Akcia "Stmievanie"! 15% zľava na produkty pre blokáciu modrého svetla! Zakúpite TU

Ochranné okuliare, VICTOR Bluecut 530

Kód: 99305
Akcia
Značka: Infield
€23,58 –15 %
9754 530 VICTOR BLAU BLUECUT 530
€23,58 –15 % €20,04
Skladom (> 5 ks)

Ergonomické okuliare vhodné na nosenie 2 hodiny pred spánkom kvôli blokáciu modrého a zeleného svetelného spektra. Dokážu blokovať 100% modrého a zeleného svetla s vlnovou dĺžkou 380 až 550 nm. Nosením okuliarov blokujúce modré svetlo pred spaním môžete zlepšiť spánok, zdravie (skrze vyplavenie melatonínu) a ranné energiu. Šošovky zabraňujú únave očí a pri nosení večer stimulujú tvorbu melatonínu, čím vám umožní rýchlejšie zaspať a spať kvalitnejšie.

Vďaka špeciálnemu tvaru chráni vašu sietnicu i proti svetlu prichádzajúcemu zo strán. Tieto okuliare navyše disponujú pokročilejšom filtrom schopným odfiltrovať aj zelené spektrum

Detailné informácie

Podrobný popis

Okuliare blokujúce 100% škodlivého modrého a zeleného svetla, VICTOR BLUECUT 580

Profesionálne ergonomické okuliare vhodné na nosenie 2 hodiny pred spánkom kvôli blokácii modrého svetla a optimalizáciu cirkadiálního rytmu. Dokážu blokovať 100% modrého a zeleného svetla s vlnovou dĺžkou 380 až 550 nm. Šošovky zabraňujú únave očí a pri nosení večer stimulujú tvorbu melatonínu, čím vám umožní rýchlejšie zaspať a spať kvalitnejšie.

Vďaka špeciálnemu tvaru chráni vašu sietnicu i proti svetlu prichádzajúcemu zo strán.Navyše disponujú pokročilejším filtrom schopným odfiltrovať aj zelené spektrum.

Masívna konštrukcia okuliarov zabezpečuje maximálnu priľnavosť k tvári a zaisťuje tak 100% ochranu proti všetkým škodlivým zložkám svetla. VICTOR je voľbou profesionálov. Bezkonkurenčná prevedenie a spracovanie týchto okuliarov je vizitkou nemeckej precíznosti.

Nosením okuliarov blokujúce modré svetlo pred spaním môžete zlepšiť spánok, zdravie (skrze vyplavenie melatonínu) a ranné energiu. Prečítajte si článok o tom na čo je melatonín a ako zvýšiť jeho hladinu alebo prečo je spánok dôležitý a ako zapracovať na jeho zlepšení .

Problém modrého svetla

V dnešnej digitálnej ére dokáže len málokto odtrhnúť oči od obrazovky, či už to je televízia, mobil, či počítač. S pribúdajúcim používaním týchto elektronických zariadení a používania LED svetiel priniesol nové problémy.

  • Vystavenie sa modrému svetlu z obrazoviek narušuje produkciu melatonínu a spánkové vzory.
  • Modré svetlo z expozície na obrazovke bolo spojené s poškodením sietnice, šedým zákalom a makulárnou degeneráciou.
  • Viditeľné modré svetlo je vyššia energiu a jeho vystavenie je pre oči veľmi vyčerpávajúce.
  • Nadmerné nasýtenia modrého svetla môže znížiť ostrosť zraku a sťažiť zaostrovanie.
  • Bolo preukázané, že modré svetlo vyvoláva fotochemické poškodenie sietnice a makuly, ktoré spôsobujú oxidačný stres očí.
  • Poruchy spánku môžu viesť k depresii, hromadeniu neurotoxínov a zvýšenému riziku ochorenia.

modre_svetlo_-_sk

Modré svetlo medzi 380 a 470 nm je považované za škodlivé, pretože môže spôsobiť poškodenie sietnice, šedý zákal a je spojené s poruchami spánku. Všetky spektra modrého svetla však nie sú zlé, napríklad spektrum od 470 do 500 nm, nazývané aj tyrkysovo modré svetlo, je všeobecne považované za dobré. Táto škála viditeľného modrého svetla je prospešná, pretože stimuluje prirodzené reflexy chrániace oči pred preexponovaním a tiež pomáha kognitívnym a pamäťovým funkciám mozgu. Zároveň stimuluje fotosenzitívne retinálne gangliové bunky, tiež pupilárny reflex a kontroluje cirkadiánny cyklus.

zdroje_modreho_svetla_infografika_brainmarket_SK

Základná špecifikácia

Typ okuliarov: ochranné

Sklá: oranžová

Šírka okuliarov: 14 cm

Dĺžka nožičiek: 12 cm

Materiál skiel: polykarbonát

Farba rámu: čierna

Krajina pôvodu: Nemecko

loznice_pro_kvalitni_spanek_SK_@2x-infografika_brainmarket

Dodatočné parametre

Kategória: Okuliare blokujúce modré svetlo
Hmotnosť: 0.1 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: