Jarné upratovanie skladu! Stovky produktov výhodnejšie! NAKUPOVAŤ

Stres

Najpredávanejšie

93 položiek celkom
1319 swansn ashwagandha
Tip
€6,55
23556
adaptogenic vizual JPG
€23,60
1429
1 earth ashwagandha 120 kps 46172
Hore
Ďalšie produkty

Spomeňte si koľkokrát denne sa vystresujete úplne zbytočne za volantom kvôli banalite, alebo koľko šálky kávy si dáte každý pondelok, aby ste vôbec udržali otvorené oči. Chronický stres, životný štýl ovplyvňuje schopnosť ľudského organizmu vysporiadať sa s telesnou, duševnou a emočnou záťažou.

Cítite sa celý deň unavene, aj keď spíte veľa? Máte nutkavú chuť na slané jedlá? Možno práve aj vás stretla táto doteraz lekárovi neuznávaná diagnóza: adrenálna únava. Ak trpíte únavou nadobličiek, môže to byť jednou z hlavných príčin nadmerného ukladania tuku a nedostatku energie. V tejto kategórii môžete nájsť doplnky stravy na zvýšenie odolnosti na stres, ale aj na upokojenie a zvládnutie stresového okamihu.

Poznajte silu adaptogénov!

Adaptogény sú liečivé byliny, ktoré boli využívané po tisíce rokov v tradičných kultúrach (čínska, ajurvédska). Tieto rastliny rastú tisíce rokov v neprispôsobivých podmienkach v mrazoch, suchu, vo vysokých nadmorských výškach, kde neprežijú žiadne iné organizmy. Dokázali sa adaptovať na dané nehostinné podmienky a prežiť. V ľudskom tele, potom adaptogény fungujú podobne: zvyšujú celkovú odolnosť organizmu na stres (zranenie, úzkosť, únava) a zlepšujú schopnosť odolávať zmeneným podmienkam – adaptovať sa.

Chronický stres vyčerpáva váš organizmus kvôli neustálemu uvoľňovaniu CRH, ACTH a kortizolu. Adaptogény pomáhajú zvyšovať odolnosť voči stresu tým, že zabraňujú uvoľňovaniu CRH a ACTH. To veľmi zjednodušene znamená, že adaptogény pomáhajú znižovať potrebu vášho tela produkovať stresové hormóny v reakcii na stres. Vďaka čomu nedôjde k adrenálnemu vyčerpaniu a ďalším negatívnym efektom spojeným s dopadmi stresu. Ako sú: zápal, hormonálna nerovnováha, strata libida alebo problémy so štítnou žľazou.

Ak ste sa ocitli v kruhu dlhodobého stresu vyskúšajte adaptogény ako je Ashwagandha, vitálna huba Reishi, ženšen, sladké drievko alebo bazalka posvätná (Tulsi). Pokiaľ dávate prednosť kapsulám, môžete vyskúšať BrainMax Adaptogenic Hegemony 1.5. Jedná sa o kombinácie najúčinnejších adaptogénov vďaka ktorým pocítite viac energie a zvýšite odolnosť na stres.

Nie je horčík ako horčík

Horčíako jeden zo základných minerálov pozná asi každý. Avšak ako pri všetkom sú dôležité jednotlivé formy, v ktorých horčík môžeme nájsť. Horčík je výnimočný minerál, pretože pokiaľ sa zameriame na jeho jednotlivé formy, nehovoríme iba o ich vstrebateľnosť, ale aj o rozdielnych účinkoch, ktoré majú. Na poli minerálov vyniká horčík L-threonát, ten má totiž schopnosti prenikať cez hematoencefalickú bariéru do mozgu, čím zvyšuje množstvo horčíka priamo v mozgu. Vďaka tomu môže byť treonát účinný pri úzkostiach, pre zlepšenie spánku, stresu alebo kognitívnych schopností a celkovo pre zdravie mozgu a nervovej sústavy.