteín je antioxidant, ktorý sa hromadí v sietnici a chráni ju pred poškodením slnečnými lúčmi, preventívne chráni pred degeneratívnymi ochoreniami očí aj rozvoju porúch súvisiacich s vekom.

Kedy je potrebné doplniť vitamíny

Zvýšenú potrebu vitamínov potrebujú ženy so sklonmi k fyzickému a psychickému vyčerpaniu, poruchami trávenia, oslabenou imunitou, ale aj ženy s výkyvmi hormónov a tie, ktoré už sprevádzajú príznaky hormonálnej nerovnováhy. Tá sa môže prejavovať predmenštruačným syndrómom, návalmi tepla, nespavosťou, sklonmi k úzkostiam alebo zníženým libidom. Pokiaľ fajčíte, konzumujete alkohol alebo užívate niektoré druhy liekov, môže byť tiež obmedzená vstrebateľnosť vitamínov zo stravy.

kedy je potrebné doplniť
ženský multak

Doplňte telu to najdôležitejšie

Imunitný systém je rozsiahla sieť buniek a tkanív neustále hľadajúcich nepriateľské organizmy v našom tele, ktoré sa snažia zničiť. Dokáže rozlíšiť naše vlastné bunky od cudzích, vďaka tomu zaháji útok len proti patogénom, ktoré v našom organizme nemajú, čo pozerať. Pre silnejší imunitný systém je potrebných niekoľko vitamínov, ktoré si telo nevie vytvoriť. BrainMax Women Multivitamín obsahuje najdôležitejšie vitamíny, minerály a stopové prvky, ktoré sa priamo podieľajú na silnejšej imunite a celkovej obranyschopnosti organizmu.

Dávkovanie

3 kapsule denne s jedlom. Dávku môžete rozdeliť aj do 3 jedál počas dňa (1 kapsula ku každému jedlu). Balenie obsahuje 30 dávok. Multivitamín nie je určený tehotným ženám.

Veľkosť dávky: 3 rastlinné kapsule
Balenie obsahuje 30 dávok.
Množstvo v 1 dávke %RHP*
Pupálka dvojročná olej
350 mg
***
Lipozomálny vitamín C (kyselina askorbová, liposomálna fosfolipidová zmes)
200 mg
250%
Horčík (bisglycinát horečnatý)
150 mg
40%
Vápnik (z Aquamin®)
120 mg
15%
Kyselina alfa-lipoová
100 mg
***
Draslík (z citrátu draselného)
100 mg
5%
Vitamín E (ako d-alfa tokoferol)
100 mg 833%
Vitamín K2 (ako MK-7 K2 VITAL DELTA)
80 mg
107%
Ašvaganda extrakt z koreňa 75 mg ***
Extrakt z bambusu 50 mg ***
Anjelika čínska extrakt z koreňa 50 mg ***
Smldinec chlpatý extrakt 50 mg ***
Kyselina pantoténová (vitamín B5 z panthotenátu vápenatého) 40 mg 666%
Riboflavín (vitamín B2) 20 mg 1428%
Tiamín (vitamín B1 z tiamín HCl) 20 mg 1818%
Koenzým Q10 20 mg ***
Niacín (vitamín B3 z niacínamidu) 20 mg 125%
Vitamín B6 (Pyridoxal-5-fosfát P-5-P 20 mg 1428%
Zinok (z bisglycinátu zinočnatého) 15 mg 150%
Železo (z bisglycinátu železnatého) 8 mg 57%
Luteín 5 mg ***
Bór (z bisglycinátu bóru) 2 mg ***
Mangán (z bisglycinátu mangánu) 2 mg 100%
Meď (z citrátu meďnatého) 1 mg 100%
Folát (ako vápenatá soľ L-5-metyltetrahydrofolátu 800 mcg) 480 mcg kyselina listová 240%
Vitamín A (50% beta karotén 50% retinylacetát) 500 mcg 62,5%
Biotín 300 mcg 600%
Chróm (z pikolinátu chromitého) 100 mcg 250%
Jód (z riasy) 100 mcg 67%
Selén (z glycinát selénu) 100 mcg 182%
Vitamín B12 (metylkobalamín) 100 mcg 4000%
Molybdén (z glycinátu molybdénu) 50 mcg 100%
Vitamín D3 25 mcg/1000 IU 500%
* % dennej referenčnej hodnoty príjmu
** denná referenčná hodnota príjmu nie je stanovená

Nákupom podporíte aj slovenské lesy #stromzaobjednávku!

 

Zloženie: pupálkový olej, vitamín C (kyselina L-askorbová, lipozomálna fosfolipidová zmes), horčík (bisglycinát horečnatý), vápnik (z Aquamin®), kyselina alfa-lipoová, draslík (z citrátu draselného), vitamín E ako d-alfa tokoferol ), Ashwagandha extrakt z koreňa, extrakt z bambusu, angelika čínska extrakt z koreňa, extrakt z Wild Yam (Smldinec chlpatý), kyselina pantotenová (vitamín B5) (z panthotenátu vápenatého), riboflavín (vitamín B2), tiamín z tiamín HCl), koenzým Q10, niacín (vitamín B3) (z niacínamidu), vitamín B6 (Pyridoxal-5 fosfát P-5-P), zinok (z bisglycinátu zinočnatého), železo (z bisglycinátu železnatého), luteín z bisglycinátu bóru), mangán (z bisglycinátu mangánu), meď (z citrátu meďnatého), folát (ako vápenatá soľ L-5-metyltetrahydrofolátu), vitamín A (50% beta karotén, 50% retinylacetát), biotín chromitého), jód (z riasy Kelp), selén (z glycinát selénu), vitamín B12 (metylkobalamín), vitamín K2 (ako MK-7 K2VITAL DELTA, molybdén (z glycinátu molybdénu), vitamín D3. Rastlinná kapsula HPMC. Bez balastných látok (éčok).

Ašvaganda 1, pupálka dvojročná 2, bambusový extrakt 3, vitamín C 4, zinok 5, vitamín D 6, horčík 7, vápnik 8 ,
draslík 9, vitamín E 10, vitamín K2 11, extrakt z angeliky čínskej 12, wild yam13, vitamín B 14, železo 15, mangán 16, meď 17, vitamín A 18, selén 19

Vyrábané v Českej republike pre firmu Votamax s.r.o.

Skladovanie: Pri izbovej teplote, na suchom a tmavom mieste.

Upozornenie: Výživový doplnok. Nie je náhrada pestrej stravy. Ukladajte mimo dosahu detí. Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Nie je určené deťom do 3 rokov. Nie je určené pre tehotné ženy.

Veľkosť balenia: 90 rastlinných kapsúl

Dodatočné parametre

Kategória: BrainMax doplnky stravy
Forma: Kapsule
Pre jedincov riešiacich: Imunita
Typ: Multivitamín
Veľkosť balenia: 90 rastlinných kapsúl
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:
5
J Avatar autora | 4.7.2023
zatiaľ som bola vždy zo všetkými vitamínovými doplnkami spokojná, momentálne tieto multivitamíny začínam uživať

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: