WellMax Sérum pre rast vlasov Tonikum na rast vlasov a proti vypadávaniu vlasov

Kód: 48353
€27,45
Skladom (>5 ks)

WellMax sérum pre rast vlasov využíva štúdiami preverený organický rozmarínový olej, ktorého účinky na podporu zdravia a rastu vlasov sú doplnené o silu BIO ricínového oleja. Vyživujúci BIO olivový a BIO arganový olej, ktoré vlasom dodávajú potrebnú hydratáciu a lesk, zatiaľ čo energizujúci efekt kofeínu a saw palmetto oživujú a revitalizujú vlasové folikuly. Celú zmes zakončuje biotín, esenciálny na udržanie sily a zdravia každého vlasu.

Sérum je určené iba na vonkajšie použitie. Nie je určený na vnútornú konzumáciu.

Detailné informácie

Odborné poradenstvo
Odborné poradenstvo
Sme skúsení. Radi poradíme!
Testujeme, čo predávame
Testujeme, čo predávame
Overujeme vysokú kvalitu produktov.
Rýchla expedícia
Rýchla expedícia
Produkty máme skutočne na sklade.
Doprava zadarmo
Doprava zadarmo
Pri nákupe nad 60 eur.

Podrobný popis

Proces rastu vlasov

Vlasy prechádzajú štyrmi hlavnými fázami rastu:

 • Anagénna fáza: Aktívna rastová fáza trvajúca 2-7 rokov, počas ktorej vlasy rastú o 1-2 cm za mesiac a môžu dosiahnuť dĺžku až jedného metra.
 • Katagénna fáza: Prechodná fáza trvajúca 2-3 týždne, kedy sa rast vlasov zastaví a vlasový folikul sa pripravuje na odpočinok.
 • Telogénna fáza: Odpočinková fáza trvajúca 3-4 mesiace, po ktorej staré vlasy vypadnú a nový vlasový folikul začne rásť znovu v anagénnej fáze.
 • Exogénna fáza: Táto fáza je súčasťou telogénnej fázy, počas ktorej dochádza k vypadnutiu starých vlasov, zatiaľ čo v ich miestach začínajú rásť nové vlasy. Celý cyklus potom pokračuje znova od anagénnej fázy.
Fáza rastu vlasov
sérum pre rast vlasu_3

Faktory ovplyvňujúce rast vlasov

 • Genetika: Dedičné predispozície, ako je androgénna alopécia, môžu viesť k vypadávaniu vlasov najmä u mužov, ale aj žien.
 • Hormóny: Zmeny v hladinách hormónov, ako je DHT (dihydrotestosterón), môžu skracovať rastovú fázu vlasov a spôsobovať ich vypadávanie.
 • Výživa a životný štýl: Nedostatok základných živín, nadmerný stres alebo zlá starostlivosť o vlasy môžu ovplyvniť ich rast a pevnosť.
 • Choroby a lieky: Niektoré autoimunitné ochorenia, chronické ochorenia alebo vedľajšie účinky liekov môžu spôsobiť stratu vlasov.

Vypadávanie vlasov u mužov

Najbežnejším typom vypadávania vlasov u mužov je androgénna alopécia, spôsobená kombináciou genetiky a hormónov. (DHT) je hormón, ktorá vzniká ako vedľajší produkt tvorby iných hormónov a viaže sa na receptory v pokožke hlavy, čím narúša prirodzený rast vlasov. Aj keď DHT tvorí len malé percento, má výrazný vplyv na niektoré telesné funkcie, vrátane vypadávania vlasov.

sérum pre rast vlasov

Vypadávanie vlasov u žien

Vypadávanie vlasov u žien často spôsobuje hormonálna nerovnováha počas tehotenstva, menopauzy alebo po pôrode. Tiež stres, nedostatok základných živín. Dedičné faktory môžu navyše prispieť k väčšej strate vlasov a to nielen u žien, ale rovnako aj u mužov.

žena sérum
Ako podporiť ru st vlasu

Ako podporiť rast vlasov?

 • Vyvážená strava: Zahrňte do svojho jedálnička potraviny bohaté na vitamíny (B, vitamín D), minerály ( železo, zinok) a bielkoviny. Tieto živiny sú kľúčové pre zdravý rast vlasov.
 • Správna starostlivosť o vlasy: Pravidelné umývanie, používanie prírodnej kozmetiky pomôže chrániť pokožku hlavy.
 • Masáže pokožky hlavy
 • Obmedzte stres: Vysoká miera stresu môže spôsobiť vypadávanie vlasov. Jóga, meditácia a ďalšie relaxačné techniky môžu znížiť stres a podporiť rast vlasov.

Čo obsahuje sérum pre rast vlasov?

WellMax sérum pre rast vlasov spája silu BIO ricínového a BIO rozmarínového oleja, aby podporilo rast silnejších a zdravších vlasov. BIO olivový a BIO arganový olej dodávajú výživu a lesk, zatiaľ čo kofeín a extrakt zo saw palmetto cielia na revitalizáciu vlasových folikul a podporia samotný rast vlasov.

 • Ricínový olej: Základ nášho séra, známy svojou schopnosťou podporovať hustotu a rast vlasov.
 • Rozmarínový olej: Prispieva k lepšej cirkulácii v pokožke hlavy a podporuje rast silnejších vlasov.
 • Olivový olej: Vyživuje vlasové folikuly a poskytuje vlasom lesk a mäkkosť.
 • Arganový olej: Bohatý na antioxidanty a esenciálne mastné kyseliny, pomáha chrániť vlasy a obnovovať ich štruktúru.
 • Kofeín: Stimuluje vlasové folikuly a podporuje rast vlasov vďaka jedinečnej dávke z jednej pipety.
 • Saw Palmetto: Pomáha redukovať vypadávanie vlasov tým, že blokuje DHT, hormón spojený s plešatením.
 • Biotín: Vitamín B7, ktorý je zásadný pre zdravý rast vlasov a celkovú pevnosť vlasov.
sérum pre rast vlasu_5
Graf vlasy

Kofeín pre rast a silné vlasy

Kofeín, keď je aplikovaný lokálne na pokožku hlavy, podporuje rast vlasov tým, že zlepšuje prietok krvi vo vlasových folikuloch. To stimuluje vlasové korienky a podporuje anagénnu fázu, čo je fáza aktívneho rastu vlasov. Okrem toho kofeín zlepšuje zdravie vlasov tým, že posilňuje pramene vlasov a dodáva im objem.2

Rozmarínový olej pre rast vlasov

Rozmarínový olej stimuluje krvný obeh vo vlasovej pokožke, čo pomáha vlasovým folikulom získať viac živín a kyslíka potrebných pre zdravý rast. Navyše obsahuje antioxidanty, ktoré môžu chrániť vlasovú pokožku a vlasové folikuly pred poškodením voľnými radikálmi. Štúdia porovnávajúca účinky rozmarínového oleja s bežne používaným liekom na podporu rastu vlasov preukázala, že rozmarínový olej môže byť podobne účinný pri stimulácii rastu vlasov bez vedľajších účinkov, ako je svrbenie vlasovej pokožky. 1

Rozmarínový olej pre rast vlasov
(Slovenčina) - 2024-07-24T110329.554

Masáž hlavy pre rýchlejší rast vlasov pomocou rolleru

Roller používajte 2-3 krát týždenne, aby pokožka hlavy mala čas na regeneráciu. V prípade podráždenej alebo poškodenej pokožky roller nepoužívajte. Pokiaľ máte kožné problémy, dajte najskôr pokožku hlavy do poriadku, než si budete dopriať masáž.

 • 1. krok: Pred použitím dôkladne očistite roller a pokožku hlavy, aby ste zabránili infekcii.
 • 2. krok: Rozdeľte vlasy do niekoľkých sekcií, aby bola pokožka hlavy ľahšie dostupná.
 • 3. krok: Prechádzajte rollerom v troch smeroch - zhora nadol, z jednej strany na druhú, zľava doprava a sprava doľava.
 • 4. krok: Používajte jemný a rovnomerný tlak, aby ste predišli podráždeniu pokožky.
 • 5. krok: Každým smerom prejdite rollerom 6-8 krát, postupne masírujte celú pokožku hlavy.
 • 6. krok: Po masáži môžete aplikovať sérum, aby sa zlepšilo vstrebávanie účinných látok.
 • 7. krok: Po každom použití roller dôkladne vyčistite a dezinfikujte.

Ako používať?

Vmasírujte 1-2 pipety rovnomerne do pokožky hlavy. Nechajte pôsobiť aspoň 30 minút. Potom dôkladne vymyte šampónom. Pre najlepšie výsledky používajte 1x týždenne. Odporúčame dlhodobé používanie.

sérum pre rast vlasu_7

Nákupom podporíte aj slovenské lesy #stromzaobjednávku!

1.Panahi, Y., Taghizadeh, M., Marzon, E., & Sahebkar, A. (2015). Rosemary olej vs minoxidil 2% pre liečbu androgenetic alopecia: a randomized comparative trial.. Skinmed , 13 1, 15-21.

2. FISCHER, TW, E. HERCZEG-LISZTES, W. FUNK, D. ZILLIKENS, T. BIRÓ a R. PAUS. Differential effects caffeine on hair shaft elongation, matrix and outer root sheath keratinocyte proliferation, and transformation gr0wth factor-β2/insulin-like gr0wth factor-1-mediated regulation of hair cycle in vitro and female human hair follic . 2014.

Zloženie: BIO ricínový olej, BIO rozmarínový olej, BIO arganový olej, BIO olivový olej, saw palmetto extrakt, kofeín, biotín.

Veľkosť balenia: 80 ml

Upozornenie: Ukladajte mimo dosahu detí! Dbajte na to nech sa výrobok nedostane do očí. Skladujte na suchom a temnom mieste. Výrobok nie je určený na konzumáciu.

Distribútor: Votamax s.r.o.

 

 

Dodatočné parametre

Kategória: WellMax
Pre koho: Ženy, Mužov
Veľkosť balenia: 80 ml
Výrobca: WellMax

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: