Žiarovka BrainLight Amber Bulb, E27, 7 W, 1600 K

Kód: 48997
Novinka Tip
Značka: BrainLight
€12,05
Skladom (>5 ks)

Jantárové svetlo je typ osvetlenia, ktoré má teplý, žltkastýoranžový odtieň, podobný farbe jantáru . BrainLight Amber Bulb vyžaruje svetlo bez modrej zložky, čo podporuje optimalizovať cirkadiánny rytmus a tvorbu melatonínu (hormón spánku) vo večerných hodinách . Vďaka tomu nenarúša spánok a je ideálny na používanie pred spaním . Žiarovka je kompatibilná so závitom E27 , je energeticky úsporná, patrí do triedy A+ a má životnosť až 25 000 hodín . Oranžové svetlo bez modrej zložky je bezpečné počas prípravy na spánok, v noci a pred východom slnka . Žiarovka je vhodná nielen do spálne, ale všade tam, kde si chcete oddýchnuť.

Detailné informácie

Odborné poradenstvo
Odborné poradenstvo
Sme skúsení. Radi poradíme!
Testujeme, čo predávame
Testujeme, čo predávame
Overujeme vysokú kvalitu produktov.
Rýchla expedícia
Rýchla expedícia
Produkty máme skutočne na sklade.
Doprava zadarmo
Doprava zadarmo
Pri nákupe nad 80 eur.

Podrobný popis

amber light zarovka produkt

Čo je jantárová žiarovka?

Jantárová žiarovka je druh osvetlenia, ktoré vyžaruje teplé, oranžové až žltkasté svetlo , pripomínajúce farbu jantáru. Tento typ žiarovky môže byť užitočný pre vytvorenie útulnej a uvoľňujúcej atmosféry , ktorá evokuje západ slnka najmä v domácnostiach, reštauráciách alebo iných miestach , kde je žiaduce príjemné osvetlenie bez toho, aby bol narušený prirodzený biorytmus tela . Vďaka svojmu teplému svetlu prispieva k pocitu uvoľnenia, čo je užitočné pre miesta, kde si chcete oddýchnuť.

Zdroje modrého svetla v domácnosti (2)

Prečo sa večer vzdať modrého svetla?

Modrá zložka svetla počas dňa prispieva k vyššej bdelosti, podpore pamäti a kognitívnym funkciám a zároveň kontroluje cirkadiánny rytmus. Rastúci počet výskumov však jasne naznačuje, že vystavenie takému svetlu, a to hlavne vo večerných hodinách, je pre kvalitu spánku škodlivé . Preto je nutné dve hodiny pred spaním nastaviť teplejšie farby svetla. Absencia modrého svetla totiž umožňuje melanopsinovým receptorom v sietnici signalizovať mozgu , že je čas uvoľniť melatonín a pripraviť telo na spánok . LED žiarovky s jantárovým svetlom účinne chránia zdravie očí a výrazne podporia rýchlejšie zaspávanie aj celkovú kvalitu spánku v priebehu noci.

Jantárové svetlo pre optimálny cirkadiánny rytmus

Cirkadiánny rytmus je riadený hypotalamom, časťou mozgu, ktorá prepája nervový a endokrinný systém, čo sú vnútorné hodiny tela. Hypotalamus pracuje prostredníctvom suprachiasmatického jadra (SCN) , malého zväzku buniek, ktorý synchronizuje naše telo s okolitým prostredím. SCN je prepojený s optickým nervom, takže prijíma informácie o svetle a tme . Suprachiasmatické jadro teda predstavuje akési vnútorné slnečné hodiny a cirkadiánny rytmus je mechanizmom, ktorý pomáha riadiť správne vyplavovanie hormónov a aktivitu orgánov. Vďaka tomu sa ráno budíme plní energie ak večeru sme príjemne unavení.

Modre svetlo a cirkadiálne hodiny-2

Technické údaje:

Typ svetelného zdroja:

LED

Energetická trieda:

A+

Pätica:

E27

Svietivosť

420lm

Teplota chromatickosti (K):

1600 K

Príkon:

7 W

Napätie (V):

100 - 240 V

Životnosť:

100 - 240 V

Certifikáty:

CE, RoHS

Náhrada za:

40 W žiarovku

Flicker tejto žiarovky má tak vysokú frekvenciu (pozri obrázok merania), že je pre ľudské oko a mozog nepostrehnuteľný. Tento druh flickeru preto neovplyvňuje ľudské vnímanie.

icon

Zapamätajte si

Najpodstatnejšie informácie o blokácii modrého svetla

Zatiaľ čo cez deň potrebujeme dostatok jasného svetla, v noci je jeho nadbytok škodlivý. Hlavne modrá zložka svetla signalizuje telu, kedy má byť aktívna a kedy je čas na odpočinok a regeneráciu. Blokovaním modrého svetla 2-3 hodiny pred spánkom dáte telu najavo, že sa blíži čas spať. Odmenou bude zvýšená produkcia melatonínu (hormónu spánku a regenerácie, silného antioxidantu), kvalitnejší spánok a príjemná rana plná energie.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: