NaturLabs - Liposomální vitamín B12, 30 kapslí

Kód: 98595
€12,25
Skladom (>5 ks)

vitamín B12   je veľmi dôležitý pre udržanie širokého spektra životných pochodov   - od rastu a delenia buniek cez tvorbu červených krviniek až po premenu živín z potravy na využiteľnú energiu.

Je tiež nevyhnutný pre zdravé fungovanie nervového systému (odtiaľ "béčka na nervy"), môže pomôcť počas stresového obdobia či podporiť pri ťažkostiach so spaním.

Vitamín B12 súvisí s tvorbu bunkových membrán ( "béčka na pleť"). Pomáha tiež regulovať správnu funkciu bunkových procesov, súvisiacich s tvorbou energie, čím hladina B12 môže súvisieť dokonca is naším pocitom vitality.

Detailné informácie

Odborné poradenstvo
Odborné poradenstvo
Sme skúsení. Radi poradíme!
Testujeme, čo predávame
Testujeme, čo predávame
Overujeme vysokú kvalitu produktov.
Rýchla expedícia
Rýchla expedícia
Produkty máme skutočne na sklade.
Doprava zadarmo
Doprava zadarmo
Pri nákupe nad 80 eur.

Podrobný popis

NaturLabs - Lipozomálne vitamín B12

Vitamín B12 hrá významnú úlohu počas mnohých dôležitých pochodov v našom tele. Zodpovedá za správnu činnosť psychiky, optimálny stav krvi a zúčastňuje sa procesu delenia buniek. Súvisí teda priamo aj nepriamo s našou životnou energiou.

Nepodceňujte tento dôležitý vitamín a myslite na jeho dostatočný príjem! Obzvlášť ak ste prevažne na rastlinnej strave. V tomto prípade sa odporúča B12 suplementovať, aby vášmu organizmu nechýbal. Voľte však najvyššiu kvalitu! Lipozomálny vegánska forma zaisťuje maximálnu možnú vstrebateľnosť a využiteľnosť účinnej látky.

Zoznámte sa s lipozomálnym vitamínom B12

B12 je vo vode rozpustný vitamín, ktorý patrí medzi vitamíny skupiny B. Bežne je produkovaný baktériami (štandardne v črevách cicavcov, ale aj v pôde, alebo napríklad v rybníkoch). Človek si ho však   nedokáže syntetizovať vo svojom vlastnom organizme úplne sám. preto je   nutné prijímať B12 denne z potravy, alebo z doplnkov stravy.

vitamín B12   je veľmi dôležitý pre udržanie širokého spektra životných pochodov   - od rastu a delenia buniek cez tvorbu červených krviniek až po premenu živín z potravy na využiteľnú energiu.

Je tiež nevyhnutný pre zdravé fungovanie nervového systému (odtiaľ "béčka na nervy"), môže pomôcť počas stresového obdobia či podporiť pri ťažkostiach so spaním.

Vitamín B12 súvisí s tvorbu bunkových membrán ( "béčka na pleť"). Pomáha tiež regulovať správnu funkciu bunkových procesov, súvisiacich s tvorbou energie, čím hladina B12 môže súvisieť dokonca is naším pocitom vitality.

Vitamín B12 pozitívne prispieva?

 • k normálnej funkcii   imunitného systému
 • k normálnej činnosti   nervovej sústavy
 • k normálnej   psychickej činnosti
 • k zníženiu miery   únavy a vyčerpania
 • k normálnej tvorbe   červených krviniek
 • k normálnemu   metabolizmu homocysteínu
 • k normálnemu   energetickému metabolizmu
 • podieľa sa na   procesu delenia buniek

Doprajte si vysoko kvalitný vitamín B12 s   maximálnu možnú biologickou dostupnosťou   a využiteľnosťou všetkých aktívnych zložiek. Tento doplnok stravy vďaka lipozomálnemu transportu zaisťuje najvyššiu možnú absorbciu B12 do buniek tela.

Náš lipozomálny vitamín B12 je získavaný   laboratórne cestou za pomoci mikroorganizmov. Výrobok je úplne   vegánsky,   bez nežiaducich aditív.

AKO SA PREJAVUJE nedostatok vitamínu B12?

Nedostatok vitamínu B12 sa prejavuje   charakteristickými symptómy, ktoré vyplývajú z úloh, ktoré v tele zastupuje. Vzhľadom k tomu, že sa jedná o vitamín, pokrývajúca široké spektrum funkcií, môže deficiencie vitamínu B12 zahŕňať aj vážne zdravotné problémy.

Jedným z typických príznakov, vzniknutým kvôli nedostatku vitamínu B12, je   anémia. Jej prejavy môžu byť   únava,   bledosť   a   slabosť, pri vážnych prejavoch až neurologické ťažkosti.

Medzi ďalšie typické ťažkosti patrí   depresia, poruchy pamäti,   strata psychickej výkonnosť i, poruchy zraku a mravčenie končatín.

Ak zdravie ľudia získavajú pestrú, prirodzenú stravu (a ľudia na rastlinnej strave vitamín B12 dostatočne suplementuje), udržujú si zásobu vitamínu B12 v pečeni.

Prečo niekedy vitamín B12 chýba aj cez to, že je konzumovaný?

Nedostatok B12 u ľudí, ktorí ho bežne konzumujú alebo suplementuje v dostatočnom množstve, býva najčastejšie spôsobený neschopnosťou organizmu správne tento vitamín vstrebať. Znížená črevnej absorbcie B12   môže byť zapríčinená vrodenou dispozíciou, podávaním niektorých liekov na žalúdočné ťažkosti, chronickými ochoreniami tráviacej sústavy alebo po niektorých gynekologických a brušných operáciách.

Zvýšenú spotrebu, a pritom zníženú schopnosť absorbcie, majú ľudia podrobujúcich dlhodobú infekciu celého tela, alebo tiež tí, ktorí nadmerne konzumujú alkohol.

KEDY JE VHODNÉ B12 suplementovať?

V prípade vegánskej alebo vitariánska stravy je   jediným spoľahlivým zdrojom vitamínu B12 suplementácia. (Podľa údajov z roku 2010 má až 73% vegánov deficit B12)

Na suplementáciu B12 je vhodné myslieť aj v prípade, že jedálny lístok tvoria prevažne rastlinná strava. Ak pozorujete akýkoľvek z typických príznakov nedostatku tohto vitamínu, je na mieste siahnuť po doplnku stravy.

PREČO lipozomálny VITAMÍN B12?

Väčšina bežných vitamínových a minerálnych doplnkov stravy v prášku či vo forme tabliet nie je naším telom dostatočne absorbovaná. Ešte v priebehu transportu sú v tráviacom trakte suplementy rozkladané tráviacimi enzýmami a žalúdočnými šťavami. A tak sa na miesto určenia dostane naozaj len malé percento účinnej látky.

Lipozomálny forma vitamínu C prináša revolúciu vo vstrebateľnosti!

Prečo? Lipozomálny obal tento proces eliminuje a   chráni účinnú látku. Lipozómy sú molekuly, ktorých vonkajší obal je tvorený zdravými tukmi (prírodnými fosfolipidy), ktoré obaľujú obsiahnuté funkčné látky. V priebehu vstrebávanie z čreva tento tukový obal poskytuje vitamínom ochranný kryt. Lipozomálny vačok je prirodzeným spôsobom absorbovaný cez stenu čreva do krvného riečišťa as ním aj neporušená molekula vitamínov ukrytá vo vnútri, ktorá je potom z krvi ľahko vstrebávaná priamo do buniek.

VÝHODY lipozomálny forma vitamínu B12

 • Lepšie transport vitamínov na miesto určenia - skrze črevnú stenu do krvného riečišťa a odtiaľ ľahké vstrebanie priamo do buniek
 • Perfektné biologická dostupnosť - využiteľnosť vitamínov pre organizmus
 • Lipozomálny vrstva vitamíny chráni proti poškodeniu v tráviacom trakte
 • Bez pachuti, dlhá trvanlivosť a čistota (bez Additiv) - to všetko vďaka sypkej forme

O čo ide?

Všetky účinné látky sú do buniek transportované prostredníctvom patentovanej lipozomálny štruktúry prírodných fosfolipidov, ktorá zaisťuje   najvyššiu známu biodostupnosť vitamínov a minerálov v ľudskom organizme.

lipozomálny forma   zvyšuje vstrebateľnosť   účinnej látky až o dvadsaťnásobok a umožňuje bunkovú   absorpciu z viac ako 90%. Mimo to lipozomálny forma vitamínov prináša vášmu telu celý rad benefitov doložených množstvom   klinických štúdií .

Unikátna technológia na molekulárnej úrovni

Lipozomálny formy vitamínov a minerálov sú v medicíne s úspechom využívané už pekných pár rokov za účelom zvýšenia absorpcie aktívnych látok do organizmu.

Lipozomálny Vitamín B12 od NaturLabs využíva 100% prírodný technológiu   LipoCellTech, ktorá zaisťuje jeho   vstrebateľnosť viac ako 95%! Tak môžete konečne pocítiť   skutočný efekt   suplementácia vitamínom B12.

Konkrétne to funguje tak, že molekula vitamínu B12 je počas spracovania obalená fosfolipidové vrstvou. Tá je veľmi podobná našim bunkám, preto ju bunky jednoduchšie prijmú a obsah ľahko preniká dovnútra. Vrstva fosfolipidov jednak   chráni aktívnu látku   pri prechode tráviacim traktom, aby nedošlo k jej predčasnej degradácii. Zároveň tiež umožňuje hladký transport aktívnej látky priamo do buniek.

takáto   lipozomálny štruktúra   je telu vlastný a po doručení aktívne látky do bunky sa samotnej fosfolipidy stanú   výživou pre bunkovú stenu, kde pomáhajú k   regeneráciu buniek a tkanív.

PREČO Uprednostniť SYPKÉ lipozomálny VITAMÍNY v kapsuliach?

Lipozomálny doplnky stravy sa vyrábajú v sypkej a tekutej forme. Aké sú výhody kapsúl naplnených práškom oproti rozšírenej tekutej forme?

 • Kapsule s práškom sú jednoducho prenosné, vhodné na cestovanie a pohodlné na užívanie.
 • Sypká forma našich vitamínov je len čistým práškom bez aditív. Samozrejme teda neobsahuje žiadne plnivá, konzervanty či neaktívne látky.
 • Oproti tekutým formám, ktorých nevábna chuť je často maskovaná dochucovadlami, má prášok v prírodnej kapsli úplne neutrálna chuť.
 • Prášok balený v kapsule vydržia oveľa dlhšie. Na rozdiel od tekutých suplementov, ktoré je nutné po otvorení rýchlo spotrebovať, prášková forma má dlhšiu trvanlivosť a je viac stabilný.
 • Doplnok stravy je 100% vegan, GMO free.

spôsob užívania

 • 2-3 kapsule týždenne pri preventívnom užívaní.
 • V prípade akútneho nedostatku 1 kapsula denne.
 • Nie je vhodné brať zároveňs vitamínom C. Odporúčame 2 hodiny rozostup.

Nutričné hodnoty Zloženie v 1 kapsuli
D- ribóza 34,5 mg
LipoCellTech ™ Lipozomálne patentovaná zmes 15 mg
Vitamín B12 (methylkobalamin) 500 mikrogramov (20 000%) *
* Referenčný príjem

množstvo

Balenie obsahuje 30 kapsúl.

Balenie vydrží pri preventívnom užívaní zhruba na 3,5 mesiaca.

skladovanie

Skladujte na chladnom, temnom a suchom mieste.

Uchovávajte pri izbovej teplote.

Upozornenie

Ukladajte mimo dosahu detí. Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Nie je náhradou pestrej stravy. Nie je určené deťom do 3 rokov, tehotným a dojčiacim ženám.

PREČO SME SI VYBRALI NATURLABS?

Firma NaturLabs je česká značka, ktorá hľadá inšpiráciu v daroch prírody a zároveň v najnovších odborných poznatkoch z oblasti biochémie. Vyvíja produkty na rastlinnej báze, ktoré majú pozitívny vplyv na špecifické funkcie organizmu človeka s fokusom na kvalitu a čistotu produktu bez pridania umelých aditív.

Spojením vedeckého prístupu a inšpirácie z prírody vyvíja produkty prémiovej kvality s vysokou funkčnosťou a účinnosťou. Pritom kladie dôraz na maximálnu efektivitu účinných látok podloženou aktuálnymi vedeckými výskumami.

Potravinové doplnky sú vyrábané s najväčšou možnou ohľaduplnosťou voči prírodným zdrojom. Firma NaturLabs usiluje o minimalizáciu negatívnych dopadov na životné prostredie spôsobené jej existenciou.

Cieľom NaturLabs je vyrábať potravinové doplnky prospešné všetkým živým bytostiam pre ich telesné i duševné zdravie, aby im umožnili dosiahnuť plný potenciál bytia.

Dodatočné parametre

Kategória: Ciele
Druh kapsúl: Rastlinné kapsule
Forma: Kapsule
Krajina pôvodu: Česká republika
Počet kapsúl: 30 rastlinných kapsúl
Pre jedincov riešiacich: Psychiku a ukľudnenie, Energiu a vitalitu
Výrobca: NaturLabs

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: