NOVINKA! BrainMax Pure HHC & CBD ! Více: ZDE
Veľká novinka! Vlastná potravinárska výroba! Více: ZDE
NOVINKA: BrainMax Pure protein cookies ! Více: ZDE

Camu Camu

Camu Camu (Myrciaria dubia) je divoká rastlina amazonského dažďového pralesa v Peru, Brazílii, Kolumbii a Venezuele. Jedná sa o nízky strom, ktorý má biele sladko voňajúce kvety a ľahko červené plody. Camu Camu je svojou veľkosťou podobný citrónu a vo vnútri sa pýši nažltlou dužinou. Chuťovo sú veľmi kyslé a preto sa bežne prášok z Camu Camu mieša s inými potravinami.

Medzi najvýraznejšie prednosti tohto ovocia určite patrí vysoký obsah vitamínu C. Dokonca sa radí na prvé miesto, čo sa týka obsahu vitamínu C všetkých potravín na Zemi. Vďaka tomu má silné antioxidačné a protizápalové vlastnosti. Bolo zistené, že plody obsahujú antokyány. Antokyány sú vo vode rozpustné pigmenty, ktoré môžu mať, v závislosti od pH, červenú až tmavo fialovú farbu a majú v rastlinách dôležitú funkciu. Bráni rastliny pred mnohými faktormi vonkajšieho prostredia a pre človeka majú zásadný vplyv, pretože chránia pred oxidačným stresom.

Výhody konzumácie Camu Camu

  • Zlepšuje zdravie pečene
  • Má antioxidačné vlastnosti, ktoré bojujú proti oxidačnému stresu
  • Pomáha udržať zdravie ústnej dutiny, vrátane zdravých ďasien
  • Podporuje kardiovaskulárne zdravie
  • Prispieva k tvorbe kolagénu
  • Pomáha chrániť zdravie očí
  • Reguluje hladinu cukru v krvi
  • Pomáha k správnej funkcií nervového systému
  • Zlepšuje náladu
  • Má neuroprotektívne účinky - môže pozitívne pôsobiť proti Parkinsonovej chorobe

700-x2v7s36oyfu67293-prinosy-camu-camu-infografika-brainmarket-sk

Ako silná zmes antioxidantov a vitamínu C podporuje zdravie pečene a to aj u osôb, u ktorých bola preukázaná cirzhóza pečene. Camu Camu je skrátka zmes fytochemikálií, vitamínov (C, B2, B3) a minerálov (vápnik, draslík, železo). Ďalej má vysoké množstvo karotenoidov ako je luteín a zeaxantín, ktoré výrazne podporujú zdravie očí. Okrem toho sa používa k boju proti vírusovým infekciám, oparu, prechladnutí, používa sa ako podporná liečba pri ateroskleróze, ochorení a zápalu ďasien aj pri syndróme chronickej únavy. Antivírusové a antibakteriálne vlastnosti bobúľ Camu Camu pomáhajú budovať zdravý imunitný systém v našom tele a bojujú proti infekciám a chorobám. Camu camu obsahuje malé množstvo pektínu a škrobu. Medzi hlavné cukry obsiahnuté v tomto ovocí patrí glukóza a fruktóza.

Vzhľadom k tomu, vitamín C zvyšuje počet bielych krviniek v našom tele, má schopnosť chrániť naše telo pred infekciou. Preto je Camu Camu vhodné ovocie pri nachladnutí a chrípke.

Okrem antioxidantov, vitamínov a minerálov obsahuje Camu Camu esenciálne aminokyseliny leucín a valín, ktoré môžeme získať iba stravou. Leucín je esenciálna aminokyselina, ktorá je nevyhnutná pre rast svalového a kostného tkaniva a na regeneráciu a produkciu rastových hormónov. Valín je tiež aminokyselina a je dôležitá, pretože zabraňuje rozpadu svalov a je dôležitý pre nervový systém a kognitívne funkcie.

Camu Camu sa najčastejšie vyskytuje vo forme prášku, pretože je takto viac koncentrované a má tak dlhšiu dobu trvanlivosti. Bežne možno Camu Camu použiť ako prísadu do ranného smoothie, alebo jogurtu a müsli, ale tiež do pečenia a zmrzliny.

Veronika Halusková

 

Ak ste v článku zaznamenali chybu alebo preklep, dajte nám, prosím, vedieť na mail korektura@brainmarket.sk. Ďakujeme!

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie